Európska liga

Olympiakos F.C. – R.S.C. Anderlecht

1:2

koniec po predl. (1:0)

25.02.2016, 21:05 • Štadión Georgiosa Karaiskakisa (Olympiakos) • Play-off • Matúš Macháč

Máme za sebou vyše 120 minút futbalu, ktorý sa poriadne začal hrať až v druhom polčase. Domáci mali rozhodne viacej šťastia, ale ako som spomínal, treba vyzdvihnúť výkon brankára hostí Silvia Prota, ktorý vychytal niekoľko tutoviek. Anderlechtu sa podarilo streliť v predĺžení hneď 2 presné zásahy, a tak si zaručili osemfinále, ktorého žreb sa uskutočný zajtra. (23:39:25)

120+1

120

Autor Defour si vybral realizáciu rohového kopu na krátko.

119

Matias Suarez sa vydal sám dopredu v snahe niečo individuálne predviesť, no obranca mu loptu odobral za cenu rohového kopu.

118

Ďalšia skvelá šanca na vyrovnanie, no tentokrát bol proti obranný val hráčov z Belgicka.

117

Do konca stretnutia a tohto dvojzápasu zostáva pár desiatok sekúnd a loptu majú na svojich kopačkách hráči domáceho tímu.

116

Obrovskú šancu aspoň na vyrovnanie mal Omar Elabdellaoui, no jeho strela skončila tesne vedľa pravej tyčky.

115

Ďalší rohový kop pre Olympiakos po centri Fortunisa, ktorý bol zrazený. Následne bol vyrazený brankárom Protom.

114

Rohový kop bol však odprataný do bezpečia bez väčších problémov.

113

Brownovi to dnes absolútne nejde v koncovke. Ďalšia jeho strela bola vyrazená na rohový kop.

112

112. Frank Acheampong (AND) - 1:2

112

Anderlecht dal gól! Gól strelil FRANK ACHEAMPONG, ktorý bol na konci ukážkového brejku a s prehľadom posiela loptu za chrbát Roberta. Dnešný zápas je už rozhodnutý.

111

Dlhý auto do pokutového územia hostí predviedol Omar Elabdellaoui.

110

Olympiakos sa však stále nevzdáva a chystá si záverečný tlak.

109

Na začiatku 109. minúty bude zahrávať pre mňa jednoznačný hrdina tohto zápasu Proto odkop od jeho svätyne.

108

Bohužiaľ pre celý futbalový Olympiakos sa tento rok pohárová Európa pravdepodobne skončila. Domáci hráči totižto už nemajú síl na to, aby poriadne zaútočili a nie to ešte dali 2 góly.

107

Jasný ofsajd a v ňom postavený Ideye Brown.

106

Veľkú šancu na vykresanie iskričky mal Dominguez, no brankár Proto bol opäť proti.

106

Začal sa druhý polčas predĺženia.

1:2

Góly: 29. Fortunis (pen.) – 103. Acheampong, 112. Acheampong

Karty:   35. Masuaku (OLY), 57. Botía (OLY), 70. Alejandro Domínguez (OLY) – 21. Dendoncker (AND), 29. Mbodji (AND), 45+2. Büttner (AND), 66. Najar (AND), 86. Acheampong (AND), 88. Badji (AND)

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 21:26.

Olympiakos F.C.: Roberto (C) – Elabdellaoui, Botía, M. da Costa, Masuaku – Milivojević, Cambiasso (67. Zdjelar) – Durmaz (51. Alejandro Domínguez), Fortunis, Pulido (83. Couto Sebá) – Brown.
Náhradníci: Kapino – Siovas, Salino, Zdjelar, Alejandro Domínguez, Kasami, Couto Sebá.

R.S.C. Anderlecht: Proto (C) – Najar, Mbodji, Deschacht, Büttner (91. Nuytinck) – Praet, Badji, Dendoncker (97. Defour), Acheampong – Đuričić (81. Matías Suárez), Okaka.
Náhradníci: Roef – Nuytinck, Defour, Tielemans, Matías Suárez, Sylla, Lukebakio.

Rozhodca: Arnold Hunter