Euro Hockey Tour

Rusko – Fínsko

3:4

koniec (1:1, 1:2, 1:1)

07.11.2013, 17:30 • Hartwall Aréna, Helsinky (kapacita 13506 míst) • Adam Lacek (@laci_17) cz

Fortuna: 2.35 4.0 2.45

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (19:51:14)
STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 25:29
Trestné minuty: 6:8
Přesilové hry: 1/4-1/3

Branky a nahrávky: 10. Alexandrov (Popov, Nikulin), 21. Varnakov (Čudinov, Medvěděv), 46. Averin – 4. Hietanen, 23. Osala (Hartikainen), 27. Komarov (Pihlström, Laakso), 54. Salminen (Mäntylä, Karalahti). Rozhodčí: Linde, Björk – Neva, Nieminen. Diváci: 9883.
Dnešní zápas mezi domácím Finskem a Ruskem byl hodně vyrovnaný, o vítězství Finska nakonec rozhodla druhá část hry, ve které Finové dokázali vstřelit 2 branky a poskočit tak do rozhodujícího náskoku.

Ve třetí třetině ale nejdříve ve 46. minutě srovnal na 3:3 Jegor Averin. O vítězství Finska ale rozhodl v 54. minutě parádní střelou Sakari Salminen.

Finové tak navázali na své bezchybné vystoupení na českém podniku ze srpna, na kterém neztratili ani bod. S 12 nasbíranými body z 12 možných tak naprosto kralují letošnímu ročníku Euro Hockey Tour!
Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Jegor Averin (1+0) a Leo Komarov (1+0).

60:00

59:41

Nahození Nikulina od modré čáry nikdo netečoval, puk končí mimo branku.

59:19

Finové už podruhé dokázali vyhodit kotouč do středního pásma.

58:50

Je to tak, Barulin zůstává na střídačce, Rusové zkoušejí štěstí v šesti hráčích!

58:50

Ruský kouč Biljaletdinov si vyžádal oddechový čas, po jehož skončení zřejmě už nechá Barulina na střídačce.

58:50

Rusové budou mít cestu za vyrovnání lehce usnadněnou, za zdržování hry je vyloučen Petri Kontiola, který trochu nešťastně vyhodil kotouč z obranného pásma až na tribunu.

58:36

Medvěděv rozjíždí jeden z posledních útoků Rusů až od vlastní branky.

57:56

Rynnäs si připisuje důležitý zákrok, když zastavil střelu Alexandera Pěrežogina z pravé strany!

57:14

Rusové při svém dalším útoku rychle ztratili kotouč.

56:42

V útočném pásmu opět domácí hokejisté, kteří se už ale do nějakých zběsilých akcí nebudou pouštět.

56:00

Rusům se čas nesmírně rychle krátí, do konce základní hrací doby zbývají 4 minuty, svěřenci Zinetulji Biljaletdinova se ale nyní usadili v útočném pásmu.

55:05

Finové ale i po vstřelení vedoucí branky zůstávají v tlaku, ve velké šanci se ocitl Pihlström, Barulin jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale dokázal vyrazit!

54:30

Skóre utkání se nám dnes krásně přesýpá z jedné strany na druhou, nyní jsou na řadě opět Rusové.

53:52

Finsko právě vstřelilo branku!
Burmistrov se sice už stihl vrátit z trestné lavice do obranné třetiny, Mäntylä ale předal puk na levou stranu, odkud se tvrdou ranou z první prosazuje SAKARI SALMINEN! Asistence: Tuukka Mäntylä a Jere Karalahti.

53:46

Burmistrov se vrací na led, Rusové hrají v plném počtu.

53:07

Rusové se opět v početním oslabení dobře brání, Finové více času zatím strávili u své vlastní branky.

3:4

Góly a asistencie: 10. Alexandrov (Popov, Nikulin), 21. Varnakov (Čudinov, Medvěděv), 46. Averin – 4. Hietanen, 23. Osala (Hartikainen), 27. Komarov (Pihlström, Laakso), 54. Salminen (Mäntylä, Karalahti)

Rusko: Jerjomenko (od 4. Barulin) – Alexandrov, Nikulin, Čudinov, Medvěděv, Zubarev, Birjukov, Kiselevič, Rjasenskij – Popov, Těreščenko, Pěrežogin – Lisin, Tichonov, Šipačjov – Varnakov, Burmistrov, Panarin – Chablukov, Gluchov, Averin – Prochorkin Trenér: Zinetulja Biljaletdinov.

Fínsko: Rynnäs (Hovinen) – Jaakola, Kukkonen, Hietanen, Lepistö, Karalahti, Mäntylä, Väänänen, Laakso – Komarov, Pihlström, Immonen – Aaltonen, Kontiola, Hagman – Enlund, Salminen, Lehterä – Hartikainen, Osala, Wirtanen – Pyörälä Trenér: Erkka Westerlund.

Rozhodca: Linde, Björk – Neva, Nieminen