Play-off NHL

San Jose Sharks – St. Louis Blues

3:6

koniec (0:2, 0:2, 3:2) Stav série: 2:2

22.05.2016, 01:25 • SAP Center, San Jose • Finále Z. konferencie • Michal Belšán (@belly11mb) cz

Z mé strany to bude vše, děkuji Vám za pozornost a přeji krásný den! (04:10:25)
3. Chris Tierney (SJS) 1+0
Utkání je u konce, St. Louis Blues srovnávají ve svém 100. soutěžním utkání sezony 2015/2016 stav finále Západní konference na 2:2!

Do vedení se dnes dostali již v sedmé minutě, když se po ukázkové kombinaci v přesilovce prosadil Troy Brouwer. Druhou branku v 11. minutě přidal finský útočník Jori Lehterä, který dorazil kotouč do brány po neúspěšném odpalu Burnse.

Do tříbrankového vedení se Bluesmani dostali v oslabení, ve 27. minutě po pasu od Schwartze skóroval Kyle Brodziak. Ten posléze přidal i svoji další branku, když zužitkoval perfektní pas od Dmitrije Jaškina.

Na začátku třetí dvacetiminutovky vykřesal naději po krásném pasu od Thorntona Joe Pavelski, nicméně následné vyloučení Warda potrestal gólem na 5:1 Troy Brouwer. Další naděje pro Žraloky svitla ve 47. minutě, kdy se prosadil Chris Tierney. San Jose odvolalo pět minut před koncem brankáře, čehož využil Alex Pietrangelo gólem na 6:2. Definitivní tečku za utkáním však udělal vlastní gól Joela Edmundsona, který byl připsán Melkeru Karlssonovi.

Svěřenci kouče Hitchcocka tudíž v SAP Center zvítězili 6:3.

59:27

St. Louis ovšem hned v úvodu početní nevýhody posílá puk přes všechny čáry až k brankáři Reimerovi.

59:20

Ještě tu máme vyloučení, Jori Lehterä (STL) dostává dvě trestné minuty za sekání pronikajícího Tomáše Hertla.

59:00

A utkání už se skutečně pouze dohrává, Sharks by ještě chtěli do útoku, ale Blues už je k tomu vůbec nepouštějí.

58:23

Konečně se můžeme zpět věnovat hokeji a poklidnému dokončení dnešního zápasu, kterým Blues srovnávají stav série na 2:2.

57:49

Oba borci, tedy jak Carl Gunnarsson (STL), tak Brenden Dillon (SJS), inkasují pětiminutové tresty za bitku a míří rovnou do kabin.

Do kabin ale zamířili i Alexander Steen (STL) s Tommym Wingelsem (SJS), kteří inkasují desetiminutové osobní tresty.

57:49

57:49 Bitka mezi Carlem Gunnarssonem a Brendenem Dillonem

57:49

V kruhu pro vhazování se nám nyní strhly šarvátky a pramenila z toho pořádná bitka, do které se pustily dvě čtyřky – Brenden Dillon a Carl Gunnarson! Vítězem se stal domácí zadák.

57:49

Další výhoz Pietrangela, tentokráte byl však za cenu zakázaného uvolnění. Navíc Reimer byl stále v brance, tudíž to ani nebyl pokus o další gól do prázdné svatyně.

57:15

San Jose znovu v útočném pásmu, po ráně Brauna se o dorážku snažil Tierney, nicméně Jake Allen byl pozorný a nenechal se překonat!

56:28

56:28 Melker KARLSSON - 3:6

56:28

San Jose právě vstřelilo branku!
S góly se nám nyní roztrhl pytel, Žraloci opět skórují a upravují na rozdíl tří gólů! Chris Tierney šikovně nahrál před branku, kde operoval MELKER KARLSSON. Ten sice zakončit nedokázal, ale obránce Joel Edmundson si dal velice nešťastnou vlastní branku! Bez asistence.

55:39

55:39 Alex PIETRANGELO - 2:6

55:39

St. Louis právě vstřelilo branku!
A nakonec se to Žralokům nevyplatilo, Blues totiž dávají šestý gól a zdá se býti definitivně rozhodnuto! Z obranného pásma vyhodil puk přes celé hřiště ALEX PIETRANGELO, kotouč nakonec doskákal až do prázdné branky a je to 6:2! Bez asistence.

54:55

Sharks už nemají co ztratit, zkouší tedy hru bez brankáře a se šesti hráči v poli!

3:6

Góly a asistencie: 42. Pavelski (Thornton, Martin), 47. Tierney, 57. Karlsson – 7. Brouwer (Fabbri, Stastny), 11. Lehterä, 27. Brodziak (Schwartz), 31. Brodziak (Jaškin, Pääjärvi), 44. Brouwer (Steen, Stastny), 56. Pietrangelo

San Jose Sharks: Jones (od 31. Reimer) – Vlasic, Braun, Martin, Burns, Dillon, Polák – Hertl, Thornton "A", Pavelski "C" – Marleau, Couture "A", Donskoi – Karlsson, Tierney, Ward – Zubrus, Spaling, Wingels. Trenér: Peter DeBoer.

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo "A", Edmundson, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko – Fabbri, Lehterä, Tarasenko – Steen "A", Stastny, Brouwer – Schwartz, Berglund, Backes "C" – Pääjärvi, Brodziak, Jaškin. Trenér: Ken Hitchcock.

Rozhodca: Dwyer, O'Halloran – Cormier, Miller

Diváci: 17 562 (vyprodáno)