1:4

koniec (0:2, 1:1, 0:1)

15.10.2021, 17:00 • TITAN Aréna • 8. kolo • Róbert Gašpárek

Tipsport: 3.74 4.18 1.81

Máme tu koniec stretnutia, z ktorého si plný bodový zisk odnesú Michalovce. Tie poľahky zdolali Liptovský Mikuláš v pomere 4:1. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (19:23:59)

59:17

Hra sa v závere stretnutia odohráva v obrannom pásme domácich, ktorí sa už nikam neponáhľajú. Zápas sa len viac-menej dohráva.

58:47

Puk sa nachádza v obrannom pásme Liptovského Mikuláša, ale sú to práve domáci hráči, kto ho má pevne pod kontrolou.

58:00

Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty.

57:55

Hra je prerušená. Po zakázanom uvoľnení sa bude zahrávať vhadzovanie pred bránkou Tomáša Vošvrdu.

56:41

Puk majú pevne pod kontrolou hostia, ktorí sa pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

55:57

Michalovčania si teraz príliš nerozumeli v rozohrávke a puk smeruje až na zakázané uvoľnenie. Hra sa tak presunie pred bránku Kaarlehta.

55:25

Kukuča aj so šťastím prenikol cez dvojicu brániacich hráčov a nebezpečne zakončil. Puk nasmeroval len tesne vedľa ľavej tyčky.

54:04

Už to vyzeralo tak, že sa Janne Keränen dostane do dobrej príležitosti, ale zastavil ho hvizd čiarového rozhodcu. Ten si všimol ofsajdové postavenie.

53:24

Kamil Walega si odsedel svoj trest, a tak sa môže zapojiť späť do hry. Liptovský Mikuláš v plnom počte.

52:09

Dukla Michalovce dala gól!
Tony Cameranesi napriahol a vyslal smerom k bráne poriadne tvrdú strelu. Tú ešte Tomáš Vošvrda stihol vyraziť, ale len presne na hokejku ŽIGA PAVLINA, pred ktorým stála už len odkrytá bránka. Presilová hra využitá a stav stretnutia je 1:4! Asistencie: Tony Cameranesi, Janne Keränen.

51:24

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Kamil Walega – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

51:23

Stefan Fournier si odpykal trest za hákovanie, a tak začína skrátená presilová hra pre Michalovce.

50:41

Mudrák si svoj nábeh do útočného pásme zle načasoval, pretože sa doň dostal skôr ako puk. Po ofsajdovom postavení sa bude vhadzovať v strednom pásme.

50:14

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Marcus Michalík – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

49:23

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Stefan Fournier – 2 min., hákovanie).

49:16

Jeden z hráčov Liptovského Mikuláša sa ocitol v ofsajdovom postavení, a tak bude nasledovať vhadzovanie v strednom pásme.

48:50

Pavol Regenda zakončil z otočky. Puk smeroval medzi tri žrde, ale Vošvrda položil betóny na ľadovú plochu a tento pokus zachytil.

48:15

Puk sa nachádza za bránou Liptovského Mikuláša, čo oba celky využívajú k prestriedaniu počas hry.

47:10

V tretej tretine nesledujeme príliš atraktívny priebeh hry. Nemali sme možnosť vidieť takmer nič zaujímavé.

46:19

Hostia sa pokúsia niečo vymyslieť smerom dopredu od vlastnej bránky.

45:42

Uhrík svojou prihrávkou hľadal lepšie postaveného spoluhráča, ale našiel len hokejku brániaceho hráča.

44:21

Pri puku sa nachádzajú Liptáci, ktorí kombinujú vo vlastnom obrannom pásme.

43:43

Puk sa po nepresnej rozohrávke dostal až do zakázaného uvoľnenia. Hra sa presunie späť pred bránku Michaloviec.

42:35

Pavol Regenda sa vracia po odpykaní svojho trestu späť na ľadovú plochu.

41:56

Hovorka sa oprel do puku od modrej čiary, ale vyslal ho len na zadný mantinel. Pri puku aj naďalej ostávajú domáci hráči.

41:08

K puku sa dostal Michalík, ale jeho zakončenie skončilo len u prvého brániaceho hráča.

40:35

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Pavol Regenda – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

40:01

Je tu koniec druhej tretiny, v ktorej sme mali možnosť vidieť dva presné zásahy. O ten prvý sa postaral hosťujúci Cameranesi, ale domácim sa ešte podarilo vrátiť do zápasu po zásahu z hokejky Shepeleva. Stav po druhej časti je 1:3! My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

40:00

39:55

Macejko zakončil z väčšej vzdialenosti, ale tomuto pokusu chýbala potrebná razancia. Puk navyše smeroval presne do miest, kde stál pripravený Vošvrda.

39:00

Do konca druhej tretiny ostáva jedna minúta.

38:38

Liptáci sú po vstrelenom góle viac motivovaní a je to vidieť. V útoku sú v posledných chvíľach oveľa nebezpečnejší.

37:14

Michalovčania sa usadili v útočnom pásme, kde sa formou rýchlych kombinácií snažia rozhodiť defenzívu Liptákov.

36:02

Liptovský Mikuláš dal gól!
Filip Mezovský posunul puk do miest, kde sa nachádzal ALEXANDR SHEPELEV. Ten si najprv šikovnou kľučkou položil brániaceho Pavla Regendu a neskôr puk svižnou strelou umiestnil do pravej časti bránky. Stav stretnutia je 1:3! Asistencie: Filip Mezovský, Petr Obdržálek.

35:46

Hostia sa na dlhší čas usadili v útočnej tretine, kde sa im však nedarí nájsť lepšiu streleckú pozíciu.

34:17

Michalovčania úplne bez problémov zvládli hru v oslabení, počas ktorého si dokonca vypracovali oveľa nebezpečnejšie príležitosti ako Liptáci.

33:12

Regenda získal puk od posledného brániaceho hráča a rútil sa nikým nekrytý na gólmana Vošvrdu. Toho však ani na dvakrát nedokázal prekonať. To bola príležitosť!

32:17

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Andrej Kukuča – 2 min., krosček).

31:52

Michal Uhrík si odpykal svoj dvojminútový trest, a tak naskočil na ľadovú plochu.

31:05

Valtola nahodil puk od modrej čiary, ale ten skončil na brániacom hráčovi, ktorý ho upratal do bezpečnej vzdialenosti.

30:18

Domáci získali puk vo vlastnej obrannej tretine a podarilo sa im oslobodiť, vďaka čomu zbierajú cenné sekundy v početnej nevýhode.

29:52

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Michal Uhrík – 2 min., hákovanie).

29:27

Ventelä vyslal od modrej čiary tvrdý projektil, ktorý smeroval len do stredu brány. Vošvrda puk vyrazil do bezpečia.

28:20

Stefan Fournier sa vracia späť na ľadovú plochu, a tak sa hrá v plnom počte.

27:11

Hostia sa usadili v útočnej tretine, kde si začali vytvárať menší tlak.

26:20

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Stefan Fournier – 2 min., sekanie).

24:37

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Jakub Nemec – 2 min., sekanie).

24:37

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Marek Hovorka – 2 min., podrazenie).

24:37

Žiga Pavlin presnou prihrávkou našiel hokejku TONYHO CAMERANESIHO, ktorý zbytočne nešpekuloval a ihneď ju poslal smerom k bráne. Jeho strela smerovala presne do pravej časti bránky. Presilová hra využita a stav stretnutia je 0:3! Asistencia: Žiga Pavlin.

24:16

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Tomáš Urban – 2 min., faul lakťom).

23:05

Chalupa skúsil ohroziť bránu súpera individuálnym spôsobom, ale proti dvojici brániacich hráčov bol prikrátky.

22:33

Liptáci len odovzdali puk súperovi a rýchlo striedajú. Hostia sa pokúsia vymyslieť niečo nebezpečné smerom dopredu.

21:28

Hra bude na krátky čas prerušená. Bránka Michaloviec opustila svoje miesto.

21:00

Žitný zakončil z otočky, ale puk nasmeroval len do miest, kde stál pozorný Vošvrda. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Michaloviec.

20:01

Máme tu koniec prvej tretiny, v ktorej sme boli svedkami dvoch presných zásahov. O všetky sa postarali hostia počas svojich presilových hrách. Stav po prvej časti je 0:2 a my sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

20:00

19:46

Vošvrda zbytočne vyhodil puk cez všetky čiary až na zakázané uvoľnenie. Domáci majú tak možnosť ohroziť bránku súpera v závere prvej časti.

19:00

Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

18:21

Bokroš nahodil puk na bránu od modrej čiary, ale Vošvrda mal dobrý výhľad a bez problémov ho ukryl do svojej lapačky.

17:38

Puk majú pevne pod kontrolou hostia, ktorí si ho medzi sebou vymieňajú vo vlastnom obrannom pásme.

16:26

Trest pre Jána Ťavodu končí, a tak sa vracia späť na ľadovú plochu.

15:40

Liptáci sa s pukom nachádzajú za vlastnou bránou, čo oba celky využívajú k rýchlemu prestriedaniu.

15:06

Domáci sa už usadili v útočnom pásme, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

14:26

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Ján Ťavoda – 2 min., nedovolené bránenie).

14:03

Puk sa nachádza za bránou Michaloviec, odkiaľ sa hostia pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

13:25

Žitný nahodil puk na Vošvrdu, ktorý ho zachytil a ešte aj stihol presne prihrať svojmu spoluhráčovi.

12:44

Oba celky v plnom počte.

11:29

Počas obojstranného vylúčenia sme neboli svedkami ničoho zaujímavého. Hra sa odohráva zväčša v strednom pásme.

10:44

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Ján Ťavoda – 2 min., hákovanie).

10:44

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Simon Kalousek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

09:21

Hostia sa na dlhší čas usadili v útočnej tretine, kde si hľadajú lepšiu streleckú pozíciu.

08:16

08:16 Kalle VALTOLA - 0:2

08:16

Peter Galamboš posunul puk na modrú čiaru, kde bol na strelu pripravený KALLE VALTOLA. Druhý menovaný vyslal smerom k bráne svižný projektil, ktorý zapadol až za chrbát gólmana. Druhá presilová hra je taktiež využitá a stav stretnutia je 0:2! Asistencia: Peter Galamboš.

07:41

Pavlin Žiga si všimol lepšie postaveného TONYHO CAMERANESIHO, ktorý z ľavého kruhu zakončil presne a využil tak ponúknutú presilovú hru. Stav stretnutia je 0:1! Asistencie: Pavlin Žiga, Roman Žitný.

06:40

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Adam Haluška – 2 min., podrazenie).
Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Aleksandr Shepelev – 2 min., krosček).

06:04

Hlavný rozhodca signalizuje faul. Po prerušení hry bude svedkami prvej presilovej hry v zápase. Zahrajú si ju Michalovce.

05:24

Chalupa zakončil od modrej čiary, ale jeho projektil bol zrazený a smeroval len na zadný mantinel.

04:34

Kukuča nabral rýchlosť v strednom pásme. Dopravil puk do útočnej tretiny a zakončil. Jeho pokus dokázal Vošvrda bez problémov zachytiť.

04:08

Mudrák zblokoval strelu súpera a rýchlo zakladá protiútok smerom dopredu.

03:16

Po zakázanom uvoľnení sa hra presťahuje pred Kaarlehta.

02:44

Puk sa nachádza v obrannom pásme Liptovského Mikuláša, ale sú to práve domáci hokejisti, kto ho má pevne pod kontrolou.

01:52

Vošvrda si na svoje konto pripíše úspešný zákrok po tom, čo zneškodnil strelecký pokus z bezprostrednej blízkosti.

01:20

V úvode stretnutia sme mali možnosť vidieť len sériu nepresností na oboch stranách.

00:01

HK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) – Ventelä, Varttinen, Mezovský, Shepelev, Ilenčík, Kurali, Dunčko, Nemec – Paločko, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Walega, Jurík – Kriška, Urban, Uhrík – Haluška, Petráš, Kalousek

HK Dukla Ingema Michalovce: Kaarlehto (Vojvoda) – Bokroš, Macejko, Pavlin, Valtola, Mudrák, Ťavoda, Gajdoš, Stripai – Žitný, Cameranesi, Karänen – Fournier, Erkinjuntti, Kukuča – Regenda, Suja, Galamboš – Hajnik, Tibenský, Chalupa

Rozhodca: Smrek, Korba – Ordzovenský, Jurčiak.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes máme na programe 5. kolo Tipos Extraligy, kde na seba narazia Liptovský Mikuláš a Michalovce. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ:

Hokejisti Liptovského Mikuláša sa v aktuálnej sezóne Tipos Extraligy nachádzajú na nepeknej 10. priečke so ziskom 7 bodov. Na svojom konte majú dve víťazstvá, jednu prehru po predĺžení a štyri prehry v riadnom hracom čase. Svojim súperom dovedna nastrieľali 18 gólov a 22 inkasovali. Naposledy vycestovali do Bratislavy, kde si zmerali sily s domácim Slovanom. Tomu podľahli gólom v samom závere 3:4.

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE:

Michalovčania musia byť so vstupom do novej sezóny spokojní. Aktuálne okupujú 3. priečku s jednobodovou stratou na vedúcu Nitru. To sa im podarilo po piatich víťazstvách a dvoch porážkach. V 7. kole privítali pred zrakmi vlastných fanúšikov Spišskú Novú Ves, ktorú zdolali po výsledku 3:1.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

1:4

Góly a asistencie: 37. Shepelev (Mezovský, Obdržálek) – 8. Cameranesi (Žiga, Žitný), 9. Valtola (Galamboš), 25. Cameranesi (Pavlin), 53. Pavlin (Cameranesi, Keränen)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Kaarlehto (Vojvoda) – Bokroš, Macejko, Pavlin, Valtola, Mudrák, Ťavoda, Gajdoš, Stripai – Žitný, Cameranesi, Karänen – Fournier, Erkinjuntti, Kukuča – Regenda, Suja, Galamboš – Hajnik, Tibenský, Chalupa

Rozhodca: Smrek, Korba – Ordzovenský, Jurčiak