0:1

koniec (0:0)

21.04.2021, 20:45 • Dacia Arena (Udine) • 32. kolo • Lukáš Jasoněk cz

Tipsport: 2.32 3.32 3.43

Fotbalisté Cagliari udolali Udinese na jeho hřišti 1:0 a po druhé výhře v řadě mají našlápnuto k záchraně.

Už v 5. minutě mohl otevřít skóre Leonardo Pavoletti, jenž orazítkoval tyč domácí branky. Druhou šanci Cagliari si vytvořil Răzvan Marin, gólman Musso mu ji ale vychytal. Udinese se poprvé osmělilo ve 26. minutě, kdy na Vicaria nebezpečně pálil Tolgay Arslan. Když pak sudí na základě VAR rozhodl o odvolání branky Joãa Pedra, šlo se do šaten za bezgólového stavu.

Brazilský útočník si spravil chuť po přestávce, kdy proměnil penaltu. Od té doby se hnal domácí tým za vyrovnáním. Šance měli třeba Ilja Nestorovski nebo střídající Jayden Braaf, prvně jmenovaný však vypálil jen o kousíček vedle a střelu toho druhého chytil dnes neprůstřelný Vicario. (22:49:38)
Držení míče: 58% : 42%.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:5.
Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:14.

90+5

90+4

S Udinese to nevypadá dobře. Domácí se bezhlavě honí za míčem, konstruktivní kombinace žádná.

90+3

Udinese zaútočilo až teď. Thomas Ouwejan sestrojil před branku kolmici, kterou utnul její strážce Vicario.

90+1

V první z pěti nastavených minut kombinuje Cagliari na vlastní polovině ve snaze ušetřit čas.

90

Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Leonardo Pavoletti, přichází Daniele Rugani.

89

Molinův pas odvrátil ve vápně stojící Andrea Carboni. Domácím se zdálo, že rukou, opakované záběry však nic takového nepotvrdily.

88

Ve vnitru šestnáctky propadl míč k Fernandovi Llorentemu, který z otočky přestřelil. Tato střela se do statistik nezapočítá, protože jí předcházel útočný faul.

87

Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Gabriele Zappa.

87

Střídat budou i hosté. A posílí defenzivu.

86

Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Fernando Llorente.

86

Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Thomas Ouwejan.

83

Răzvan Marin se nadechl k brejku. Přes první dva protivníky hráč Cagliari prošel, ten další už ale byl nad jeho síly.

81

Domácí stupňují tlak! Do šance pronikl střídající Jayden Braaf, který střílel z úhlu. Guglielmo Vicario musel rychle na zem, aby balon vyrazil.

79

Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Bram Nuytinck, přichází Jayden Braaf.

78

Odstupující João Pedro předal kapitánskou pásku Ceppitellimu. A střídat budou také domácí.

78

Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Giovanni Simeone.

78

Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alessandro Deiola, přichází Alfred Duncan.

77

Naštěstí se nejednalo o nic vážného a Kwadwo Asamoah (Cagliari) už pokračuje ve hře.

76

Au, Kwadwo Asamoah schytal nepříjemnou ránu míčem do hlavy! Omlouvá se mu za to Nahuel Molina (Udinese).

75

Statistika držení míče: 60% : 40%.

73

Udinese opět v zakončení. Tentokrát Stefano Okaka zastříhal nůžkama příliš vysoko.

71

71. Ilja Nestorovski (UDI)

71

Ilja Nestorovski (Udinese) měl na noze vyrovnání! Okaka kopl balon do vápna, kde zaváhal Asamoah. Díky tomu se míče ujal právě Nestorovski, který tváří v tvář Vicariovi nezamířil přesně!

69

V ulitě zalezení fotbalisté Cagliari trpělivě vyčkávají, s čím dalším na něj soupeř vyrukuje. Tato pasivita by se jim však nemusela vyplatit.

67

Situaci bezprostředně po něm si brankář Cagliari pohlídal. A spěchat s rozehrávkou nebude.

66

Roberto Pereyra (Udinese) se prezentoval bočním průnikem do vápna. Cestu mu skluzem křížil Radja Nainggolan a odkopl míč na roh.

65

Po zdánlivě nepovedeném centru míč zaťukal na horní část břevna hostujícího Cagliari!

63

Domácí se dožadovali přímého kopu poté, co Ceppitelli rukou zabránil míči v cestě do vápna. Jejich žádost Marco Guida nevyslyšel, podle něj byla tato ruka nastřelená.

61

Roh pro Cagliari. Odražený centr od Marina si uvnitř vápna našel Andrea Carboni, jeho rána dopadla až v horních řadách tribuny.

60

Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Fernando Forestieri, přichází Ilja Nestorovski.

60

Statistika držení míče: 51% : 49%.

59

Žlutou kartu dostává Radja Nainggolan (Cagliari).

Levý středopolař je potrestán za podražení.

57

Nyní se hraje v okolí středového kruhu, takže Marco Guida má hru jako na dlani.

55

55. João PEDRO - 0:1

55

Cagliari právě vstřelilo branku!
K nařízené penaltě se postavil JOÃO PEDRO. Na jeho přízemní pokus k tyči si Juan Musso sáhl, míči v cestě do sítě ale nezabránil.

54

Penalta pro Cagliari! Nahuel Molina zablokoval hlavičkový pokus rukou.

53

Po odvráceném centru měl před šestnáctkou nabito Răzvan Marin. Jeho rána proletěla nad břevnem, takže Juan Musso neměl práci.

52

Radja Nainggolan to tentokrát zkusil sám ze střední vzdálenosti. Domácí zblokovali na rohový kop.

50

Radja Nainggolan (Cagliari) předvedl přešlapovačky, díky nimž mohl odcentrovat do vápna. Tam sklepl míč Bram Nuytinck tělem na vlastního brankáře,

49

Centr na přední tyč Udinese zvládlo odvrátit. Následně se hra přemístila ke středovému kruhu.

48

Hosté zakombinovali na velmi malém prostoru. Přihrávku na pravou stranu vápna měl obdržet Nández, tomu však Jens Stryger Larsen odkopl míč na roh.

46

Poločasové přestávka se blíží ke svému konci, rozhodčí už svolává hráče zpátky na hřiště.
Obrovská škoda, že je poločasové skóre takové, jaké je. Minimálně jeden gól na každé straně by si první pětačtyřicetiminutovka určitě zasloužila. Nejblíže měl k němu už v 5. minutě Leonardo Pavoletti, jenž orazítkoval tyč domácí branky. Druhou šanci Cagliari si vytvořil Răzvan Marin, gólman Musso mu ji ale vychytal. Udinese se poprvé osmělilo ve 26. minutě, kdy na Vicaria nebezpečně pálil Tolgay Arslan. Jeden gól přeci jen padl a vstřelil ho João Pedro, nejlepší střelec Cagliari se z něj ale neradoval dlouho, protože mu ho kvůli útočnému faulu vzal VAR.
Držení míče: 51% : 49%.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 1:3.
Rohy: 1:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:8.

45+3

45+3

U balonu hráči Cagliari. Už to ale nevypadá, že by ještě do přestávky stihli něco vymyslet.

45+1

Marco Guida nastavuje 3 minuty.

45

Žlutou kartu dostává Leonardo Pavoletti (Cagliari).

První trest je zbytečný, padl totiž za nesportovní chování. Slova, která podráždila rozhodčího, si Leonardo Pavoletti mohl odpustit.

42

Hosté přenesli hru k postranní čáře, kde operuje Nahitan Nández. Ten měl proti sobě Larsena a toho nedokázal obejít.

40

Ofsajd a v něm Fernando Forestieri (Udinese).

38

Marco Guida byl povolán k monitoru a po zhlédnutí záznamu vynesl verdikt: gólové akci předcházel útočný faul, gól neplatí!

37

37. João Pedro (CAG)

37

Největší strašák pro obranu Udinese promluvil! JOÃO PEDRO si ve vápně zpracoval dloubáček od Nainggolana, fantasticky přehodil míč přes Bonifaziho a levačkou překonal Mussa! Gól však ještě může zrušit VAR.

35

35. Radja Nainggolan (CAG)

35

Radja Nainggolan (Cagliari) měl blízko k vedoucí brance! Kličkou oklamal couvajícího Bonifaziho a dostal se na jeho úroveň, levačkou pak mířil po zemi na zadní tyč, kterou asi o metr minul.

34

Technicky vybavený Tolgay Arslan (Udinese) prošel středem přes několik soupeřů. Pak nabídl míč Okakovi, který byl okamžitě faulován.

32

Přímý volný kop z dálky rozehrál domácí tým roztažením doprava. Molina pak odcentroval do malého vápna, kde si gólman Vicario situaci pohlídal.

31

Zatím sledujeme docela pěkný zápas. Chvíli má navrch Udinese a chvíli zase Cagliari. Chybí jen ty góly, které ale mohou velmi brzy přijít.

30

Statistika držení míče: 45% : 55%.

28

Nahuel Molina (Udinese) hledal nabíhajícího Okaku, centr na zadní tyč byl přetažený.

26

Dobrou příležitost měli také domácí! Tolgay Arslan schoval svou ránu levou nohou za obránce, Guglielmo Vicario viděl míč na poslední chvíli a s problémy ho vyboxoval.

25

Druhá šance Cagliari! Ve střední vzdálenosti od branky měl kolem sebe prostor Răzvan Marin. Ten vytáhl ze své dílny dělovku, která Juanem Mussem pořádně otřásla.

24

Na jeho výměnu jsme nečekali ani minutu, pořadatelé odvedli velmi rychlou práci.

23

Hra je přerušena poté, co Radja Nainggolan (Cagliari) při souboji v koutě hřiště zničil rohový praporek.

22

Nový útok Udinese vypadal o něco lépe. Nahuel Molina vyvedl míč středem pro Roberta Pereyru, jenž zpoza vápna trefil jednoho z obětavých beků.

21

Nic kloudného z toho ale nebylo. Domácí se pak vydali do brejku, který měl jepičí život.

20

Kwadwo Asamoah rozehrál přihrávkou, po které může Cagliari zakombinovat.

19

Takže do vápna přiletěl dlouhý centr, na který si naskočil Leonardo Pavoletti. Jeho prodloužení hlavou odvrátil Walace na rohový kop.

18

Walace zahrál na vlastní půlce rukou. Udinese bude čelit standardce z velké vzdálenosti.

16

Zanedlouho poté kopal tým z Udine roh. Odvrácený centr spadl na hranici vápna, odkud Roberto Pereyra bránu Cagliari vysoko přestřelil.

15

Statistika držení míče: 46% : 54%.

14

Domácí se osmělili. Před šestnáctkou si připravil míč Walace a prudce vystřelil. Vicario tentokrát zasahovat nemusel, zastoupil ho totiž Godín.

13

Zapnout naopak museli útočníci. Ve vápně se k propadnutému míči dostal Fernando Forestieri a zamířil k pravé tyči. Guglielmo Vicario byl na zemi včas.

11

Udinese konečně dostalo hru ke středovému kruhu, jeho obránci mohou vydechnout.

10

O záchranu bojující Cagliari má herně navrch. Na centr ze strany si šplhal Leonardo Pavoletti, ale vysoký míč nedoskočil.

8

I tak získali hosté prostor pro kombinaci. Za dlouhým nákopem pak spěchal João Pedro, ale ani akrobaticky ho z koncové čáry zpět do hřiště nevrátil.

6

Vzhledem k předchozí výstraze fotbalisté Udinese raději uklidňují hru.

5

5. Leonardo Pavoletti (CAG)

5

A po přímém kopu Nainggolana Cagliari zahrozilo! Míč vrácený do ohně si na malém vápně našel Leonardo Pavoletti a domácí měli velké štěstí, že střela šla do tyče! Z dorážky pak Andrea Carboni branku minul.

4

I další akci hosté rozběhli na pravé straně. Po faulu na Nándeze mají k dispozici standardku.

2

Nainggolan rozjel akci přes Răzvana Marina, který okamžitě poté odcentroval do vápna. Z něho míč vyhlavičkoval stoper Becao.

1

Ze středového kruhu rozehráli fotbalisté Cagliari.

1

Na hráče z jihoamerického kontinentu spoléhá i Cagliari, jeho nejlepší střelec je totiž Brazilec, João Pedro dal v letošní sezoně už třináct gólů. Přidá dnes další?
Základní sestava Udinese čítá jen dva Italy, zatímco Argentince tam najdeme hned čtyři. Pátý do party a zároveň nejlepší střelec týmu Rodrigo de Paul kvůli stopce za červenou kartu z předchozího kola chybí.

Udinese Calcio: Musso – Bonifazi, Becao, Nuytinck – N. Molina, Arslan, Walace, Pereyra, Stryger Larsen – Okaka, Forestieri.
Náhradníci: Gasparini, Scuffet – De Maio, Braaf, Samir, F. Llorente, Makengo, Mićin, Zeegelaar, Ouwejan, Nestorovski.

Cagliari Calcio: Vicario – Ceppitelli, Godín, Carboni – Nández, Marin, Deiola, Nainggolan, Asamoah – João Pedro, Pavoletti.
Náhradníci: Aresti, Ciocci – Calabresi, Cerri, Duncan, Lykogiannis, Klavan, Pereiro, Rugani, Simeone, Walukiewicz, Zappa.

Rozhodčí: Guida – Meli, Pagnotta.
Vážení sportovní fanoušci, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u on-line reportáže z utkání 32. kola Serie A mezi fotbalisty Udinese a Cagliari.
Naposledy se oba dnešní soupeři potkali v posledním kole před Vánoci. Pod stromeček si tehdy nadělili předčasný dárek v podobě bodu za remízu 1:1.
Proti tomu budou hráči Udinese, kteří by rádi dohráli sezonu bez starostí. Vede je k tomu Rodrigo de Paul, jenž je s osmi góly nejlepším střelcem týmu. Však se dvakrát prosadil i v minulém kole, kdy rozhodl o výhře 2:1 na hřišti posledního Crotone. V nastavení byl však po karatistickém kopu podruhé v sezoně vyloučen a týmu tak bude chybět.
A fotbalisté Cagliari se na něj musí důkladně připravit, protože jim jde lidově řečeno o kejhák. Toho si byli vědomi už o víkendu v domácím utkání o "šest" bodů s Parmou. Svěřenci Leonarda Sempliciho prohrávali ještě v nastaveném čase 2:3, pak ale během tří minut dokonali velkolepý obrat a zvítězili 4:3. Nejenže tím ukončili čtyřzápasovou sérii porážek, ale hlavně ztenčili svou ztrátu na záchranu z hrozivých osmi bodů na pět. Dnes mohou být ke svému cíli ještě blíž.
O záchranu hrající Cagliari přijede bojovat o důležité body do Udine. Zápas v Dacia Areně začne ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.