06.11.2013, 01:30 • Bell Centre, Montreal • Daniel Polách (@DanielPolach) cz

2. Carey Price (MTL) 30 zák., 2 góly, 93,75%
Československá stopa v utkání:
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 6 střel, čas na ledě 22:05
Vladimír Sobotka (STL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:51
Jaroslav Halák (STL) 65 minut, 25 zákroků, 2 góly, 92,5%
Bell Centre potemnělo. Tomáš Plekanec měl čtyřicet devět vteřin před koncem třetí třetiny na hokejce rozhodnutí, stejně ale jako jeho další tři následovníci při samostatných nájezdech neproměnil trestné střílení a z vítězství se nakonec radují hosté ze St. Louis.

V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.
Autorem branky je T. J. OSHIE.
Max Pacioretty vůbec netrefil branku – 0:1.
Alexander Steen se pokusil o něco podobného jako před chvílí Gallagher a ani on neuspěl – 0:1.
Brendan Gallagher zamíchal s kotoučem a pak se jej pokusil poslat mezi Halákovy betony, kde nebylo místo – 0:1.

Dále jel T. J. Oshie, zvolil pomalejší rozjezd a pak pod lapačkou prostřelil Price – 0:1!
Galchenyuk se pokoušel rozpohybovat Haláka a pak jej překonat forhendem, což se mu nepovedlo – 0:0.
Začíná Montreal, konkrétně Alex Galchenyuk.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:29

Tarasenko si najel na zadní tyč a dostat se k němu puk, skoro na sto procent by utkání rozhodl.

64:00

Poslední minuta prodloužení.

63:51

Postavení mimo hru St. Louis.

62:50

St. Louis je v prodloužení rozhodně aktivnější než Montreal.

62:36

Oshie zachytil Pricovu rozehrávku, objel třetinu a pak netrefil branku.

61:33

Steen zády k brance zpracoval puk a pak jej bekhendem chtěl umístit za ležícího Price, jenž na poslední chvíli utěsnil všechny mezery!

60:31

První střelecký pokus prodloužení patřil Bouwmeesterovi, Price se ze strany nachytat nenechal.

60:01

St. Louis Stewartovou zásluhou ve třetí třetině dokázalo srovnat stav a dovedlo utkání do prodloužení. To ale mohl odvrátit Tomáš Plekanec, jenomže trestné střílení 49 vteřin před koncem třetí třetiny neproměnil.

60:00

59:11

Plekanec ale vůbec nic nevymyslel, Halák jej vystál, zasáhl pravou paží a míří se do prodloužení!

59:11

Odpovědnost na sebe vezme Tomáš Plekanec.

59:11

Backes po Halákově zákroku posunul branku, za což sudí Darcy Burchell nařídil trestné střílení!

58:44

Oddechový čas pro hosty.

58:44

Blues hloupě ztratili puk na červené čáře, Montreal šel do přečíslení 3 na 2, které vyřešil Plekanec střelou od mantinelu přímo do Haláka.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:55

St. Louis mohlo doplatit na další individuální chybu, Halák ale své beky podržel.

57:33

Gallagher výborně přebral puk a šel mezi beky sám na Haláka, který jen nastavil hokejku a šťastně pomocí jí vyrazil puk!

56:30

Steen se dokázal prosadit i proti třem protihráčům a Price měl co dělat, aby puk lapačkou přikryl.

56:00

55:51

Blues vyhazují a své první oslabení v utkání přežijí bez inkasované branky.

55:48

Díky nezvyklému odrazu kotouče se k ráně dostal z druhé vlny najíždějící Diaz, jehož pokus byl ještě před Halákem sražen nad!

55:35

St. Louis znovu dostal puk až k Pricovi.

55:16

Ellerova rána z boku neprošla a Blues opět vyhodili.

55:02

Sobotka ujel do menšího přečíslení, vše řešil individuálně a minul!

54:37

Puk za Pricovou brankou.

54:29

Subbanovu ostrou ránu Halák vyrazil.

54:06

Blues se rychle podařilo dostat puk z obranného pásma.

54:00

Ryan Reaves dohrál Subbana u zadního mantinelu a je vyloučen na dvě minuty za vražení. Pro Canadiens to je vůbec první přesilovku v utkání.

53:18

Eller přišel při jednom ze soubojů o helmu, Montreal naštěstí pro něj drží puk.

52:47

Tentokrát to krátce po buly zkoušel Tarasenko, Price opět neměl problém.

52:43

To samé platí i o Pricovi, který raději přerušil hru.

52:26

Až z obranného pásma Montrealu doputoval puk k Halákovi, jenž se nenechal zaskočit.

51:28

Steen vypálil velmi nebezpečně bezprostředně po vhazování, Price jen kontroloval dráhu letu kotouče mimo jeho branku.

51:25

Lapierre vystřelil přes Gorgesovu hůl, od níž puk směřoval opět nad tvrzené sklo.

50:31

St. Louis právě vstřelilo branku!
Chvíli poté je ale šťastně srovnáno. CHRIS STEWART nepatrně tečoval Shattenkirkovo nahození od modré a s přispěním tyče srovnal stav. Asistence: Kevin Shattenkirk, Vladimír Sobotka.

50:18

Pietrangelo výborně našel mezi kruhy Roye, jenž ale udělal Pricovi kličku do špatné strany.

49:27

Halák se opět vydal mírně překvapivě suplovat roli obránců a našel jen hůl St. Pierra. Naštěstí pro něj to bylo na modrou, odkud se střílet nedalo a hra byla za chvíli přerušena.

48:49

Nezaskočil jej ani tento nouzový pokus Shattenkirka od mantinelu.

48:22

Price teď čelil hned třem pokusům v řadě, při každé z těchto zkoušek obstál na výbornou!

47:51

Nebezpečný pokus Pietrangela zápěstím od modré nakonec vyrazil Price.

47:05

Bourque zakončil rychlý přechod Montrealu dopředu nahozením, s nímž neměl Halák problém.

46:48

Price raději podržel puk po odrazu od zadního mantinelu.

45:57

Oshie dostal příliš prostoru, jeho střelu ale stejně vyrazil Price.

45:44

Markovovo nahození od modré minulo Halákovu branku.

45:24

Nastolený trend zjevně nikdo nechce narušit, puk mimo hrací plochu.

45:10

Hra je v posledních chvílích neuvěřitelně rozkouskovaná a příšerně se táhne.

44:53

Postavení mimo hru Montrealu.

44:12

Plekancovu střelu od modré zpoza obránce levým betonem vykopl Halák.

44:03

Poměrně přísně odpískané zakázané uvolnění Montrealu.

43:45

Plekanec opět musí opustit souboj na vhazování.

43:45

Berglundovu tečovanou ránu od mantinelu s velkým klidem schoval do lapačky Price.

43:28

Zakázané uvolnění St. Louis.

43:09

Subban se skvěle uvolnil na modré a pak ještě lépe našel Plekance, jenž si netroufl na střelu do poloodkryté branky.

42:48

Plekanec byl vykázán z buly.

42:48

Steenův pokus končí nad tvrzeným sklem za Pricovou brankou.

42:24

Hned poté také zakázané uvolnění Canadiens.

42:17

42:00

Bournival skvěle před brankou našel Giontu, jenomže ten byl příliš blízko Halákovi a další šance Canadiens tak zůstává nevyužita!

41:15

Lapierre před brankou naslepo našel Reavese, tomu ovšem střela absolutně nesedla.

40:37

Chvíli poté byla Galchenyukova střela sražena do ochranné sítě.

40:33

Kuriózní situace, kdy se krátce po sobě ocitli na ledě oba lajnoví rozhodčí.

40:23

40:16

Eller schoval svou střelu z mezikruží mezi obránce, Halák si ji ale našel a zachytil ji lapačkou.

40:01

Montreal ve druhé třetině dokázal zásluhou Bourqua s Bournivalem otočit prozatimní stav utkání. Je před ním ale ještě třetí třetina, která začne asi pět minut po půl čtvrté.

40:00

39:46

Vše je z jejich pohledu již v pořádku.

39:38

Teď se domácím nedaří dostat puk od Price.

38:01

Montreal bude pykat za hru v příliš velkém počtu hráčů na ledě, na trestnou lavici usedl Louis Leblanc.

37:08

Postavení mimo hru domácích.

36:59

Price si tak zachytal až chvíli poté, kdy pod sebe schoval Bouillonem sražený puk.

36:41

St. Louis ujelo do přečíslení dva na jednoho, Bouwmeester však nedokázal přihrát Royovi, který by pálil do odkryté branky.

35:36

Berglundova schovaná rána minula Pricovu branku o milimetry.

34:49

Montreal právě vstřelil branku!
St. Louis je poprvé v utkání potrestáno za řadu svých chyb. Bouwmeester rozehrál po buly přesně mezi kruhy, kde puk převzal MICHAEL BOURNIVAL a propálil Haláka. Asistence: Brian Gionta.

34:44

Hra se i po další reklamní pauze kouskuje.

34:04

Montreal opět najel do útočné třetiny, po Ellerově pokusu skončil puk mimo led.

33:53

Přihrávka rukou a Montreal je vykázán do středního pásma.

33:37

S pukem nadále více operuje Montreal, vše je to ale daleko od Halákovy branky.

32:11

Bournival se nenechal rozhodit najíždějícími spoluhráči a raději konečně zakončil sám, nicméně Halák byl u pravé tyče včas.

31:40

Další obrovskou chybu St. Louis v rozehrávce se vydal potrestat Bourque, puk mu však nesedl na hokejku.

30:48

Pietrangelova střela byla sražena nad tvrzené sklo za Pricovou brankou.

30:45

Zakázané uvolnění Montrealu.

30:40

Diazovi se podařilo do puku před brankou odstavit Stewarta, jinak by to pro Montreal mohlo znamenat velký průšvih.

30:00

Montreal se ubránil menšímu zámku od St. Louis a měl další možnost, aby šel do přečíslení. Ani tentokrát ji nevyužil.

29:17

Lapierrovu ránu zpoza několika hráčů Price vyrazil pravou paží.

28:54

Puk se odrazil mezi diváky.

28:34

Hloupou ztrátu St. Louis Montreal nepotrestal, situaci dva na jednoho řešil nejhorším možným způsobem.

28:02

Gallagher tentokrát sice nedostal příliš prostoru mezi kruhy, přesto vystřelil a Halák měl co dělat.

27:33

Canadiens se sami dostali z útočného pásma.

27:12

Další přerušení hry, Subban je zpátky na střídačce.

27:07

Postavení mimo hru Montrealu, Subban odchází do kabin.

26:52

Montreal měl poté velké štěstí, protože Price ztratil hůl a musel několikrát zasahovat proti stoprocentním šancím Blues!

26:34

Stewart se v útočné třetiny otočil s pukem a pak bolestivě sestřelil Subbana.

26:26

26:10

Halák velmi mizerně rozehrál, když byl daleko z branky a měl štěstí, že Gallagher jeho chybu nepotrestal svižnější střelou!

25:38

Halák poté zůstal ležet ve svém brankovišti, zřejmě nakonec bude v pořádku.

25:38

Markov si vzal do své péče puk v rohu kluziště, projel před branku, kde zakončil jen do Haláka, jenž vyrazil puk nešťastně, že poblíž stojící RENÉ BOURQUE neměl problém jej doklepnout za jeho záda. Asistence: Andrej Markov, P. K. Subban.

25:21

Subbanovo nahození od modré bylo zřejmě při své cestě několikrát tečováno, stejně nakonec skončilo v Halákově náruči.

24:44

Gionta ujel do dalšího přečíslení, při kterém netrefil Halákovu klec.

24:29

Vše mohlo být zbytečné, kdyby prošla tato Berglundova rána. Tak se ale nestalo.

24:12

Plekanec ztratil puk v útočném pásmu, dopředu tak šel Steen se Stewartem, jenž nakonec vypálil pod břevno, kam Price krásně máchnul lapačkou a potěšil nejedno oko!

23:39

Puk se teď navíc odrazil mimo hrací plochu a hra je tak přerušena.

23:28

Blues se zřejmě definitivně podařilo zastavit nástup Canadiens.

22:17

St. Louis se snad poprvé v této části hry dostalo do útočné třetiny a po nedorozumění zase hned z ní.

22:00

Canadiens jsou každopádně ve druhé třetina jako vyměnění.

21:35

Subbanova dělová rána od modré nakonec k Halákovi neprošla.

20:49

Pacioretty dokázal využít obrovské chyby St. Louis před svou brankou, nakonec ji objel a naservíroval puk Gallagherovi, jenž v dobré pozici pálil pouze do Haláka!

20:19

Pricův trest z první třetiny vypršel.

20:01

St. Louis tedy v Montrealu vede po první třetině zásluhou trefy Alexandera Steena již ze třetí minuty. Utkání zatím příliš pohledné není a my jen můžeme doufat, že se to ve druhé třetině, která začne cca ve 2:35, změní.

20:00

19:50

Montreal vyhazuje k Halákovi, toto oslabení přežije.

19:32

Price u své pravé tyče podržel puk, hráči před ním mohou vystřídat.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:40

Montreal se v první vlně ubránil.

18:19

Carey Price řešil výjezdem daleko od branky chybičku svých spoluhráčů před sebou a odpálil puk mezi diváky, za což dostává dvouminutový trest pro zdržování hry.

18:06

Diaz dostal puk na modrou, měl před sebou dostatek prostoru, ale nedokázal zamířit.

17:20

Leopoldova rána mířila vedle branky, trefila ale do bruslí Steena a ten se skoro díky tomu dostal k zakončení do prázdné branky.

17:12

St. Louis odpovědělo útokem, po němž se puk ocitl nad sklem za Pricovou brankou.

16:49

Halák pouze před sebe vyrazil Subbanovo nahození, aby následně musel čelit dorážce Bourqua z bezprostřední blízkosti!

16:44

16:20

Plekanec zachytil nepřesné vyhození St. Louis, avšak nedokázal přihrát a ani vystřelit, byť si o to situace říkala.

15:35

Postavení mimo hru Canadiens.

14:54

George Parros s Ryanem Revesem pochopitelně usedli na trestnou lavici – oba 5 minut.

14:54

Parros strhl soupeři helmu, ten jej za to poté poslal k zemi.

14:54

Krátce po buly se do sebe pustili Parros s Reavesem.

14:52

Halák raději schoval do výstroje Murrayho nahození ze středního pásma.

14:41

Bouillonův pokus zápěstím byl sražen nad tvrzené sklo za Halákovou brankou.

14:14

Shattenkirk nahodil od matinelu před branku na teč Berglundovi, ten byl ale v příliš velkém úhlu a tak Price nepřekvapil.

14:03

13:50

Montreal dvakrát po sobě dostal puk z obranné třetiny.

13:24

Pietrangelo se dostal k puku na kruhu pro vhazování a bez milosti jej napálil do Price, před nímž se ještě konala jedna menší hromadná potyčka.

13:06

Price v tuto chvíli vůbec nic neviděl, přesto dokázal proti pokusu Bouwmeestera od modré zasáhnout.

12:36

Závar před Pricem nakonec končí pukem pod Markovovým tělem.

12:03

Montreal bude podruhé v tomto utkání hrát v oslabení, Tomáš Plekanec dostal dvě minuty za podražení.

11:24

Puk se dostal mimo ledovou plochu.

10:30

Toho využili k obsazení útočné třetiny Blues, Shattenkirk vypálil jen do připraveného Price.

10:20

Canadiens to následně překombinovali vpředu.

10:07

Stewartovo lehké nahození od modré nebylo tečováno.

09:51

09:36

Nakonec Plekanec alespoň vystřelil od modré a zařídil vhazování před Halákem.

09:30

Plekanec mohl dopředu vyrazit s Giontou, jenomže puk jej příliš neposlechl a z brejku tak sešlo.

09:21

Price se teď musel hodně dlouho mít na pozoru, nakonec po odrazu od zadního mantinelu schoval puk.

08:51

Halák měl nakonec plné ruce práce, čisté konto prozatím uhájil.

08:36

Tentokrát to bylo od Oshieho lepší, Montreal ale může jít do brejku.

08:14

Oshiemu vůbec nesedla rána od modré a Montreal poprvé v oslabení vyhazuje.

07:51

Za sekání je na dvě minuty vyloučen Andrej Markov.

07:43

Schwartz skvěle předal puk Berglundovi, jehož schovaná rána těsně minula pravou Pricovu tyč.

07:16

Canadiens se nadále nedaří proniknout před Haláka, Blues dobře drží střední pásmo.

06:00

Blues zatím velice lehce prochází do útočného pásma. V tom je zřejmě největší rozdíl mezi oběma týmy.

05:36

05:02

Pacioretty se dobře tlačil do branky, před niž také puk směřoval, jenomže musel jej lovit ze vzduchu a nakonec jej nesklepl.

04:47

04:43

Roy napálil puk od modré, jenomže na domácí branku neprošel.

04:06

Montreal hraje vzadu nadále velmi bohorovně a znovu se mu to skoro vymstilo.

03:45

Puk je zašlapán u střídaček.

03:22

Na odražený puk od zadního mantinelu si počkal St. Pierre, jenomže Halák utěsnil prostor u své pravé tyče a domácímu centrovi nezbylo místo.

03:01

Puk se po nahození za Halákovu branku dotkl ochranné sítě.

02:51

02:38

Murray udělal obrovskou chybu za brankou, když se nechal obrat Backesem, jenž poté našel ALEXANDERA STEENA a ten se trefil přesně k levé tyči. Asistence: David Backes.

01:59

01:43

Ellerův pokus z pravého křídla srazili hosté za branku.

01:27

Schwartz vnikl do útočné třetiny a společně s Tarasenkem pořádně zavařili Pricovi, ten nakonec přikryl kotouč u svého levého betonu.

00:29

Od modré se pokoušel nahodit Stewart, ani on nebyl úspěšný.

00:16

Druhá lajna domácích se ihned natlačila před Haláka, nic z toho ale nebylo.

00:01

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Subban, Markov, Diaz, Gorges, Bouillon, Murray – Gallagher, Galchenyuk, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Bournival – Bourque, Eller, Leblanc – Parros, White, St. Pierre.

St. Louis Blues: Halák (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Leopold – Oshie, Backes, Steen – Stewart, Sobotka, Roy – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Reaves, Lapierre, Cracknell.

Rozhodčí: Burchell, Furlatt – Galloway, Cormier.
St. Louis Blues

Změny v sestavě udělal také trenér hostí Ken Hitchcock. Jeho tým v sobotu nestačil na Tampu Bay a poprvé za sedm posledních utkání prohrál. "Potřeboval jsem něco udělat, abychom byli konkurenceschopnější. Málokdy vám zápas záleží jen na jedné řadě a my potřebuejem, aby se co nejvíc hráčů dostalo do tempa a formy," řekl Hitchcock poté.
Montreal Canadiens

Trenér Michel Therrien udělal na pondělním tréninku jeden radikální zásah do sestavy – Galchenyuka posunul do lajny mezi Paciorettyho s Gallagherem a Ellera vrátil do třetí řady za Bourquem a Leblancem. Galchenyuk ostatně na této pozici hrál již při sobotní prohře Habs s Coloradem. "Líbí se mi pokrok, který udělal od minulé sezony. Je sebejistý a má vliv na hru," řekl Therrien ke Galchenyukovi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

2:3

Góly a asistencie: 26. Bourque (Markov, Subban), 35. Bournival (Gionta) – 3. Steen (Backes), 51. Stewart (Shattenkirk, Sobotka), rozh. náj. Oshie

Rozhodca: Burchell, Furlatt – Galloway, Cormier