1:1

koniec (1:0)

17.08.2015, 22:00 • Camp Nou (Barcelona) • Finále • Miroslav Kováčik

Fortuna: 1.14 8.75 15.0

Je niečo po polnoci a ja sa s vami lúčim. Dúfam, že ste si zápas užili a nezabudnite, že španielska Priemera Division sa začína už tento víkend. Sledujte bitky Barcelony, Realu Madrid a iných popredných európskych mužstiev v textových prenosoch na onlajny.eu. Dobrú noc. (00:06:21)

Athletic Ckub Bilbao je definitívne víťazom španielskeho Superpohára. Cennú trofej prevzal kapitán Carlos Gurpegi. Gratulujeme.
Je dobojované. Končí sa 31-ročné čakanie na zisk Superpohára. Athletic Club Bilbao zvládol ťažkú odvetu na Nou Campe a po výsledkoch 4:0 a 1:1 sa stáva víťazom. Hrdinom je 4-golový Aritz Aduriz, ktorý strelil gól aj dnes. Barcelona je sklamaná a svoj cieľ, teda zisk 6 trofejí, už určite v tomto roku nesplní. Barcelona mala jasnú prevahu, no Bilbao predviedlo skvelý výkon. Dnešný zápas určite sledovali aj v Žiline, kde Bilbao zavíta už tento štvrtok. Pod Dubňom sa tak rozhodne majú na čo tešiť.

90+4

90+3

Faul Lionela Messiho len dokumentuje obrovskú frustráciu barcelonského klubu, ktorý sa šiestej trofeje v tomto roku nedočká.

90+2

Luis Suárez teatrálne spadol v blízkosti pokutového územia na zem, no hlavný arbiter mu na to neskočil.

90+1

Hlavný rozhodca pridá k riadnemu hraciemu času ešte 180 sekúnd.

90

V samotnom závere sa dostal v šestnástke do zakončenia Luis Suárez, no jeho strela bola zrazená.

89

Zápas sa už len dohráva. Je jasné, že to budú hráči Bilbaa, ktorí sa po 31 rokoch budú tešiť zo španielskeho Superpohára.

88

V krátkom časovom úseku zahrávali Katalánci 3 rohové kopy, no ani po jednom sa nedostali do zakončenia.

87

Barcelonu tento moment povzdudil a Andrés Iniesta vybojoval rohový kop pre svoj tím.

86

86. Červená karta!

86

Pomer síl na trávniku sa vyrovná. Striedajúci Kike Sola, ktorý bol na ihrisku len 5 minút, vidí po tvrdom zákroku na Javiera Mascherana červenú kartu.

85

Dani Alves poslal dlhú loptu dopredu na El Haddadiho, no nový muž na trávniku Brazílčanov pas nedostihol.

84

Barcelona neustále obieha pokutové územie hostí a snaží sa domácich fanúšikov potešiť aspoň víťazstvom.

83

Posledné striedanie hostí. Odišiel Beñat Etxebarria, ktorého nahradil na záverečné minúty Mikel Rico.

82

Na hráčoch Barcelony je vidno veľké sklamanie. Jérémy Mathieu teraz školácky prišiel o loptu, no rýchly protiútok zastavil Mascherano.

81

Barcelona výrazne otvára obranu a ponúka šancu hosťom na rýchle brejky. Bol to striedajúci Sola, ktorý sa ale s loptou dostal za bránkovú čiaru ešte predtým ako stihol odcentrovať.

80

Druhé striedanie hostí. Z ihriska odišiel Aritz Aduriz a na jeho miesto vybehol na posledných 10 minút Kike Sola.

79

Brankár Gorka Iraizoz poriadne vyčkáva s odkopom od brány, čím brnká na nervy domácim hráčom i divákom.