koniec (0:1, 4:2, 1:0)

04.12.2022, 01:00 • Rogers Place, Edmonton • Matej Valkár (@matejovnik)

Tipsport: 1.66 4.59 4.16

Z tohto duelu je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (03:47:47)
Máme hotovo, Oilers porazili Canadiens 5:3. Aj napriek nie príliš výraznej prvej tretine sme napokon sledovali veľmi dobrý zápas. Hviezdou bol v dueloch Edmontonu už tradične Connor McDavid, ktorý ukončil stretnutie s bilanciou 2+2. Kľúčový bol výborný taktický výkon v tretej tretine, ktorým bolo Montréalu prakticky znemožnené akokoľvek nepriaznivý stav dohnať.

Slovenská stopa:
Juraj Slafkovský (Montréal Canadiens) 0+1; čas na ľade 14:25; -2 +/-; 0 striel na bránku; 0 trestných minút; 1 hit; 1 blok

60:00

59:50

Zakončenie domácich na odkrytú bránku tesne nevyšlo, vadiť im to však rozhodne nemusí.

59:19

Oilers naďalej vynikajúco bránia, puku sa za posledných tridsať sekúnd zbavili už trikrát.

58:50

Allen opäť na striedačke, Canadiens so šiestimi korčuliarmi.

58:35

Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred hosťujúcou bránkou a do hry sa vráti Allen.

58:20

Tím Montréal Canadiens si vzal oddychový čas a pokračovať bude bez brankára.

58:20

Skrumáž pred domácou bránkou zrejme mierne zdvihla divákov zo sedadiel, Skinner si však situáciu skúsene pokryl aj za pomoci brániacich spoluhráčov.

58:00

Dadonov nedokázal zakončiť, puk okrem toho vyrazil ďaleko preč Skinner.

57:21

Canadiens sa konečne usadili v útočnom pásme, dlho to však netrvalo.

55:43

Hosťom sa naďalej nedarí zaútočiť, Oilers zatiaľ zvládajú tretiu tretinu na výbornú.

54:40

54:40 Connor McDavid (EDM) - 5:3

54:40

Tím Edmonton Oilers dal gól!
Draisaitl sa zmocnil puku v strednom pásme a vyslal do úniku CONNORA MCDAVIDA, ten sa v nájazdoch nemýli a inak tomu nebolo ani tentokrát. 5:3. Asistencia Leon Draisaitl.

53:40

Oilers výborne prehusťujú súboje o puk a nútia hostí brániť, tí chcú pochopiteľne za súčasného stavu útočiť a nejde im to.

52:50

Canadiens to skúšali v útoku kombinačne, priveľa prihrávok však napokon viedlo iba k strate puku.

52:06

Puk zakryl Skinner, vhadzovať sa bude v domácom obrannom pásme.

51:16

Oilers prišli o útočné pásmo, nepresná prihrávka doputovala až k Allenovi, ten puk odohral betónmi.

5:3

Góly a asistencie: 22. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid), 27. Draisaitl (McDavid, Barrie), 30. McDavid (Barrie, Hyman), 40. Nurse (Draisaitl, Hyman), 55. McDavid (Draisaitl) – 17. Suzuki (Matheson, Dach), 34. Dadonov (Armia, Kovacevic), 37. Xhekaj (Slafkovský)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard – McDavid (C), Hyman, Draisaitl (A) – Nugent-Hopkins (A), Puljujärvi, Janmark – Ryan, Shore, Kostin – Malone, Holloway, Benson.
Tréner: Jay Woodcroft

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Matheson, Savard (A), Guhle, Edmundson (A), Xhekaj, Kovacevic – Suzuki (C), Dach, Caufield – Dadonov, Dvorak, Armia – Monahan, Slafkovský, J. Anderson – R. Pitlick, Evans, Pezzetta.
Tréner: Martin St. Louis

Rozhodca: South, Skilliter – Barton, Toomey

Diváci: 18 347