Kvalifikácia na ME U21

Bielorusko – Turecko

0:2

koniec (0:1)

09.10.2015, 13:00 • Stadjen Haradskij (Sluck) • Skupina 8 • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Fortuna: 3.8 3.35 1.93

Fotbalisté Turecka vítězí na hřišti Běloruska 2:0 a do tabulky 8. kvalifikační skupiny si připisují první tři body. Skóre utkání otevřel ve 27. minutě Cenk Şahin a v 79. minutě pečetil výsledek z rychlého brejku střídající Kenan Karaman. (14:57:10)

90+4

90+4

Závar před Kocukem, ale skóre se už dnes měnit nebude!

90+3

Ještě rohový kop domácích...

90+2

Bělorusům není přáno. Tesljuk trefil z úhlu tyč!

90+1

Rozhodčí nastaví ještě tři minuty.

90

Nešlo o nic vážného, už se opět hraje.

89

Na hrací ploše zůstal ležet jeden z hráčů Turecka, sudí raději přerušil hru.

87

Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Salih Uçan, přichází Uygar Zeybek.

87

Střela Jarockého byla zblokována. Turci pak odkopli míč.

85

Bělorusové mají, i s nastavením, nějakých 7-8 minut na zázrak.

81

Nyní už můžeme konstatovat, že Turci jsou hodně blízko svým prvním třem bodům v této kvalifikaci.

79

79. Kenan KARAMAN - 0:2

79

Turecko právě vstřelilo branku!
Po ubráněném rohu přišel kontr Turecka. Přečíslení 2 na 1 vyřešil Şahin přihrávkou na střídajícího KENANA KARAMANA, který tváří v tvář Vasiljučekovi zamířil k bližší tyči – 0:2.

79

Domácí v hodně nadějném protiútoku, který ale zastavil výborně načasovaným skluzem obránce! Roh pro domácí.

78

Oğulcan Çağlayan byl v ofsajdu, který neunikl pozornosti pomezního.

77

Domácí kapitán Jablonskij dostal žlutou kartu za faul na Karamana.

76

Jarockij zahrával standardní situaci. Míč dolétl až do rukavic Kocuka.

74

Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Bilal Başaçıkoğlu, přichází Karaman.

74

Odražený míč napálil tak metr vedle tyče Kahveci.

74

Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Korzun, přichází Jarockij.

73

Hosté vybojovali rohový kop.

72

Ke střele se protlačil Klimovič. Jeho slabý pokus však Kocuka nemohl zaskočit.

71

Dvacet minut do konce a Turecko stále drží těsné vedení.

69

Savického rohový kop hosty nijak neohrozil.

68

Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jevdokimov, přichází Tesljuk.

67

Terén je velmi těžký a hráčům tak často odskakují zdánlivě jednoduché balóny.

66

Už se opět hraje, vhazují domácí.

65

Jeden z tureckých hráčů je ošetřován. Na hřišti jsou lékaři.

64

Z kombinace Turků, která se odehrávala kolem šestnáctky soupeře, také nic vážnějšího nebylo.

63

Rohy z toho byly hned dva, ovšem hosté stále drží své vedení.

62

Domácí budou kopat roh...

61

Po dlouhém autu se míč dostal ke Klimovičovi, který prověřil pozornost Kocuka. Ten má míč v náručí.

59

A zase nic. Jednomu z domácích hráčů ve finále utekl míč a Kocuk tak nemusel čelit přímé střele.

59

Korzun v souboji o míč fauloval Şahina.

58

Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Rassadkin, přichází Lebeděv.

57

Ve druhé půli vidíme nepříliš záživný fotbal. Hraje se spíše mezi šestnáctkami.

56

Domácí jen nakopli míč dopředu. Kulatý předmět dolétl až k brankáři Turecka.

55

Çağlayana fauloval Šestilovskij. Stalo se tak ale ještě poměrně daleko od brány domácích.

53

Z dálky to zkoušel Klimovič. Hostující bránu netrefil.

53

Kahveci fauloval bránícího hráče. Rozehrávat budou domácí.

52

Hosté mají ve druhé půli zatím častěji míč na kopačkách.

51

Başaçıkoğluovu ránu vyrazil Vasiljuček na roh.

49

Dalekonosný pokus Uçana byl snadnou kořistí pro domácího brankáře Vasiljučeka.

46

Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Çıplak, přichází Emre Can Çoşkun.

46

Po prvním poločase mohou být spokojenější Turci, kteří vedou na půdě Běloruska 0:1. Zatím jediný gól zápasu vstřelil ve 27. minutě Cenk Şahin. Utkání je jinak velmi vyrovnané.

45+2

45+2

Bilal Başaçıkoğlu zahrál standardní situaci jen do náruče brankáře Vasiljučeka.

45+1

Hlavní rozhodčí nastaví jednu minutu.

45

V ofsajdu se ocitl domácí Rassadkin.

44

Cenk Şahin obešel ve středu hřiště dva hráče, na tom třetím už ztroskotal.

42

Çağlayan dobře napadal domácí rozehrávku a vybojoval pro svůj tým aut.

40

Domácí se snaží hrát aktivně, ale ani nyní nedotáhli nadějně vyhlížející akci do zdárného konce.

39

Jevdokimov zahrál rohový kop jen do rukavic Kocuka.

38

Bělorusové dobře napadali a vybojovali roh.

37

Savickij s ní ale nenaložil dobře. Trefil jen zeď.

36

Kaçar fauloval těsně před vápnem Klimoviče. Je z toho žlutá karta a hodně zajímavá standardka.

34

Nyní sledujeme spíše nakopávanou. Ve středu hřiště se bojuje o odražené míče.

32

Savickij se dopustil útočného faulu. Míč má Turecko.

30

Domácí se dožadovali odpískání penalty, ale irský sudí provinění proti pravidlům neviděl.

27

Hosté dlouho drželi míč a nakonec svou kombinaci zakončili střelou CENKA ŞAHINA, který z velkého vápna překonal Vasiljučeka.

27

Nyní sledujeme kombinaci Turků ve středu hřiště.

25

Turecko už srovnalo obraz hry a nyní je domácím rovnocenným soupeřem.

24

Za hostující obranu mířila kolmice, proti níž vyběhl brankář Kocuk, který poslal míč do autu.

21

Vasiljuček vyběhl daleko ze své šestnáctky, ale nedokázal odklidit míč do bezpečí. Akce Turecka tak pokračovala, hosté však, místo zakončení do prázdné brány, přibrzdili hru a nakonec se zmohli jen na slabou střelu Şahina, proti které se už domácí gólman stačil postavit.

19

Pozňak poslal z levé strany do šestnáctky nebezpečný centr, obrana Turecka ho odvrátila.

17

Po dalším rohu hlavičkoval Pavlovec. Kocuk byl na místě.

16

Domácí zvyšují aktivitu! Nyní zahrávali hned dva rohy. Po tom druhém pálil Rassadkin, bránu však netrefil.

15

15. Zaváhání Kocuka, který si málem dal vlastní gól.

15

Další zaváhání Okana Kocuka, který na těžkém terénu promáchl míč a byl rád, že ho posléze dostihl ještě před brankovou čarou!

14

Kocuk špatně zpracoval malou domů a měl co dělat, aby míč odkopl před napadajícím Rassadkinem alespoň do autu.

13

Jevdokimov zahrával rohový kop, hosté se ubránili.

12

Pozňak se prezentoval dobrým volejem zpoza šestnáctky. Kocuk byl ale u tyče včas a dokázal tak zasáhnout.

10

Korzun poslal k zemi Çağlayana a vyfasoval žlutou kartu.

10

Dobrá akce domácích. K centru z pravé strany se však neprotlačil Rassadkin.

9

Centroval İrfan Kahveci, Bělorusové však míč odvrátili.

9

Şahin byl faulován Korzunem. Standardka pro Turecko.

8

Kocuk musel vyběhnout daleko z brány a odkopnout míč před dotírajícím útočníkem.

7

Po nepřesnostech na obou stranách se míč dostal až k brankáři Běloruska Vasiljučekovi.

7

Turci nyní kombinují u půlící čáry.

5

Ten rozehrál Jevdokimov a byla z toho obrovská šance! Míč propadl na zadní tyč k Savickému, který přestřelil.

4

Domácí ale nyní získali rohový kop.

3

Míč zatím drží na svých kopačkách fotbalisté Turecka.

1

Bělorusko: Vasiljuček – Karpovič, Pavlovec, Šestilovskij, Pozňak – Jablonskij (C), Korzun – Savickij, Klimovič, Jevdokimov – Rassadkin.
Náhradníci: Čičkan – Zaleskij, Teverov, Tesljuk, Jarockij, Kaplenko, Lebeděv.

Turecko: Kocuk – Uruç, Çalık (C), Çinemre, Çıplak – Kaçar – Şahin, Uçan, Kahveci, Başaçıkoğlu – Çağlayan.
Náhradníci: Hocaoğlu – Çoşkun, Ayhan, Zeybek, Bora, Karaman, Unal.

Rozhodčí: Rogers – Lynch, Dynan.
Bělorusku vyšlo úvodní utkání kvalifikace výborně, když na domácí půdě zdolalo 1:0 Slováky. O osudu zápasu rozhodl Jaroslav Jarockij, jenž překonal slovenského gólmana ve 39. minutě.

Turecko vstoupilo do kvalifikace domácím utkáním proti Nizozemsku. Zápas vyšel lépe celku Oranjes, který si domů odvezl výhru 1:0, když se o jediný gól postaral ve 36. minutě Boetius.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V pátek je na programu další várka zápasů kvalifikace o Mistrovství Evropy do 21 let a já Vás zavedu do kvalifikační skupiny 8, v jejímž rámci se utkají Bělorusko a Turecko. Pro oba týmy to bude druhé utkání v rámci této kvalifikace. Zatímco Bělorusové mají na svém kontě tři body, Turci ve svém prvním vystoupení prohráli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

0:2

Góly: 27. Şahin, 79. Karaman

Karty:   10. Korzun (BLR), 77. Jablonskij (BLR) – 36. Kaçar (TUR)

Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:3. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 22:13.

Bielorusko: Vasiljuček – Karpovič, Pavlovec, Šestilovskij, Pozňak – Jablonskij (C), Korzun (74. Jarockij) – Savickij, Klimovič, Jevdokimov (68. Tesljuk) – Rassadkin (58. Lebeděv).

Turecko: Kocuk – Uruç, Çalık (C), Çinemre, Çıplak (46. Çoşkun) – Kaçar – Şahin, Uçan (87. Zeybek), Kahveci, Başaçıkoğlu (74. Karaman) – Çağlayan.

Rozhodca: Rogers – Lynch, Dynan