18.03.2023, 18:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Michal Břuchanský cz

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:54:12)
Střely na bránu: 34 – 23 | Přesilová hra: 0/3 – 1/3 | Trestné minuty: 8 – 8

Ville Husso (DET) – 16 zákroků, 5 OG, úspěšnost 76,2 %, odchytal 45:16
Magnus Hellberg (DET) – 2 zákroky, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 14:44
Alexandar Georgijev (COL) – 33 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (DET) – 0+0, -2 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:47
Příjmení (DET) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:59

Tři hvězdy utkání
1. Nathan MacKinnon (COL) 1+2
2. Cale Makar (COL) 0+3
3. Alexandar Georgijev (COL) 33 zákroků
Detroit podesáté za sebou neuhrál s Coloradem ani bod. Za stavu 1:1 nastal zlom ve druhé třetině. Laviny přidaly na intenzitě a po gólech MacKinnona s Byramem "v suchém triku" dokráčely za výhrou. Tu pečetila Ellerova trefa v oslabení, kdežto zbývající branku na 5:1 obstaral finský šutér Mikko Rantanen.

59:35

Zápas se v nedůstojném tempu jenom dohrává. Detroit je odevzdaný a aktivitou nehýří ani Colorado, které za patnáct minut poslalo na střídajícího Hellberga pouhé dvě střely.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:01

Po poslední reklamní pauze zůstalo v hledišti už jen pár diváků. Slyšet jde tradiční zpěv fanoušků Avalanche.

57:18

Hellberg si konečně zachytal. Konkrétně si provětral lapačku v reakci na propagační Malginův pokus z osy.

56:11

Rantanen se netrefil do puku ve snaze o střelu z pravého kruhu. MacKinnon byl o trochu úspěšnější, jen těsně minul horní roh brány.

55:40

Všech pět hráčů Red Wings investovalo síly do forčekinku v útočném pásmu. Hosty přinutili k icingu.

54:54

Oesterle přenesl puk po prknech na protější stranu. Zastavil si ho Copp a přihrál Kubalíkovi, který nemířil přesně z pravého kruhu.

54:16

Veleno promáchl Berggrenovu přihrávku před brankoviště. Na druhé straně Girard vytloukl bloky Oesterleho.

53:16

Evdinsson zaregistroval první střelu na branku v NHL. Parametry neměla špatné, ale Georgijev skvěle zasáhl lapačkou.

52:33

Detroit je ve velké krizi. většinu puků teď ztrácí ještě před červenou čarou.

50:56

Girardova rána byla Häggem přizvednuta nad branku, kterou hájí zatím nevyzkoušený Hellberg.

50:05

Perron prostrčil puk přes Byrama, ale Kubalík bekhendem nenašel volné místo mezi betony klečícího Georgijeva!

49:46

Dva slepené góly domácí hokejisty ochromily. Kupí nepřesnosti a nic nenasvědčuje tomu, že by posledních deset minut mělo přinést nějaké drama.

49:05

48:45

Rantanenovi nesedl volej z vrcholku pravého kruhu. Avs celkově nechtějí střílet a radši šetří čas přesnou kombinací.

1:5

Góly a asistencie: 7. P. Suter (Larkin) – 6. D. Toews (Compher, Makar), 28. MacKinnon (Malgin, Makar), 38. Byram (Makar, MacKinnon), 45. Eller (Ničuškin, J. Johnson), 46. Rantanen (Rodrigues, MacKinnon)

Detroit Red Wings: Husso (46. Hellberg) – Seider, Walman, Oesterle, Määttä, Hägg, Edvinsson – Raymond, Larkin (C), P. Suter – Perron (A), Copp (A), Kubalík – Berggren, Veleno, Zadina – Chiasson, Czarnik, Erne.
Tréner: Derek Lalonde

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – Makar (A), D. Toews, Byram, Girard, B. Hunt, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Rodrigues – Malgin, Compher, Ničuškin – L. O'Connor, Eller, Cogliano – Galchenyuk, Newhook, Nieto.
Tréner: Jared Bednar

Rozhodca: Dwyer, Luxmore – Jackson, Baker

Diváci: 19 515