Nemecká Bundesliga

SV Darmstadt 98 – Eintracht Frankfurt

1:2

koniec (1:0)

30.04.2016, 15:30 • Merck-Stadion am Böllenfalltor (Darmstadt) • 32. kolo • Patrik Saloky

Zápas v Darmstadte sa skončil. Druhý polčas priniesol výborný futbal so šťastným koncom pre hostí. Tí dokázali otočiť nepriaznivý stav gólmi Hasebeho v 56. minúte a Aignera v 83. minúte a zdolať Darmstadt 2-1. Frankfurt tak urobil mimoriadne dôležitý krok k záchrane v najvyššej nemeckej súťaži.
To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:23:42)

90+4

90+3

Domáci zahrávali priamy kop z cca 35 metrov, po ktorom v 16ke Frankfurtu spadol jeden z hráčov domáceho tímu, ale hlavný rozhodca to neposúdil ako zákrok na penaltu.

90+2

Na trávniku ostáva ležať dvojica hráčov domáceho tímu, a najmä Sulu potrebuje ošetrenie.

90+1

V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90

Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Akcia domáceho tímu vyzerala nádejne, ale Wagner sa ocitol v ofsajde, a tak loptu získavajú hráči Frankfurtu.

88

Domáci sa v záverečných minútach snažia o vyrovnanie, ale útočný faul Platteho ich snahu zastavil.

87

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Hatira, a nahradí ho Zambrano.

86

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Rausch, a nahradí ho Platte.

86

Jungwirth vidí žltú kartu po faule na Castaignosa.

86

Rohový kop domácich nebol úspešný, a hra sa presunula do stredu ihriska.

85

Domácim mohol vrátiť remízový stav Kempe, ale v 16ke Frankfurtu sa nedokázal presadiť, a tak získava iba rohový kop z pravej strany.

84

Aktivita sa teda hosťom vyplatila. V druhom polčase otočili nepriaznivý stav zápasu, a domácich to môže mrzieť minimálne kvôli nepremenenej penalte v 20. minúte.

83

83. Stefan Aigner (FRN) - 1:2

83

Frankfurt dal gól! Po priamom kope sa v domácej 16ke presadil STEFAN AIGNER, ktorý v sklze dokázal loptu usmerniť do siete.

82

Niemeyer si v súboji s Hatirom počínal nedovolene, a hostia získavajú priamy kop z cca 40 metrov.

81

Ani tento pokus hráčom Frankfurtu nevyšiel. Pri lopte sú už hráči domáceho tímu, ktorí smerujú do útoku.

80

Pred nami je posledných 10 minút dnešného zápasu. Hostia budú zahrávať rohový kop z pravej strany.

79

Gondorf sa ocitol vo veľkej príležitosti, ale v 16ke Frankfurtu si nepočínal najlepšie a svoju šancu nedokázal využiť.

77

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Fabián, a nahradí ho Castaignos.

75

Po akcii hostí lopta končí v rukaviciach brankára Matheniu, ktorý ju posiela do stredu ihriska. Zdá sa, že dnešný zápas sa môže skončiť nerozhodným výsledkom, no do konca ostáva ešte 15 minút a to je dostatok času na akýkoľvek vývoj.

74

Hráči Frankfurtu zahrávali rohový kop z ľavej strany. Do domácej 16ky prišla pomerne dobrá lopta, ale žiadna príležitosť z toho nebola. Na opačnej strane nevyšiel rýchly protiútok Hellera.

73

Kempe sa ocitol v ofsajde, a tak loptu získavajú hráči Frankfurtu.

72

Po striedaní sa hra upokojila. Všetko sa odohráva v strede ihriska, ďaleko od oboch brankárov.

71

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Vrančić, a nahradí ho Kempe.

70

Pri lopte sú znova hostia, ktorí sa dostávajú do tlaku. Domáci zatiaľ odolávajú bez väčších problémov.

69

Hráči Frankfurtu si v útoku nerozumeli, a lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Matheniu.

68

Seferović sa nedokázal presadiť v domácej 16ke, a lopta končí v rukaviciach brankára Matheniu.

67

Posledná minúta prináša iba hru v strede ihriska. Hráči Frankfurtu na chvíľu poľavili z vysokého tempa, a stiahli sa do obrany.

66

Abraham si v útoku počínal nedovolene, a domáci získavajú priamy kop na vlastnej polovici. K lopte smeruje brankár Mathenia.

65

Aigner sa snažil presadiť pri rohovej zástavke, ale loptu získavajú domáci.

63

Domáci zahrávali priamy kop z cca 30 metrov, ale lopta skončila iba v rukaviciach brankára Hrádeckého.

61

Pri lopte sú znova hráči Frankfurtu, ktorí sa v druhom polčase snažia otočiť nepriaznivý stav. Zatiaľ sa im podarilo streliť aspoň vyrovnávajúci gól, ktorý je pre nich mimoriadne dôležitý.

60

Pred nami je posledná pol hodina hry. Lopta končí v domácej sieti, ale Huszti sa presadil z ofsajdu, a tak tento gól nemôže platiť.

59

Hasebe má problémy s nohou a hlavný rozhodca musel prerušiť hru.

58

Rohový kop domácim nevyšiel, a pri lopte sú už hráči Frankfurtu.

57

Hrádecký predviedol skvelý zákrok po strele Wagnera z niekoľkých metrov. Nasleduje rohový kop z ľavej strany.

56

56. Makoto HASEBE - 1:1

56

Frankfurt dal gól! Po rohovom kope dostal loptu mimo 16ku Vrančić, no poslal ju priamo k MAKOTOVI HASEBEMU, ktorý strelou z cca 20 metrov prekonal brankára domáceho tímu.

56

Hostia budú zahrávať rohový kop z ľavej strany. Hráči už smerujú do domácej 16ky.

54

54.

54

Ďalšia akcia Frankfurtu, ale tentokrát bol Seferović v ofsajde.

53

Seferović predviedol pekný pokus hlavou, po ktorom lopta končí na vrchnej sieti domácej brány.

53

Rohový kop hosťom nevyšiel, ale stále ostávajú na útočnej polovici.

52

Hatira pálil z vnútra 16ky, ale brankár Mathenia loptu vyrazil na rohový kop.

51

Hra sa už presunula na polovicu Frankfurtu, kde sa domáci snažia niečo vymyslieť pred pokutovým územím.

49

Hostia sa usadili na útočnej polovici, a snažia sa dostať pred domácu 16ku. Zatiaľ sa im to príliš nedarí, a lopta je príliš často za postrannou čiarou.

48

Huszti pálil z cca 25 metrov, ale lopta minula ľavú žrď domácej brány. Nasleduje odkop brankára Matheniu.

47

Pri lopte sú momentálne hráči domáceho tímu, ktorí získavajú outové vhadzovanie v strede ihriska.

46

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Gacinović, a nahradí ho Aigner.

46

V Darmstadte sa začal druhý polčas zápasu medzi Darmstadtom 97 a Eintrachtom Frankfurt. Úvodný výkop patril hráčom Frankfurtu, ktorí po 45 minútach prehrávajú 0-1.

46

Prvý polčas v Darmstadte sa skončil. Priniesol jeden gól, jednu nepremenenú penaltu a množstvo ďalších zaujímavých momentov. V 12. minúte otvoril skóre zápasu Vrančić, a o 8 minút mohli domáci vyhrávať už od dva góly, ale Wagner neprekonal Hrádeckého a tak majú hostia pred druhým polčasom nádej na zisk aspoň jedného bodu.

45+3

45+2

Druhá minúta nadstaveného času prinesie priamy kop domáceho tímu z cca 25 metrov po faule na Gondorfa.

45+1

Prvá minúta nadstaveného času prináša nevydarenú strelu Sula a odkop brankára Hrádeckého.

45+1

V prvom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

45

Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Ani priamy kop hráči Frankfurtu nedokázali využiť a lopta končí za čiarou.

44

Ani tentokrát to hosťom nevyšlo, ale po faule pri postrannej čiare budú zahrávať priamy kop z cca 25 metrov.

43

Hráči Frankfurtu predviedli peknú akciu, po ktorej prichádza rohový kop z ľavej strany.

42

Gondorf fauloval v strede ihriska Husztiho a hostia získavajú priamy kop.

41

Na opačnej strane strela Wagnera, po ktorej lopta míňa ľavú žrď brány Frankfurtu.

40

Fabián vyskúšal strelu z vnútra 16ky, ale jeho pokus smeroval tesne nad brvno.

39

Blíži sa záver prvého polčasu. Po neúspešnej akcii Frankfurtu nasleduje odkop domáceho brankára Matheniu.

37

Huszti vidí žltú kartu po faule na Wagnera.

37

Huszti fauloval Wagnera, a pri postrannej čiare sa strhla menšia potýčka medzi hráčmi. Všetko sa však rýchlo upokojilo a nasleduje priamy kop domáceho tímu.

36

Hatira ostáva ležať pred 16kou domáceho tímu a potrebuje ošetrenie.

35

Holland padá v 16ke Frankfurtu, ale druhá penalta pre domácich neprichádza. Na opačnej strane snaha Oczipku, ale lopta končí za postrannou čiarou.

34

Po priamom kope sa snažil zakončiť Hatira, ale lopta bola príliš rýchla a končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Darmstadtu.

33

Niemayer fauloval v strede ihriska Fabiána a hostia získavajú priamy kop.

31

Fabián hľadal v domácej 16ke Seferovića, ale brankár Mathenia bol rýchlejší a loptu má vo svojich rukaviciach.

30

Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Pri lopte sú stále hostia, ktorí obliehajú domácu 16ku.

29

Po ošetrení nasledoval rohový kop Frankfurtu, ktorý však nepriniesol žiadnu príležitosť. Lopta po ňom končí za postrannou čiarou.

28

V domácej 16ke ostáva ležať jeden z hráčov domáceho tímu, ktorý musí byť ošetrený.

27

Obrovská príležitosť hostí! Po skvelom centri do domácej 16ky od Hatiru zakončoval hlavou Seferović, ale brankár Mathenia predviedol skvelý zákrok a loptu dokázal vyraziť.

26

Hatira bol faulovaný v strede ihriska, a hostia získavajú priamy kop.

25

Fabián hľadal za domácou obranou Hatiru, ale jeho prihrávka bola príliš dlhá a lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Matheniu.

24

K lopte sa postavil sám faulovaný Rausch, ale jeho strela k pravej žrdi neprekvapila brankára Hrádeckého.

23

Po faule na Rauscha nasleduje priamy kop domáceho tímu z cca 30 metrov.

22

Domáci zahrávali rohový kop z pravej strany, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Stále však ostávajú pred 16kou Frankfurtu.

21

Posledné minúty priniesli množstvo zaujímavých situácií. Najmä nepremenený pokutový kop môže domácich poriadne mrzieť. Wagner ho zahral veľmi zle, a Hrádecký vystihol smer jeho strely a loptu dokázal vyraziť do bezpečia.

20

20. Sandro Wagner (DAM)

20

Hrádecký chytil pokutový kop Wagnera!

19

Seferović vidí žltú kartu za faul na Caldirolu.

19

Seferović fauloval v 16ke Caldirolu a domáci získavajú pokutový kop.

19

Domáci budú zahrávať pokutový kop!

18

Rohový kop Frankfurtu nepriniesol žiadne ohrozenie domácej brány, ale rýchly protiútok domácich bol oveľa nebezpečnejší. Wagner ani Vrančić sa však nepresadili, a tak sa stav ani tentokrát nemení.

17

Po zblokovanej strele Seferovića nasleduje rohový kop hostí z ľavej strany.

16

Heller sa takmer dostal do dobrej príležitosti, ale loptu mu zobral z kopačky brankár Hrádecký.

15

Na opačnej strane nevydarená rýchla akcia Fabiána, po ktorej lopta končí za postrannou čiarou. Úvod dnešného zápasu lepšie vychádza domácim hráčom, ktorí po 15 minútach vedú nad Frankfurtom 1-0.

14

Domáci zahrávali rohový kop z pravej strany, ale loptu smerujúcu do 16ky Frankfurtu vyboxoval brankár Hrádecký do bezpečia.

13

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Rajković, a nahradí ho Holland.

12

12. Mario Vrančić (DAM) - 1:0

12

Tím Darmstadt práve strelil gól! Domáci sa dostávajú do vedenia po peknej akcii keď Heller poslal výbornú prihrávku do 16ky Frankfurtu kde bol pripravený MARIO VRANČIĆ, a ten nedal šancu brankárovi Hrádeckému.

10

Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného zápasu. Tie nepriniesli žiadnu vážnu príležitosť, no oba tímy predvádzajú pekný útočný futbal.

9

Seferovic ostáva ležať v stredovom kruhu po hlavičkovom súboji s Rajkovićom. Bude z toho priamy kop pre Frankfurt.

8

Na opačnej strane nevydarená prihrávka na Oczipku, po ktorej lopta končí pri brankárovi Matheniovi.

7

Heller sa snažil zaútočiť, ale cez obrancov Frankfurtu sa nedostal. Hra sa znova presunula do stredu ihriska.

6

Posledná minúta prináša iba hru v strede ihriska. Oba tímy bojujú o loptu a snažia sa prejsť do útoku.

5

Hráči Frankfurtu sa snažia niečo vymyslieť na útočnej polovici, ale zatiaľ sa všetko odohráva pri postrannej čiare, príliš ďaleko od domácej brány.

4

Až teraz sa k lopte dostali hostia, ktorí predviedli peknú akciu, ale Fabián si s Hatirom nerozumel a lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Matheniu.

3

Pri lopte sú stále domáci, ktorí sa snažia dostať pred 16ku Frankfurtu, no zatiaľ neúspešne.

2

Fabián si v strede ihriska počínal nedovolene, a domáci získavajú priamy kop.
Zápas v Darmstadte sa práve začal. Domáci dnes nastúpili v modrých dresoch, a hostia z Frankfurtu v čiernych. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

SV Darmstadt 98: Mathenia – Jungwirth, Sulu, Rajković, Caldirola – Niemeyer, Gondorf – Heller, M. Vrančić, Rausch – Wagner.

Náhradníci: Załuska – Gorka, Garics, Sirigu, Kempe, Platte, Holland.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Regäsel, Abraham, Russ, Oczipka – Hasebe, Huszti – Gaćinović, Fabián, Ben-Hatira – Seferović.

Náhradníci: Lindner – Zambrano, Djakpa, Aigner, Stendera, Waldschmidt, Castaignos.

Rozhodca: Manuel Gräfe- G.Kleve, M.Sinn.
Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi SV Darmstadt 98 a Eintracht Frankfurt.

SV Darmstadt 98

Domácim sa v tejto sezóne darí pomerne dobre. Po 31 kolách majú na svojom konte 35 bodov, a v tabuľke im patrí 13. miesto. Tesne pred koncom sezóny majú teda veľkú šancu zachrániť sa v najvyššej nemeckej súťaži, čo bol iste hlavný predsezónny cieľ tohto klubu. Z posledných štyroch zápasov si hráči Darmstadtu odniesli 7 bodov za dve výhry, jednu remízu a jednu prehru. V poslednom stretnutí nestačili na 1. FC Köln, s ktorým prehrali 1-4.

Eintracht Frankfurt

Do Darmstadtu zavíta klub z Frankfurtu, ktorému sa v tejto sezóne vôbec nedarí. Po 31 kolách majú hráči Frankfurtu na svojom konte iba 30 bodov, a v tabuľke im patrí predposledná priečka. Tá znamená zostup do druhej ligy, no od záchrany ich delia iba tri body. Tie by si moli zabezpečiť už v dnešnom zápase, no určite to nebude jednoduchá úloha. Z posledných štyroch zápasov si hráči Frankfurtu odniesli iba tri body za jednu výhru a tri prehry. V poslednom kole zdolali 1. FSV Mainz tesne 2-1.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Merck-Stadion am Böllenfalltor v Darmstadte, ktorý má kapacitu 17 000 divákov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.