Španielska LaLiga

UD Las Palmas – Granada CF

4:1

koniec (1:0)

30.12.2015, 21:00 • Estadio de Gran Canaria (Las Palmas) • 17. kolo • Patrik Saloky

Zápas v Las Palmas sa skončil. Druhý polčas priniesol štyri góly, z toho tri do siete Granady.V 50. minúte zvýšil na 2-0 Araujo, ale o 6 minút neskôr upravil na 2-1 Peñaranda. Zdalo sa, že zápas bude ešte napínavý, no góly dávali už iba domáci. V 80. minúte zvýšil z penalty na 3-1 Viera, a záverečný štvrtý gól si dal do vlastnej siete v nadstavenom čase Lombán. Granada hrala od 86. minúty s 10 hráčmi, keď išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Biraghi. Domáci boli v dnešnom zápase jasne lepším tímom a zaslúžene zvíťazili. (23:00:21)

90+3

90+2

90+2. Jonathan VIERA - 4:1

90+2

Tím Las Palmas práve strelil gól! Je tu štvrtý gól Las Palmas. Araujo prihrával pred bránu a LOMBÁN si dal hlavou vlastný gól

90+1

V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90

Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú hráči Las Palmas, ktorí by ešte radi pridali štvrtý gól.

89

57%-43% to je držanie lopty v dnešnom zápase. Domáci majú nielen pozičnú ale aj kvalitatívnu prevahu, a v dnešnom zápase zaslúžene vyhrávajú 3-1.

88

Mubarak vidí žltú kartu za nešportové správanie.

87

Mesa bol faulovaný v strede ihriska a domáci získavajú priamy kop.

86

Biraghi vidí druhú žltú a teda červenú kartu po faule na Simóna a opúšťa hraciu plochu.

85

Rochina vidí žltú kartu po faule na hráča Las Palmas.

85

Akcia Granady skončila v strede ihriska a lopta je za postrannou čiarou.

84

Ďalší ofsajd Granady, tentokrát v ňom bol El-Arabi. Hosťom to dnes vôbec nejde.

83

Na opačnej strane ofsajd, v ktorom bol Ibáñez. Loptu získavajú hráči Las Palmas.

82

Araujo sa dostával do šance, ale z veľkého uhla mieril vedľa ľavej žrde.

81

Hostia majú na strelenie dvoch gólov iba 9 minút a hoci je vo futbale všetko možné, dnes to zrejme na remízu stačiť nebude. Momentálne sú pri lopte znova domáci a idú do útoku.

80

80. Jonathan VIERA - 3:1

80

Tím Las Palmas práve strelil gól! Domáci zrejme definitívne spečatili svoje víťazstvo. Tretí gól Las Palmas zaznamenal z pokutového kopu JONATHAN VIERA.

78

Ibáñez vidí žltú kartu za faul na Mubaraka.

78

Penalta pre Las Palmas!

77

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Tana, a nahradí ho Mubarak.

77

Pekná akcia domáceho tímu, po ktorej sa do šance dostal Viera, ale bude z toho iba rohový kop z pravej strany.

76

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Babin, a nahradí ho Ibáñez.

74

74.

74

Domáci predviedli peknú akciu, ale Viera si neporadil s Biraghim a loptu získavajú hráči Granady.

73

Hostia sa po zisku lopty snažia založiť novú akciu v strede ihriska, ale pri napádaní domácimi hráčmi je to dosť ťažké.

72

Gómez vidí žltú kartu za faul na hráča Granady.

71

El-Arabi sa dostával do šance, ale brankár Varas skvele vybehol a loptu vyrazil do bezpečia.

70

El-Arabi posielal center do domácej 16ky, ale tam kraľuje brankár Varas.

69

Priamy kop Tanu nedopadol najlepšie. Lopta smerovala vysoko nad bránu, a tak nasleduje iba odkop brankára Fernándeza.

68

Peñaranda fauloval Vieru a domáci budú zahrávať priamy kop z 20 metrov.

67

Biraghi vidí žltú kartu za faul na Simóna.

67

Édgar fauloval v strede ihriska a domáci získavajú priamy kop.

66

Viera sa snažil vystreliť z 12 metrov, ale jeho pokus bol zblokovaný. Následne loptu získali hráči Granady a smerujú do útoku.

65

Hra sa presunula do stredu ihriska kde oba tímy bojujú o loptu.

64

Hostia sa snažia dostať pred domácu 16ku, ale cez obranný val v žltých dresoch sa dostávajú len veľmi ťažko.

63

Mesa vidí žltú kartu za nešportové správanie.

63

Márquez vidí žltú kartu za faul na hráča Las Palmas.

62

Akcia domáceho tímu končí po ofsajde, v ktorom bol Simón. Loptu získavajú hráči Granady.

61

Biraghi fauloval El Zhara a domáci získavajú ďalší priamy kop v strede ihriska.

60

Do konca dnešného zápasu ostáva ešte pol hodina hry. Foulquier si v strede ihriska počínal nedovolene a domáci získavajú priamy kop.

59

Priamy kop domácich nepriniesol žiadnu príležitosť a lopta je už v strede ihriska.

57

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Rico a nahradí ho El Arabi.

57

Domáci sa snažia rýchlo odpovedať a vypýtali si faul pred 16kou Granady. Castellano fauloval Péreza a domáci budú zahrávať priamy kop z cca 25 metrov.

56

56. Rubén ROCHINA - 2:1

56

Granada dala gól! Hostia znižujú na 2-1. Po peknej akcii sa presadil RUBÉN ROCHINA.

55

Simón skúsil strelu z hranice 16ky, ale jeho pokus smeroval do stredu brány kde bol pripravený brankár Fernández.

54

Domáci sa nikam neponáhľajú a novú akciu začínajú pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hostia nenapádajú, iba vyčkávajú pred vlastnou 16kou.

53

Rico si v útoku počínal nedovolene, a loptu získavajú hráči Las Palmas.

52

Domáci majú loptu na svojich kopačkách a aj v druhom polčase pokračujú v dobrom výkone. Hostia sa zatiaľ nevedia presadiť, hoci nehrajú zle a mali aj niekoľko dobrých príležitostí.

50

50. Sergio ARAUJO - 2:0

50

Tím Las Palmas práve strelil gól! Domáci už vedú o dva góly. Po prihrávke od Gómeza a predlžení Vieru sa presadil SERGIO ARAUJO.

49

Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť a loptu už získali hráči domáceho tímu.

48

Hostia budú zahrávať prvý rohový kop v druhom polčase. Hráči už smerujú do domácej 16ky.

47

Loptu už získali hráči Granady, ktorí sa postupne dostávajú na útočnú polovicu.

46

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza López, a nahradí ho Rochina.

46

Začal sa druhý polčas zápasu medzi UD Las Palmas a Granadou CF. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí po prvom polčase vyhrávajú 1-0.

46

Prvý polčas v Las Palmas sa skončil. Priniesol jeden gól a niekoľko ďalších príležitostí. O jediný presný zásah sa v 32. minúte postaral Tana. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+2

45+2

Po faule Garrida budú hostia zahrávať priamy kop z cca 35 metrov. Táto štandardka ukončí prvý polčas.

45+1

Prvá minúta nadstaveného času prináša akciu Granady, ktorá však končí neúspešne. Pérez bol v ofsajde a loptu získavajú hráči Las Palmas.

45+1

V prvom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

45

Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Loptu majú hráči Granady a smerujú do jednej z posledných akcií.

44

Akcia domáceho tímu skončila bez ohrozenia brány, a tak nasleduje iba odkop brankára Fernándeza.

43

Blíži sa záver prvého polčasu. 61%-39% to je držanie lopty v doterajšom priebehu dnešného zápasu. Momentálne majú loptu hráči Las Palmas, ktorí smerujú do útoku.

41

Peñaranda vidí žltú kartu po faule na Gómeza.

41

Ďalšia akcia domáceho tímu, ale tentokrát pomohol svojim obrancom brankár Fernández, ktorý vybehol na hranicu svojej 16ky a odkopol nebezpečnú loptu.

40

Rohový kop Las Palmas nepriniesol žiadnu príležitosť a lopta končí v rukaviciach brankára Fernándeza.

39

Priamy kop Granady nepriniesol žiadnu šancu a hra sa presunula na opačnú stranu ihriska. Domáci budú zahrávať rohový kop z ľavej strany.

38

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza José, a nahradí ho Araujo.

38

Hráči Granady budú zahrávať priamy kop v strede ihriska.

37

Domáci sa snažili dostať pred 16ku Granady, ale ich akcia sa končí odkopom brankára Fernándeza.

36

Po ošetrení Josého hra pokračuje ďalej. Do konca prvého polčasu ostáva necelých 10 minút, a hráči Granady by určite radi odchádzali do šatne za stavu 1-1.

35

José potreboval ošetrenie, ale už je v poriadku a odchádza za postrannú čiaru.

34

Hostia sa snažia rýchlo odpovedať, ale zatiaľ sa len veľmi ťažko dostávajú cez obranný val domáceho tímu.

32

32. TANA - 1:0

32

Tím Las Palmas práve strelil gól! Domáci sa so šťastím dostávajú do vedenia. El Zhar v 16ke Granady prihral Tanovi, ktorý vystrelil na bránu, a tečovaná lopta skončila v sieti.

31

Domáci rýchlo získali loptu späť na svoje kopačky, a na vlastnej polovici zakladajú ďalšiu akciu.

30

Domáci zahrávali druhý rohový kop v dnešnom zápase, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Následne sa do 16ky dostal Viera, ale jeho strela z veľkého uhla skončila v rukaviciach brankára Fernándeza.

29

Oba tímy kazia v doterajšom priebehu zápasu množstvo prihrávok, a tak sa nádejné akcie končia už pred 16kami. Brankári nemajú veľa práce.

28

Loptu už získali hráči Las Palmas, ktorí sa snažia dostať pred 16ku Granady.

27

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza zranený Hernán, a nahradí ho García.

27

Tak predsa to s Hernánom nevyzerá dobre. Na domácej lavičke sa chystá striedanie. Loptu majú hráči Granady, ktorí na vlastnej polovici zakladajú novú akciu.

26

Foulquier fauloval v strede ihriska a domáci získavajú priamy kop. Hernán sa už zapojil do hry.

25

Hernán smeruje za postrannú čiaru a hra pokračuje ďalej. Loptu majú hráči Las Palmas, ktorí sa outovými vhadzovaniami posúvajú na útočnú polovicu.

24

Hernán ostáva ležať na trávniku v strede ihriska a potrebuje ošetrenie. Hra je prerušená.

23

Édgar sa snažil prihrať pred domácu bránu, ale jeho pokus bol zblokovaný na rohový kop. Ten nepriniesol žiadnu príležitosť, a brankár Varas loptu posiela svojim spoluhráčom do stredu ihriska.

22

Ani táto štandardka nepriniesla úspech. Domáci loptu ani len nedostali do 16ky Granady, a novú akciu musia začínať na vlastnej polovici.

21

Pérez fauloval Simóna a domáci budú zahrávať priamy kop z cca 40 metrov.

20

Priamy kop domáceho tímu nepriniesol žiadnu príležitosť, a ani ďalšie pokusy dostať loptu pred bránu Granady neboli úspešné.

19

Po faule na Tanu nasleduje priamy kop domáceho tímu z cca 35 metrov.

18

Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, a pri lopte sú už hráči Las Palmas. Tí sa snažia dostať pred 16ku Granady.

17

Édgar prenikol do 16ky a vystrelil na bránu, ale loptu smerujúcu k ľavej žrdi vyrazil brankár Varas na rohový kop.

15

Hostia predviedli dobrú akciu, ale ich snaha skončila v domácom pokutovom území. Na trávniku ostáva ležať Hernán, no ošetrenie potrebovať nebude.

14

López poslal do 16ky Las Palmas dobrú loptu, ale hlavička Péreza skončila v rukaviciach brankára Varasa.

13

Po faule Mesu budú hostia zahrávať priamy kop z cca 40 metrov. Hráči už smerujú pred domácu 16ku.

12

11

Po faule Granady zahrávali domáci priamy kop v strede ihriska, a postupne sa dostávajú na útočnú polovicu.

10

Édgar skúsil strelu z 20 metrov, ale jeho pokus smeroval vedľa pravej žrde domácej brány.

8

Hráči Las Palmas zahrávali rohový kop z ľavej strany ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Hostia loptu rýchlo dostali do stredu ihriska.

7

Peñaranda skúsil strelu z 25 metrov, ale jeho pokus smeroval vedľa domácej brány. Nasleduje odkop brankára Varasa.

5

Hra sa presunula pred pokutové územie Las Palmas. Hráči Granady sa snažia poslať loptu pred domácu bránu, no zatiaľ sa im príliš nedarí.

4

Domáci sa snažia niečo vymyslieť v strede ihriska, ale vysoké napádanie hráčov Granady im sťažuje rozohrávku.

3

Peñaranda skúsil strelu z 20 metrov, ale jeho pokus smeroval tesne nad domácu bránu.

2

Loptu už získali hráči domáceho tímu, ktorí postupne smerujú na útočnú polovicu.

1

Zápas v Las Palmas sa začal. Domáci dnes nastúpili v žltých dresoch, a hostia z Granady v bielo-zelených. Úvodný výkop patril hráčom Granady, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

UD Las Palmas: Varas – Simón, Hernán, Garrido, D. Castellano – V. Gómez, Mesa – Viera, Tana, El Zhar – José.

Náhradníci: Lizoain – David García, Alemán, Araujo, Wakaso, Culio, Valerón.

Granada CF: Andrés Fernández – Foulquier, Babin, Lombán, Biraghi – R. Pérez, F. Rico, N. F. López, J. Márquez – Méndez, Peñaranda.

Náhradníci: Kelava – Maínz, R. Ibáñez, El Arabi, Krhin, Rochina, Miguel Lopes.

Rozhodca: Santiago Jaime Latre- J.Mateo, F.Escabosa.
Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu španielskej Primery División medzi UD Las Palmas a Granadou CF.

UD Las Palmas

Domácim sa v doterajšom priebehu sezóny vôbec nedarí. Po 16 kolách majú na svojom konte iba 13 bodov, a v tabuľke im patrí predposledné miesto. Las Palmas sa po 13 rokoch vrátil do najvyššej španielskej súťaže, no zdá sa že tento návrat bude trvať iba jednu sezónu. V posledných troch zápasoch získali hráči Las Palmas iba tri body za jednu výhru a tri prehry. V poslednom zápase nestačili na Espanyol Barcelona, s ktorým prehrali 0-1.

Granada CF

Na Kanárske ostrovy zavíta klub z Andalúzie, ktorému sa nedarí oveľa lepšie. Po 16 kolách majú hráči Granady na svojom konte 14 bodov, a v tabuľke im patrí 17. priečka. Majú teda o bod viac ako ich dnešný súper, a tento zápas môže premiešať poradím na chvoste ligovej tabuľky. Posledné štyri zápasy priniesli hráčom Granady štyri body za jednu výhru, jednu remízu a dve prehry. V poslednom stretnutí nestačili na Celtu Vigo, s ktorou prehrali 0-2.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Estadio de Gran Canaria v Las Palmas, ktorý má kapacitu 31 250 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.