1:1

koniec (0:0)

10.12.2015, 21:05 • Stade Geoffroy-Guichard • 6 • Skupina G • Patrik Žažo

Fortuna: 2.85 3.35 2.55

Skončilo sa nám posledné kolo v skupinách. Oba celky si zabezpečili postup do ďalších bojov Európskej ligy. V dnešnom zápase malo spočiatku navrch Lazio, ktoré malo viac z hry a aj väčšie šance, no druhý polčas sa po inkasovanom góle prebrali aj domáci, ktorí by si v závere za tú snahu o strelenie vedúceho gólu, zaslúžili všetky 3 body. Diváci hnali domácich vpred, čo bol pre hráčov určite veľký impulz. To bolo na dnes odo mňa všetko. Dovidenia. (22:58:05)

90+3

90+3

Berisha nevykopol najlepšie a lopty sa v závere zmocnia domáci.

90+2

Center z pravej strany si poľahky stiahol zo vzduchu Berisha a môže založiť novú akciu.

90+1

Hlavný arbiter nadstavil 3 minúty.

90

Aktívny Maupay sa dostal opäť k zakončeniu, ale v malom priestore zamieril len do stredu brány.

89

Lazio sa dopustilo faulu v strede ihriska a rozohrávať bude Saint Etienne.

88

Maupay sa dostal v šestnástke k strele, ktorú ale v ťažkej pozícií nenamieril medzi tri žrde.

87

Domáci bojovnosťou udržali loptu v hre a napokon budú môcť vhadzovať.

86

Dordevič skúsil svoje šťastie strelou pod tlakom, ale netrafil bránu.

85

Muapay dostal nádhernú prihrávku a sám pred Berishom zlyhal, pretože netrafil odkrytú bránu!

84

Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Christopher Oikonomidis, prichádza Antonio Candreva.

84

Domáci strelili gól, no radovali sa predčasne pretože sa mával ofsajd!

83

Morrison zachytil chybnú rozohrávku, no v zápätí sa pošmykol a nevyužil tak ponúknutú príležitosť.

82

Lazio bude môcť poslať loptu do hry autovým vhadzovaním, z blízkosti vlastnej brány.

80

Práve Dordevič sa ocitol v postavení mimo hry, čo neuniklo postrannému rozhodcovi, ktorý zdvihol zástavku nad hlavu.

79

Lazio útočí po ľavej strane, no v šestnástke je len osamotený Dordevič, ktorý je v dnešnom zápase vypojený z hry.

78

Ozvali sa aj domáce tribúny, ktoré dávajú pocítiť hosťom, kto je tu doma.

76

76. Valentin EYSSERIC - 1:1

76

AS Saint-Étienne dáva gól!
VALENTIN EYSSERIC napriahol z veľkej vzdialenosti a strelou do protipohybu Berishu, vyrovnáva na 1:1!

76

Berisha nemal komu prihrať a odkopol loptu len do autu, čo dal pocítiť hnevom, svojim spoluhráčom.

75

Morisson sa ihneď po príchode mohol dostať do šance, no zle si spracoval loptu a domáca obrana odvrátila loptu na roh.

74

Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Alessandro Matri, prichádza Ravel Morrison.

74

Na trávniku sa nám strhla menšia výmena názorov medzi oboma celkami, no hlavný arbiter sa rozhodol oceniť len Cataldiho zákrok.

73

Žltú kartu dostáva Danilo Cataldi (Lazio Rím).

72

Matri sa snažil sklepnúť loptu na svojho spoluhráča, to sa mu však nepodarilo a stráca loptu.

70

Parolo bol na ľavom kraji zdvojený, no získal aspoň aut pre svoje farby.

69

Lazio sa oslobodilo len dlhým odkopom do autu.

68

Anderson nám opäť ukázal niečo zo svojho futbalového umenia a skvele vyškolil svojho protihráča na pravom kraji.

67

Bahebeck si pomáhal v súboji rukami a píska sa faul v neprospech domácich.

66

Eysseric sa nádherne uvoľnil, ale jeho následná prihrávka nenašla adresáta.

65

Anderson bol faulovaný v strede poľa a Lazio bude rozohrávať priamy kop.

64

Striedanie v tíme AS Saint-Étienne: z ihriska odchádza Benjamin Corgnet, prichádza Jonathan Bamba.

63

Corgnet sa v malom vápne ocitol sám pred Berishom, ktorý jeho strelu reflexívne vyrazil a následnú dorážku zachytil!

62

Domáci sa pokúšali o ohrozenie Berishu, ale strela mierila presne naňho.

60

Anderson si vychutnal obranu Saint-Etienne, ale jeho strela bola nedôrazná a ľahko chytateľná.

59

Jeden z hráčov domácich sa ocitol za modrou líniou hostí a máva sa ofsajd.

58

Domáci už v tomto zápase stratili dvoch hráčov, ktorí boli nútení striedať kvôli zraneniu.

57

Striedanie v tíme AS Saint-Étienne: z ihriska odchádza Ismaël Diomandé, prichádza Erin Gomes Pinheiro.

56

Chvíľu sa nebude hrať, pretože prebieha ošetrovania jedného z hráčov domácich.

55

Dordevič sa ocitol sám pred Moulinom, po presnom centri od Andersona, no na jeho smolu trafil len do tyče!

53

Po nepresnom zakončení, bude môcť vykopávať hosťujúci brankár.

52

52. Alessandro MATRI - 0:1

52

Lazio dalo gól!
MATRI sa so šťastím ocitol sám pred Moulinom, ktorého preloboval a pred dobiehajúcim Eyssericom poslal loptu do siete!

51

Matri sa ocitol v 100% príležitosti, keď bol sám v päťke, no nedokázal pred padajúcim Moulinom usmerniť loptu za jeho chrbát, ktorá napokon skončila mimo!

50

Domáci majú viac z hry v úvode druhého polčasu, no nedokázali z toho zatiaľ nič vyťažiť.

49

Anderson sa dostával do pokutového územia, z ktorého bol však vytlačený preč.

48

Domáci sa dopustili útočného faulu a tak sa k lopte dostane Lazio.

47

Saint-Etienne bolo vytlačené až k vlastnému brankárovi, ktorý už pozerá, komu prihrá loptu.

46

Domáci sa ako prví dotkli lopty v druhom polčase a otvorili nám tak druhý polčas.

46

Skončil sa nám prvý polčas, v ktorom sme sledovali vyrovnanú partiu s náznakmi šancí na oboch stranách. V tomto zápase nie je vidieť nejaká premotivovanosť, pretože v tomto zápase ide už len o prestíž. Na štadióne panuje skvelá nálada a fanúšikovia fandia, čo im sily stačia. Tešme sa spoločne na druhý polčas, ktorý začne približne o 15 minút.

45+2

45+1

Aj napriek dlhému ošetrovaniu sa bude nadstavovať iba 1 minúta.

45

Maupay bol faulovaný na vlastnej polovici a Saint-Etienne sa v závere polčasu zmocní lopty.

44

Oikonomidis zatiahol loptu do ľavého kraja, kde môže Lazio kombinovať.

43

Po nepresnosti v rozohrávke Lazia, budú môcť domáci vhadzovať v blízkosti vlastnej brány.

42

Žltú kartu dostáva Jonathan Brison (AS Saint-Étienne).

42

Hostia kombinujú na polovici domácich, ktorí ich zatiaľ do ničoho nepúšťajú.

41

Lopta sa po nepresnej prihrávke dostala až k domácemu brankárovi, ktorý môže založiť novú akciu.

39

Hoedt chyboval v rozohrávke, najskôr vybehol brankár Berisha, ktorý odhlavičkoval loptu, no následne sa Corgnet pokúšal streliť gól do prázdnej brány, kde však dobehol Hoedt a odvrátil loptu preč.

38

Parolo sa opäť snažil prihrávkou nájsť svojho spoluhráča na špici, no táto prihrávka bola nepresná.

37

parolo sa pred šestnástkou namiesto streli rozhodol ešte hľadať svojich spoluhráčov prihrávkou, tí ho však nepochopili a lopta sa dokotúľala k Moulinovi.

36

Eysseric posielal prízemný center do šestnástky Lazia, ktorý bol odvrátený a z rodiacej sa šance tak nebolo nič.

34

Konko stratil loptu pred vlastnou šestnástkou, ale vypomohli mu jeho spoluhráči, ktorí loptu odpratali preč.

33

Žltú kartu dostáva Maurício (Lazio Rím).

33

Maupay zostáva otrasený na zemi, pretože inkasoval zásah rukou do tváre.

32

V šestnástke domácich spadol jeden z hráčov Lazia, ktorý bol trochu postrčený, ale penalta sa nepíska.

31

Anderson sa teraz zachoval trochu sebecky, keď neprihral do vyloženej pozície Matrimu, ale pokúšal sa o obstrel, ktorý bol stečovaný na roh.

30

Bahebeck bol celkom jednoznačne zostrelený Hoedtom, ktorý za tento zákrok mohol v pokoji vidieť druhú žltú kartu, ale hlavný rozhodca tento zákrok púšťa a faul nepíska!

28

Striedanie v tíme AS Saint-Étienne: z ihriska odchádza Benjamin Karamoko, prichádza Moustapha Bayal Sall.

28

Hru nám kúskujú zbytočné fauly, tentokrát bol faulovaný Dordevič.

27

Parolo bol faulovaný v stredovom kruhu Corgnetom, čo neuniklo pozornosti hlavného arbitra.

26

Parolo sa pri kraji ihriska dopustil faulu a rozohrávať budú domáci.

25

25.

25

Corgnet sa nádherne uvoľnil na hranici šestnástky, ale pri jeho obstrele sa zaskvel Berisha, ktorý jeho strelu vytlačil končekmi prstov na roh!

24

Po 2 minútach oddychu sa nám opäť hra spustila, no už bez Karamoka, ktorý poputuje zrejme na vyšetrenia do nemocnice.

23

S Karamokom to nevyzerá vôbec dobre a po súboji s Matrim bude nútený odísť na nosidlách.

22

Karamoko zostáva ležať na trávniku a bude potrebovať ošetrenie.

21

Domáci vytlačili rozohrávku Lazia až ku brankárovi, ktorý zakladá útok prihrávkou do kraja.

19

Matri sa ocitol vo výbornej príležitosti, ale po jeho strele z uhla sa zatriasla len bočná sieť!

18

Corgbet nedosiahol na dlhú prihrávku a od svojej brány bude môcť odkopávať hosťujúci brankár, Berisha.

17

Domáci sa ponúkali, kto odkopne loptu, ale Konko o ňu prišiel.

16

Lazio prichádza o loptu po nepresnej prihrávke a lopty sa zmocnil domáci golman Moulin.

15

Cataldi zo skúsil priamou strelou, ktorá však nebola prudká a Moulinovi nenarobila najmenšie starosti.

14

Lazio získalo výhodu priameho kopu, zhruba 40 metrov od domácej brány.

13

Parolo sa snažil nájsť vpredu svojich spoluhráčov, jeho prihrávka však bola veľmi nepresná.

12

Lazio drží loptu na vlastnej polovici a snaží sa vytiahnuť svojho súpera vyššie z obranného bloku.

11

Lazio sa po autovom vhadzovaní dostalo do útoku, ale stratilo loptu nepresnou prihrávkou.

10

Domáci kombinovali pred šestnástkou Lazia, ktoré vybojovalo loptu a môže prejsť do rýchleho brejku.

8

Konko sa už k lopte nedostal a Lazio stráca loptu v strede poľa.

7

Corgnet sa zavesil do vzduchu po priamom kope, ale jeho hlavička bola nepresná a skončila mimo.

6

Žltú kartu dostáva Wesley Hoedt (Lazio Rím).

5

Cataldi sa snažil dlhou loptou nájsť svojho spoluhráča, ale táto prihrávka bola veľmi nepresná.

4

Saint-Etienne sa po aktivite na pravej strane dostane k výhode autu z blízkosti hosťujúcej brány.

3

Lazio sa pokúšalo o center z pravej strany, ten bol však nepresný a zaletel až za postrannú čiaru.

2

Dordevic hľadal lobom svojho spoluhráča, ale jeho myšlienka bola prečítaná a zastavená.

1

Výkopom nám zápas odštartovali hostia, ktorí začali dlhou loptou smerom vpred.

1

AS Saint-Étienne: Moulin – Brison, Karamoko, F. Pogba, Polomat – Diomandé, Clément (C) – Bahebeck, Corgnet, Eysseric – Maupay.
Náhradníci: Ruffier – Bamba, Bayal Sall, Malcuit, Pinheiro, Suljić, Saint-Louis.

Lazio Rím: Berisha – Basta, Maurício, Hoedt, Konko (C) – Cataldi, Parolo – Anderson, Oikonomidis – Matri, Đorđević.
Náhradníci: Guerrieri – R. Morrison, Klose, Murgia, Biglia, Candreva, Gentiletti..
Vítam vás pri sledovaní skupinovej fázy Európskej ligy. Dnes sa proti sebe postaví Saint-Etienne a Lazio Rím.

V prvom vzájomnom meraní síl sme boli svedkami až 5 gólov. O 1 gól svojho súpera prevýšilo Lazio a zvíťazilo 3:2.

Saint-Etienne neprežíva najlepšie obdobie, keď z posledných 6 zápasov vyhral len jeden. V skupine má spolu s Laziom istý postup, takisto je už jasné, kto bude prvý a kto druhý. Saint-Etienne stráca na Lazio 5 bodov a tak v tomto súboji pôjde len o prestíž. St. Etienne má pred 3. Dneprom nádskok 4 bodov a tak sa nemusí pozerať za seba. St. Etienne v generálke na tento zápas remizoval s Rennes 1:1.

Lazio Rím sa vyhrieva na špici tabuľky a má istý postup z prvého miesta. Svojim súperom nasúkalo v piatich zápasoch 12 gólov a inkasovalo len 5. V 4 zápasoch odchádzalo ako víťaz a len raz stratilo body, po remíze s Dneprom. Lazio dva posledné zápasy prehralo, najskôr s Empoli 1:0 a následne s Juventusom 2:0. Lazio sa v dnešnom zápase bude spoliehať na svojho najlepšieho strelca Dordevica.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.

1:1

Góly: 76. Eysseric – 52. Matri

Karty:   42. Brison (SET) – 6. Hoedt (LAZ), 33. Maurício (LAZ), 73. Cataldi (LAZ)

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:10.

AS Saint-Étienne: Moulin – Brison, Karamoko (28. Bayal Sall), F. Pogba, Polomat – Diomandé (57. Pinheiro), Clément (C) – Bahebeck, Corgnet (64. Bamba), Eysseric – Maupay.

Lazio Rím: Berisha – Basta, Maurício, Hoedt, Konko (C) – Cataldi, Parolo – Anderson, Oikonomidis (84. Candreva) – Matri (74. R. Morrison), Đorđević.

Rozhodca: Kevin Blom