06.11.2013, 01:00 • TD Garden, Boston • Pavel Kuba (@PavelKuba) cz

Ode mne je to pro dnešek vše, dobrou noc. (04:00:52)
2. Tuukka Rask (BOS) 34 zák., 2 góly, 94,4 %
3. Kari Lehtonen (DAL) 34 zák., 2 góly, 94,4 %
Československá stopa v utkání:
David Krejčí (BOS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 21:36
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 29:16.
Zápas je u konce. Hostům se dvě minuty před koncem podařilo utkání vyrovnat a nakonec v samostatných nájezdech dotáhnout do vítězného konce. Pro někoho možná překvapivého, favoritem dnes byli domácí Bruins.

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.
Vítěznou branku vstřelil RICH PEVERLEY.

Peverley se rychle rozjel a překonal Raska! Hosté vítězí!
David Krejčí ve svém nájezdu minul branku.
Chiasson za hosty na Raska nevyzrál. Trefil jen jeho beton.
Pokus Erikssona končí v lapačce Lehtonena.

Tyler Sequin teď všem bučícím fanouškům ukázal zač je toho loket. Přesnou střelou švihem nedal Raskovi šanci! 1 – 1.
Iginla ztroskotal na lapačce hostujícího Lehtonena.
Benn si na Raska nepřišel.

Bergeron se štěstím překonal hostujícího brankáře mezi betony – 1:0.
Začnou domácí. První pojede Bergeron.

Samostatné nájezdy začínají.
Je tomu tak. V prodloužení jsme branku neviděli, o vítězi dnešního duelu tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy. Ty proběhnou po krátké úpravě ledové plochy.

63:42

Krug si nabruslil až před Lehtonena, tváří v tvář ho ale nedokázal překonat, do rány mu padl obětavým zákrokem jeden z hráčů Stars.

63:15

Hosté hned znovu nastěhováni před domácím Raskem, který musí znovu přerušit hru.

62:46

Bomba Boyuchuka z pravého kruhu pro vhazování nepřesná. Lehtonen nemusel ani zasahovat.

61:52

Pokus Daleyho z pravého křídla, hosté jsou v nastavení zatím aktivnějším týmem.

61:30

Fiddler vystřelil z levého křídla, Rask vyrážečkou poslal mimo.

60:59

Dillon napřáhl na modré čáře, trefil však jen připraveného Raska.

60:01

Střely na bránu v zápase: 33 – 32.
Remízový zápas. Každá třetina skončila nerozhodným stavem a po šedesáti minutách hry bude muset na řadu přijít nastavení. Domácí se ve třetí třetině sice dostali do vedení, to jim však dvě minuty před koncem vyfoukl proměněným trestným střílením hostující Fiddler.

60:00

59:28

Iginla od pravého mantinelu hledal ještě Lucice před hostující bránou, domácí útočník ale puk neodkázal ideálně zpracovat.

59:16

Ofsajd pro domácí celek, hra pomalu a jistě směřuje do prodloužení.

59:01

Zakázané uvolnění hostí, hra se stěhuje před Lehtnonena.

58:40

Puk opustil ledovou plochu, rozhodčí nakonec vylučovat nebudou, shodli se, že to bylo s těší jednoho z domácích.

58:27

Whitney mohl přidat další branku hostí, z mezikruží ale poslal puk těsně mimo!

57:26

Dallas právě vstřelil branku!
Domácí přichází o své vedení v závěrečných minutách. VERNON FIDDLER se k trestnému střílení rozjel z levé strany, nabruslil si před Raska, kterého přesným bekhendem do pravé horní šibenice překonal. Rask čekal nějakou kličku do bekhendu, rychle vypálený puk ho řádně zaskočil. Bez asistence.

57:25

Ale pozor trestné střílení proti domácímu týmu! Seidenberg podrazil unikajícího Fiddlera. Ten se tak rozjede proti Raskovi.

56:39

Garbutt se z levého křídla tlačil do zakončení, Rask ve svém zákroku byl ale jistý a drží domácí ve vedení.

56:10

Domácí se stále snaží o aktivní hru v útočném pásmu, ví moc dobře, že jednobrankové vedení ještě nic neznamená.

55:25

Domácí jsou stále usazeni v útočném pásmu a pokračují ve svém tlaku.

55:02

Eriksson napřáhl na modré čáře, i přes jednu teč musel Lehtonen zasahovat.

53:22

Krug byl již s pukem za modrou čárou, ofsajd pro domácí Boston.

53:13

Po pokusu Seidenberga od levého mantinelu přeruší Lehtonen hru.

51:39

Bruins právě vstřelili branku!
Domácí se v závěrečné desetiminutovce dostávají poprvé v zápase do vedení. Nádhernou křižnou přihrávkou přes celé útočné pásmo našel David Krejčí na modré Hamiltona, jehož střelu švihem tečoval před Lehtonenem ještě MILAN LUCIC přesně k pravé tyči hostující brány. Asistence: Dougie Hamilton, David Krejčí.

50:30

Smith se zkusil prosadit z pravého křídla, hostující obránce ho však do šance ani nepustil.

50:20

I když je skóre stále 1:1, šancí k vidění je několik. Oba týmy se dokáží dostat do slibných brankových příležitostí, skvělí brankáři ale zatím drží nadějný výsledek pro oba celky.

50:05

Od pravého mantinelu vyzkoušel pozornost Raska Peverley, skóre se ovšem nemění.

48:43

Marchand se po pěkné souhře s Bergeronem dostal až sám před Lehtonena. Puk si potáhl kličkou na zakončení bekhendem u druhé tyče, hostující brankář však s domácím hráčem stačil bruslit a znemožnit mu tak ideální střelecký úhel. Marchand měl raději střílet z první a ne s pukem kličkovat.

48:01

Paille se snažil o dorážku z hranice brankoviště, Rask raději přeruší hru.

47:38

Jordie Benn se z pravého křídla dostal ke střele, kterou musel Rask vytáhnout vyrážečkou jen do ochranné sítě.

47:19

Bergeron se dostal k volnému puku mezi kruhy, který pohotově napálil směr hostující brána. Brankáře Lehtonen raději přeruší hru.

45:46

45:42

Krejčí nechal hůl kolem těla pronikajícího Benna a putuje také na trestnou lavici. Na trestné lavici sedí ale i hostující Benn, ten je vyloučen za filmování.

45:30

Hosté se neodkáži dostat k přímému ohrožení brány, všechny jejich pokusy jsou tečované mimo.

44:42

Nevyvedená rána Whitneyho z pravého kruhu, Rask nakonec nemusel ani zasahovat a domácí se osvobozují.

44:08

Bostonu se podařilo vyhodit puk pryč z pásma, domácí se zatím brání účinně.

43:50

Goligoski pálí z pravého kruhu, další zákrok pro domácího gólmana.

42:57

Po nevyvedené střele Daleyho se mohou domácí znovu osvobodit. A dokonce vyvést puk alespoň do středního pásma.

42:35

Následně se domácí osvobozují.

42:24

Seguin pálí z levého křídla těsně mimo.

41:58

Domácí začínají oslabení vyhozením přes všechny čáry.

41:46

Domácí Smith je vyloučen na 2 + 2 minuty za vysokou hůl.

41:44

Hamilton od pravého mantinelu prozkoušel pozornost Raska, ten byl s betonem připraven.

40:55

Benn se vymotal z levého rohu až před domácího brankáře, zakončit se mu ale nepodařilo tak, jak by si představoval.

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině: 4 – 13 (celkově: 22 – 23).
Druhá třetina je u konce, branku jsme v ní neviděli. Stále aktivnějším týmem jsou domácí hokejisté, kteří ale nedokázali překonat brankáře Lehtonena ani z těch nejvyloženějších šancí. Často mířili zcela mimo bránu a gólman Stars si tak nepřipsal ani mnoho zákroků. Na druhou stranu i hosté měli několik větších šancí, třetí třetina nám tak nabídne ještě velmi zajímavou podívanou.

40:00

39:58

Ještě pokus Roussela z levého křídla. Rask vyráží puk do ochranné sítě, čekat nás tak bude ještě jedno buly.

39:45

Třetina se již jen dohrává.

38:45

Rána Pailleho z levého křídla byla nepřesná.

38:33

Znovu aktivní Peverley před Raskem, tentokrát má domácí gólman puk pod kontrolou a přerušuje hru.

37:44

Peverley se řítil sám na Raska, na poslední chvíli však stačil čistě zasáhnout obránce Seidenberg a odebrat hostujícímu útočníku puk. V pádu mu puk dokázal vypíchnout z hole.

37:02

Po ráně Whitneyho bezprostředně po buly přeruší Rask znovu hru.

36:58

Chára se chce prát, jeho protivník Jamie Benn ale ne a tak rozhodčí oba kapitány k sobě ale ani nepouští.

36:34

Roussel se na pravém kruhu dostal ke střele z první, Rask se však stihl přesunout a puk zkrotit ve své náruči.

35:41

Campbell byl velmi aktivní kolem brány hostujícího celku. Brankář Stars však nakonec dostal puk pod svoji kontrolu a Campbell se tak zatím své první branky v letošním ročníku NHL nedočkal.

34:36

Bergeron se v mezikruží dostal ke střele švihem a hned rozezněl tyčku za brankářem Lehtonenem. To bylo velké štěstí pro hosty!

33:13

Domácímu celku se nepodařila rychlá rozehrávka puku – icing.

32:22

Rychlý pokus hostí o kontr brzdí ofsajd. Hra se totiž poslední minuty odehrávala převážně před brankářem Lehtonenem.

31:42

Kelly se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, trefil ale však jen bránícího obránce před sebou.

30:40

Nahození Bergerona od modré nepřesné.

29:18

Dillon nahazoval puk od modré čáry, před Raskem se o dorážku snažilo několik hráčů Dallasu, domácí brankář je ale ve své činnosti jistý.

28:52

Po pasu od Iginly se Krejčí dral za druhým gólem svého týmu, Lehtonen ve svém brankovišti ale čaroval a v leže pochytal i dvě dorážky českého útočníka.

28:23

Vyloučený Dillon je zpět na ledě, jeho rána příklepem od pravého mantinelu mířila těsně mimo.

28:07

27:20

Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu, hosté se velmi dobře brání.

26:56

Hostům se podařilo vyhodit puk pryč z pásma.

26:34

Krejčí pálí od modré čáry, Lehtonen betonem posílá puk do rohu.

26:10

Stars ve čtyřech.

26:07

Bude se ale znovu vylučovat. Dillon (DAL) je vyloučen za vysokou hůl. Tři vteřiny budou hosté ve třech.

26:04

Domácí Eriksson to zkusil z pravého křídla, byl ale již ve velmi ostrém úhlu a tak trefil jen boční tyčku.

25:20

Další vyhození hostujícího týmu, Bruins se nemohou dostat do tlaku.

24:45

Hostům se podařilo dostat puk do středního pásma.

24:10

Přesilovka pro Bruins. Whitney je vyloučen za hákování.

23:18

Seguin od pravého mantinelu hledal některého ze svých spoluhráčů, z tribun se začalo ozývat první vážnější bučení.

22:25

Campbell se na druhé straně tlačil také do koncovky, z levého kruhu pro vhazování ale nemířil přesně.

21:44

Cole střílel od pravého mantinelu, Rask musí znovu přerušit hru. Hosté do třetiny vstoupili lépe a jsou aktivnější.

21:18

Ve středu útočného pásma se k další střele dostal druhý z Bennů, Rask raději přeruší hru.

20:11

První střelu druhé třetiny vyslal Jamie Benn, Rask se roztáhl po celém brankovišti a vyrazil puk mimo.

20:01

Hráči se pomalu vrací na ledovou plochu, brzy budeme moci pokračovat.
Střely na bránu v první třetině: 18 – 10.
První třetina je u konce, viděli jsme v ní zajímavou partii s mnoho šancemi na obou stranách. O krůček aktivnější byli domácí Bruins, kteří však již ve 4. minutě prohrávali díky trefě Jamieho Benna. Nepříznivý stav pro Boston ale nevydržel dlouho, po necelé minutě vrátil zápasu vyrovnané skóre domácí Krug.

20:00

19:43

Jamie Benn se z pravého křídla tlačil do zakončení, jeho bekhendový pokus byl ale nepřesný. Ovšem jen o kousek.

19:24

Hosté pod tlakem vyhazují puk raději přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

19:14

Rána Cháry od modré, dorážel ještě Krejčí, hostující brankář však oba pokusy slovenského a českého hráče pokryl.

18:12

Rask raději přeruší hru po dalších zmatcích kolem jeho brankoviště. Buly po jeho levici.

17:00

Hostující Chiasson obkroužil domácí bránu, vybruslil si až před Raska, na kterého zkusil bekhendové zakončení. Domácí brankář však v pohodě chytá.

15:33

Nahození McQuaida z pravého křídla přes bránícího obránce Dallasu hostující brankář nakonec viděl a kryje puk ve své náruči.

15:05

Lehtonen raději přeruší hru po pokusu Hamiltona z levého křídla.

14:43

Pokus Peverleyho z pravého křídla mířil těsně mimo.

13:44

Krug našel Kellyho na levém kruhu, který puk poslal z první jen těsně mimo.

12:39

Robidas napřáhl na modré čáře, před Raskem se o teč snažil jeden z hráčů Dallasu, domácí brankář však ukryl svůj puk bezpečně v lapačce.

11:42

11:14

Domácí s problémy vyhazují puk z pásma, hosté jsou v útočném pásmu poměrně nepříjemní.

10:20

Kelly zachytil na své modré čáře puk a vydal se do rychlého kontru. Byl však dostihnut hostujícími obránci a na koncovku neměl dostatek klidu.

10:00

Ničuškin se před Raskem snažil o dorážky volného puku, domácí brankář ale rychle dostal puk pod svoji kontrolu.

09:39

McQuaid je vyloučen za hrubost, přesilovka pro hosty.

09:14

08:57

Hosté po buly posílají puk pryč z pásma.

08:51

Domácí Hamilton napřáhl v pěkné situaci na modré čáře, jeho pumelenice nadělala Lehtonenovi několik problémů, nakonec však hostující brankář dostal puk pod svoji kontrolu.

08:29

Bekhend Bergerona vykryl Lehtonen holí.

08:08

Domácí se zatím nemohou usadit v útočném pásmu.

07:13

Hostující Whitney však také vidí trest za hrubost, čeká nás tedy další přesilová hra pro Boston.

07:13

Oba bojovníci tak vidí dvouminutové tresty za hrubost.

07:13

Marchand se dostal do křížku s hostujícím Fiddlerem, domácí hráč svého soupeře rychle povalil na zem a začal ho řezat. Sudí musí oba kohouty od sebe silou trhat.

06:57

Domácí jsou na koni, Lehtonen se má co ohánět. Marchand znovu nepříjemně dorážel před hostujícím brankářem.

05:51

Krejčí přenechal puk Lucicovi, který sám před Lehtonenem nedokázal propálit finského brankáře!

05:27

Nahození Krejčího od pravého mantinelu nikdo před Lehtonenem netečoval.

04:16

Bruins rychle odpovídají a srovnávají krok v utkání. Smith našel skvělým křižným pasem z levého křídla si před bránu sjíždějícího TOREYHO KRUGA, který před hostujícím brankářem šikoval puk nad jeho betonem do sítě. Vedení tak hostujícímu týmu nevydrželo ani minutu. Asistence: Reilly Smith, Carl Soderberg.

04:05

Krugův bekhend z levého křídla nepřesný.

03:38

Hosté se překvapivě dostávají do vedení, proměnili vůbec svoji první střeleckou příležitost v zápase. JAMIE BENN si z pravého křídla nabruslil na pravý kruh pro vhazování, odkud švihem propálil Raska pod vyrážečkou. Asistence: Valeri Ničuškin, Jordie Benn .

03:20

Bergeron byl sám před Lehtonenem, svůj bekhend ale neumístil přesně.

03:01

02:57

Tentokrát se Bostonu nepodařilo projít do útočného pásma, ofsajd. Přesilovka se jim chýlí ke konci, špatně ji ale zrovna neodehráli, mohli tak možná akorát více střílet.

02:45

Po dalším vhazování se podařilo hostům vyhodit puk pryč z pásma.

02:43

Ihned po buly pálil Hamilton, Lehtonen připraven.

02:40

Krug dostal puk na levé křídlo a střelou přesně do náruče Lehtonena zakončil dlouhou kombinaci domácích v útočném pásmu.

02:10

Eriksson napřáhl na modré čáře, hostující brankář na místě.

01:01

Vyloučen Whitney (DAL) za vysokou hůl.

00:55

Rask zaváhal při rozehrávce za vlastní bránou, hosté ale nedokázali tohle zaváhání domácího brankáře využít.

00:32

Puk po teči opustil ledovou plochu, ani jeden z týmů nedokázal projít přes nástrahy středního pásma.

00:01

Hymna je u konce, můžeme jít na to.
Oba týmy jsou nastoupeny na svých modrých čarách, zní americká hymna.

Boston Bruins: Rask – Boyuchuk, Chára, Hamitlon, Seidenberg, McQuaid, Krug – Iginla Krejčí, Lucic – Eriksson, Bergeron, Marchand – Smith, Kelly, Soderberg – Thornton, Campbell, Paille.

Dallas Stars: Lehtonen – Robidas, Dillon, Gončar, Daley, Benn Jo., Goligoski – Ničuškin, Seguin, Benn Ja. – Chiasson, Eakin, Whitney – Cole, Horcoff, Peverley – Garbutt, Fiddler, Roussel.
Češi a Slováci na ledě

Středoevropské zastoupení má ve svém kádru jen domácí celek z Bostonu. Na ledě bychom tak určitě měli vidět přes dva metry vysokého slovenského kapitána Zdena Cháru, v útoku pak září český forvard David Krejčí.
Dallas Stars

Hokejisté Dallasu v letošní sezóně střídají vyhrané zápasy s těmi prohranými poměrně pravidelně. Ze čtrnácti odehraných zápasů šestkrát vyhráli, šestkrát prohráli v základní hrací době a dvakrát padli v prodloužení. Celkově tak se 14ti body na kontě okupují dvanáctou příčku v Západní konferenci a rádi by mířili výše.

Největší ikonou týmu je ještě nedávno hráč Bostonu Tyler Seguin, který si ve čtrnácti zápasech připsal patnáct bodů za šest branek a devět asistencí. A právě poprvé od svého přestupu se Seguin vrací do Bostonu, který si ho v roce 2010 vybral z draftu jako číslo 2. Statný centr si v Bostonu připsal z 203 duelů 56 gólů 65 asistencí.

Stěžejní hráči:
T. Seguin 15 (6+9)
J. Benn 13 (4+9)
A. Chiasson 10 (5+5).
Boston Bruins

Domácí Boston odehrál v letošním ročníku již třináct zápasů, připsal si v nich 16 bodů za osm výher a pět proher, v tabulce Východní konference mu tak náleží pátá příčka. Poslední utkání se však Bruins nevyvedlo, na ledě Islanders podlehli 1:3, jedinou branku Bostonu zařídil Soderberg.

D. Krejčí 13 (2+11)
M. Lucic 12 (6+6)
J. Iginla 9 (3+6).
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání kanadsko – americké NHL. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácími Boston Bruins a hosty z Dallas Stars. Úvodní buly celého duelu je naplánováno chvíli po 01:00 v noci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:3

Góly a asistencie: 5. Krug (Smith, Soderberg), 52. Lucic (Hamilton, Krejčí) – 4. Benn Ja. (Ničuškin, Benn Jo.), 58. Fiddler (t.s.), rozh. náj. Peverley

Rozhodca: Rooney, St. Pierre – Barton, Gibbs