4:1

koniec (0:0, 0:1, 4:0)

04.03.2023, 18:30 • UBS Arena, New York • Lukáš Ureš cz

Tipsport: 1.83 4.25 3.62

Oslabený Detroit čelil obrovské kanonádě, ale i přesto ve druhé třetiny zásluhou Larkina otevřeli brankový účet.

Do poslední dvacetiminutovky ovšem nastoupili Islanders velmi aktivně a pohotově srovnali a o pár minut později otočili vývoj utkání. Zbytek třetiny se Detroit ještě snažil zdramatizovat utkání, jenže gólový příděl byl pouze v režii New Yorku.

Statistika
Střely na bránu: 36 – 23 | Přesilová hra: 1/2 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
Magnus Hellberg (DET) – 32 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,9 %, odchytal 59:23
Ilja Sorokin (BUF) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7 %, odchytal 59:58

Československá stopa zápasu
Dominik Kubalík (DET) – 0+0, 0 účast, 1 střela na branku, 0 TM, čas na ledě 15:24

Islanders právě vstřelili branku!
Rozehrávající Larkin přišel ve středním pásmu o kotouč a dopředu vyrazil Bailey. Ten na ose udělal otočku a stáhl hru na ANDERSE LEEHO, který přesnou trefou na teploměr překonal Hellberga. Asistence: Josh Bailey.

55:41

55:41 Kyle PALMIERI - 3:1

55:41

Pro ožívající Red Wings je to opět velká rána. KYLE PALMIERI před brankářem hellbergem zcela nekompromisně sáhl svou holí do Dobsonovy střely od modré a puk tečoval do nekrytého místa. Asistence: Noah Dobson a Brock Nelson.

55:17

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
David Perron – 2 min., podrážení.

54:52

Larkin pálil ihned po vhazování, ale i tady byl Sorokin připraven. Detroitu se tenčí čas, ale nepřestává bojovat.

54:14

Nebezpečná Zadinova střela zápěstím měla gólové ambice. Sorokin si vyjel na hranici brankoviště a střelu dobře vytěsnil.

53:22

Po delším pobytu v útočném pásmu se měl ke střele Dubson. Ten kotouč nahazoval vedle branky a doufal v nějaký šťastný odraz.

52:17

Raymond přečetl úmysl Palmieriho z pravého křídla a usnadnil práci svému brankáři, neboť ránu Palmieriho srazil do ochranné sítě.

50:19

V těsné blízkosti domácí branky měl kotouč na vyrovnání Berggren. Svůj bekhend ale přes Sorokina neprotlačil.

50:00

Souboj o střední pásmo nemá vítěze. Kotouč při pokusu o rozehrávku opustil hrací plochu.

48:30

Larkina podpořila v útoku hned další trojice spoluhráčů. Po předávce na Perrona, čekal Larkin zpětnou přihrávku na levou tyč. Ale mohli jsme vidět další z řad nepřesností.

47:40

Red Wings opět velmi snadno přicházejí o pásmo kvůli nedůrazné přihrávce.

46:45

Střela od modré proletěla kolem pravé tyče, Sorokin nemusel zasahovat.

46:21

Hosté rozehráli na Zadinu, který puk dostal příliš před sebe a navíc byl dobře pokrytý.

44:39

44:39 Anders LEE - 2:1

4:1

Góly a asistencie: 43. Parise (S. Aho I, Palmieri), 45. Lee (Fasching, Cizikas), 56. Palmieri (Dobson, Nelson), 58. Lee (Bailey) – 39. Larkin (Seider, Fabbri)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Mayfield, Romanov, Pulock, S. Aho I, Dobson – Lee, Horvat, Engvall – Parise, Nelson, Palmieri – M. Martin, Cizikas, Fasching – Holmström, Koivula, Bailey.

Detroit Red Wings: Hellberg (Nedeljkovic) – Walman, Seider, Määttä, Chiarot, Hägg, Lindström – Kubalík, Larkin, Raymond – Fabbri, Copp, Perron – Berggren, Veleno, Zadina – Erne, P. Suter.