1:1

koniec (0:0)

23.11.2015, 20:30 • Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) • 12. kolo • Patrik Saloky

Fortuna: 2.37 3.2 2.95

Zápas v Getafe sa skončil. Druhé dejstvo prinieslo dva góly a niekoľko veľkých príležitostí na oboch stranách. Skóre otvoril v 58. minúte vlastným gólom Jozabed, a domáci vyhrávali 1-0. V 73. minúte však hostia zahrávali pokutový kop, a hráč ktorý si dal vlastný gól teraz vyrovnal na 1-1. Oba tímy sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale ďalší gól už nepadol a tak si dnes tímy rozdelili bod za remízu.
To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (22:22:11)

90+3

90+3

Prebieha posledná minúta dnešného zápasu. Lopta je v strede ihriska a už sa zrejme nič nestane.

90+2

Yoda vidí žltú kartu za simulovanie. Chcel si vypýtať priamy kop pred 16kou Vallecana, ale dostal iba kartové napomenutie.

90+2

Jozabed vidí žltú kartu po faule na hráča Getafe.

90+1

Akcia Getafe nevyšla, ale ani Vallecano sa nevie na útočnej polovici dostať do dobrej príležitosti.

90+1

V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90

Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú domáci, ktorí smerujú do jednej z posledných akcií.

90

Rodríguez vidí žltú kartu po faule na Hernandéza.

89

Vallecano si nedokáže vypracovať žiadne príležitosti. Na opačnej strane ukončil akciu domáceho tímu ofsajd, v ktorom bol Gómez.

88

Lago sa dopustil faulu na vlastnej polovici, a hostia získavajú priamy kop z cca 35 metrov.

87

Rodríguez fauloval v strede ihriska, a hostia získavajú priamy kop.

86

Blíži sa úplný záver dnešného zápasu. Druhý polčas je veľmi napínavý, a posledné minúty určite nebudú iné.

85

Ďalšiu akciu Vallecana končí útočný faul Guerru. Hostia sa musia stiahnuť na vlastnú polovicu.

84

Guerra sa veľmi dobrej prebojoval do domácej 16ky, ale tiesnený zakončil veľmi vysoko nad bránu.

83

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Víctor, a nahradí ho Yoda.

83

Šćepović vidí žltú kartu po faule na Jozabeda.

82

Hráči Vallecana získali loptu a skúsili rýchly protiútok, ale Ebert nezakončil najlepšie, a brankár Guaita, nemal s jeho strelou žiadne problémy.

81

Getafe ostáva na útočnej polovici, ale stále sa nevie dostať do dobrej pozície na zakončenie. Vallecano výborne bráni, a drží hru ďaleko od svojej brány.

80

Domáci predviedli dobrú akciu, po ktorej nasledoval rohový kop. Víctor poslal do 16ky Vallecana dobrú loptu, ale domáci sa nakoniec nedostali k zakončeniu.

78

Hostia zahrávali priamy kop z 25 metrov, ale domácu bránu nedokázali ohroziť.

78

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Trashorras, a nahradí ho Amaya.

76

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Álvaro, a nahradí ho Šćepović.

74

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Lafita, a nahradí ho Gómez.

74

74. Carlos

74

Domáci takmer strelili druhý gól! Prudká hlavička Vigaraya takmer skončila za bránkovou čiarou, kvôli chybe brankára Carlosa. Rozhodcovia ale posúdili situáciu tak, že lopta sa nedostala celým objemom za čiaru a gól neuznali.

73

73. Jozabed SÁNCHEZ - 1:1

73

Rayo Vallecano dalo gól! Hostia vyrovnávajú na 1-1. Strelu Embardu z pokutového kopu dokázal brankár Guaita vyraziť, ale na dorážku JOZABEDA už nestačil.

72

Vigaray zahral vo svojej 16ke rukou, a vidí žltú kartu.

72

Penalta pre Vallecano!

72

Na opačnej strane dobrá akcia Vallecana, ale tiesnený Ebert nedokázal z niekoľkých metrov usmerniť loptu lepšie, a tá smerovala len do stredu brány kde bol pripravený Guaita.

71

Obrovská príležitosť domáceho tímu. Po skvelej akcii sa k strele z vnútra 16ky dostal Víctor, ale neurobil to najlepšie, pretože jeho strela smerovala len do priestoru brány kde bol pripravený brankár Carlos.

70

Do konca dnešného zápasu ostáva už iba 20 minút. Presne toľko majú hráči Vallecana na to, aby sa pokúsili niečo spraviť s nepriaznivým stavom, ktorý zapríčinil vlastný gól v 58. minúte.

69

Hostia sú stále pri lopte a obliehajú 16ku Gefate. Domáci však skvele bránia, a nepúšťajú ich do žiadnych príležitostí.

68

Ani siedmy rohový kop Vallecana nebol úspešný. Po ňom nasleduje odkop od domácej brány.

67

Ani tento rohový kop nebol úspešný. Na rohové kopy je to 3-6, na góly 1-0. Hostia začínajú novú akciu pri brankárovi Carlosovi.

66

K lopte sa už dostali hráči Vallecana, ktorí okamžite zamierili do útoku. Tam si vybojovali rohový kop z pravej strany.

65

Álvaro sa nedostal cez Llorenteho, ale domáci ostávajú pred 16kou Vallecana.

64

Hostia po nečakanom vlastnom góle zvýšili aktivitu, ale domáci zatiaľ výborne bránia a nepúšťajú ich do väčších príležitostí.

63

Rohový kop Vallecana nepriniesol žiadnu príležitosť, ale ani rýchly protiútok Getafe nebol úspešný.

62

Na opačnej strane akcia Vallecana, po ktorej prichádza rohový kop z ľavej strany.

61

Výborná akcia domáceho tímu, ale Lafita z veľkého uhla nedokázal prekonať brankára Carlosa.

60

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Dorado, a nahradí ho Hernández.

58

58. JOZABED - 1:0

58

Getafe dalo gól! Po dobrej akcii Rodrígueza a prihrávke pred bránu od Víctora prichádza vlastný gól Getafe, ktorý si strelil JOZABED.

57

Hráči Getafe už hru vytlačili do stredu ihriska.

56

Po rohovom kope sa snažil hlavou zakončiť Ebert, ale jeho pokus neohrozil domácu bránu. Vallecano stále ostáva pred domácou 16kou.

55

Po faule Álvara nasledoval priamy kop hostí z cca 30 metrov, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Vallecano však získava aspoň rohový kop.

54

Álvaro vidí žltú kartu za faul na hráča Vallecana.

54

Po dobrej akcii domáceho tímu sa v šanci ocitol Víctor, ale z vnútra 16ky namieril len do stredu brány kde bol pripravený Carlos.

53

Na opačnej strane nevydarená akcia Eberta, po ktorej nasleduje odkop od domácej brány.

52

Hráči Getafe zahrávali tretí rohový kop v dnešnom zápase, ale Sarabia sa nepresadil pred bránou Vallecana, a celá akcia sa končí útočným faulom Velázqueza.

51

Po faule na Laga zahrávali domáci priamy kop z cca 40 metrov, ale centrovaná lopta nenašla v 16ke Vallecana žiadneho hráča v modrom drese.

50

Trashorras vidí žltú kartu po faule na Laga.

50

Vallecano sa predsa len dostalo do zakončenia, ale hlavička Guerru smerovala vysoko nad domácu bránu.

49

Hostia sa snažia založiť novú akciu na vlastnej polovici, ale domáci ich veľmi dobre napádajú a nedovoľujú im dostať sa cez stred ihriska.

48

Na opačnej strane útočný faul Guerru, a tak nasleduje priamy kop Getafe, ktorý zahrá brankár Guaita.

47

Hráči Getafe sa skúšali presadiť pred 16kou Vallecana, ale ich akcia končí iba odkopom od brány.

46

V Getafe sa začal druhý polčas zápasu medzi Getafe CF a Rayom Vallecano. Úvodný výkop patril domácim, ale ihneď sa k lopte dostali hostia a Embarda vypálil z 20 metrov tesne nad bránu.

46

Prvý polčas v Getafe sa skončil. Počas 45 minút sme gól nevideli, hoci oba tímy mali niekoľko dobrých príležitostí. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+1

45+1

Nadstavený čas priniesol akciu Vallecana, ale tá sa končí bez ohrozenia domácej brány.

45+1

V prvom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

45

Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Priamy kop domácim vôbec nevyšiel, ale stále ostávajú na útočnej polovici.

44

Po faule na Lafitu bude nasledovať priamy kop Getafe z cca 40 metrov.

43

Blíži sa úplný záver prvého polčasu. V Getafe je stav stále nerozhodný 0-0, hoci oba tímy mali niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie.

42

Výborná akcia Getafe, ale Sarabia nedostal loptu cez obrancov Vallecana. Zdalo sa, že z toho bude aspoň rohový kop, ale nakoniec sa celá situácia končí iba odkopom od brány.

41

Na opačnej strane nevydarená akcia Vallecana, na konci ktorej bol kapitán Trashorras. Po jeho nepresnej prihrávke nasleduje odkop od domácej brány.

40

Po nedorozumení hráčov Vallecana a brankára Carlosa nasledovala dobrá akcia domáceho tímu a strela Lafitu z 20 metrov, ale jeho pokus smeroval vedľa ľavej žrde.

39

Vallecano sa po dlhom čase dostalo na útočnú polovicu, ale tam zatiaľ nevie vymyslieť vôbec nič.

38

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Bébé, a nahradí ho Ebert.

37

Víctor sa ocitol v ďalšej príležitosti, ale jeho strela z vnútra 16ky smerovala iba do stredu brány kde bol pripravený brankár Carlos. Možno by bola vhodnejšia prihrávka na voľného Laga, ale útočník Getafe zvolil strelu.

36

Do konca prvého polčasu už ostáva iba necelých 10 minút. Na prvý gól stále čakáme, a treba povedať, že bližšie k nemu boli domáci, ktorí v posledných minútach hrajú naozaj veľmi dobre.

35

Guerra vidí žltú kartu po faule na Vigaraya.

35

Po rohovom kope pálil z hranice 16ky Víctor, ale jeho pokus smeroval tesne nad bránu. Bola to jedna z najkrajších striel v doterajšom priebehu dnešného zápasu.

34

34. Álvaro Vázquez (GET)

34

Priamy kop Getafe z cca 30 metrov zahrával Álvaro,a jeho strela smerujúca k pravej žrdi poriadne vystrašila brankára Carlosa. Lopta síce smerovala vedľa brány, ale gólman Vallecana ju vytlačil na rohový kop.

33

Hráči Getafe sú stále pri lopte, ale brankár Carlos zatiaľ nemal žiadnu prácu. Možno sa to zmení po faule na Lafitu, po ktorom nasleduje priamy kop domáceho tímu.

32

Domáci sa usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ sa všetko odohráva ďaleko od brány Vallecana.

31

Po rohovom kope prišli strely domáceho tímu, ale všetky boli zblokované hráčmi Vallecana. Álvaro nakoniec mieril vedľa brány, a loptu tak získavajú hostia.

30

Trashorras si v strede ihriska počínal nedovolene, a po jeho faule nasledoval priamy kop Getafe. Ten priniesol vzrušenie v 16ke Vallecana, pretože brankár nedostal loptu pod kontrolu a domáci sa snažili doraziť ju do brány. Nakoniec z toho bol iba rohový kop.

29

Priamy kop nepriniesol žiadnu príležitosť, a po nepresnom zakončení Vigaraya nasleduje iba odkop od brány Vallecana.

28

Po faule na Lafitu nasleduje priamy kop domáceho tímu z cca 30 metrov.

27

Baena vidí žltú kartu po faule na Víctora.

26

Embarda posielal center pred bránu Getafe, ale po loptu si prišiel brankár Guaita.

25

Akcia Vallecana sa končí po ofsajde, v ktorom bol Embarda. K lopte sa dostávajú hráči Getafe.

24

Domáci sa snažili poslať prihrávku za obranu Vallecana, ale tá neprešla, a novú akciu musia začať na vlastnej polovici.

23

Lago bol faulovaný v strede ihriska, a domáci tak získavajú priamy kop.

22

Ani akcia domáceho tímu nebola úspešná, a tak nasleduje iba odkop od brány Vallecana. Bébé je už späť na hracej ploche aj s novým dresom.

21

Z priameho kopu nevznikla žiadna príležitosť, a loptu získavajú hráči Getafe. Bébé si musí ísť vymeniť roztrhnutý dres za postrannú čiaru.

20

Máme za sebou prvých 20 minút dnešného zápasu. Po faule na Bébého nasleduje priamy kop Vallecana z cca 25 metrov.

19

Na opačnej strane posielal center do 16ky Getafe Baena, ale jeho pokus nebol presný a lopta končí za čiarou.

18

Domáci obliehali 16ku Vallecana, a nakoniec sa k strele z 10 metrov odhodlal Álvaro. Bol však tiesnený, a tak jeho pokus nebol najlepší. Všetko vyriešil brankár Carlos, ktorý loptu rýchlo rozohral svojim spoluhráčom.

17

Hráči Vallecana zahrávali priamy kop v strede ihriska, po ktorom však lopta končí za čiarou a nasleduje iba odkop od brány. Úvodné minúty dnešného zápasu neprinášajú góly ani veľké príležitosti, ale najmä hostia predvádzajú dobrý futbal.

16

Do útoku už zamierili domáci, ale zatiaľ sú príliš ďaleko od brány Vallecana.

15

Po akcii Vallecana prišiel rohový kop z ľavej strany, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Všetko vyriešil brankár Guaita, ktorý loptu posiela do stredu ihriska.

14

Hra sa presunula do stredu ihriska, kde oba tímy bojujú o loptu.

13

Faul Rodrígueza v strede ihriska, po ktorom nasleduje priamy kop Raya Vallecano.

12

Llorenteho center skončil iba v náručí domáceho gólmana, a tak môžu ísť do útoku znova hráči Getafe.

11

Výborná akcia domáceho tímu, ktorá končí strelou Víctora z 14 metrov, ale jeho pokus bez väčších problémov zvládol brankár Carlos.

10

Trashorras bol faulovaný v strede ihriska, a hostia tak budú zahrávať priamy kop.

9

Hráči Getafe sa snažili niečo vymyslieť na útočnej polovici, ale ich úmysel dobre prečítal brankár Carlos, ktorý vybehol na hranicu svojej 16ky a nebezpečnú loptu odkopol za postrannú čiaru.

8

Bébé si neporadil proti domácej obrane, a tak sa aj ďalšia akcia Vallecana končí odkopom od brány. Hostia sú zatiaľ jasne aktívnejší, ale domáci výborne bránia a nepúšťajú ich do veľkých príležitostí.

7

Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť Vallecana, a celá situácia sa končí odkopom od domácej brány.

6

Prvá veľká príležitosť Vallecana. Trashorras vypálil z 20 metrov, a brankár Guaita musel vytiahnuť skvelý zákrok, ktorým loptu vytlačil na rohový kop.

5

Ďalšia útočná akcia Raya Vallecano sa končí po útočnom faule Javiho Guerru. Hostia sa musia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

4

Hostia predviedli ďalšiu akciu, ale center Embarba skončil iba v rukaviciach domáceho gólmana Guaitu.

3

Hostia zahrávali rohový kop z ľavej strany, ale center Trashorrasa nenašiel v 16ke domáceho tímu žiadneho hráča v bielo-červenom drese.

2

Do útoku zamierili aj hráči Getafe, ale ich akcia skončila bez ohrozenia brankára Carlosa.

1

Zápas v Getafe sa začal. Domáci dnes nastúpili v modrých dresoch, a hostia z Vallecana v bielo-červených. Prvá akcia patrí hráčom Raya Vallecana.

1

Getafe CF: Guaita – Vigaray, Velázquez, Cala, Lago – Juan Rodríguez, Lacen – Sarabia, Víctor, Lafita – Á. Vázquez.

Náhradníci: Megyeri – Vergini, Yoda, Šćepović, Moisés Gómez, Wanderson, Buendía.

Rayo Vallecano: Carlos – Tito, D. Llorente, Dorado, N. Martínez – Trashorras, Baena – Embarba, Jo. Sánchez, Bébé – Guerra.

Náhradníci: Amaya, Fedor, P. Hernández, Quini, Bangoura, Ebert.

Rozhodca: Ricardo De Burgos Bengoetxea- C.Fernández, I.Grijalba.
Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu španielskej Primery División medzi Getafe CF a Rayo Vallecano.

Getafe CF

Domácim sa v doterajšom priebehu sezóny príliš nedarí. Po 11 kolách majú na svojom konte iba 10 bodov, a v tabuľke Primery División im patrí až 16. miesto. Hlavným cieľom Getafe je určite záchrana v najvyššej súťaži, a už teraz je jasné, že to nebude ľahké. Posledné štyri zápasy priniesli 3 body za výhru a tri prehry. V poslednom kole nestačili na SD Eibar, s ktorým prehrali 1-3.

Rayo Vallecano

Do Getafe pricestuje Rayo Vallecano, ktoré je na tom o čosi lepšie ako jeho dnešný súper. Po 11 kolách má na svojom konte 13 bodov, a v tabuľke mu patrí 13. priečka. Kolísavé výkony prinášajú série prehier a ojedinelé výhry, no zatiaľ to vyzerá na pokojný stred tabuľky bez ohrozenia bojov o záchranu. Posledné štyri zápasy priniesli hráčom Vallecana 6 bodov za dve výhry a rovnako dve prehry. V poslednom kole zdolali Granadu tesne 2-1.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Coliseum Alfonso Pérez v Getafe, ktorý má kapacitu 17 393 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.