2:1

koniec (1:0)

31.10.2015, 18:15 • Estadio El Madrigal • 10. kolo • Roland Hric (@rolandhric)

Fortuna: 2.2 3.5 3.4

Zápas medzi Villarrealom a Sevillou je za nami. Domáci dokázali v 61. minúte zásluhou Bakambu zvýšiť na 2:0, no Fernando Llorente strelil kontaktný gól, ktorý všetko zamiešal. Ten istý hráč mal v 95. minúte obrovskú šancu, no jeho hlavičku na čiare zlikvidoval Aréola.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného večera. (20:09:38)

90+5

90+5

Konopljankov center teraz Llorenteho nenašiel a dopredu uteká Soldado.

90+5

Fernando Llorente prehlavičkoval všetkých, no na čiare loptu vyrazil Aréola!

90+4

Vitolov pas do šestnástky neprišiel a nasledovať bude rohový kop.

90+3

Hostia majú loptu na útočnej a polovici a všetci jedenásti sa tlačia do brány.

90+2

Sevilla im ju rýchlo vrátila, keď nedokázala prejsť na útočnú polovicu kvôli nepresnej prihrávke na Llorenteho.

90+1

Villarreal zahrával rohový kop, no nepodarilo sa mu po ňom udržať loptu pod kontrolou.

90

Hlavný arbiter sa rozhodol, že nadstavený čas druhého polčasu sú štyri minúty!

89

Leiva v súboji postrčil Kolodziejczaka. Hosťom sa čas na vyrovnanie veľmi kráti.

88

Sevilla stupňuje svoj tlak, no domáci sú smerom dozadu veľmi pozorní.

86

Konopljanka zatiahol za dres Pinu a hlavný arbiter udelil ukrajinskému playmakerovi žltú kartu.

86

Po ňom sme videli Ramiho útočný faul na Soldada.

85

Konopljanka nepríjemne vystrelil spoza hráčov ku bližšej žrdi, no Aréola vyrazil na roh!

84

Trávnik opustil na nosítkach Bailly. V posledných minútach ho nahradí Daniele Bonera.

83

Jaume Costa vletel do Krychowiaka ako blázon a môže byť rád, že zbadal len žltú kartu.

81

Na zemi ostal Bailly.

80

80. Denis Suárez (VLR)

80

Denis Suárez však mohol zlomiť odpor strelou z diaľky, no trafil brvno!

79

Sevilla má na vyrovanie približne 13 minút a zdá sa, že si po kontaktnom góle viac verí. Pre nás to môže byť len dobré, keďže budeme svedkami parádneho záveru stretnutia.

78

Konopljankov center odvrátil Ruiz do bezpečia.

78

Jaume Costa sa previnil faulom a hostia môžu udrieť po druhý raz, keď majú k dispozícii priamy kop.

76

76. Fernando LLORENTE - 2:1

76

Sevilla dala gól!

Konopljanka na pravej strane vycvičil Gaspara a následne poslal pred bránu parádny center, ktorý hlavou umiestnil do brány FERNANDO LLORENTE! Záver bude ešte veľmi zaujímavý!

74

Mariano sa takmer predral až pred Aréolu, no v poslednej chvíli mu loptu spod nôh odkopol Bailly.

73

Za potlesku opúšťa trávnik Cedric Bakambu, strelec druhého gólu. Namiesto neho putuje na trávnik Nahuel Leiva.

72

Krychowiak sa dostal ku strele spoza veľkého vápna, no nedokázal presne zamieriť a nasledovať bude striedanie a odkop od domácej brány.

72

Konopljanka sa nedostal cez Baillyho, ktorý loptu odkopol na druhú stranu ihriska.

71

Vitolo sa snažil nájsť nového muža na trávniku Llorenteho, no ten bol bránený Baillym a loptu zobral Aréola.

70

Kým Bakambu vstane z trávnika, hostia vystriedajú. Fernando Llorente putuje na trávnik namiesto nevýrazného Iborru.

69

Na trávniku ostal ležať Bakambu, ku ktorému bola privolaná lekárska pomoc.

69

Pina si v súboji s Krychowiakom pomohol rukami.

68

Villarreal kontroluje priebeh hry s loptou vo svojej moci na útočnej polovici.

66

Domáci zaslúžene vedú a zo svojej aktivity ani po druhom góle neupúšťajú. Dnes sú lepším tímom vo všetkých aspektoch hry.

65

Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Manu Trigueros, prichádza Tomás Pina.

64

Z nej sa Villarrealu nepodarilo ohroziť Sergia Rica. V hre sa bude pokračovať po striedaní.

64

Adil Rami zlikvidoval naraz hneď dvoch protihráčov. Trestom je žltá karta a veľmi nebezpečná štandardka domácich.

62

Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Coke, prichádza Mariano.
Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Michael Krohn-Dehli, prichádza Steven N'Zonzi.

61

61. Cédric BAKAMBU - 2:0

61

Villarreal dal gól!

Mario Gaspar poslal center z pravej strany, ktorý na druhej strane vápna zachytil Denis Suárez a ihneď loptu poslal na CEDRICA BAKAMBU. Ten poslal loptu do siete a strieľa dôležitý gól.

60

Domáci výborne napádajú rozohrávku svojho súpera už v jej počiatkoch a Sevilla má s tým počas celého duelu veľké problémy.

58

Kolodziejczak upratal pred Soldadom loptu na rohový kop.

57

Manuel Trigueros sa asi z 25 metrov oprel do lopty, no jeho delovka skončila na tribúne.

56

Oba tímy pripravujú v najbližších minútah striedanie, keď nám kamery prezradili, že sa n oboch stranách začali aktívnejšie rozcvičovať zhodne traja náhradníci.

55

Dos Santos poslal do pokutového územia nepríjemný center, no Rico bol vo vzduchu najvyššie a loptu schmatol do náručia.

54

Sevilla kombinuje a snaží sa dostať do bezprostrednej blízkosti súperovej brány, no nedarí sa jej to už dlhé minúty.

53

Trigueros fauloval strede ihriska Krohn-Dehliho.

52

Gasparov center na Soldada prečítal Kolodziejczak a odkopol loptu do bezpečia.

51

Krohn-Dehli zahrával voľný kop, no jeho center smeroval na zadnú žrď, kde sa nachádzali len jeho protihráči.

49

Jaume Costa ostal po súboji s Vitolom na zemi, no lekárska pomoc nebola potrebná. Po krátkom prerušení sa hrá ďalej.

48

Domáci držia loptu na svojich kopačkách a posúvajú si ju na útočnej polovici.

47

Vitolo padol v pokutovom území na zem, no pokutový kup sa nepíska!

46

Vitolo s útočným faulom na Baillyho.

46

Hlavný arbiter Sánchez fúkol do píšťaľky a druhý polčas duelu medzi Villarrealom a Sevillou začal.

46

Prvá polovica zápasu je za nami. Villarreal je po nej spokojnejší, keď vedie po góle Maria Gaspara z 25. minúty nad Sevillou 1:0. Hosťom sa nepodarilo ohroziť gólmana domáceho celku Aréolu a uvidíme s akou taktikou vyrukujú do druhého polčasu, ktorý začne približne o 19:17.

45

45

Krohn-Dehliho pas na Konopljanku skončil až pri Aréolovi, ktorý loptu poslal na najbližšieho voľného spoluhráča.

44

Jeho exekútorom bol Krohn-Dehli, ktorého center odvrátili domáci do bezpečia.

43

Po Triguerosovom faule budú hostia zahrávať voľný kop.

42

Na druhej strane sme zaznamenali nepresný Cokeho center, po ktorom bude nasledovať odkop v podaní Aréolu.

41

Dos Santos poslal z aľavej strany pred bránu dobrý center, no ten hruďou priťukol Ricovi Vitolo.

40

Sevilla sa snaží čosi vymyslieť na pozornú obranu svojho súpera, no zatiaľ jej to nejde.

39

Pre zmenu sú pri lopte domáci, ktorí kombinujú na útočnej polovici.

38

Akcia FC Sevilla skončila odpískaným ofsajdom, keď sa za posledným hráčom domácich nachádzal Gameiro.

37

Prvý polčas sa dostáva do úplného záveru. Hostia by radi vyrovnali ešte do jeho konca, a tak sa snažia tlačiť do brány.

36

V týchto momentoch sledujeme veľmi nedisciplinovanú pasáž zápasu, keď je hra kvôli faulom takmer stále prerušená.

35

Costa zakryl loptu pred Gameirom. Nasledovať bude odkop v podaní Aréolu.

34

Sevilla je čoraz viac pri lopte a snaží sa na súperovej polovici o vytvorenie si sľubnej streleckej príležitosti.

33

Bakambu v krátkom čase fauloval dva razy. Najprv vo vzduchu nezvládal súboj s Ramim a následne sfauloval Cokeho. Vzhľadom na to je tretím hráčom so žltým varovaním.

29

Iborra nedovoleným spôsobom poslal k zemi Suáreza a navyše diskutoval s rozhodcom. Ten sa rozhodol udeliť mu žltú kartu.

29

Konopljanka sa snažil prejsť po ľavej strane, no pri súboji spadol na zem.

28

Hostia sa snažia dostať do hry, no dnes sa stretávajú s obrovskými problémami pri rozohrávke, ktoré môžeme pozorovať aj teraz.

27

Pre hostí by tento gól mohol zaúčinkovať ako studená sprcha, pretože Sevilla je v dnešnom zápase veľmi nevýrazná.

25

25. Mario GASPAR - 1:0

25

Villarreal zahrával roh z ľavej strany, ktorého exekútorom bol Suáraze. Jeho center spadol na hranicu malého vápna, kde loptu spomedzi hráčov vydoloval MARIO GASPAR a strelou ku vzdialenejšej žrdi posiela domácich do vedenia!

24

Zahrával ho Jonathan dos Santos, no po nepresnej Triguerosovej strele bude nasledovať odkop v podaní Rica.

23

Trigueros poslal pred bránu nepríjemný strieľaný prízemný pas, po ktorom bude nasledovať roh.

22

Sledujeme veľmi hluchú časť zápasu, keď sa oba tímy striedajú pri lopte v dôsledku veľkej nepresnosti v rozohrávke.

21

Villarreal mal k dispozícii roh, no opäť nedokázal vyťažiť ani strelecký pokus.

20

Pri lopte je na útočnej polovici Villarreal, ktorý sa snaží rozpohybovať kompaktnú obrannú formáciu svojho súpera.

19

19. Kévin Gameiro (SEV)

19

Krychowiak vyslal dopredu dobrý pas, za ktorým bežal Vitolo, no ten bol tiesnený a navyše spadol. Aréola chytil loptu a rýchlo ju rozohral.

18

Sevilla zahrávala rohový kop, no nedokázala z neho ohroziť bránu.

17

Denis Suárez prešiel Cokemu zozadu po lýtkach a hostia budú rozohrávať voľný kop.

16

Trigueros chcel rýchlou prihrávkou nájsť na ľavom krídle Denisa Suáreza, no lopta išla veľmi rýchlo.

15

Trémoulinas vošiel do súboja veľmi tvrdo a môže byť rád, že za tento zákrok neobdržal kartu.

14

Loptu držia hosťujúci hráči, ktorí kombinujú na polovici svojho súpera.

12

Villarreal sa hnal do rýchleho protiútoku, ktorý zadržal taktickým faulom Grzegorz Krychowiak.

11

Krohn-Dehli našiel centrom Krychowiaka, ktorý sa snažil poslať loptu hlavou ku vzdialenejšej žrdi, no minul.

10

Eric Bailly vidí žltú kartu už v úvode stretnutia, keď nedovolene zastavil Kevina Gameira. Sevilla bude navyše zahrávať nebezpečnú štandardnú situáciu!

8

Dlhý nákop, ktorý smeroval na Roberta Soldada vystihol Rico, ktorý kanoniera domáceho celku nepustil ku lopte.

7

Loptu drží Villarreal, ktorí kombinuje na útočnej polovici a snaží sa nájsť cestu cez sfomrovaná obranu hostí.

6

Na druhej strane sa snažili o prvé ohrozenie brány hostia, no Vitolo sa individuálne ku strele neprepracoval.

4

Bakambu zrazil loptu rovno pred Costu, ktorého strela spoza šestnástky skončila vysoko nad hosťujúcou bránou.

3

Po ňom sa lopta v šestnástke poriadne odrážala a nakoniec sa do nej oprel bez prípravy a ku bráne chrbtom stojaci Bailly, no lopta letela niekoľko metrov od pravej žrde.

2

Villarreal zahral roh nakrátko a nepodarilo sa mu ohroziť bránu, no na druhej strane bol ďalší center blokovaný a nasleduje ďalší rohový kop.

1

O úvodný výkop sa postarali hostia, no loptu si dlho neudržali a po zblokovanom centri Denisa Suáreza budú kopať roh domáci.

1

Villarreal CF: Aréola – M. Gaspar, Bailly, V. Ruiz, J. Costa – J. dos Santos, Trigueros, B. Soriano, Denis Suárez – Bakambu, Soldado.
Náhradníci: Barbosa – Bonera, Samuel, Antonio Rukavina, Pina, Leiva, Castillejo.

FC Sevilla: S. Rico – Coke, Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas – Krychowiak, Iborra – Vitolo, Krohn-Dehli, Konopljanka – Gameiro.
Náhradníci: Soria – Andreolli, Escudero, N'Zonzi, Mariano, F. Llorente, J. A. Reyes..
Podľa stávkových kancelárii je, vzhľadom na tabuľkové postavenie a prihliadajúc na domáce prostredie, papierovým favoritom Villareal, no bez šance nie je ani Sevilla.

Náš tip: Duel sa skončí remízou.
Villareal je v aktuálnej tabuľke na 5. mieste so ziskom 17 bodov, jeho sobotňajší súper okupuje ôsmu priečku s 12-timi bodmi.
FC SEVILLA
Výkony mužstva sú ako na hojdačke. Účastník pohárovej Európy, podobne ako Villareal, má na svojom konte zhodne po tri výhry, tri prehry a tri remízy. Najmä posledné kolo vyšlo FC na výbornú. Jej hráči na vlastnom trávniku rozstrieľali Getafe 5:0.
VILLAREAL CF
Žltá ponorka z Villarealu má za sebou solídny štart do súťaže, aj keď posledné tri duely tímu nevyšli. CF prehral na pôde Levante 1:0, následne podľahol aj doma Celte Vigo v pomere 2:1 a uplynulý týždeň zasa remizoval na pôde Las Palmas 0:0. Je teda jasné, že mužstvo sa trápi najmä v ofenzíve. V domácej súťaži dal Villareal viac ako jeden gól naposledy ešte 20. septembra pri víťazstve 3:1 nad Bilbaom.
Šlágrom 10. kola španielskej futbalovej Primera División je aj duel Villarealu so Sevillou.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:15.