Střely na bránu: 19 – 33 | Přesilová hra: 1/2 – 3/3 | Trestné minuty: 25 – 13

Jake Allen (MTL) – 9 zákroků, 6 OG, úspěšnost 60,0 %, odchytal 23:58
Samuel Montembeault (MTL) – 16 zákroků, 2 OG, úspěšnost 88,9 %, odchytal 36:00
Alexandar Georgijev (COL) – 15 zákroků, 4 OG, úspěšnost 78,9 %, odchytal 60:00

1. Artturi Lehkonen (COL) – 2+1
2. Cale Makar (COL) – 0+3
3. Devon Toews (COL) – 0+2 (03:22:39)

Utkání přihlíželo 21 105 diváků.
Colorado potvrdilo roli velkého favorita, v aréně Montrealu si s chutí zastřílelo, místní Canadiens porazilo vysoko 8:4.

Hosté víceméně rozhodli o svém úspěchu už v první dvacetiminutovce, v níž si vypracovali tříbrankový náskok, který ve druhé ještě o jednu trefu vylepšili. Závěrečná třetina pokračovala v nastoleném trendu, přinesla další čtyři góly, po dvou na každé straně, Lavina si tedy komfortní náskok pohlídala bez problémů.

Svěřenci kouče Bednara si vítězstvím polepšili v Západní konferenci před Winnipeg s Edmontonem na šestou příčku, Montreal prohrál posedmé v řadě a na Východě zůstává předposlední patnáctý.

59:50

Valerij Ničuškin zachytil nahrávku vzduchem do levé rukavice ve středovém kruhu. Poslední útočnou akci nerozjížděl, pouze nahazoval za bránu soupeře. Oba celky již čekají na závěrečnou sirénu.

59:16

Ještě navýšit už tak výrazné vedení mohl v průběhu závěrečné minuty utkání Valerij Ničuškin. Hattricku se nedočkal, volba zakončení mezi betony brankáře nebyla šťastnou. Při přerušené hře si nesportovně počínal Chris Wideman, od rozhodčích vyfasoval osobní desetiminutový trest.

58:55

Produktivní obránce Cale Makar dlouho otálel s kotoučem za vlastní bránou Mohl si to dovolit, protože jej nikdo nejel napadat, nakonec zvolil nahrávku do středního pásma na Nieta.

58:22

Jeden na jednoho si věřil Alex Newhook. Chtěl projet kolem Michaela Mathesona podél levého mantinelu, domácí zadák si pomohl ukázkovým hitem.

57:54

Samuela Montembeaulta zaměstnal Valerij Ničuškin, který nahazoval od pravého mantinelu, domácí gólman betonem vyrazil puk do hokejky Edmundsona.

57:30

Útočné pásmo pro Colorado získal Cale Makar. Nedostalo se mu ale podpory od kolegů, takže jen nahodil za bránu a odjel na střídačku.

56:53

Bylo zřejmé, že Brad Hunt chce bodyčekem zastavit Nicka Suzukiho. Včas si tuto záležitost uvědomil i domácí kapitán, jenž raději vycouval do střední třetiny.

56:17

Zakázané uvolnění hostujícího mužstva. J. T. Compher ještě zabojoval, ovšem velkou ztrátu na Chrise Widemana smazat nezvládl.

55:55

Defenzivní povinnosti si Evan Rodrigues splnil na jedničku. Zachytil pohyb Kaidena Guhleho, jehož čistým způsobem přišpendlil na mantinel.

55:23

Na druhou stranu podnikl výpad Nathan MacKinnon. Počkal na doplnění a mezi kruhy nabil Mikku Rantanenovi, finský forvard poslal puk těsně nad břevno.

54:58

Jonathan Drouin si vyměnil puk s Denisem Gurjanovem, načež vypálil forhendem z levého kruhu, rozvlnil jenom boční síť.

54:25

Zápas se dohrává už jenom z povinnosti. O vítězi je jasno a vědom si této skutečnosti je i Montreal, jehož šňůra porážek se dnešním dnem opět natáhne.

53:23

V obranném pásmu Colorada došlo k rozmíšce mezi Michaelem Pezzettou a Bowenem Byramem, která vyústila v bitku. Kromě tradičních pětiminutových trestů dostal domácí útočník ještě dvě minuty za hrubost, hostující zadák dvě minuty za podrážení.

53:09

53:09 Valerij NIČUŠKIN - 4:8

4:8

Góly a asistencie: 19. Jos. Anderson (Kovacevic, Suzuki), 40. Gurianov (Suzuki, Drouin), 49. Ylönen (Wideman, Savard), 51. Matheson (Jos. Anderson, Savard) – 3. Lehkonen (L. O'Connor, D. Toews), 7. Byram (Girard), 9. Nieto (Eller, L. O'Connor), 16. Lehkonen (Rantanen, Makar), 22. Rantanen (Rodrigues, D. Toews), 24. Compher (Ničuškin, Lehkonen), 49. MacKinnon (Makar, Ničuškin), 54. Ničuškin (Makar, MacKinnon)

Montreal Canadiens: Allen (24. Montembeault) – Savard, Matheson, Wideman, Edmundson (A), Kovacevic, Guhle – Gurianov, Suzuki (C), R. Pitlick – Jos. Anderson (A), Drouin, Hoffman – Ylönen, Tierney, Harvey-Pinard – Belzile, Richard, Pezzetta.
Tréner: Martin St. Louis

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – Makar (A), D. Toews, Byram, Girard, B. Hunt, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Rodrigues – Ničuškin, Compher, Lehkonen – L. O'Connor, Eller, Cogliano – Nieto, Newhook, Malgin.
Tréner: Jared Bednar

Rozhodca: MacDougall, Skilliter – Smith, Deschamps

Diváci: 21 105