Ligue 1 McDonald’s

Girondins Bordeaux – Olympique Lyon

3:1

koniec (3:0)

26.09.2015, 20:00 • Stade Jacques Chaban-Delmas, Bordeaux • 8. kolo • Vojtěch Balon (@VojtaBalon) cz

Fortuna: 2.7 3.0 2.78

Je dobojováno! Ve druhém půli se zápas už spíše dohrával, domácí v poklidu kontrolovali své pohodlné vedení a nikam se zbytečně nehrnuli. Za svou pasivitu byli čtvrthodinku před koncem potrestáni, Carrassa totiž o čisté konto připravil přesnou hlavičkou Beauvue. Z mé strany je to pro tentokrát vše, příště na počtenou! (21:53:09)

90+3

90+2

Henri Saivet drží míč ve středu hřiště, ale nemá komu přihrát. I nabíhající si Thelin byl obsazený, a tak přihrávka na něj nebyla ideální volbou.

90+1

Hlavní arbitr Millot nakonec s porcí nastaveného času nešetřil, přidal totiž další tři minuty!

90

Ještě je však před námi celá minuta základní hrací doby, na levém křídle kouzlí s míčem na kopačce Rachid Ghezzal.

89

Už se v podstatě pouze čeká na závěrečný hvizd, nadcházející nastavení pravděpodobně příliš dlouhé nebude.

87

Ghezzalův další centr od rohového praporku už nenadělal tolik neplechy jako ten z osmasedmdesáté minuty, Carrasso tentokrát mohl zůstat úplně v klidu.

86

V historicky stoprvním vzájemném kláním má ke třem bodům jednoznačně blíže Bordeaux, svěřence Willyho Sagnola dělí zhruba pět minut od vítězství.

85

Hra je pro útočný faul jednoho z Lyonských přerušena, rozehrávky se ujme Cédric Carrasso.

83

To platí i o minutu později, ani jednomu týmu se po Beauvueově gólu nedaří založit kloudnou akci.

82

Zápas se už dohrává spíše z povinnosti, hostující zadáci kombinují poblíž středové čáry, ale nikam se už neženou.

80

Vzápětí ke své poslední změně sáhli i hosté, Corneta nahradil Kalulu.

79

Jaroslav Plašil má dnes odpracováno, na jeho místo nastupuje brazilský útočník Jussiê.

78

78. Claudio BEAUVUE - 3:1

78

Lyon právě vstřelil branku!
Olympique udeřil jako blesk z čistého nebe a zmírnil náskok domácích! Na bližší tyči si na Ghezzalův centr naskočil CLAUDIO BEAUVUE a z bezprostřední blízkosti nedal Carrassovi šanci!

77

Mladému lyonskému útočníkovi musel na nohy pomoci až přiběhnuvší arbitr Millot, hra bude pokračovat rohovým kopem ve prospěch Olympique.

76

Z tribun se ozývá pískot – možná i proto, že se na trávníku válí Maxwel Cornet a vůbec se mu z něj nechce.

75

Inu, hostům se čas již krátí, což si hráči Lyonu dobře uvědomují a na nějakou větší ofenzivní aktivitu už Olympique začíná rezignovat.

3:1

Góly: 17. Khazri (Rolán), 40. Plašil (Khazri), 45+2. Pablo (Khazri) – 78. Beauvue (Ghezzal)

Karty:   26. Chantôme (BOR)

Girondins Bordeaux: Carrasso – Gajić (31. Biyogo Poko), Pablo, Pallois, Poundjé – Saivet, Plašil (79. Jussiê), Chantôme – Khazri (64. Kiese Thelin) – Maurice-Belay, Rolán.
Náhradníci: Prior – Contento, A. Traoré, Kiese Thelin, Biyogo Poko, Jussiê, Yambéré.

Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet, Rose, Umtiti, Morel – Ferri, Tolisso (69. Malbranque), Mvuemba – Beauvue, Valbuena (54. Ghezzal), Cornet (80. Kalulu).
Náhradníci: Gorgelin – Biševac, Ghezzal, Darder, Malbranque, Gonalons, Kalulu.

Rozhodca: Millot – Luzi, Pacelli