1:3

koniec (1:0)

12.08.2015, 17:00 • MFK Detva • 2. kolo • Marek Antalík

Fortuna: 6.6 4.9 1.4

Ján Vaculčiak (tréner MFK Detva): „Za prvý polčas musím chlapcov pochváliť. Hrali sme futbal, ktorý sme chceli hrať. Povedal som im, že musíme hrať viac defenzívne, keďže sme vedeli, že súper bude behavý. Mali sme jednu tutovku, ktorú sme nedali. Následne druhú sme už využili, čo bolo veľmi dobre. V druhom polčase sme si vedenie chceli udržať, čo najdlhšie za stavu 1:0. Pri najhoršom sme chceli aspoň remizovať a skúsiť šťastie na penalty. Nepodarilo sa nám to. Prejavila sa kvalita súpera v druhom polčase,ktorému v postupu gratulujem, ale ďakujem svojim hráčom za predvedený výkon. “

Ján Milec (vedúci mužstva OFK Teplička nad Váhom): „Prvý polčas bol z našej strany slabý. Domáci mali niekoľko gólových šancí. Mohli nás potrestať. Premenili však len jednu, čo bolo naším šťastím. V druhom polčase po prestriedaní a výrazne zlepšenom výkone už bola situácia odlišná a pod tlakom sme dokázali streliť tri góly. Zápas sme rozhodli v priebehu záverečných 30 min. stretnutia.“ (21:05:15)
Po výsledku 1:3 do tretieho kola Slovnaft cupu postúpilo mužstvo OFK Teplička nad Váhom.
Hlavný rozhodca Anton Ihring v stretnutí nič nepridával a tak keď sa naplnila 90 min. stretnutie ukončil.

90

89

Dvojnásobné postavenie hostí.

88

Hostia sa v závere nikam neponáhľajú a kontrolujú výsledok.

87

Prvú žltú kartu za faul v strede ihriska vidí domáci Róbert Greško.
Dnešné stretnutie sleduje 300 divákov.

86

Tretie domáce striedanie, keď odišiel Patrik Baláž nahradil ho Martin Ondrášik.

84

Petrušov priamy kop z ľavej strany zneškodnil Mráz na roh.

81

Tretie striedanie hostí. Dolu odišiel Maroš Miko na jeho miesto prišiel Dávid Stančík.

80

Domáci mohli znížiť. Po ľavej strane unikol Greško, ale trafil len do nôh vybiehajúceho brankára Zaťka.

78

Sa ocitol hosťujúci Martinka v postavení mimo hry. Následne ten istý hráč fauloval Dianišku, ktorému vyrazil dych.

76

Teplička n. Váhom dáva gól!
Domáci inkasujú ďalší gól. V sklze zakončil LUKÁŠ MARTINKA a lopta presne skončila pri žrdi domácej brány.

74

Petruša zablokovali domáci hráči následne Miko prestrelil bránu vysoko nad.

72

Následne po priamom kope Tomáša Pančíka lopta skočila pred brankárom hostí, ale Dianiška ju dokázal poslať do siete.

72

Po súboji Lapina s J. Bugalom žiadali domáci pokutový kop, ale hlavný rozhodca 25 m od akcie ukázal hrajte ďalej.

71

Mohol pridať ďalší gólhostí striedajúci Martinka, ale z 6 m prestrelil bránu.

67

Obrana Detvy vystavila Štlmacha do postavenia mimo hry.

66

Obrana hostí odvracia loptu pred nabiehajúcim Greškom.

64

Teplička sa dostáva do vedenia, keď Petruš našiel z ľavej strany centrom DÁVIDA LOJDLA, ktorý dostal hostí do vedenia.

63

Následne hlavičkoval Martinka tesne nad bránu.

63

Po Filovej strele sa domáci hnevajú na rozhodcu, že nariadil rohový kop.

62

Patrika Peniaka v domácom drese nahradil Patrik Záň.

61

Dianiška pridržal rukami Štalmacha. Rozhodca Ihring všetko videl.

60

Strelu Štalmacha zblokoval Baláž na roh a po rohu zakončoval Tomanica a Mráz vytlačil loptu zo šibenice do bezpečia.

59

Dianiškovej prihrávke chýbali centimetre na voľného Michálika.

58

Veľmi pekne sa predviedol Mráz po koncovke J. Bugalu, keď loptu efektne vyrazil nad bránu.

55

V ďalšom útoku sa ocitol Štalmach v postavení mimo hry.

55

Dianiška na hranici pokutového územia mal loptu na kopačke, ale Štalmach sa sním stihol vrátiť a loptu mu vziať.

53

Kapitán hostí MAREK FILO sa dostal po pravej strane do zakončenia a strelou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal na 1:1.

53

Prvé striedanie Jána Vaculčiaka. Dominika Nemetha nahradil Andrej Michálik.

50

Tomanica za postrannou čiarou čakal, že rozhodca jeho súboj posúdi ako faul na riadi pre hostí pokutový kop.

48

Na opačnej strane po rohu loptu hlavou podvihol Štalmach.

47

Hneď v úvode mali domáci ďalšiu možnosť, ale po priamom kole zasahuje Zaťko.

46

Striedanie v tíme MFK Detva: z ihriska odchádza R. Bugala, prichádza Martinka.

46

V polčasovej prestávke hostia dvojnásobne striedali. Z ihriska odchádza Ozimý, prichádza J. Bugala.

46

Je tu záver prvého polčasu, po ktorom vedie MFK Detva nad druholigovou Tepličkou nad Váhom 1:0.

45

43

V ďalšej možnosti sa ocitli domáci. Greško posunul loptu Tomášovi Pančíkovi, ktorý však minul bránu.

42

Detva dala gól!

Po rýchlom brejku sa dostáva lopta na ľavú stranu k RÓBERTOVI GREŠKOVI, ktorý si obhodil brankára Zaťka a otvoril skóre.

41

Domáci poslal loptu len na roh.

40

Peniak centroval z ľavej strany, ale obrana hostí loptu odkopla do bezpečia.

39

Pokračuje sa v Detve hre.

39

Po postavení mimo hry hlavný rozhodca Ihring stretnutie pre hustý dážď a búrku prerušil.

39

Štalmach sa ocitol v ďalšom postavení mimo hry.

37

Pančíkov center z priameho kopu Zaťko boxoval rovno na nohu Greška, ale ten nedokázal zakončiť.

34

Opäť veľmi dobre Mráz čítal hru, keď vybehol za pokutové územie a nohou odkopol loptu pred Štalmachom.

34

Mráz si poradil s ďalšou loptou hostí za domácu obranu.

33

Nedovolený zákrok domáceho Lapina.

32

Strede ihriska bol faulovaný Tomanica a v Detve nám začalo pršať.

31

Baláž nepustil Ozimého cez seba. Loptu poslal radšej za postrannú čiaru.

30

Po polhodine hry leží na hracej ploche domáci Kamas, ale vyzerá to tak, že nebude potrebovať ošetrenie.

28

Sledujeme momentálne futbal na domácej polovici ihriska a z nebies počuť, že možno v Detve budeme svedkami búrky.

25

Po krátko občerstvení mohol zakončiť Štalmach, ale dlho váhal a tak mu domáca obrana zobrala loptu.
V polovici prvého polčasu dal hlavný rozhodca hráčom prestávku na občerstvenie.

23

Doposiaľ najväčšia možnosť na skórovanie prišla v polovici prvého polčasu, keď Zaťko vybehol po lopte, ktorú minul a následne sa lopta dostal k Lapinovi. ten však minul opustenú bránu Tepličky, keď trafil lem bočnú sieť.

22

Detva sa na polke ihriska snaží kombinovať, ale pri prechode do pokutového územia loptu stratil Greško.

19

Németh s Petrušom vybojoval rohový kop a následne hlavičku Lapina hosti len tak tak vytlačili nad bránu.

18

Po rohu R. Bugala zakončoval, ale strelu domáci hráči zablokovali a Mráz si s loptou poradil.

17

Ozimý faulovaný domáci hráčmi mal od rozhodcu výhodu pri pokuse centrovať loptu pred bránu trafil len do Suju a následne lopta skončila v rohu.

16

Štalmach hrá na hranici postavenie mimo hry a v krátko čase sa ocitol v tretí krát mimo hry.

15

Tomanicova lopta za domácu obranu na Štalmacha našla pripraveného Mráza. Následne sa ocitli v ďalšej šanci hostia v postavení mimo hry.

13

Tomáš Pančík pred pokutovým územím vyhral hlavičkový súboj s obrancom Petrušom, ale následný center obrana Tepličky poslala do autu.

12

Štalmach z diaľky zakončuje veľmi nepresne nad bránu.

11

Z ľavej strany centroval pred hosťujúcu bránu Greško, ale s loptou si Zaťko poradil.

10

Opäť v zakončení Filo. Tento raz sa oprel do lopty z 25 m. Ja tento pokus skončil v rukách Mráza.

9

Na druhej strane sa dostal na hranici pokutového územia do koncovky kapitán hostí Filo, ale domáci Mráz sa v bráne natiahol aký bol dlhý a strelu kryl.

8

V ďalšej dobre pozícii sa ocitol následne Lapin, ale aj on váhal s koncovkou a hosti ho zablokovali.

7

Tomáš Pančík prešiel z vlastnej polovice ihriska pred pokutové územie, kde našiel Nemetha, ale ten premhal moment na zakončenie.

6

Kolmú prihrávku hostí zablokoval domáci Peniak a je po šanci hostí.

5

Po súboji Lapin . Miko ostal na zemi ležať hráč hostí a následne musel byť ošetrovaní na postrannou čiarou.

4

Filo si pri spracovaní lopty pomohol rukou. Rozhodca Ihring to videl.

3

Lopu majú v úvode na kopačkách viacej hostia.

2

Pokus hostí hľadať pred domácou bránou Štalmacha bol dlhý. Pri lopte bol skôr brankár Mráz.

1

Výkop malo mužstvo hostí, ktorý hrá v bielych dresoch a domáca Detva celá v zelenom.

1

MFK Detva: Mráz – Chamula, Kamas, Suja, Dianiška, Peniak, Nemeth, T. Pančík "K", R. Greško, Lapin, Baláž. Tréner: J. Vaculčiak
Náhradníci: Ondrášik, Záň, Michálik, Vreštiak "NB", Odzgan.

OFK Teplička nad Váhom: Zaťko – Ozimý, Hruboš, Petruš, Miko, Tomanica, Tabak, Lojdl, Filo "K", Štalmach, R. Bugala. Tréner: S. Lojdl.
Náhradníci: Kosa "NB", J. Bugala, Martinka, Stačík, Kabašta.

Rozhodca: Anton Ihring – Dušan Hrčka, Daniel Poláček.
V druhom kole Slovnaft Cupe bude hostiť nováčik 3. ligy stred nováčika 2.ligy východ. Pod Poľanou teda domáca MFK Detva bude hostiť OFK Tepličku nad Váhom.

Detva musela hrať aj prvé kolo, v ktorom si poradila na pôde Baníka Veľký Krtíš 3:0.

Teplička nad Váhom ako druholigové mužstvo nemusel hrať prvé kolo.

Oba celky vo svojich súťažiach v novom ročníku nepoznajú ako chutí výhra.
Dres Detvy oblieka aj niekoľko hráčov, ktorí majú aj ligové skúsenosti. Za spomenutie sú ako Tomáš Pančík, Martin Karasek, Zdenko Kamas či Jozef Vreštiak.
Od minulého piatku sedí na lavičke mužstva spod Poľany bývalý hráč Dukly Banská Bystrica, LAFCu Lučenec, či Baníka Ružiná Ján Vaculčiak .
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.