09.02.2022, 09:40 • Skupina B • Michal Raška cz

Statistiky:

Střely na bránu: 30:33
Vyhraná buly: 38:20
Vyloučení: 7:5
Je konec. Olympijští sportovci z Ruska porazili Švýcarsko poměrem 1:0. Do utkání vstoupili o něco aktivněji hosté, ovšem následně se nám síly na ledové ploše vyrovnaly a posléze se Rusové rozehráli. Už se zdálo, že se v první periodě branky nedočkáme, ale tři vteřiny před koncem nahodil puk Anton Slepyšev na bránu a Enzo Corvi si jej srazil. Také ve druhé části zápasu měli hosté o pár střel více, ale gól za čtyřicet minut nevstřelili. Sven Andrighetto k tomu byl blízko ve 27. minutě, ale jeho pokus orazítkoval pouze horní tyč. Rovněž třetí perioda nabídla vyrovnaný zápas a v 50. minutě mohl poslat Rusy do dvoubrankového vedení Nikišin, ale jeho rána trefila tyč. V 57. minutě byl Fabrice Herzog velmi blízko srovnání, ale v obrovské tutovce trefil rovněž brankovou konstrukci.

59:56

Rusům se povedlo vyhodit puk do bezpečí a v úvodním utkání šampionátu vítězí.

59:38

Grégory Hofmann se dostal do zajímavé příležitosti z levé strany, ale přestřelil!

59:25

Švýcarsko hraje bez brankáře!

59:15

Vladimir A. Tkačov předvádí fantastický výkon za bránou a drží nadále puk.

58:56

Rusům se fantasticky daří držet puk v útočném pásmu a nenechávají se soupeře k němu dostat.

58:43

Oddechový čas pro hosty.

58:43

Nyní byla přihrávka hostů sražená do zámezí a hra je přerušená.

58:28

Michail Grigorenko dokázal vyvést kotouč po pravém křídle a Švýcaři se nemohou dostat do tlaku.

58:00

Znovu se puk dostal daleko od domácí svatyně a Švýcarsko už musí všechny své síly soustředit do útoku.

57:15

Hosté pokračují v nátlaku a Grégory Hofmann se snažil zpoza brány najít spoluhráče, ovšem Rusové dostali kotouč pryč ze své třetiny.

56:30

56:30 Fabrize Herzog neproměnil obrovskou tutovku!

56:30

Fabrice Herzog se ocitl v obrovské šanci, když se dostal k puku před bránou soupeře a z úhlu na něj číhala prázdná brána, ale následně nepochopitelně trefil pouze tyč!