06.11.2013, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Dušan Šitner cz

2. Mikko Koivu (MNS): 1+2
3. Ryan Sutter (MNS): 0+2 (04:30:34)
Československá stopa v utkání

Jiří Hudler (CAL): 1+0, 3 střely, čas na ledě 16:48
Minnesota se ve třetí třetině rozstřílela a třemi brankami definitivně rozhodla o své výhře v utkání, ve kterém měla po celou dobu mírně navrch a v poslední části zápasu už diktovala tempo zápasu pouze ona. Jedinou branku hostí vstřelil letos nejúspěšnější český útočník Jiří Hudler.

60:00

59:28

Dnešní utkání sleduje 17708 diváků.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

57:13

Střelu od modré čáry bez problémů chytá brankář Harding. Bude se vhazovat po gólmanově levé straně.

56:11

55:17

Minnesota vyhazuje puk přes všechny čáry.

54:11

Jason Pominville dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

53:14

Minnesota právě vstřelila branku!
Svým druhým gólem v utkání zvyšuje náskok domácích ZACH PARISE. Asistence: Mikko Koivu, Ryan Suter.

52:57

Komerční přestávka.

52:32

51:55

Ani hosté ovšem ve své početní převaze nic zajímavého nepředvádějí a působí již odevzdaným dojmem.

51:18

50:32

Niederreiter dostává 2 minuty za sekání. Početní výhoda pro hosty.

50:11

Tato početní výhoda se ovšem Minnesotě nedaří.

49:18

McGrattan byl nakonec zvlášť potrestán menším trestem za krosček a tak si domácí zahrají přesilovou hru.

48:45

Krátce po vhazování jsme svědky pěstního souboje mezi Stonerem a Jackmanem.

48:38

Po rychlém přechodu útočné modré a střele z úrovně mezikruží překonává střelou zápěstním gólmana hostí ZENON KONOPKA. Asistence: Torrey Mitchell, Marco Scandella.

48:05

Domácí zvyšují své vedení po krásně individuální akci JUSTINA FONTAINE, který vybruslil zpoza branky a střelou švihem překonal Berru. Asistence: Matt Cooke, Kyle Brodziak.

46:28

45:13

Domácí nedokázali využít přečíslení poté, co střela z levé strany končí mimo kluziště.

44:11

Berra drží puk pod lapačkou.

43:14

Stajanova nepřesná střela neohrozila brankáře domácích.

42:09

Hardingův zákrok, po kterém se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.

41:41

Minnesota už nedokázala udržet pásmo a bude tak bude tak muset zakládat nový útok.

41:05

Domácí hráči drží útočnou třetinu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:47.
Ve druhé třetině jsme viděli pouze jednu branku. Postaral se o ní při přesilovce Zach Parise a díky této brance vedou domácí hráči po dvou třetinách 2:1.

40:00

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:26

Znovu se hraje v rychlém tempu takřka bez přerušení.

34:38

Hudlerův a následně Mitchellův pokus na druhé straně.

33:17

33:17

A po Russellově pokusu drží domácí brankář puk pod svou výzbrojí.

33:01

Calgary se snaží vyvíjet útočnou aktivitu, ale domácí hráči teď výborně brání.

31:25

Poměr střel je po polovině zápasu 16:10 pro domácí Minnesotu.

30:44

A opět rychlé převezení puku a zasahovat musel Berra.

30:19

Hra se přesunula na druhou stranu před Hardinga, který ale zatím nemusí čelit žádnému nebezpečí.

29:56

Domácí kombinují v útočné třetině.

28:53

28:53

Proti této střele švihem Harding nemusel zasahovat.

28:36

Glencrossovo nahození nakonec končí zakázaným uvolněním.

26:28

Po střele z pravé strany doráží puk za Berrova záda ZACH PARISE. Asistence: Ryan Suter, Mikko Koivu.

26:13

Obránce Calgary teď mohl vyhodit, ale podcenil situaci a hosté jsou stále pod tlakem.

25:22

Hosté hned na začátku oslabení vyhazují kotouč přes všechny čáry.

25:11

Lance Bouma dostává menší trest za hákování. Početní výhoda pro domácí.

25:06

Harding raději podržel kotouč pod svou lapačkou.

24:20

Calgary nezvládlo založení útočné akce a tak musí spěchat dozadu.

23:15

Vhazování po Berrově levici.

22:45

Střela z mezikruží, kterou musel likvidovat Harding.

22:18

Hostům nevyšla jejich přihrávka na modrou a obránce Calgary měl co dělat, aby puk zachytil vůbec dřív, než soupeř.

20:58

Také do druhého dějství vstupují útočněji ladění domácí hráči.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:59.
První třetina je za nám a viděli jsme v ní dvě branky. Nejprve dal vedení hostům v 6. minutě Jiří Hudler, ale nedlouho na to vyrovnal kapitán domácích Koivu. Hra je jinak poměrně vyrovnaná s šancemi na obou stranách.

20:00

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:13

Vhazovat se bude po Hardingově levici.

17:42

Hosté ztrácejí útočnou třetinu a dopředu jdou domácí hráči.

15:03

Domácí ovšem o svou přesilovou hru rychle přicházejí poté, co Mikko Koivu dostává 2 minuty za podražení.

15:00

Kris Russell dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

15:00

14:37

Heatleyho bekhendový pokus a další nepřehledná situace před brankářem hostí, ale Calgary drží nerozhodné skóre.

13:57

Nebezpečí před Berrou a dopředu jdou znovu hosté.

13:18

Brodie si najížděl před bránu, kde ho nikdo nehlídal, ale bohužel pro hosty nedostal od svého spoluhráče přesnou přihrávku.

12:32

Tentokráte už byli hosté vykázáni do středního pásma.

12:13

Vhazování v pásmu Minnesoty se bude opakovat.

12:02

Hra se přesunula na druhou stranu před Hardinga.

10:39

10:39

Berra drží kotouč a vhazovat se tak bude po jeho levici.

09:07

Po dalším náporu Minnesoty se domácím přeci jen podařilo se prosadit. K odraženému puku se před bránou dostal kapitán MIKKO KOIVU, který bekhendovou střelou vyrovnává stav utkání na 1:1. Asistence: Zach Parise, Charlie Coyle.

08:11

Pokračujeme ve hře a po vyhraném vhazování drží puk na svých hokejkách hráči Flames.

07:26

06:45

Minnesota krátce po vhazování na středovém kruhu zamkla hosty v jejich třetině, ale nedokázala tohoto tlaku využít k vytvoření větší příležitosti.

05:24

Calgary právě vstřelilo branku!
Po krásné přihrávce před branku zakončil akci hostí český útočník JIŘÍ HUDLER, který dává Calgary vedení. Asistence: Lance Bouma, Chad Billins.

03:43

Cammalleriho pokus vyráží Harding.

02:31

Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Hraje se rychle a málo se přerušuje.

01:58

O další střelu se postaral na druhé straně Glencross.

01:06

Do utkání vstupují lehce aktivněji domácí hráči. Berra již musel zasahovat proti pokusu McMillana.

00:01

Obě mužstva jsou na ledě. Utkání začne za několik okamžiků.
Češi na ledě

Za domácí nenastupuje žádný hráč české, či slovenské národnosti, ovšem za Calgary nastupuje letos zatím bodově nejúspěšnější český hráč Jiří Hudler. Dále je na soupisce Calgary psán Roman Horák, který ovšem nehraje pravidelně v základní sestavě.
Posledncíh 5 vzájemných utkání

Minnesota Wild – Calgary Flames 1:4
Calgary Flames – Minnesota Wild 3:4
Minnesota Wild – Calgary Flames 2:1 pr.
Calgary Flames – Minnesota Wild 3:1
Calgary Flames – Minnesota Wild 1:2 náj.
Calgary Flames

Hosté na tom nejsou o mnoho hůře. Mají pouze o jeden zápas a o čtyři body méně, což je staví průběžně na jedenáctou příčku. Po dvou prohrách v řadě na domácím hřišti dokázali v posledním zápase zvítězit v Chicagu 3:2 po prodloužení.
Minnesota Wild

Domácí nezačali letošní sezónu špatně a zatím jsou ve středu tabulky Západní konference. S 19 body po odehraných 15 zápasech drží přesně 7. místo. V posledních dvou zápasech Minnesota uspěla. Na svém ledě zdolala Montreal 4:3 a New Jersey jasným poměrem 4:0.
Ještě jednou vítejte u jednoho z dalších nočních utkání kanadsko-americká NHL, ve kterém změří síly domácí Minnesota Wild, na jejichž hřiště zavítá hostující celek Calgary Flames. Zápas odstartuje krátce po druhé hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

5:1

Góly a asistencie: 10. Koivu (Parise, Coyle), 27. Parise (Suter, Koivu), 49. Fontaine (Cooke, Brodziak), 49. Konopka (Mitchell, Scandella), 54. Parise (Koivu, Suter) – 6. Hudler (Bouma, Billins)

Minnesota Wild: Harding (Bäckström) – Suter, Brodin, Ballard, Stoner, Spurgeon, Scandella – McMillan, Koivu, Parise – Pominville, Granlund, Niederreiter – Fontaine, Brodziak, Cooke – Mitchell, Konopka, Heatley.

Calgary Flames: Berra (Ramö) – Butler, Brodie, Russell, Wideman, O´Brien, D. Smith – Glencross, Stajan, Jones – Cammalleri, Colborne, Galiardi – Baertschi, Monahan, Hudler – McGrattan, Backlund, Jackman.

Rozhodca: Hebert, McCauley – Mach, Racicot

Diváci: 17708