0:0

koniec (0:0)

11.12.2015, 20:30 • Coface Arena, Mainz • 16. kolo • Roland Hric (@rolandhric)

Fortuna: 2.0 3.65 3.65

Lopta skončila v Kariusovom náručí a hlavný arbiter Zwayer ihneď ukončil zápas. Gólu sme sa nedočkali, no zápas to bol veľmi dobrý. V druhom polčase boli lepší domáci, ktorí si vypracovali množstvo sľubných príležitostí, no ani jednu nedokázali pretaviť v presný zásah. Konštatovaním, že dnešný zápas sa skončil spravodlivou remízou sa s Vami lúčil a želám Vám príjemný zvyšok večera a pohodový víkend. (22:23:37)

90+2

90+2

Jeden z domácich fauloval v nebezpečnej pozícii a Stuttgartu sa nakytla dobrá príležitosť.

90+1

Začala plynúť prvá z dvoch minút, ktoré boli nadstavené nad rámec riadnej hracej doby.

90

Posledné striedanie využíva hosťujúci tréner na posilnenie zadných radov, keď útočne ladeného Maxima nahradí v posledných dvoch minútach Borys Tašči.

88

Lukas Rupp sa teraz predviedol vo ''výbornom'' svetle, keď Baumgartlingerovi neumožnil rozohrať a právom dostal žltú kartu.

88

Hloušek ukázal, že je veľmi rýchly, no jeho prízemný center odvrátil Bungert do bezpečia.

87

Dostávame sa do úplného záveru zápasu. Sledujeme zaujímavý zápas, ktorému chýbajú len góly. Dočkáme sa aspoň jedného v zvyšných minútach hry?

85

V dnešnom zápase končí práve Jairo Samperio, ktorý svoje miesto prepúšťa Christianovi Clemensovi.

84

Mainz zahrával rohový kop, no Samperiov center sa s úspechom nestretol.

83

Werner sa dostal ku lopte za veľkým vápnom, no jeho strelu sa odrazila od brániacich hráčov ďaleko od brány.

81

Jhon Córdoba je čerstvou silou Mainzu. Ihrisko opúšťa kanonier Yoshinori Muto, ktorý dnes nedokázal premeniť hneď niekoľko sľubných príležitostí.

81

Filip Kostić nám dnes ukázal všetko z jeho majstrovstva. V závere zápasu ho nahradí rýchly a technicky zdatný český hráč Adam Hloušek.

79

Maximov center poslal Niedermeier hlavou vysoko nad bránu, no aj tak sa pískalo, pretože hlavný arbiter si všimol, že práve hosťujúci stopér sa dopustil nedovoleného zákroku.

79

Na druhej strane si hostia vybojovali po rýchlom útočnom výpade rohový kop.

78

78. Pablo De Blasis (MAI)

78

De Blasisova strela z voleja ku vzdialenejšej žrdi nezapadla, keďže Tytoń predviedol ďalší skvelý zákrok!

77

Obaja tréneri so striedaniami čakajú, pretože vidia, že futbal vo vysokom tempe chutí všetkým zúčastnením.

76

Stuttgart sa mohol z ničoho-nič tešiť z gólu! Nevinne vyzerajúci center Kostića našiel Maxima, no jeho strela trafila Wernera, ktorý stál v ofsajde! Obrovská smola hostí...

76

Stuttgartu sa podarilo vytlačiť domácich až na ich polovicu, no tam sa už hráči v čiernych dresoch zbytočne nevyťahujú.

75

Domáci sú opäť pri lopte za šestnástkou svojho súpera a snažia sa roztiahnuť jeho obranu rýchlou kombináciou.

74

Mainz stupňuje svoju aktivitu, no strelecké pokusy ako ten posledný končia prinajlepšom v rukaviciach pripraveného Tytońa.

73

Kruse sa oprel do odrazenej poskakujúcej lopty, no nedokázal zamieriť presne.

72

Ďalší center z kopačky Schwaaba schoval Karius do svojich rukavíc.

70

Začalo sa posledných 20 minút riadneho hracieho času a stále sme nevideli gól, no v druhom dejstve vidíme zvýšenú aktivitu z oboch strán a je sa aspoň na čo pozerať.

69

Po Kariusovom odkope sa lopty zmocnili jeho spoluhráči, ktorí predvádzajú istú kombináciu v okolí deliacej čiary.

68

De Blasis doručil do veľkého vápna ďalší dobrý center, po ktorom sa tvrdo zrazili Muto s Tytońom, no obaja sa postavili na nohy a pokračujú v hre.

67

De Blasis na pravej strane vycvičil trojicu hráčov a napokon dokázal odcentrovať, no loptu odhlavičkoval do bezpečia Šunjić.

66

Mainz kontroluje priebeh hry s loptou vo svojom držaní.

65

Latza zahrával rohový kop domáceho celku, no jeho center nedokázal nájsť ani jedného z hráčov v červenom.

64

Mainz s rýchlou kombináciou na útočnej polovici, no Stuttgart pozorne bráni.

63

Kostić sa dopustil útočného faulu pred bránou svojho súpera, odkiaľ budú domáci začínať útočnú akciu.

62

Miestny hlásateľ oznámil, že dnešné stretnutie sleduje priamo v Coface Arene 29 104 divákov.

61

Hodina hry je za nami. Videli sme v nej 5 strieľ v podaní Mainzu a 9 zo strany Stuttgartu. Hostia boli lepším tímom v prvej polovici, no teraz vidíme zvýšenú aktivitu domáceho celku.

60

Kostić sa rozhodol, že vyskúša pozornosť Kariusa strelou zo strednej vzdialenosti, no lopta skončila vysoko nad bránou.

58

Dopredu vyrážajú hostia, ktorí v doterajšom priebehu druhého polčasu ešte neohrozili Kariusa.

57

57. Jošinori Muto (MAI)

57

Fantastický Tytoń vychytal Muta! Malli prihral na hranicu šestnástky kanonierovi Mainzu, ktorému stál v ceste už len poľský gólman v službách Stuttgartu, no ten predviedol výborný zákrok!

56

Hra sa sústreďuje v strede ihriska, kde ju majú pod svojou kontrolou hostia, ktorí dnes siahajú na dôležité body v boji o záchranu.

54

Muto v súboji s Niedermeierom spadol na zem, no podľa hlavnéh rozhodcu to bol práve domáci útočník, ktorý sa previnil nedovoleným zákrokom.

53

Tytoń musel vybehnúť z brány a odkopnúť loptu vedľa ihriska, pretože Muto bol rozbehnutý a v prípade, že by sa ku nej dostal by išiel na spomínaného gólmana sám.

51

De Blasis sa darmo rozčuloval, no bola to len jeho chyba, že nestihol pas od Latzu zachytiť na ihrisku.

50

Kruse si prebral loptu a pálil z otočky, no jeho strela skončila vedľa brány. Nasleduje odkop v podaní Kariusa.

49

Muto pristrčil Niedermeiera a to neuniklo hlavnému arbitrovi, ktorý odpísakl útočný faul.

48

Rupp sa takmer preštrikoval cez troch hráčov, no domáci ho nepustili do sľubnej streleckej pozície.

47

Stuttgart doteraz vyhral len jeden zápas na ihrisku súpera, no dnes by mohol v prípade nadviazania na svoj výkon z prvého polčasu brať tri body po druhý raz.

46

Do druhého polčasu pre zranenie nenastúpil Serey Die, namiesto ktorého sa do zálohy postavil Robbie Kruse.

46

Prvá polovica dnešného zápasu je za nami. Videli sme v nej futbal, ktorému kraľovala pozornosť a dôslednosť pri rozohrávke. Lepším celkom boli hostia, ktorí mali štyri vyložené šance, no ani jedna sa neskončila gólom.

Druhý polčas začne približne o 21:31.

45

45

Prvý polčas sa už len dohráva. V strede ihriska držia loptu hostia.

44

Niedermeierovi sa nepodaril odkop podľa jeho predstáv, no na jeho šťastie Mutovi lopta odskočila príliš ďaleko od nohy.

43

Domáci budú zahrávať priamy kop zo zaujímavej pozície, keďže Ruppov zákrok bol za hranicou.

41

Insúra nedokázal zachytiť Ruppov pas na trávniku a Mainz bude vhadzovať loptu späť do hry.

40

Stuttgart je pri lopte, no domáci jeho rozohrávku vytlačil až ku bráne, od ktorej nakoniec loptu odkopol Tytoń do bezpečia.

39

Domáci sa pripomenuli, že aj oni sú dnes na ihrisku! Brosinského odvážny prienik skončil Tytońovým zákrokom. Z následného rohu nedokázali domáci vyťažiť nič.

37

37. Lukas Rupp (STU)

37

Hostia mohli streliť ďalší gól, no Rupp svoju delovku nasmeroval do pravej žrde!

36

Niko Bungert dostal žltú kartu a oprávnene, pretože do súboja s hosťujúcim hráčom išiel príliš tvrdo.

35

Mainzu sa nedarí dostať do útoku, keďže hostia v doterajšom priebehu zápasu disponovali zabezpečenou obranou.

33

Mainz má v dnešnom zápase s papierovo slabším súperom značné problémy a môže byť rád, že to momentálne nie je aspoň 2:0 pre Stuttgart.

32

Stuttgart sa tešil zo streleného gólu, no ten neplatil pre postavenie Wernera v ofsajde!

31

Stuttgart je nazad pri lopte a kombinuje na útočnej polovici.

30

Ďalší center dokázal zo vzduchu zobrať Karius, ktorý je dnes zatiaľ bezchybný.

29

Akciu domácich zastavil hlavný arbiter, ktorý odpískal útočný faul.

29

Stuttgart sa na malý moment dostal ku lopte, no zaváhanie domácichc v rozohrávke nedokázali hostia využiť.

28

Pri lopte sú domáci, ktorí opäť predvádzajú pokojnú rozohrávku v strede ihriska čakajúc na správnu príležitosť k útoku.

26

Stuttgart mohol udrieť z rýchleho protiútoku! Rupp potiahol loptu smerom ku šestnástke a následne prihral doľava na voľného Maxima, ktorého prízemnú strelu dokázal Karius zneškodniť!

25

Mainz sa dvoma prihrávkami dostal až do bezprostrednej blízkosti veľkého vápna svojho súpera, kde momentálne kombinuje.

24

Ďalší závar v šestnástke Kariusa, no hostia nedokázali ohroziť bránu.

24

Rupp sa snažil vysunúť Wernera, no ten na jeho prihrávku vôbec nezreagoval. Po nepresnej prihrávke Kariusa sú však aj naďalej hostia.

22

Na druhej strane sme zaznamenali faul Toniho Sunjića, ktorý nedovolene zastavil Latzu.

21

Werner sa nedostal cez Bengtssona a následne poslal domáceho krajného obrancu útočným faulom k zemi.

20

Pri lopte sú momentálne hostia, ktorí kombinujú v okolí deliacej čiary.

18

Na pravej strane sme sledovali dravého De Blasisa, no ten si pri jednej z kľučiek zabudol loptu a jeho snaha vyšla nazmar.

17

Opäť sa dostal do zaujímavej šance Muto, no jeho strelu zblokovali hosťujúci brániaci hráči, ktorí zatiaľ Tytońovi pomáhajú ako sa len dá.

16

Muto si nabehol medzi stopérov Stuttgartu, no namiesto toho, aby vystrelil urobil kľučku a o loptu následne prišiel.

14

Samperio sa snažil dostať do šance individuálnou akciou, no Schwaab ho dokázal zataviť a loptu poslať aspoň do autu.

13

Zatiaľ je to z oboch strán viacmenej oťukávanie a čaká sa, ktorý z tímov sa odhodlá ku útočnému výpadu ako prvý.

12

Malli hľadal svojim pasom De Blasisa, no ten sa lopty nedočkal, pretože Dié zahral pozične veľmi dobre.

11

Die Nullfünfer majú loptu na svojich kopačkách a snažia sa dostať cez pozornú obranu Stuttgartu.

10

Obrovský závar pred Kariusom, ktorý loptu nedokázal chytiť do rúk, no ani jeden z hostí ju nedokázal dopraviť do siete.

9

Stuttgart zatiaľ predvádza futbal, z ktorého dokážeme čítať systém jeho hry. Hostia sa budú spoliehať na dobrú defenzívu a rýchle smrtiace protiútoky.

8

Domáci majú hru pod kontrolou a kombinujú na svojej polovici.

7

Mainz sa chcel dostať dopredu po ľavej strane, no zaznamenali sme ďalšiu nepresnú prihrávku.

6

Hostia zahrávali rohový kop. Maxim našiel na prednej tyči Gentnera, ktorý tesne minul priestor brány!

5

Werner sa dopustil útočného faulu na Bengtssona a domáci budú zahrávať voľný kop.

4

Stuttgart sa snažil dostať ku bráne svojho súpera, no Mainz výborne bránil a získal loptu pod svoju kontrolu.

3

Tytoń urobil chybu pri rozohrávke a v dobre šanci sa ocitol Danny Latza, ktorého strele chýbala patričná sila.

2

Hrá sa zatiaľ v strede ihriska, kde dochádza k množstvu osobných súbojov a tímy sa striedajú pri lopte.

1

O úvodnú rozohrávku sa postarali domác, ktorí pre dnešný zápas zvolili červené dresy. Hostia hrajú v čiernom.

1

1. FSV Mainz 05: Karius – Brosinski, Bungert, Bell, Bengtsson – Baumgartlinger (C), Latza – De Blasis, Malli, Jairo – Muto.
Náhradníci: Huth – G. Jara, Hack, Moritz, Clemens, Beister, Córdoba.

VfB Stuttgart: Tytoń – Schwaab, T. Šunjić, Niedermeier, Emiliano Insúa – Gentner (C), Die, Rupp, Maxim – Kostić, Werner.
Náhradníci: Uphoff – Baumgartl, Heise, Gruezo, Hloušek, Tašči, R. Kruse..
Vážení športoví priatelia, vítam Vás pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu nemeckej Bundesligy medzi 1. FSV Main 05 a Vfb Stuttgart. Úvodný výkop duelu je naplánovaný na 20:30.
1. FSV Mainz 05

Mainz sa nachádza na siedmej pozícii a so svojimi 23 bodmi dýcha na krk tretej Borussi Mönchengladbach. Die Nullfünfer naposledy prehrali ligový zápas 24. októbra doma s Werderom, no odvtedy vyhrali tri zápasy a pridali dve remízy.
Naposledy zverenci Martina Schmidta vyhrali na pôde Hamburgu 3:1. V 16. minúte otvoril skóre Samperio, ktorý zvyšoval v 51. minúte na 2:0. V 76. minúte to už bolo pre hostí 3:0 po góle Clemensa, no Haburgu sa podarilo streliť čestný gól, keď v 90. minúte zobral Kariusovi čisté konto Djourou.
Najlepším strelcom Mainzu je v doterajšom priebehu súťaže Yunus Malli s ôsmimi gólmi, ktorému sekunduje sedemgólový Yoshinori Muto.

VfB Stuttgart

Stuttgart je na tom veľmi zle a už teraz bojuje o záchranu, keďže je na predposlednej priečke tabuľky s 11 bodmi. Chuť výhry neokúsil už vyše mesiaca.
Naposledy die Roten remizovali pred vlastnými fanúšikmi s Brémami 1:1, keď sa za domácich presadil Lukas Rupp.
Najlepším strelcom tímu, ktorý dočasne vedie Jürgen Kramny je Daniel Didavi, ktorý strelil dovedna 5 gólov.

06.12.2015 Stuttgart – Brémy 1:1
29.11.2015 Dortmund – Stuttgart 4:1
21.11.2015 Stuttgart – Augsburg 0:4
07.11.2015 Bayern – Stuttgart 4:0
01.11.2015 Stuttgart – Darmstadt 2:0