Tenis

Challenger Las Franquesas del Valles (tvrdý povrch)

Skander Mansouri – Dalibor Svrčina (4)

2:0 6:1, 6:4

20.03.2023, 17:32 • Pista 3, Las Franquesas del Valles (ESP) • 1. kolo • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 3.47 1.27

Utkání je u konce a bohužel končí neúspěchem českého hráče. První set byl jednoznačnou záležitostí Tunisana Mansouriho a než se všichni rozkoukali, skončil výsledkem 6:1. I ve druhém setu to vypadalo na jasnou záležitost zástupce afrického tenisu, když se Mansouri dostal do vedení 5:0, jenže poté Svrčina zlepšil hru, soupeř začal chybovat, rázem vybojoval český tenista dva brejky a snížil na rozdíl jediného gemu. Měl navíc podání, které ovšem nevyužil, ztratil jej a po 67 minutách Mansouri duel ukončil prohozem po čáře. Pro Dalibora Svrčinu tak tutnaj končí, Skandera Mansouriho ve druhém kole čeká Číňan Pu Jün-čchao-kche-tche.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:36:54)

Konec zápasu

2:0; 6:4 - Skander Mansouri

6:4

A je dobojováno. Svrčinovi se sice docela povedl servis a po něm se posunul k síti, Mansouri jej ale nachytal prohozem po čáře a zápas ukončil!

A-40

Další jeho útok k základní čáře a je tu mečbol!

40-40

1:0; 5:4; 40-40 - Skander Mansouri

40-40

Mansouri vybojoval shodu, když soupeře udolal soustředěným tlakem na levou Svrčinovu stranu.

30-40

V té končí i další jeho bekhend a Svrčina má gembol!

30-30

Srovnáno. Svrčina bušil na soupeřova vrata a ta povolila. Mansouri hrál z bekhendu do sítě.

30-15

Mansouri v tlaku, přiblížil se k síti a zakončil forhendem křížem.

15-15

Svrčina přečkal soupeřovu smeč a nakonec bral výměnu pro sebe. Pomohla mu páska, která zapříčinila dopad za síť.

15-0

Po delší době vyšel Mansourimu úder podle plánu, křížný forhend dopadl přesně k lajně.

5:4

Konec přestávky, podávat bude Dalibor Svrčina.

5:4

Následuje přestávka a výměna stran.

5:4

A brejk je na světě. Mansouri hrál forhend od základní čáry pouze do sítě a daroval soupeři celou hru. Svrčina snížil na 4:5.

15-40

Svrčina má další brejkboly. Soupeře rozběhal a donutil jej chybovat z forhendové strany.