Kurumi Nara – Denisa Šátralová

1:1 5:7, 6:3, 2:0; 0-0

skreč Allertová

24.05.2016, 17:04 • 1. kolo • Michal Janoštík cz

Utkání skrečovala Denisa Allertová, která se nechala před začátkem třetí sady ošetřovat a po prohraných 8 míčcích na úvod třetího dějství nakonec souboj vzdala. Do dalšího kola tak postupuje Japonka Naraová. (19:47:37)

2:0

Z Francie stále nedošla žádná jiná informace než ta, která za vítězku ukazuje Denisu Allertovou.

2:0

Vypadá to na skreč Denisy Allertové. Musíme si však počkat na oficiální potvrzení. V zápise je totiž jako vítěz uvedena právě česká tenistka. To se mi ale moc nezdá.

2:0

Naraová vyhrála ve třetím setu 8 míčků v řadě a jde do vední 2:0.

40-0

tři brejkboly pro Japonku. Denisa se dostává do velmi špatné situace.

30-0

Forhend v síti a už je to 0:30.

15-0

Japonka je na koni a to i díky chybám Allertové, které asi došla šťáva.

1:0

No a je to tak. Kurumi Naraová potvrzuje své dobré rozpoložení a udržuje si své podání čistou hrou.

40-0

Ta samá písnička. Máme tu tak náběh na úplně první čistou hru utkání!

30-0

I druhý míček jde pro Naraovou, return české tenistky byl příliš dlouhý.

15-0

Forhend Allertové byl příliš dlouhý a skončil až za základní čarou. Narová tak vyhrává úvodní fiftýn třetího setu.

0:0

Denisa už je zpátky. Utkání bude moci pokračovat.

0:0

Na kurtu nyní probíhá přestávka před třetím setem. Vypadá to na WC přestávku pro Allertovou.

0:0

Japonka tak vyhrává druhý set poměrem 6:3 a utkání tak míří do rozhodujícího, třetího setu. Uvidíme, kdo v něm bude úspěšnější. Doufejme, že česká hráčka.

6:3

V setu vítězí Naraová.

40-15

Japonka však bojuje o vítězstvím v druhém setu.

30-15

Denisa získává tento fiftýn.

30-0

Stejně jako ten druhý a dostává se do svízelné situace.

15-0

Češka nezačíná dobře a úvodní fiftýn prohrává.

5:3

Podaří! Denisu však stále čeká pořádně těžká práce. Uvidíme, jak se s tím popere.

15-40

A po dobrém returnu získává dokonce dva brejkboly. Podaří se české tenistce ještě zdramatizovat druhý set?

15-30

Naraová se pokusila o to samé, ale její forhend byl moc dlouhý. Allertová se tak dostává do zajímavé pozice.

15-15

Teď to ale napravuje tvrdým prvním podáním a následným vítězným forhendem.

0-15

Ta však nezačíná vůbec dobře a její bekhend končí pouze v síti.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Kurumi Naraová.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

Stejně jako tento a druhý set pravděpodobně půjde pro tuto tenistku.

40-15

Dva brejkboly pro Japonku. Její return byl nechytatelný.

30-15

Nyní je to však Kurumi Naraová, kdo určuje tempo zápasu a taky se to projevuje na skóre.

15-15

Skvělým prvním podáním! Tak to má být.

15-0

Naraová se znova dostává do vedení. Jak na to Allertová zareaguje?

4:2

Teď už to japonská tenistka zvládla potvrzuje tak získaný brejk. Češka se tak dostává do těžké pozice.

A-40

Return z druhého podání končí za základní čarou. Znova gembol pro Japonku.

40-40

O kterou však rázem přišla. Allertová totiž zlepšila svou hru a vítězným forhendem se znova zasloužila o shodu.

A-40

Naraová nyní trefila přímo základní čáru a získala tak výhodu.

40-40

Že bychom viděli re-brejk? Denisa to uhrála na shodu.

40-30

Tak že by teď? Výměna mezi tenistkami u sítě dopadla lépe právě po Češku, která to tak nutně potřebovala.

40-15

To už je tak po šesté za sebou. Hra Allertové se totálně bortí. Doufejme, že to Češka co nejdříve zastaví.

30-15

Ten však nepřichází, ba naopak, Češka opět netrefuje dvorec.

15-15

Return Allertové skončil mimo dvorec. Škoda, Denisa by potřebovala nějaký úder, který by jí zvedl sebevědomí.

0-15

Dvojchyba Japonky.

3:2

3:2

Který využívá...Denisa opět netrefila dvorec. Hrůzostrašný konec gemu v podání české tenistky.

A-40

Další obrovská chyba a znova z bekhendu. Denisa teď vůbec nehraje dobře a její soupeřka po zásluze získává brejkbol!

40-40

Ale ne! Zbytečná chyba Allertové, která nevměstnala do dvorce jednoduchý bekhend.

40-A

Forhend do protipohybu – jasný recept na výhru výměny. Tím se teď řídila česká tenistka a udělal dobře. Získává tak výhodu.

40-40

Bohužel... Forhend Denise nesedl a skončil až za základní čarou. Máme tu tak opět shodu. Uvidíme gembol nebo brejkbol?

40-A

Ve vypjaté situaci si však pomáhá prvním podáním a následným vítězným forhendem získává gembol.

40-40

Denisa jakoby se ptala: "Co s tím mám jako dělat?!". Po výborném returnu Japonky se pouze poohlédla.

30-40

Teď je však nutné uznat, že to Japonka udělala bravurně. Rozběhala svou soupeřku a následným úderem do protipohybu jí nedala šanci.

15-40

Denisa si však pomáhá tvrdým prvním podáním a získává pro sebe dva gemboly.

15-30

Stejně jako teď. Naraová získává míček hned po returnu.

0-30

Už to vypadalo, že se po delší době dočkáme delší výměny. Vše však skončilo bekhendem Naraové do sítě. Škoda, zatím je to takové "bum-bác".

0-15

Denisa opět trestá na síti. Zajímala by mě její úspěšnost, určitě bude hodně vysoká.

2:2

Čop se favoritce utkání nepovedl a stav setu je tak opět srovnán – 2:2.

40-15

Které zvyšuje následným tvrdým forhendem hned po returnu soupeřky. Dva gemboly.

30-15

Return míří mimo dvorec. Naraová tak jde do lehkého vedení.

15-15

Teď však Naraová zkrátila hru a Denisa nestihla míček odehrát. Máme srovnáno.

0-15

Forhend ven z kurtu, forhend do protipohybu, náběh na síť a smeč! Denisa Allertová předvedla nádherné údery a zaslouženě jde do vedení.

1:2

1:2

1:2

Uf, tento gem nakonec končí smečí Denisy Allertové na síti, ale musím uznat, že to teď byl opravdu boj. Japonka se herně hodně zvedla.

40-A

Denisa! Bekhend soupeřky totiž letěl hodně mimo dvorec.

40-40

Japonka bohužel a potvrzuje má slova a srovnává na shodu. Kdo získá výhodu?

30-40

Teď to ale Allerová zvládla a prvním podáním získala gembol. Snad ho využije, Naraová se mi v tomto gemu hodně líbí.

30-30

Naraová předvedla náramný lob a přehodila českou tenistku, která již číhala na síti.

15-30

Naraová zariskovala a zahrála tvrdý return, který i se štěstím skončil v dvorci. Její soupeřka byla bezmocná.

0-30

Velká chyba Japonky, která si seběhla na síť, kde však pokazila zdánlivě jednoduchý volej.

0-15

Allertová podává výtečně a dalším přesným podáním se ujímá vedení.

1:1

Bohužel ano, stav druhého setu je tak 1:1.

A-40

Následně i výhodu pro Japonku, podaří se jí udržet si podání?

40-40

Ten však nevyužívá a máme tu shodu, to je škoda.

30-40

Allertová však hraje opravdu výborně a její returny jsou velmi přesné. Výhoda pro Denisu.

30-30

Naraová však dva brejkboly nedovoluje a tvrdým prvním podáním si pomáhá ke srovnání gemu.

15-30

A protože japonská tenistka opět z forhendu trefuje pouze síť, jde česká tenistka do lehkého vedení.

15-15

Denise nyní pomohlo prasátko, ta se sice omlouvá, ale nic to nemění na tom, že stav gemu je srovnán.

15-0

Ten druhý začíná lépe pro Japonku, která chytrým zkrácením hry získává první fiftýn.

0:1

No a je to tak. Úvodní gem druhé sety jde pro českou tenistku. Co ten druhý?

15-40

Ta nám napověděla to, že Denisa si nejspíše udrží své podání. Získává totiž dva gemboly.

15-30

Které však po výborném returnu není až tak veliké. Uvidíme, co nám napoví další výměna.

0-30

Eso! Máme tu tak zajímavé vedení.

0-15

Úvodní míček druhé sady vyhrává Denisa, forhend soupeřky končí opět pouze v síti.

0:0

Máme za sebou první set, který vyhrává Denisa Allertová poměrem 7:5. Češka měla pomalý rozjezd, ale nyní je to ona, kdo vládne na kurtu. Naraová je momentálně v mírném útlumu a Denisa toho dokáže využívat. Doufejme, že zlepšení výkon si přenese i do druhého setu.

5:7

Skvělé! Denise se podařilo vybojovat první set. Její soupeřka totiž napálila míček pouze do sítě.

15-40

Které přichází! Kurumi Naraová předvedla dvojchybu, která by ji mohla stát set!

15-30

Zatím ne, Naraová si totiž pomohla prvním podáním. Stále je tu však šance a brejkboly!

0-30

No a znova! To už je zajímavé vedení. Dočkáme se brejkbolů?

0-15

No tak to byla paráda! Allertová využila pomalého druhého podání soupeřky a famózním returnem vyhrála úvodní fiftýn tohoto gemu.

5:6

Povedlo se! Denisa tak rázem vede a teď to bude její soupeřka, kdo bude podávat na udržení se v setu.

40-A

Denisa si však v napjaté situaci pomáhá prvním servisem a získává výhodu. Doufejme, že ji hned potvrdí.

40-40

No a pozor na to, další míček v síti a máme tu shodu. Tohle je velmi nebezpečné.

30-40

Bohužel ne, její forhend totiž končí pouze na síti.

15-40

Nyní si Češka seběhla na síť a nekompromisní volejí získává dva gemboly. Využije hned ten první?

15-30

Ta samá písnička a Denisa znova vede.

15-15

Teď se jí však riskovat nevyplatilo a její return končí na síti.

15-0

Japonka se snaží získat vedení pět na svou stranu. Její return byl výborný.

5:5

JE TO TAM! Denise se povedlo sebrat soupeřce podání. Naraová znova trefila pouze síť. Stav setu je tak srovnán!

15-40

První brejkbol je pryč. Česká tenistka to přehnala s razancí a její bekhend končí za základní čarou. Stále však není konec!

0-40

Výborně!!! Denisa dokázala vybojovat tři brejkboly! Doufejme, že je využije! Momentálně je to ona, kdo je na hřišti lepší tenistkou.

0-30

Která předvádí tu samou chybu a máme tu tak zajímavý stav 0:30 pro Denisu!

0-15

Allerová však začíná náramně. Nutno podotknout, že vyhozený míček z bekhendu byla z větší části chyba její soupeřky.

5:4

5:4

5:4

Který Denisa využívá, ale stále není důvod k radosti. Nutností teď je prolomit podání soupeřky, což by vyrovnalo stav prvního setu. Pokud se to české tenistce nepovede, první set připadne její soupeřce.

30-40

Následný return končí v síti a místo brejkbolů tu tak máme gembol.

30-30

Allertová se dostala do svízelné situace, ale paradoxně jí pomohla sama soupeřka, která netrefila naprosto odkrytý kurt. To byla velká chyba.

30-15

Teď už to však nepomohlo a Japonka využívá druhého podání své soupeřky.

15-15

Teď Češka trochu zariskovala a šla hned na síť. To se jí nakonec vyplatilo i díky tomu, že Naraová pod tlakem zahrála míček pouze do sítě.

15-0

Avšak nezačíná vůbec dobře. Naraová trefila return přesně na čáru a Denise se na to nepodařilo zareagovat.

5:3

Denisa se dostala pod tlak a její obranný bekhend skončil hodně mimo dvorec. Alllertová tak bude podávat na udržení se v setu.

A-40

Japonka však nadále bojuje. Pokud trefí první podání, často to znamená velké problémy pro českou tenistku.

40-40

Naraová se pokusila sliceovaným úderem překvapit Češku, která však doběhla míček a prohodila soupeřku, skvělá práce!

40-30

Svou chybu napravuje skvělým prvním podáním a získává gembol.

30-30

Teď to Kurumi Naraová přehnala s razancí a vyhodila míček mimo dvorec.

30-15

Denisa Allertová teď předvedla parádní křižný forhend, který se nevlezl do kurtu pouze o milimetry.

15-15

Stejnou chybou se však na opačné straně prezentoval její soupeřka, máme tak znova srovnáno.

15-0

Naraová využila výhody v podobě prvního podání a následný bekhend Allertové končí pouze na síti.

4:3

4:3

4:3

Japonská tenistka vyhazuje míček mimo dvorec a Allertová tak stále zůstává ve hře. Uvidíme, co přinese další gem.

30-40

Teď už to ale vyšlo. Naraová sice míček dokázala vrátit, ale proti následnému forhendu do protipohybu neměla nárok.

30-30

No ale pozor, Denisu naprosto zrazuje podání a je tu druhá dvojchyba. Japonka tak zadarmo srovnává.

15-30

Který se ovšem ztenčuje po první dvojchybě české tenistky, snad jí to nebude mrzet.

0-30

Ani teď nenašla soupeřka odpověď na skvělé první podání. Denisa tak získává dobrý náskok.

0-15

Denisa si opět pomáhá prvním podáním a jde do vedení.

4:2

Nakonec ano! Denisa Allertová si seběhla na síť a poslala soupeřku na opačnou stranu kurtu. Její úder však neměl dost razance a Japonka ho doběhla, pak předvedla parádní prohoz a po zásluze si udržuje své podání.

A-40

Naraová opět na síti a opět získává tento míček. Povede se jí výhoda potvrdit?

40-40

Stejně jako teď Japonka po returnu české tenistky. To byla paráda!

40-30

A jde si tvrdě za udržením podání. Právě jsme byli svědky seběhnutí na síť a následného zkrácení hry, Allertová byla bez šance.

30-30

Ta však svou chybu napravila a přesným bekhendem na základní lajnu srovnává stav gemu.

15-30

I v následující výměně skončil míč v síti. Tentokrát však z rakety soupeřky Češky.

15-15

Tentokrát však return české tenistky končí pouze v síti.

0-15

Denis si seběhla na síť a chytře zkrátila hru. Odměnou jí za to je zisk úvodního fiftýnu.

3:2

3:2

3:2

Nyní to byla Naraová, kdo to přehnal s razancí a stav setu je tak 3:2. Denisa bude útočit na brejknutí soupeřky a srovnání stavu.

30-40

Ta je ta tam. Když Allertová trefí první podání, je to pro Japonku dost často velký problém.

30-30

Denisa se opřela do prvního podání a nedala soupeřce šanci. Stále tu však hrozí šance na zisk brejkbolu.

30-15

Další nepovedený bekhend! Kurumi Naraová tak jde opět do vedení, nezbývá než doufat, že z toho nebudou brejkboly.

15-15

Teď však Denise nesedl bekhend a skončil pouze na síti. Naraová tak celkem pohodlně srovnává.

0-15

Začíná nejlépe jak může. Eso!

3:1

Ta definitivně končí po dalším dlouhém forhendu a podávat půjde rodačka z České Republiky.

A-40

Tak bohužel je to japonská tenistka. Return naší hráčky končí pouze na síti. To je velká škoda, stále je tu však šance na zisk gemu.

40-40

To se jí povedlo a uvidíme tak první shodu dnešního utkání. Kdo získá první výhodu?

40-30

Naraová se dostala do obrany a její soupeřka se toho pokusila využít náběhem na síť. To se jí povedlo a je jeden míč od shody.

40-15

Japonka předvedla první eso zápasu.

30-15

České tenistce po delší pauze od tenisu pravděpodobně chybí trochu citu. Její forhendy jsou často přetažené a končí až za základní čarou.

15-15

Denisa nyní zkusila něco jiného a povedlo se to. Naběhla na síť, což její soupeřka neočekávala a podařilo se jí srovnat stav gemu.

15-0

Hráčky si mezi sebou vyměnily dobrých deset míčků, ten poslední z rakety Allertové však skončil až za základní čarou.

2:1

2:1

2:1

A je to tam, Denisa Allertová to zvládla a udržela si podání. Česká tenistka sice stále prohrává, ale kdyby prohrála i tento gem, bylo by to daleko hrozivější.

30-40

Výborně, Denisa Allertová vybojovala gembol, teď ho ještě potvrdit.

30-30

Následné dobré první podání pomohlo ke srovnání stavu. Super Deniso, jen tak dál!

30-15

Denise se po delší době podařilo získat fifýn a alespoň tak o něco stáhnout náskok soupeřky.

30-0

A znova. Allertová se tak dostává do velmi svízelné situace, snad se jí podaří z ní dostat. Nechme se překvapit.

15-0

Favoritka zápasu se zatím velmi trápí, return její soupeřky je velmi solidní.

2:0

Přesně tak, Kurumi Naraová tak jde do vedení 2:0. Teď bude důležité, aby Denisa uhájila své podání. Doufejme, že se jí to podaří.

40-15

Které přichází a vypadá to, že 91. hráčka žebříčku dvouhry si své podání udrží.

30-15

Nakonec je to Japonka, kdo se raduje a má šanci na gemboly.

15-15

Ale I Allertová bojuje a daří se jí srovnat krok. Kdo vyhraje následný fiftýn a získá lehkou výhodu?

15-0

Naraová pokračuje v dobrém začátku zápasu a jde do vedení při svém podání.

1:0

Který Kurumi Naraová využívá a bere své soupeřce hned první podání. Doufejme, že se z toho Denisa rychle otřepe a co nejdříve rebrejkne soupeřku.

40-30

To však nemění nic na tom, že vidíme první brejkbol zápasu.

30-30

Znova dobré podání, Denise se tak daří srovnat vývoj prvního gemu.

30-15

Teď se však česká hráčka opřela do prvního podání a vybojovala první fiftýn i pro sebe.

30-0

I další míček jde pro japonskou tenistku. Takto si začátek tohoto zápasu Denisa určitě nepředstavovala.

15-0

Úvodní míček dnešního zápasu získává Kurumi Naraová.

0:0

Obě tenistky jsou již na kurtu. Utkání brzo začne, na podání začne Denisa Allertová.
Program Roland Garros opět narušil déšť a utkání tak bylo odloženo na dnešní den! Zápas se odehraje na kurtu číslo 13 po zápasech Burgos – Marchenko a De Bakker – Lopez.

V Paříži dnes pokračuje druhý grandslam sezóny. Nejaktuálnější dění z jeho průběhu naleznete na webu Tenisového světa!

Hráčky se spolu dosud neutkaly.
Kurumi Naraová z Japonska. Tak zní jméno Denisčiny soupeřky. Jedná se o hráčku, která má radši tvrdý povrch. Letos odehrála na antuce pět zápasy s bilancí 1:4. Dvakrát si vyzkoušela třísetovou bitvu. Určitě bude těžkou překážkou pro Allertovou. Kurumi naposledy padla ve francouzském Štrasburku s Jil Belen Teichmannovou, hráčkou čtvrté světové stovky. Předtím podlehla Dance Koviničové ze Srbska ve dvou setech v Istanbulu. Kurz na její výhru má hodnotu 2,3.
Denisa Allertová je mírnou favoritkou tohoto střetnutí, ačkoliv nehrála od tisícového turnaje v Miami. Na turnaj se prý těší a nedává si velké cíle. Antuka ji ale svědčí. Její loňská bilance na červeném písku činí 15:8. kariérní resumé poté 105:51. Pro českou hráčku hovoří také postavení v žebříčku WTA (68.). Problémem pro ni může být fakt, že letos si antuce nezahrála soutěžní zápas. Na výhru Denisy je vypsán kurz 1,53.
Krásné pondělní odpoledne, přijměte pozvání ke sledování duelu prvního kola tenisového French Open mezi Kurumi Naraovou a Denisou Allertovou. Zápas odstartuje v 16 hodin a vy jej budete moci sledovat na Onlajnech!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.