3:5

koniec (2:3, 0:0, 1:2)

06.11.2013, 18:00 • Zlatopramen Arena, Ústí n.L. • Martin Pešout cz

Fortuna: 1.42 4.5 5.42

Most vítězí v Ústí překvapivě 5:3, avšak je nutno říci, že zcela zaslouženě. Hosté se brzy dostali v utkání do vedení a přestože Slovan dokázal ve třetí třetině srovnat na 3:3, dvěma slepenými góly Mostečtí rozhodli o výhře ve svůj prospěch. Most byl produktivnější v koncovce, Ústečtí Lvi nepředvedli zcela svůj optimální výkon. (20:17:35)

60:00

59:44

Smolka vyjel do útoku a chtěl trefit odkyrtou klec, nakonec puk skončil v boční síti.

59:25

Ústí v náporu, nyní ale Charousek při oslabení vyhazoval přes všechny čáry.

58:50

Dlouhý odjel na střídačku, domácí zkouší power-play!

58:32

Baránek při přesilovce pálil z otočky, ústecký střelec ale narazil na dobře chytajícího Horáka, jenž puk zastavil.

58:08

Brožovu přihrávku tečoval Pavelka do ochranné sítě. Bude se vhazovat.

57:23

Hotovo ale není a naopak se Most dostal do potíží po vyloučení Drtila (MST), který se provinil hákováním.

57:05

Mostecký Kafan ujel do brejku a svou střelu nakonec namířil jen těsně nad břevno! Mohlo být hotovo.

56:25

Horák byl opět v permanenci, puk po střele Kloze zkrotil v lapačce.

55:45

Most už pouze vyhazuje kotouče za červenou čárou, Ústí naopak zkusí závěrečný nápor. Čas na dvě branky je, hosté ale dnes celkem spolehlivě brání.

54:58

Meidl neměl komu, tak přejel modrou a zkusil překvapit Horáka. Ten s jeho propagační střelou ani nemohl mít příliš práce.

54:22

Utkání v ochozech Zlatopramen Areny sleduje 776 diváků.

53:41

Roubík to chtěl vzít na sebe, jeho střelu ale hostující obránce přizvedl do ochranné sítě.

52:43

Most po dvou slepených brankách rázem ožil a dovolí si více. Ústí se tak nemůže příliš dostat do akce.

52:25

Komerční přestávka.

52:13

Vladimír Brož pálil od modré čáry, puk ztlumil ve výstroji Horák.

50:31

Dnes prostě nemá ústecký gólman Dlouhý svůj den. Ono mu jeho spoluhráči příliš nepomáhají, i tak si z řadou situací mohl poradit lépe. Současně se z tribun ozývá pískot a pokřik: "Šindel ven!". Ve středečním podvečeru to tedy v Ústí žádná show není.

49:51

Most právě vstřelil branku!
O chvíli později viděli diváci ve Zlatopramen Areně v podstatě totožnou situaci jako před chvílí. Most vyjel do protiútoku po ztrátě puku domácích. Smolka našel BRONISLAVA ANDRESE, který střelou z první překonal Dlouhého. Asistence: Pavel Smolka.

48:50

Most z čista jasna přidává čtvrtý gól a dostává se znovu do vedení. JURAJ MAJDAN vyjel do útoku vstříč přesile tří ústeckých bránících hráčů, i tak se slabou střelou z mezikruží prosadil. Bez asistence.

46:44

Ústí zůstává v tlaku a pokouší se o vstřelení čtvrté branky. Následně ale Smolka nahazoval kotouč na Dlouhého, ten jej raději podržel ve své výstroji. Bude se vhazovat.

44:29

Ústí tak přece jen svou aktivitu přetavilo ve vyrovnávací branku. V součtu s jeho snažením ve druhé třetině a v úvodu té třetí, se jedná o zasloužený gól, který dříve či později musel přijít.

44:04

Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
Slovan se přece jen prosadil v početní výhodě. Přihrávku Přeučila zužitkoval střelou zblízka JAROSLAV ROUBÍK. Asistence: Petr Přeučil.

43:10

František Gerhát (MST) vyloučen za zdržování hry, protože odpálil kotouč na tribunu. Současně ve stejné minutě vyfasoval trest Martin Tůma (MST), za nesportovní chování vyfasoval 10 minut a distanc do konce zápasu.

42:32

Slovan se nadále tlačí do branky, zatím ale na vyloženou šanci od domácích čekáme.

40:39

Horák vyrazil střelu Roubíka do rohu, tam o něj vedou souboj další hráči.

40:19

Ústí se hned po úvodní buly nastěhovalo do útočné třetiny, zatím ale nepřišla koncovka.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:44...
Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Ústí bylo aktivnější, chtělo vyrovnat, zatímco Most spíše bránil těsný náskok. A to se mu povedlo. V nepříliš pohledném utkání tak Mostečtí drží nadějné vedení 3:2. Uvidíme, co přinese třetí třetina.

40:00

39:57

Tauš (MST) vyloučen za hrubost a nesportovní chování. Dostal tak trest na 2+10 minut.

39:38

Vladimír Brož se dostal až před branku, neměl příliš variant, komu adresovat puk, tak s ním zamíchal sám a následně vyzkoušel Horáka.

38:32

Most nyní zakombinoval a z dobré pozice pálil Bohumil Slavíček. Dlouhý nyní podržel svůj tým.

37:12

Hra je příliš pomalá, chybí pohyb. V posledních minutách oba celky bojují spíše po mantinelech a ve středu hřiště. Na brankové příležitosti tak čekáme marně, navíc slyším i pískot z tribun.

36:48

Kloz našel před brankou Baránka, tomu střela ale vůbec nesedla.

35:22

Ústečtí Lvi sice mají herně navrch, na druhou stranu se Most ale při bránění tolik nenadře. Ani druhá třetina nenabízí zajímavý hokej, navíc už nepadají ani góly.

34:40

Kamil Černý rozehrál více než bídně, jeho přihrávka skončila icingem.

34:26

Ústí se nastěhovalo do útočného pásma, bude se vhazovat.

33:49

Teď pro změnu si zaútočili Mostečtí, po delší odmlce zasahoval Dlouhý, který podržel puk ve výstroji. Most už spíše brání střední pásmo a občas se dostane do koncovky, v útoku ale už není tak přesný jako v první třetině.

32:42

Kloz střílel zblízka, Horák ale situaci pokryl a následně Mostečtí dostali puk do středního pásma.

32:16

31:40

Alinč dorážel u pravé tyčky, Ústí se pokouší o vyrovnání. Mostu se zatím bránění daří a přerušuje hru.

31:28

Ústí se ve druhé třetině zlepšilo a nabralo na aktivitě, Most převážně brání těsný náskok.

31:01

Drtil je zpět na ledě, oba celky hrají v plném počtu.

30:28

Ústí zůstává na puku v útočném pásmu, Most tohle oslabení ale spolehlivě brání a domácí tak spíše kombinují po rozích. A tma se góly dávají těžko.

29:53

Rod pálil jedovatě, avšak mimo branku!

29:23

Žlutomodří rozehráli svůj přesilovkový trojúhelník, Most zatím odolává...

28:53

Drtil (MST) vyloučen za držení protihráče. Ústí zůstane v útočném pásmu.

28:27

Ústecký Smetana střílel do protipohybu gólmana, Horák nakonec situaci vyřešil.

27:52

Po delší době musel do akce i Dlouhý, první mostecká formace totiž dostala domácí pod tlak a ústecký gólman tak musel zasahovat.

27:04

Rod přihrávkou zpoza branky našel Roubíka, ten střelou z první vystrašil Horáka v brance Mostu!

26:39

Domácí jsou aktivnější oproti Mostu, žádný extra hokej ale určitě ve Zlatopramen Areně nesledujeme.

24:59

Hostující Tauš to zkusil příklepem z mezikruží, Dlouhý byl ale pozorný.

24:27

Nyní se už opět hraje, domácí byli na chvíli v útočném pásmu, záhy se Most ale zmocnil puku a vyvezl ho do středního pásma.

24:25

Hru přerušila komerční přestávka.

22:49

Domácí nyní přitlačili na aktivitě a bojovnosti a hned je to znát. Roubík operoval před brankou, brankář Horák musel řešit závar před vlastní klecí. Hra je nyní přerušena, bude se vhazovat v útočném pásmu.

22:21

Ústí se ubránilo v početní nevýhodě, Rod již skočil na led.

21:00

Most přitlačil domácí ve své přesilovce, Dlouhý nyní svůj tým několikrát podržel.

20:21

Rod (UNL) vyloučen hned v úvodu druhé části hry za hákování.

20:01

Ústí si gólem do šatny trochu spravilo chuť jinak z velmi nevýrazné první třetiny. Most celkem snadno přišel ke třem brankám a i nadále si na ledě počínal zkušeně. Slovan přitlačil v závěru a alespoň snížil.

20:00

19:58

Ve středním pásmu se puku zmocnil PETR PŘEUČIL, přebruslil mosteckou obranu a efetním bekhendem překonal gólmana Horáka. Asistence: Jakub Grin, Zbyněk Sklenička.

18:53

Ústí si nyní zaoperovalo v útoku, Horák tak musel během krátké chvíle dvakrát zasahovat.

18:22

To jsou věci, Gerhát nahazoval puk před branku a od brusle Boháče puk málem zapadl do sítě!

17:56

Přeučil střílel z mezikruží, Horák jeho střelu podržel v lapačce, následuje vhazování.

17:41

Hosté krátce operovali za ústeckou brankou, posléze se puku zmocnil Sklenička vyvezl hru alespoň do středního pásma.

16:39

Ústí se příliš netlačí do branky, Most zrovna také nehraje svůj nejaktivnější hokej, zatím to ale stačí.

15:34

Most ubránil i své druhé oslabení, nadále tak drží nadějný dvoubrankový náskok.

14:39

Mostecký Charousek vyhazuje přes všechny čáry, oba celky tak mohou vystřídat.

14:02

Ústí je nyní důrazné v brankovišti gólmana Horáka, ten zatím svůj tým drží.

13:23

Martin Tůma (MST) vyloučen za sekání. Ústí rozehraje svou druhou přesilovku, ta první skončila gólem ve vlastní síti...

12:12

Domácí dnes pořádají v obraně den otevřených dvěří, a tak se Mostečtí prosazují. Bojerovu střelu dorazil u pravé tyčky PAVEL SMOLKA, který pohotově zakončoval. Asistence: Jan Bojer.

10:12

Ústí v polovině první třetiny snižuje na rozdíl jediné branky. Po útočné buly se do brankoviště natlačil JAN KLOZ a svou střelu ještě dokázal dorazit za záda Horáka. Asistence: Zbyněk Sklenička.

09:59

Most již hraje v plném počtu, Ústí ve své početní výhodě snad ani nevystřelilo na branku a samo ještě inkasovalo.

08:16

Hosté se prosazují v oslabení, hodně trpký moment pro ústecký Slovan. Písařík vyvážel kotouč do středního pásma, přejel pak ještě přes modrou a možná na slepo, možná ne, zkusil vysunout BOHUMILA SLAVÍČKA, od něhož se puk odrazil mezi betony Dlouhého. Asistence: Pavel Písařík.

07:58

Majdan (MST) vyloučen za hákování. Nyní si první přesilovku zahrají Ústečtí.

07:50

Mostecký Zavřel se v ocitl v gólovce, zblízka jeho ránu Dlouhý vyrazil.

07:20

Hodně vlažný hokej se nyní odehrává na ledě, Sklenička bídně vyhazoval puk pouze na modré stojícího Gerháta, tomu pak ale stejně lacině ujel puk do středního pásma.

06:21

Most je zatím při své přesilovce nevýrazný, Alinč nyní vyhazoval kotouč přes všechny čáry.

05:35

Kamil Černý (UNL) vyloučen za podražení.

05:23

Nyní se už ale hra znovu odehrává před Dlouhým, po jehož dalším zákroku se bude vhazovat po jeho levici.

05:15

Z levé strany najížděl na Horáka domácí Kloz a svou svižnou střelou prověřil hostujícího gólmana!

04:38

Nyní nadějnou mosteckou akci zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

03:16

Následně se Lvi dostali do útočného tempa a přitlačili Most k jeho vlastní brance, ze strany Slovanu ale nepřišla v podstatě žádná koncovka.

02:55

Dlouhý musel řešit další mosteckou střelu, hosté jsou při chuti.

02:39

Most zaznamenal velmi dobrý vstup do utkání, na led vkročil v aktivním tempu a záhy se po zásluze gólově prosadil.

02:08

Most se prosazuje hned ze své třetí střely na branku, v mezikruží napřáhl FRANTIŠEK GEHRÁT a se štěstím procedil kotouč mezi Dlouhého betony. Asistence: Pavel Písařík, Pavel Sedláček.

01:10

Před brankou se k puku dostal Jurčík a hned z první bekhendem vyzkoušel pozornost Dlouhého!

00:01

Deset minut před začátkem utkání se na ústeckém stadionu "tísní" asi tak 100 diváků, řada z nich ještě postává před arénou. Uvidíme, kolik jich ještě na tribuny přijde. Domácí kotel je zcela prázdný, z Mostu nepřijel nikdo.

HC Slovan Ústečtí Lvi: J. Dlouhý (Orct) – Grin, Z. Sklenička, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Holomek, Motejlek, Vaněk – P. Přeučil, Roubík, Rod – Vávra, Alinč, Daniel Boháč – Baránek, J. Kloz, D. Tůma – Dostálek, M. Hanzl, V. Meidl. Trenér: Šindel.

HC Most: Horák (Volke) – Kasal, K. Charousek, Pavelka, T. Drtil, M. Tůma, Slavik – Tauš, Smolka, Bojer – Jurčíík, Zavřel, Majdan – P. Sedláček, Slavíček, Písařík – Andres, Gerhát, Kafan – Marek. Trenér: Gudas.

Rozhodčí: Smitka – Čížek, Křivohlavý.
V 19. kole první hokejové ligy se na ledě Ústí nad Labem představí hokejisté Mostu. Jedná se o souboj dvou celků z druhé poloviny tabulky.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Ústečtí Lvi se v nedávné době trochu dostali do krize a klesli dokonce až na 12. místo v tabulce. Po posledních výhrách nad Litoměřicemi a naposledy Benátkami 2:1 po nájezdech se trochu zlepšili reputaci a posunuli se na osmou příčku v průběžném prvoligovém pelotonu.

Ústí má osmnácti zápasech na kontě 23 bodů při negativním skóre 46:52. O bod se drží před Českými Budějovicemi, současně se může dotáhnout na celky před sebou pohybující se v pásmu míst zaručujícíh postup do play-off.

HC Most

Most, který si v minulé sezóně střihl baráž o druhou ligu, by se podobné anabázi chtěl letos vyhnout, zatím to tak ale nevypadá. Mostečtí se zatím nacházejí na 13. místě tabulky se ziskem 17 bodů a skóre 41:70. Hůře na tom jsou už pouze Benátky nad Jizerou.

Most prohrál poslední tři zápasy, ve Zlatopramen Areně si tak bude chtít spravit chuť. Favoritem utkání jsou ale domácí. Hosté vzhledem k extraligové přestávce mohou přijet posilněni o několik hráčů z Litvínova (Kousalík, Pavelka, Jurčík, Majdan, Pšurný, Rapáč).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:5

Góly a asistencie: 11. Kloz (Sklenička), 20. Přeučil (Grin, Sklenička), 45. Roubík (Přeučil) – 3. Gerhát (Písařík, Sedláček), 9. Slavíček (Písařík), 13. Smolka (Bojer), 49. Majdan, 50. Andres (Smolka)

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Orct) – Grin, Z. Sklenička, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Holomek, Motejlek, Vaněk – P. Přeučil, Roubík, Rod – Vávra, Alinč, Daniel Boháč – Baránek, J. Kloz, D. Tůma – Dostálek, M. Hanzl, V. Meidl. Trenér: Šindel.

Rozhodca: Smitka – Čížek, Křivohlavý.