SD Eibar – Sporting Gijón

2:0

koniec (0:0)

30.12.2015, 18:30 • Estadio Municipal de Ipurua • 17. kolo • Patrik Saloky

Zápas v Eibare sa skončil. Druhý polčas priniesol dva góly Eibaru a niekoľko ďalších príležitostí na oboch stranách. V 55. minúte otvoril skóre zápasu Keko, a o 7 minút pridal druhý gól Bastón. Domáci dnes boli lepším tímom, a zaslúžene získali 3 body. (20:22:17)

90+4

90+4

Prebieha štvrtá minúta nadstaveného času, ktorá prináša iba držanie lopty hráčmi Eibaru.

90+3

Prebieha posledná minúta nadstaveného času, ale hlavný rozhodca určite pridá ešte 60 sekúnd. Brankár Sportingu je v poriadku a pokračuje v hre.

90+2

Luna vypálil na bránu z veľkého uhla, ale brankár Cuéllar loptu vyrazil do bezpečia. Bohužiaľ, pri zákroku sa zranil a musí byť ošetrovaný na hracej ploche.

90+1

N'Di posielal dobrú loptu pred bránu Eibaru, ale tá iba preletela pokutové územie a skončila za čiarou. Do útoku už idú domáci.

90+1

V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90

Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú hráči Sportingu Gijon, ktorí sa ešte nevzdali a stále sa snažia streliť prvý gól.

89

Bastón sa previnil útočným faulom, a hostia získavajú priamy kop na vlastnej polovici.

88

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Verdi, a nahradí ho Enrich.

88

Ramis sa dostával do veľkej príležitosti, ale v 16ke Sportingu sa nezorientoval najlepšie a nakoniec z toho bola iba nevydarená strela.

87

Castro si v útoku počínal nedovolene, a domáci získavajú priamy kop na vlastnej polovici.

86

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Keko, a nahradí ho Luna.

86

N'Di predviedol dobrú prácu s loptou, ale po tom čo obohral troch obrancov Eibaru vyslal na bránu veľmi nevydarenú strelu, ktorú si brankára Riesgo spracoval nohou. Následne pálil z 20 metrov Halilović, ale jeho strela smerovala nad domácu bránu.

85

Priamy kop nepriniesol žiadnu príležitosť, ale hostia ostávajú na útočnej polovici.

84

Bastón fauloval Jonyho a hostia budú zahrávať priamy kop z cca 35 metrov.

84

Po strele Verdiho skončila lopta v sieti Sportingu, ale hráč Eibaru bol v ofsajde a tak tento gól nemôže platiť.

83

Sporting Gijón sa znova snažil niečo vymyslieť v 16ke Eibaru, ale lopta končí vedľa brány a nasleduje odkop brankára Riesga.

82

Castro prihral N'Diovi, ktorý vypálil z hranice 16ky, ale jeho pokus smeroval tesne nad domácu bránu.

81

Lopta je stále na polovici domáceho tímu, ale hostia sa zatiaľ nevedia dostať do žiadnej šance. Všetko sa odohráva pri postrannej čiare, a lopta často končí za čiarou.

80

Do konca dnešného zápasu ostáva ešte 10 minút. Eibar vyhráva nad Sportingom Gijón 2-0, a ak sa nič mimoriadne nestane, dnešný zápas vyhrá a získa cenné 3 body.

79

Kapitánsku pásku si prebral brankár Cuéllar a hra pokračuje ďalej. Lopta je na polovici domáceho tímu, kde sa hráči Sportingu snažia prekonať obranu Eibaru.

78

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Lora, a nahradí ho Barrera.

77

Verdi sa dostal do veľkej šance, ale z niekoľkých metrov zakončil vedľa pravej žrde. Nasleduje odkop od brány Sportingu Gijón.

76

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza García, a nahradí ho Adrián.

76

Ani tentokrát to nevyšlo. Lopta skončila pri hráčoch Eibaru, ktorí ju dostali do stredu ihriska.

75

Castro sa snažil zakončiť v 16ke Eibaru, ale jeho pokus bol zblokovaný. Hostia budú zahrávať ďalší rohový kop.

74

Hostia zahrávali rohový kop z pravej strany, ale lopta od Jonyho našla iba hráčov v modro-červených dresoch, ktorí ju dostali do bezpečia.

73

Lora sa už vrátil do hry a hostia sa snažia dostať pred 16ku Eibaru. Zatiaľ sa im to príliš nedarí, pretože obrana domáceho tímu pracuje výborne.

72

Po faule na Verdiho zahrávali domáci priamy kop z 25 metrov, ale strela smerovala do miesta kde bol pripravený brankár Cuéllar.

71

Lora sa pri faule zranil a musel byť ošetrený na hracej ploche.

70

Lora vidí žltú kartu po faule na Verdiho.

69

Hra sa v poslednej minúte upokojila. Oba tímy predviedli niekoľko faulov v strede ihriska, a tak sa stále hrá medzi 16kami.
Dnešné stretnutie sleduje 5471 divákov.

68

Hráči Sportingu zahrávali priamy kop v strede ihriska, ale Jonyho center končí až v rukaviciach brankára Riesga.

67

García vidí žltú kartu po faule na Jonyho.

66

Hostia zahrávali priamy kop z cca 25 metrov, ale Jony poslal loptu vysoko nad bránu. Nasleduje odkop brankára Riesga.

65

Lillo vidí žltú kartu po faule na N'Dia.

64

Ďalšia veľká príležitosť Eibaru. Center Keka vyrazil brankár Cuéllar iba k Saúlovi, ktorý vystrelil z 12 metrov, ale jeho pokus zblokoval jeden z obrancov Sportingu Gijón.

63

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Sanabria, a nahradí ho Castro.

62

62. Borja BASTÓN - 2:0

62

SD Eibar dáva gól! Domáci už vedú o dva góly. BORJA BASTÓN dostal od Saúla skvelú prihrávku za obranu Sportingu a nedal šancu brankárovi Cuéllarovi.

61

Po faule Ramisa zahrávali hostia priamy kop z cca 35 metrov, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť.

60

Ramis vidí žltú kartu po faule na N'Dia.

60

Do konca dnešného zápasu ostáva ešte pol hodina hry. Domáci vyhrávajú nad Sportingom Gijón 1-0, a v posledných minútach sú jasne lepším tímom.

59

Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť a loptu už majú hráči Eibaru. Tí sa nikam neponáhľajú a loptu držia v strede ihriska.

58

Hostia sa snažia rýchlo odpovedať, ale ich snaha prináša iba rohový kop z ľavej strany.

57

Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, a celá akcia Eibaru končí odkopom brankára Cuéllara.

56

Pri lopte sú znova hráči Eibaru, ktorí budú zahrávať rohový kop z pravej strany.

55

55. KEKO - 1:0

55

SD Eibar dáva gól! Domáci idú do vedenia po góle KEKA, ktorý strelou z 10 metrov nedal šancu brankárovi Cuéllarovi.

55

Jony sa neporadil proti dvoch obrancom Eibaru, a do útoku išli domáci. Bastón dostal dobrú loptu do 16ky Sportingu Gijón, ale zle si ju spracoval a nakoniec ani len nevystrelil na bránu.

54

Keko fauloval Menéndeza, a domáci sa musia vrátiť na vlastnú polovicu. Druhý polčas prináša rovnaký obraz hry ako sme mohli vidieť v prvom dejstve.

53

Ramis rozohral priamy kop dosť nervózne a nastrelil Mascarella, ktorý sa ešte nevzdialil od lopty. Hlavný rozhodca prerušil hru a zavolal si k sebe oboch hráčov.

52

Celá akcia Sportingu končí po útočnom faule Mascarella. Loptu získavajú hráči Eibaru.

51

Priamy kop ani následná snaha Sportingu úspech nepriniesli, ale lopta ostáva na polovici Eibaru.

50

Ramis fauloval Daniho N'Dia, a hostia tak budú zahrávať priamy kop z cca 35 metrov.

49

Domáci začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hostia vyčkávajú v strede ihriska.

48

Na opačnej strane nevydarená akcia Eibaru, po ktorej končí lopta v rukaviciach brankára Cuéllara.

47

Jony strieľal z z 10 metrov,ale jeho strelu dokázal zblokovať jeden z hráčov Eibaru. Celá akcia Sportingu sa končí po útočnom faule Daniho N'Dia.

46

V Eibare sa začal druhý polčas zápasu medzi Eibarom a Sportingom Gijón. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí sa snažia dostať pred 16ku Sportingu.

46

Prvý polčas v Eibare sa skončil. Počas 45 minút sme gól nevideli, a okrem peknej strely Saúla v 43 minúte to nebol príliš zaujímavý futbal. Oba tímy držia loptu prevažne v strede ihriska a brankári sú prakticky bez práce. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+2

45+2

Domáci získali loptu po niekoľkých súbojoch v strede ihriska, a smerujú do poslednej akcie.

45+1

Prvá minúta nadstaveného času prináša útočnú snahu Eibaru, ale zatiaľ bez ohrozenia brankára Cuéllara.

45+1

V prvom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

45

Prebieha posledná minúta prvého polčasu no rozhodcovia určite nadstavia niekoľko minút. Aït-Atmane pomaly odchádza z hracej plochy a hra môže pokračovať.

44

Aït-Atmane ostáva ležať na trávniku a bude potrebovať ošetrenie.

43

Saúl skúsil strelu z 20 metrov, a jeho pokus vôbec nebol zlý. Lopta tesne minula ľavú žrď.

42

Na opačnej strane sa snažil presadiť Jony, ale jeho snaha skončila na hranici 16ky kde bol odzbrojený obrancami Eibaru.

41

Hráči Eibaru nevyťažili z priameho kopu vôbec nič, a novú akciu musia začínať na vlastnej polovici.

40

Guitán vidí žltú kartu po faule na Verdiho.

40

Guitián fauloval Verdiho, a domáci získavajú priamy kop z cca 30 metrov.

39

Po rohovom kope sa Bastón dostával do šance, ale bol v ofsajde a tak jeho snaha nemohla priniesť gól. Loptu získavajú hráči Sportingu.

38

Prvý polčas sa pomaly končí. Domáci sa snažili vystreliť z hranice 16ky, ale zblokovaná strela prináša iba ďalší rohový kop.

37

Bastón si v útoku počínal nedovolene, a po faule na Loru sa domáci musia vrátiť na vlastnú polovicu.

36

Dos Santos už odchádza za postrannú čiaru a sprevádza ho potlesk domáceho publika.

35

Dos Santos ostáva ležať na trávniku po súboji s Halilovićom a bude potrebovať ošetrenie.

34

Pekná akcia EIbaru, ale Bastón si nespracoval prihrávku smerujúcu za obranu Sportingu, a následne o loptu prišiel. Veľká škoda pre domáci tím, pretože táto akcia vyzerala veľmi sľubne.

33

Dani N'Di bol v ofsajde, a tak sa končí nádejná akcia Sportingu Gijón. Loptu získavajú hráči Eibaru.

32

Bastón pálil z 20 metrov, ale jeho pokus brankár Cuéllar vyrazil do bezpečia. Domáci sa snažia udržať na útočnej polovici, ale postupne sú vytláčaní do stredu ihriska.

31

Hra sa znova presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov.

30

Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Saúl sa snažil zakončiť v 16ke Sportingu, ale z ťažkej pozície poslal loptu vysoko nad bránu.

29

Faul hostí v strede ihriska a priamy kop pre Eibar. Hráči Sportingu to robia veľmi dobre, pretože všetky črtajúce sa šance Eibaru zastavujú malými faulami už v strede ihriska.

28

Verdi nestihol prihrávku za obranu Sportingu a lopta končí za čiarou. Ani táto akcia neprinesie úvodný gól dnešného zápasu.

27

Rohový kop Sportingu Gijón nepriniesol žiadnu príležitosť, a po faule Jonyho v strede ihriska získavajú loptu hráči Eibaru.

26

Jony sa dostal s loptou do domácej 16ky, ale nakoniec z toho bude iba rohový kop z pravej strany. Hostia mohli z tejto situácie vyťažiť viac.

25

Dani N'Di bol faulovaný v strede ihriska, a hostia budú zahrávať priamy kop. Hráči už smerujú pred 16ku Eibaru.

24

Po dlhom čase zaútočili aj hostia, ale Halilovićova strela bez prípravy z vnútra 16ky smerovala vysoko nad domácu bránu.

23

Domáci sa neúspešne snažili dostať cez obranu Sportingu Gijón. Ich snaha skončila už v strede ihriska, a lopta je znova za postrannou čiarou.

22

Hra sa presunula do stredu ihriska kde oba tímy bojujú o loptu.

21

Saúl skúsil priame ohrozenie brány, ale jeho technický pokus smeroval tesne nad bránu. Bola to však veľmi pekná strela, a do tejto chvíle najväčšia šanca zápasu.

20

Lillo bol faulovaný pred pokutovým územím Sportingu Gijón, a domáci tak budú zahrávať priamy kop z veľmi nebezpečnej vzdialenosti.

19

Hra sa presunula na polovicu Sportingu Gijón, ale všetko sa deje príliš ďaleko od brány v ktorej stojí Cuéllar.

18

Hostia vybojovali prvý rohový kop v dnešnom zápase, ale ten rozohrali iba na krátko a loptu ani nedostali do domácej 16ky. Celá akcia Sportingu Gijón končí po útočnom faule Sanabriu.

17

Ďalšia akcia domáceho tímu sa končí po ofsajde, v ktorom bol Verdi. Loptu získavajú hráči Sportingu Gijón.

16

Prihrávka na Saúla bola príliš dlhá a lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Cuéllara.

15

Domáci sa usadili na útočnej polovici, ale lopta je znova príliš často za postrannou čiarou. Obrana Sportingu Gijón zatiaľ predvádza výbornú prácu.

14

Akcia Sportingu Gijón sa končí po ofsajde, v ktorom sa ocitol kapitán Lora. Loptu získavajú hráči Eibaru.

13

Rohový kop Eibaru nepriniesol žiadnu príležitosť, a lopta je už v strede ihriska.

12

Bastón sa v 16ke Sportingu dostával do šance, ale obrancovia Gijónu ho nakoniec odzbrojili. Domáci však budú zahrávať rohový kop z ľavej strany.

11

Lopta je v poslednej minúte častejšie za postrannou čiarou ako na hracej ploche. Obaja brankári sú do tejto chvíle prakticky bez práce.

10

Domáci zamierili do ďalšej akcie, ale ich snahu zastavil obranný val Sportingu Gijón už v strede ihriska.

9

Rohový kop Eibaru nebol úspešný, a po nepresnej strele Bastóna sa domáci musia vrátiť na vlastnú polovicu.

8

Domáci zahrávali priamy kop z 35 metrov, ale ten priniesol iba druhý rohový kop. Tentokrát z pravej strany.

7

Menéndez vidí žltú kartu po faule na Keka.

6

Escalante si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule sa musia domáci vrátiť na vlastnú polovicu. Priamy kop Sportingu rozohrá brankár Cuéllar.

5

Rohový kop nepriniesol žiadnu šancu, a strela z 30 metrov od kapitána Garcíu smerovala vedľa pravej žrde.

4

Po faule Sportingu Gijón zahrávali domáci priamy kop z cca 35 metrov, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Domáci však budú zahrávať rohový kop z ľavej strany.

3

Úvodné minúty prinášajú boj o loptu v strede ihriska. O niečo viac sa darí hráčom Eibaru, no zatiaľ sa nedostali do žiadnej príležitosti.

2

Prvá akcia Sportingu Gijón nepriniesla úspech, a do útoku už zamierili hráči Eibaru.

1

Zápas v Eibare sa začal. Domácin dnes nastúpili v modro-červených dresoch, a hostia v žltých. Úvodný výkop patril hráčom Sportingu Gijón, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

SD Eibar: Riesgo – Capa, Ramis, dos Santos, L. Castellano – Escalante, Dani García – Keko, Verdi, Berjón – Bastón.

Náhradníci: Irureta – Pantić, Inuj, Enrich, Hajrović, Luna, Adrián González.

Sporting Gijón: Cuéllar – Lora, Meré, Guitián, Menéndez – Mascarell, Aït-Atmane – Halilović, Ndi, Jony – A. Sanabria.

Náhradníci: Alberto García – Barrera, Cases, C. Castro, Isma López, Carmona, P. Pérez.

Rozhodca: Carlos Velasco Carballo- R.Fernández, M.Moreno.
Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu španielskej Primery División medzi SD Eibar a Sporting Gijón.

SD Eibar

Hráčom domáceho tímu sa v doterajšom priebehu sezóny darí pomerne dobre. Po 16 kolách majú na svojom konte 21 bodov, a v tabuľke im patrí 10. priečka. Pokojný stred tabuľky bol určite najdôležitejším predsezónnym cieľom najmenšieho klubu Primery División. V poslednom období však zbierajú iba prehry a remízy. Poslednú výhru si pripísali začiatkom Novembra keď zdolali Getafe 3-1, a potom prišli iba dve remízy a tri prehry. Tretiu si pripísali v poslednom kole keď nestačili na Deportivo La Coruňa, a prehrali 0-2.

Sporting Gijón

Do Eibaru zavíta Sporting Gijón, ktorý má po 15 kolách na svojom konte 15 bodov, a v tabuľke mu patrí 16. miesto. Od pásma zostupu ich delí iba jeden bod, a to že majú zápas k dobru s Barcelonou im určite náladu príliš nezlepšuje. V posledných štyroch zápasoch získali hráči Sportingu Gijón iba tri body za jednu výhru a tri prehry. V poslednom zápase nestačili na FC Sevillu, s ktorou prehrali 0-2.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Estadio Municipal de Ipurua v Eibare, ktorý má kapacitu 6 267 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.