Španielsky pohár

Real Sociedad San Sebastian – UD Las Palmas

1:1

koniec (0:1)

16.12.2015, 21:00 • Estadio Municipal de Anoeta, Donostia-San Sebastián • 4. kolo • Aleš Pur (@PurAles) cz

Fortuna: 1.67 3.65 5.1

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:30:36)
Je za námi odveta čtvrtého kola Copa del Rey a z postupu do další fáze se těší tým UD Las Palmas. Domácí San Sebastian sice ve druhé půli přidal na tempu, tlačil, vytvářel si šance, jenže proměnil jednu a to hned po návratu ze šaten. Ve 46. minutě se trefil Sergio Canales. Víc střel už ale Lizoáin za svá záda nepustil a utkání tak skončilo výsledkem 1:1. A to hostům stačilo.

90+4

90+4

Ještě dvě žluté karty, uviděli je domácí Jeronimo Rulli a Íñigo Martínez.

90+3

Willian José poslal míč vysoko nad branku domácích, navíc se pískal ofsajd Las Palmas.

90+2

Žlutou kartu za faul dostal hostující Nauzet Alemán.

90+1

Domácí už pospíchají, snaží se dopředu tlačit každý míč.

90

Budou se nastavovat tři minuty.

90

Rulli nemusel hned zasahovat, přímý kop skončil těsně vedle jeho branky. Nyní ale bude rychle rozehrávat.

90

Do branky tak jde Jeronimo Rulli, ten nahradil nuceně staženého Iona Ansotegiho.

89

89. Červená karta pro gólmana domácích

89

Tohle je pro domácí velká rána, neboť gólman Olazabal Oier fauloval mimo vápno unikajícího Asdrúbala a rozhodčí mu ukázal červenou kartu.

88

Emmanuel Culio je už dole, na poslední minuty nastupuje Momo.

87

Poslední změna hostů. Culio ale nepospíchá, podává ruku hlavnímu sudímu.

86

Velova technická střela z pravé strany skončila v Lizoáinově náruči.

85

Domácí mají opravdu velký tlak.

84

A o pár vteřin později si poradil i s centrem od rohového praporku.

84

Míč si nachystal Illarramendi, parádně překonal zeď, ale neméně povedený zákrok předvedl i gólman Las Palmas. Střelu vyškrábl na roh!

83

Už to vypadalo, že po rohu hosté odvrátí, jenže se dopustili faulu a je tu nebezpečný přímý kop.

82

82.

82

Domácí byli centimetry od vedení! Po prudké přihrávce z levé strany míč zasáhl hostující Castellano a jeho sražený centr proskákal těsně mimo branky. Lizoáin by neměl šanci zasáhnout.

81

Centr mířil na zadní tyč, kde si seběhl Asdrúbal a nescházelo mu mnoho, aby míč zasáhl a poslal jej do brány!

80

U levé hranice pokutového území domácího týmu leží Culio, po faulu na jeho osobu se bude rozehrávat přímý kop.

78

Lizoáin lapil vysoký centr z pravého křídla.

77

Domácím se velice rychle začíná krátit čas na vstřelení druhého gólu, který by znamenal prodloužení tohoto utkání.

76

Pomalým krokem odešel Nabil El Zhar, do hry vstoupil Felix Asdrúbal.

75

A střídat se bude i na straně Las Palmas.

74

Domácí střídají, za potlesku tribun končí Sérgio Canales, zahraje si Gonzálo Castro.

72

Na druhé straně pálil z dálky Willian José, jenže přesně doprostřed branky, kde stál připravený Oier.

72

Yuri měl na levé straně dostatek prostoru a času na centr, nechal si však utéct míč od kopaček a poté už hrál z velice těžké pozice.

70

Carlos Martínez nevybojoval u rohového praporku míč proti Alemánovi, Las Palmas vyráží do kontru.

68

Hosté vystřídali. Skončil Vicente Gómez, na trávník zamířil Dani Castellano.

67

Domácí se hrnou do útoku, nyní je ale na levém křídle zastavil praporek pomezního – ofsajd.

66

Míč je u Oiera, ten v poklidu přemýšlí, komu rozehraje.

64

Pardo se drží za hlavu, právě totiž zahodil slibnou akci. Za hranicí vápna se z první opřel do míče, jenže ránu poslal vysoko nad.

62

Po dlouhé době jsme viděli protiútok Las Palmas, jenže nepřesná střela z dálky skončila o notný kus mimo Oierovy branky.

60

Za nafilmovaný pád v pokutovém území je žlutou kartou potrestán domácí Asier Illarramendi.

59

A i ten pak neskončil gólovou střelou. Přesto jsou domácí i nadále v náporu.

58

Přímý kop z levé hranice vápna. Centr byl hostující obranou sražen na roh.

57

Las Palmas se v posledních minutách pouze brání, je to hodně o náporu domácích.

55

No, tohle nevypadalo vážně, ale mohlo to hostům nadělat problémy. Ze záklonu hlavičkoval Jonathas a Lizoáin musel krotit míč na brankové čáře.

54

Lizoáin lapil centr z pravé strany a uklidnil tak na okamžik hru.

53

Na trávníku se nám objevily dva míče, nápor domácích je tak přerušen.

52

San Sebastian cítí, že je soupeř nahlodán a snaží se tak o rychlý druhý úspěch.

50

Hosté se dostali do protiakce, centr však úspěch nepřinesl.

48

Další útok domácích skončil zákrokem v pokutovém území, Xabi Prieto reklamoval penaltu, ale akorát si vykoledoval žlutou kartu.

46

46. Sergio CANALES - 1:1

46

Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tak to je velice rychlý vstup domácích do druhé půle! Po vybojovaném souboji se ke střele z dálky dostal SERGIO CANALES a dokonale vymetl horní roh Lizoáinovy brány!

46

Domácí do druhé půle jednou vystřídali, dohrál Mikel Oiarzabal, nastoupil Carlos Vela.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Je za námi první poločas a spokojeněji se mohou tvářit hostující fotbalisté, vedou totiž 0:1 a jsou tak blíže postupu do dalšího kola. San Sebastian měl sice několik šancí, aktivní byl zejména Jonathas, jenže Lizoáin v brance Las Palmas je zatím výtečný. Na druhé straně se po rohovém kopu prosadil prudkou hlavičkou Willian José a o břevno poslal míč za brankovou čáru.

45+1

45+1

Přímý kop pro San Sebastian, hostující Hernán si musí vyslechnout kázání hlavního rozhodčího za svůj faul.

45

Bude se nastavovat jedna minuta.

43

Raúl Lizoáin ale střet odnesl bolestivým zraněním žeber, nyní je v péči týmového lékaře.

43

Jonathas se dostal do souboje s gólmanem hostů, ten zvládl tvrdý střet ustát, navíc se mával Jonathasův ofsajd.

42

Tohle se nepovedlo. Míč skončil u první tyče, kde se jej chopila hostující obrana. Z hlediště se už ozývá nespokojený pískot.

42

Rohový kop pro San Sebastian.

40

Culio trochu zaváhal při malé domů a Lizoáin musel rychle z brány, aby odkopl do bezpečí.

38

Nyní je to už pro San Sebastian docela kritické, pro dotáhnutí utkání alespoň do prodloužení potřebuje dvakrát skórovat.

38

37

37. Willian JOSÉ - 0:1

37

Las Palmas právě vstřelilo branku!
Po následném rohu už ale udeřilo. Alemán posadil centr na hlavu WILLIANA JOSÉHO a ten s pomocí břevna poslal hosty do vedení! Oier neměl nárok.

36

36.

36

36. Velká šance hostujícího týmu

36

Hostující Willian José se drží za hlavu, právě mu totiž Oier vyrazil velice prudkou střelu.

34

Hosté zatím volí opravdu velice pomalé útoky. Je ale pravdou, že v současné době nemají kam pospíchat.

32

Z něj už hráči San Sebastianu hostující branku neohrozili.

32

A ta také srazila Pardův pokus na roh.

31

Přímý kop domácích z velice zajímavé vzdálenosti. Lizoáin si už staví bytelnou zeď a viník faulu, Hernán, obdržel žlutou kartu.

30

A opět Jonathas. Nyní si vyskočil na centr z pravé strany, jeho hlavička při těsném bránění pak skončila u Lizoáina.

29

29.

29

A ten málem přišel po důrazu Jonathase. Ten se nejprve zbavil obránce a poté z voleje vypálil těsně vedle.

28

San Sebastian kombinuje na půlce a čeká na vhodný okamžik k úderu.

27

Neuspěl ani Illarramendi, před jeho průnikem hosté odkopli míč do autu.

25

Stále čekáme na první gólové vyjádření, které by zápas mohlo posunout.

22

Doplňkový centr byl pro hosty velmi nebezpečný, Lizoáin jej nedokázal úspěšně vyboxovat a do zakončení se už cpal Jonathas. Zastavila jej až obrana.

22

Rohový kop pro domácí, vybojoval jej Yuri.

21

Několik osobních soubojů ve středu hřiště, je to teď trochu rozhárané.

19

Hostující Valerón si hezky posadil obránce a pokoušel se o technické zakončení. Umístěnou střelu mu ale zblokoval další z obránců.

18

Prudký centr z levé strany se domácím moc nevydařil, nyní je míč už ve středu hřiště a o protiakci se snaží El Zhar.

17

Hosté se začínají zvedat a tlačit na soupeře. Alemán vybojoval na C. Martínezovi autové vhazování, akce tak pokračuje.

15

Willian José se prodíral do zakončení po levé straně, ale nakonec se do zakončení nedostal, byl dobře zablokován.

13

Zatím se hraje docela útočný fotbal. Po centru z levé strany hlavičkoval volný Jonathas, jeho pokus skončil těsně nad.

12

Po faulu poblíž vápna domácí velice rychle rozehráli, jenže docela zbrkle.

10

Obrovská šance hostů na vedoucí gól. Zprava unikl Willian José, všiml si nabíhajícího Alemána, poslal mu přesnou přihrávku, ale následné zakončení skončilo na připraveném Oierovi.

9

... a na konci byla Pardova přízemní střela. Lizoáin míč zkrotil.

8

Domácí táhnou akci středem...

7

Po El Zharově přiklepnutí centroval Nili, míč pouze prolétl vápnem a Oierovi nenadělal žádné problémy.

6

Přihrávka na Prieta byla příliš prudká, míč mu na pravé straně utekl do zámezí.

5

Gólman Lizoáin musel mimo vlastní vápno, aby zvládl odkopnout míč do bezpečí. Vyšlo mu to, Las Palmas je v útoku.

4

Hosté zatím nikam nespěchají, snaží se držet míč na kopačkách.

3

Centr sice San Sebastianu nevyšel podle představ, akce ale přerušovala, za obranu dostal přihrávku Jonathas, jenže vyběhnutého gólmana nedokázal prostřelit.

3

Yuri vybojoval pro domácí tým první rohový kop.

2

Las Palmas je ve velice postupném útoku, hra se odehrává kolem středového kruhu.

1

Real Sociedad San Sebastian: Oier – Antosegi, C. Martínez, Yuri, Í. Martínez, Proeto, Canales, Illarramendi, Pardo, Oiarzabal, Jonathas. Trenér: Eusebio Sacristán.
Náhradníci: Rulli – Bergara, Vela, Oiartzun, Castro, Litri, Elustondo

UD Las Palmas: Lizoáin – Garrido, Artiles, Valerón, El Zhar, Culio, Alemán, Gómez, Hernán, Nili, WIllian José. Trenér: Quique Setién.
Náhradníci: Varas – Simón, García, Asdrúbal, Momo, Viera, Castellano.

Rozhodčí: David Fernández – Raúl Cabañero, Javier Martínez.
Oba týmy jsou na ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Municipal de Anoeta začne ve 21 hodin, takže si na tuto hodinu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Rozhodčí

Jako hlavní bude toto utkání řídit David Fernández, kterému budou na pomezí pomáhat Raúl Cabañero a Javier Martínez.
Úvodní zápas skončil výhrou týmu Las Palmas, hráči tohoto celku si tak přináší výhodnější postavení do odvety. San Sebastian sice vedl od 11. minuty po trefě Brumy, ale ve 30. minutě srovnal Asdrúbal a v 50. minutě dal vítěznou branku Hernán. Výsledek je ale stále otevřený, tento stav není jistě pro San Sebastian něco neřešitelného. Máme se na co těšit.
Dobrý večer u španělského fotbalu. Dnes se společně podíváme na odvetný duel čtvrtého kola Copa del Rey mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a UD Las Palmas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.