Kvalifikácia na ME U21

Švajčiarsko – Bosna a Hercegovina

3:1

koniec (1:0)

08.10.2015, 18:30 • Stade de Bienne, Biel • Skupina 9 • Vojtěch Balon (@VojtaBalon) cz

Fortuna: 1.4 4.2 7.4

Švýcarská jednadvacítka v rozmezí třiašedesáté šestasedmdesáté minuty přidala další dva góly, čímž definitivně zlomila odpor houževnatých Bosňanů, která se v závěru zmohli pouze na snížení stavu na konečných 1:3 z pohledu hostů. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (20:24:22)

90+3

90+3

Prevljakovu ránu vyrazil Mvogo do zámezí, hosté budou zahrávat ještě jeden roh.

90+1

Milošević fauloval Bertoneho, sám faulovaný bude zahrávat přímý kop.

89

Čerimagić fauloval Hadergjonaje, to už se hrají poslední dvě, maximálně tři minuty tohoto utkání.

88

Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Tarashaj, přichází Stillhart.

86

Prveljakův pokus Mvogo bez problémů lapil, Švýcaři se v závěru v podstatě pouze brání.

84

Centr od rohového praporku v podání Miloševiće žádné nebezpečí nezpůsobil, Bosňané ani napotřetí na body nejspíš nedosáhnou.

83

Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Tabaković, přichází Ajeti.

81

Hadžiahmetović fauloval Tabakoviće, domácí si rozehrávku na polovině hřiště zopakují.

80

Bosna právě vstřelila branku!
Zmiňovaná protiakce končí bosenským gólem, jehož autorem je záložník Górniku Zabrze ARMIN ČERIMAGIĆ!

80

Tabakovićovu střelu Karačić bez problémů polapil a okamžitě založil rychlý protiútok.

79

Následný přímý kop zahrával Hajradinović, nicméně nic kloudného s míčem nevymyslel.

78

Žlutou kartu dostává Gülen (Švýcarsko).

76

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
O pár minut později už to štírkovi SHANIMU TARASHAJOVI vyšlo, forvard reprezentující zemi Helvétského kříže dokázal přetavit Hadergjonajův chirurgicky přesný pas ve třetí gól!

75

Rodriguezův centr nedokázal Gülen přetavit v gól, jeho hlavička mezi tři tyče nemířila.

74

Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Sadiković, přichází Hadžiahmetović.

72

Do konce již zbývá cirka nějakých dvacet minut, Švýcaři mají velmi solidně nakročeno k výhře. Nyní se s mrštností lasičky protáhl do šance střelec úvodní branky Tarashaj, nicméně Karačiće na višních nenachytal.

70

Následovat ale bude roh číslo čtyři, Rodriguezův střílený centr totiž hostující defenzíva opět uklidila do zámezí.

69

Domácí zahrávali tři rohové kopy v krátkém časovém sledu, ale ani jeden z nich Karačiće neohrozil.

68

Z uctivé vzdálenosti napřáhl Hajradinović, ale nemířil mezi tři tyče.

67

Ihned po svém příchodu na hřiště Garcia fauloval Memiju, Bosňané budou mít k dispozici rozehrávku.

66

Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Janko, přichází Garcia.

65

K další ráně napřáhl Bertone, ale trefil jen prvního hráče před sebou.

64

A rázem už to mohlo být 3:0, ale Karačić předvedl bravurní zákrok proti Rodriguezově ráně!

63

Švýcarský útočník bosenského původu HARIS TABAKOVIĆ udeřil proti "svým", přihrávku Hadergjonaje přetavil v gól a domácí rázem vedou o dva góly!

61

Sadikovićova střela nebyla vůbec přesná, po faulu na Bertoneho budou mít domácí navíc k dispozici rozehrávku.

59

Saničaninova hlavička nebyla vůbec přesná a Milošević se posléze ocitl v postavení mimo hru.

58

Obléhání Mvogovy svatyně pokračuje, po zblokované střele Miloševiće budou hosté zahrávat roh.

57

Proti pokusu Hajradinoviće Mvogo bez problémů zasáhl a okamžitě založil rychlou protiakci.

56

Rodriguezův centr od rohového praporku našel Janka, jehož pokus ale nemířil mezi tři tyče.

54

Pokus domácího forvarda Tabakoviće byl zblokován, Karačić tak mohl zůstat v klidu.

53

Na druhé straně se nedovoleným zákrokem prezentoval Akanji, po změně stran sledujeme hodně kostrbatý a rozkouskovaný fotbal.

51

Čerimagić fauloval Janka – Švýcaři tak budou mít čas a klid na rozehrávku.

49

Prevljak to zkusil nenápadnou střelou z hranice pokutového území, s níž si Mvogo bez problémů poradil.

46

Ihned po začátku druhé půle se ke střele dostal Hajradinović, jenže nedokázal svůj pokus usměrnit mezi tři tyče Mvogovy svatyně.

46

Úvodní pětačtyřicetiminutovka kvalifikačního mače jednadvacetiletých fotbalistů Švýcarska a Bosny a Hercegoviny je za námi. Sledovali jsme vyrovnaný fotbal, přeci jen o něco aktivnější byli domácí, kteří se už ve dvanácté minutě ujali vedení díky proměněné penaltě Tarashaje. Co přinese druhá půle? Na to si počkejme do 19:31.

45+1

45+1

Prevljak nemířil přesně, sudí Muntean už pokukuje po hodinkách.

45

Tabaković fauloval Jovičiće, hosté budou zahrávat ještě minimálně jednu útočnou akci.

43

Milošević se ujal exekuce dalšího rohového kopu, ale z jeho centru žádné nebezpečí pro Mvoga nepramenilo.

42

Z rychlého protiútoku vypálil Hajradinović, ale trefil jen prvního hráče, který stál před ním.

42

Tentokrát už musel Karačić zasahovat, ale Hadergjonajův projektil postrádal gólové parametry.

40

Hajradinovićův pokus byl zblokován, Mvogo tak nemusel zasahovat.

38

Necelých deset minut před koncem první půle napřáhl i Hadergjonaj, ale ani jeho pokus si nenašel cestu mezi tři tyče.

35

Švýcaři založili protiútok a ke střele se prokousal Tabaković, ale neměl seřízená mířidla.

34

Čerimagić to zkusil poměrně nenápadnou střelou, s níž si ale Mvogo v poklidu poradil.

32

Vzápětí ale fauloval Saničanin, po půlhodině hry stále platí stav 1:0 pro domácí Švýcary.

31

Právě Popović byl nyní faulován Zakariou, hosté tak zůstanou u míče.

30

Jovičićův centr přesně našel ve vápně Popoviće, s jehož pokusem si však gólman Mvogo bez potíží poradil.

29

Další žlutou kartu vidí domácí Angha, Bosňané budou mít k dispozici přímý kop.

28

Miloševićův centr od rohového praporku byl zblokován do zámezí, hostující útočník si exekuci bude moci zopakovat.

25

Prevljak se dostal ke střele z uctivé vzdálenosti, o několik metrů však minul Mvogovu svatyni.

23

Se žlutými kartami se roztrhl pytel, rozmíšku mezi Rodriguezem a Prevljakem moldavský arbitr vyřešil žlutým napomenutím pro oba kohouty.

22

Sudímu došla trpělivost, další faul Bertoneho už "ocenil" žlutou kartou.

20

Nedovolený zákrok i na druhé straně, tentokrát se provinil Bertone.

19

Z něj sice nic nebezpečného pro Karačiće a spol. nepramenilo, nicméně vinou Miloševićova faulu se hosté budou muset dál bránit.

18

Rozehrávka Bosny je zatím hodně zoufalá, důkazem toho budiž další rohový kop pro domácí.

17

Memija byl však faulován střelcem úvodní branky Tarashajem, k míči tak lacino přišli hosté.

16

Čerimagić fauloval Anghu, červenobílí budou zahrávat další přímý kop.

15

Akce Bosňanů pokračovala, nicméně ani pokus kapitána Sadikoviće se mezi tři tyče nevešel.

14

Na druhé straně si poprvé na míč sáhl Mvogo, nicméně Miloševićova střela nebyla vůbec nebezpečná.

12

K exekuci pokutového kopu se postavil SHANI TARASHAJ a kanonýr Grasshoppers Curych se nemýlil – 1:0!

11

Žlutou kartu dostává Karačić (Bosna a Hercegovina).

11

A pozor, gólman Karačić ve vápně fauloval Tabakoviće a domácí budou zahrávat pokutový kop!

11

Bertone měl na kopačce úvodní gól zápasu, jenže Karačić proti jeho střele z dobré pozice vytáhl ještě lepší zákrok!

10

Janko si došel pro faul, který přišel z kopačky Čarimagiće – rozehrávka pro Švýcary.

8

Rodriguez se postavil k exekuci prvního rohového kopu utkání, ale Akanji jeho centr nedokázal přetavit v gól. Jeho zakončení bylo hodně nepřesné.

6

Z něj ale Balkánci nic zajímavého nevytěžili, Prevljak navíc zbytečným útočným faulem nedovoleně zastavil rozehrávajícího Gülena.

5

Zakaria zatáhl za záchrannou brzdu a fauloval unikajícího Redjiće, hosté budou zahrávat přímý kop.

2

Výkopu se ujali Bosňané a Redjić se posléze dostal až do zakončení, ale jeho pokus byl zblokován.

1

Švýcarsko: Mvogo "C" – Hadergjonaj, Akanji, Gülen, Angha – Rodriguez, Bertone, Zakaria, Janko – Tarashaj, Tabaković.
Náhradníci: Salvi – Gelmi, Garcia, Stillhart, Khelifi, Kamberi, Ajeti

Bosna a Hercegovina: Karačić – Popović, Saničanin, Jovičić, Memija – Hajradinović, Sadiković "C", Redjić, Čerimagić – Milošević, Prevljak.
Náhradníci: Pirić – Čivić, Šatara, Bejrić, Čorluka, Hadžiahmetović, Festić

Rozhodčí: Dumitri Muntean – Oleg Molceanov, Anatolie Bodean (všichni Moldavsko).
Fotbalisté ze země Helvétského kříže zatím odehráli (stejně jako Anglie) v kvalifikační skupině jen jeden zápas, v Almatech porazili výběr Kazachstánu těsně 1:0 díky gólu Tarashaje, jenž se prosadil pět minut před koncem z pokutového kopu.

V roli favoritů půjdou Švýcaři i do domácího duelu proti Bosně, která ve dvou utkáních nezískala ani bod. V červnu započala kvalifikační pouť porážkou 0:2 v Norsku, začátkem září Balkánci doma podlehli Kazachstánu 1:2.

Komu se povede lépe dnes? Utkání řízené moldavským sudím Munteanem začne v 18:30, tak buďte s námi u toho!
Dobrý den. Vítejte u sledování textového přenosu z utkání kvalifikace na EURO fotbalistů do jednadvaceti let, v rámci skupiny 9 na sebe dnes od 18:30 narazí výběry Švýcarska a trápící se Bosny a Hercegoviny. Přejeme příjemný sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.