Ligue 1 McDonald’s

Lille OSC – OGC Nice

1:1

koniec (1:1)

10.01.2016, 17:00 • Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve d'Ascq • 20. kolo • Jakub Kopřiva cz

Fortuna: 2.03 3.15 4.1

To je z mé strany vše, hezký zbytek neděle. (18:52:48)
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 20:20.
Je dobojováno. Sledovali jsme vyrovnaný duel, oba celky se jednou prosadily a zápas mezi Lille a Nice tedy skončil nerozhodně 1:1. Domácí byli o něco lepší, ale opět doplatili na neproměňovaní šancí a berou tak pouze bod.

90+4

90+3

Hosté ale získali míč a vydali se dopředu. Nakonec vybojovali další roh, ale ani z něho nic nebylo.

90+2

Z rohu ale nic nebylo a dopředu tedy pospíchají domácí fotbalisté.

90+2

Domácí brankář si poradil s nepříliš razantní hlavičkou a míč vyrazil na rohový kop.

90+1

Žlutou kartu dostává Benjamin Pavard (Lille OSC).

90

Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89

Jeden z domácích hráčů to zkusil z hranice velkého vápna, ale Cardinale si s jeho technickým pokusem dokázal poradit a míč vyrazil!

88

Kombinační akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

86

Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Lenny Nangis.

84

Střídající Mendy se dostával do šance, ale v rozhodující moment nezvládl zpracování a kulatý nesmysl ztratil.

82

Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Alexandre Mendy.

80

Je před námi posledních deset minutek. Domácí přidali a je to znát, tak uvidíme, zda se jim podaří tento duel rozhodnout.

77

Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Eric Bauthéac, přichází Sehrou Guirassy.

76

Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Benjamin Pavard.

75

Z následného rohu nic nebylo a u míče jsou domácí fotbalisté.

74

Vincent Enyeama nyní vytasil skvělý zákrok proti střele z dálky, když míč letící pod břevno parádně vyrazil na rohový kop a podržel svůj celek!

73

Žlutou kartu dostává Jean Michaël Seri (OGC Nice).

72

Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Wallyson Mallmann, přichází Franck Honorat.

70

Žlutou kartu dostává Sébastien Corchia (Lille OSC).

68

68. Eric Bauthéac (LIL)

68

Eric Bauthéac skvěle obešel obránce a šel sám na brankáře, toho sice překonal, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče a stav zápasu se stále nemění!

67

A po další akci se k hlavičce dostal Tallo, ale měl to hodně těžké a branku nakonec trefit nedokázal.

66

Domácí přidali a je to znát. Nyní je Lille aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale hosté zatím odolávají.

64

64. Eric Bauthéac (LIL)

64

Z úhlu to vyzkoušel domácí Eric Bauthéac a po jeho povedeném pokusu orazítkoval kulatý nesmysl břevno hostující branky!

62

Žlutou kartu dostává Wallyson Mallmann (OGC Nice).

60

Je před námi posledních třicet minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme a jak to nakonec skončí. Bude to ještě hodně zajímavé.

58

Dobrá pasáž hostujícího celku, který se dostal k několika centrům a zatlačil domácí borce, ale žádné zakončení z toho nakonec nebylo.

56

Ale nic z toho nebylo, takže od své branky bude rozehrávat Cardinale.

55

A po dalším faulu jsem u míče domácí fotbalisté, kteří budou zahrávat standardní situaci z poloviny Nice.

53

Druhý poločas toho zatím moc nenabídl. Pouze několik nepřesných přihrávek a řadu faulů.

51

Žlutou kartu dostává Florent Balmont (Lille OSC).

50

Žlutou kartu dostává Nampalys Mendy (OGC Nice).

48

Po několika faulech jsou u míče domácí borci, kteří nikam nepospíchají.

47

Druhý poločas začal opatrně a hraje se hlavně uprostřed hrací plochy.

46

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
První poločas je za námi. Domácí byli jasně lepší, měli několik šancí a nakonec se i prosadili, když se trefil Benzia. Hosté začali hrát až v závěru prvního poločasu, kdy se jim podařilo vyrovnat na 1:1 a ve druhém dějství tak bude stále o co hrát.

45+1

45

45. Niklas HULT - 1:1

45

Nice právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Po centru do vápna se k míči dostal NIKLAS HULT, který s pořádnou dávkou štěstí dostal kulatý nesmysl za Enyamu a srovnal tak na poločasových 1:1.

44

Domácí se ubránili, ale hosté jsou stále u míče a tlačí se dopředu.

43

Rohový kop pro Nice.

42

Na trávníku se nic zajímavého neděje a první poločase se už pouze dohrává. Na další branku si asi budeme muset počkat do druhého dějství.

40

Do konce prvního poločasu zbývá pět minutek a u míče jsou hosté, kteří opět trpělivě kombinují na své polovině.

38

Domácí dobře kombinovali na polovině svého soupeře, ale nakonec vše skončilo nepřesnou přihrávkou na Talla.

36

Tempo hry malinko opadlo a nyní se hraje především uprostřed hrací plochy, což vyhovuje hlavně domácím.

34

První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci tak uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.

32

Ale ani ze svého druhého rohu hosté nic nevytěžili a stav zápasu se tedy nemění.

31

Je tu další rohový kop, tentokrát pro Nice.

30

Je za námi třicet minutek a Lille stále vede o jednu branku. Nutno dodat, že domácí vedou zcela zaslouženě, protože jsou jasně lepší.

28

28. Yassine Benzia (LIL)

28

A po rohu se do zakončení dostal Yassine Benzia, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče! To byla velká šance pro Lille.

27

Další rohový kop pro domácí.

26

Po rohu se do zakončení dostal Junior Tallo, ale jeho pokus neměl gólové parametry a stav zápasu se tedy nemění.

25

Rohový kop pro Lille.

24

Domácí jsou jasně lepší a stále se tlačí dopředu. Hosté se pouze brání a v útočné fázi ještě nevymysleli vůbec, ale vůbec nic.

22

22. Mounir Obbadi (LIL)

22

Po další akci se do míče z hranice velkého vápna opřel Obbadi, ale s jeho slabým pokusem si Cardinale dokázal nadvakrát poradil.

20

Nakonec z toho byl centr z levé strany, ale Germain se k míči nedostal a ten následně poslal do bezpečí Corchia.

19

Hosté jsou po delší době u míče a trpělivě kombinují. Uvidíme, zda něco kloudného vymyslí.

17

Eric Bauthéac se dostal až do vápna, ale tam byl zdvojen a nakonec i skluzem zastaven. Domácí ale pokračují v dobrém výkonu.

15

Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje a vše podstatné se odehrává uprostřed hřiště. Lille tak stále vede 1:0.

13

Domácí jsou při chuti a opět se tlačí dopředu. Hostující celek se zatím pouze brání.

11

11. Yassine BENZIA - 1:0

11

Lille právě vstřelilo branku!
A z této situace se nakonec zrodila úvodní branka tohoto zápasu. YASSINE BENZIA to zahrál skvěle. Po jeho centru se sice k míči nikdo nedostal, ale ten nakonec zapadl k zadní tyči a Cardinale byl bez šance.

10

Po tvrdém faulu je tu zajímavá standardní situace pro domácí celek.

8

Na druhé straně se po chybě obránců dostal ke střele Niklas Hult, ale ani on nemířil přesně a rozehrávat tak bude Enyeama.

6

Po bleskové akci to z dálky vyzkoušel Florent Balmont, ale jeho přízemní pokus nebyl přesný a branku tedy domácí borec netrefil.

5

Ale z úvodního rohu nic nebylo a na tahu je tak opět domácí celek, který se tlačí dopředu.

4

Hosté vybojovali první rohový kop v tomto utkání.

3

Ale domácí se rychle dostali k míči a byl z toho zajímavý centr, ale žádný z domácích borců se neprodral do zakončení a rozehrávat od své branky bude Cardinale.

2

Z první akce ale nic nebylo. U míče jsou tedy hosté, kteří trpělivě kombinují a nikam se neženou.

1

Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří se okamžitě tlačí dopředu a snaží se na polovině Nice něco vymyslet.

1

Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel mezi Lille a Nice tedy začne za malý okamžik.

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Civelli, Soumaoro, Sidibé – Obbadi, Mavuba (C), Balmont – Benzia, Tallo, Bauthéac.
Náhradníci: Elana – Sunzu, Amadou, Pavard, Martin, Nangis, Guirassy.

OGC Nice: Cardinale – Pied, Genevois, Baysse, Pereira – Seri, N. Mendy (C), Mallmann, Hult – Ben Arfa, Germain.
Náhradníci: Hassen – Boscagli, Raheriharimanana, A. Mendy, Honorat, Da Fonseca.

Rozhodčí: El Hadj – Lompre, Philippe.
Poslední vzájemné zápasy

Nice – Lille 0:0
Lille – Nice 0:0
Nice – Lille 1:0
Lille – Nice 0:2
Lille OSC se v této sezoně trápí. Domácí celek má na svém kontě 24 bodů a nachází se až na třináctém místě. Tak jako v minulé sezoně, tak i v této mají domácí problémy se střílením branek, zatím jich dali pouze patnáct. Uvidíme, jak si povedou dnes.

OGC Nice je na tom o něco lépe. Hosté zatím nasbírali 29 bodů, vstřelil 32 branek a v tabulce jsou na skvělém pátém místě, takže bojují o poháry a dnes by potřebovali bodovat, což ale určitě nebude lehké.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy 20. kola a my budeme sledovat duel mezi Lille a Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.