Dominika Cibulková – Eugenie Bouchard

0:2 2:6, 0:6

28.07.2016, 00:43 • 2. kolo • Jaroslava Sotáková

Tipsport: 1.6 2.22

Toto nebol najlepší deň pre Dominiku Cibulkovú! Jej súperka bola lepšia vo všetkom. Eugenie Bouchardová zdoláva slovenskú tenisovú jednotku hladko v dvoch setoch 6:2, 6:0 a postupuje do ďalšieho kola, kde bude jej súperkou ďalšia Slovenka Kristína Kučová, ktorá dnes senzačne vyradila svetovú deviatku Carlu Suarezovú-Navarrovú!
S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem ešte pekný zvyšok noci! (02:00:39)

Koniec zápasu

0:6

A hneď prvý mečbol premieňa a víťazí pomerne hladko v tomto zápase!

15-40

Eugenie Bouchardová sa dostáva po hodine a desiatich minútach k dvom mečbolom!

15-30

Čistá hra to nebude. Bekhend Kanaďanky bol nepresný a letel mimo kurt.

0-30

Priamym bodom sa dostáva Bouchardová do výraznejšieho vedenia.

0-15

Return slovenskej tenistky končí len v sieti.

0:5

Bouchardová teraz vybehala celú výmenu. Dominika Cibulková mala celú výmenu pod kontrolou no v jej závere urobila nevynútenú chybu! Kanaďanka vedie v druhom sete už 5.0 a po prestávke pôjde servovať na víťazstvo v zápase.

0-40

Víťazným returnom sa dostáva Bouchardová k trom brejkbolom v tomto geme.

0-30

Neskutočná výmena! Eugenie Bouchardová sa v celej výmene len bránila. No v jej závere odohrala loptičku, ktorá prešla na druhú stranu aj so šťastím!

0-15

Cibulková vstupuje do gemu na servise nepresným forhendom, ktorý skončil až za základnou čiarou.

0:4

Tretí gembol už Bouchardová premieňa a potvrdzuje tak brejk z predošlej hry!

30-40

Víťazným bekhendom po čiare znižuje Dominika Cibulková stav tejto hry!

15-40

Čistá hra to nebude! Dominika Cibulková bojuje o každú loptičku.

0-40

Priamym bodom z podania sa dostáva Eugenie Bouchardová k trom gembolom.

0-30

Esom sa dostáva Kanaďanka do výraznejšieho vedenia.

0-15

Dominika Cibulková kazí svoj return po druhom slabšom podaní súperky.

0:3

Dominika Cibulková vyhadzuje svoj forhend až za základnú čiaru a tak pomáha svojej súperke Bouchardovej premeniť štvrtý brejkbol. Kanadská tenistka vedie v druhom sete 3:0!

40-A

Bouchardová odohrala veľmi dobrý return pod nohy svojej súperky, ktorá následne chybovala.

40-40

Aj tretí brejkbol odvracia Dominika Cibulková v tejto hre!

40-A

Eugenie Bouchardová je dnes veľmi agresívna a hrá s veľkým rizikom, no všetko jej padá do kurtu.

40-40

Víťazným forhendom po čiare sa teraz prezentovala kanadská tenistka a upravuje tak znovu na zhodu.

A-40

Priamym bodom z podania sa dostáva Dominika Cibulková k prvému gembolu v tomto geme.

40-40

Dominika sa v celej výmene len bránila, no jej súperka v závere chybovala. Zhoda.

30-40

O prvý brejkbol sa pripravila Bouchardová sama, po tom čo jej forhend zastavila sieť.

15-40

Eugenie Bouchardová je lepšou hráčkou na kurte a získava ďalšie dva brejkboly pri podaní súperky.

15-30

Ďalšia nevynútená chyba z forhendu od Dominiky Cibulkovej.

15-15

Dominike Cibulkovej dnes forhendy letia až za základnú čiaru.

15-0

Bouchardová vstupuje do gemu na returne chybou z forhendovej strany.

0:2

Neskutočné! Bouchardová odvrátila v tomto geme celkovo päť brejkbolov súperky, no nakoniec sa jej podarilo potvrdiť brejk z predošlej hry a znovu vedie 2:0.

40-A

Esom sa dostáva Kanaďanka po dlhšej dobe ku gembolu!

40-40

Kvalitným servisom odvracia Bouchardová aj tento brejkbol.

A-40

Víťazným krížnym forhendom sa teraz prezentovala Dominika Cibulková, ktorá získava ďalší brejkbol.

40-40

Ani tento brejkbol sa nepodarilo Dominike Cibulkovej premeniť.

A-40

V neskutočnej výmene mala navrch kanadská tenistka, no Dominika Cibulková sa dostala spod defenzívy a nakoniec získava túto výmenu na svoje konto.

40-40

Avšak aj tento tretí odvracia Bouchardová priamym bodom.

A-40

Dominika sa dostáva do tretice k brejkbolu v tomto geme.

40-40

Dominika Cibulková teraz veľmi dobre zapracovala, nabehla si na sieť, kde forhendovým winnerom ukončila výmenu.

40-A

Eugenie Bouchardová sa dostáva ku ďalšiemu gembolu v tejto hre!

40-40

Avšak Bouchardová ešte túto výhodu nevyužila. Ďalšia zhoda.

40-A

Esom sa teraz dostáva kanadská reprezentantka ku gembolu.

40-40

Aj druhý brejkbol sa podarilo Bouchardovej odvrátiť. Zhoda.

40-30

Eugenie Bouchardová veľmi dobre čítala hru, videla, že jej súperka smeruje do opačnej strany kurtu a tak loptu umiestnila presne opačne!

40-15

Dominika Cibulková má teraz dve príležitosti na ribrejk!

30-15

Jeden z forhendov domácej hráčky skončil až za základnou čiarou.

15-15

Po 15 na oboch stranách!

15-0

Dominika Cibulková sa dostala do výmeny, následne si rozbehala svoju súperku a ukončila ju víťazným forhendom.

0:1

Dominika Cibulková pomáha svojej súperke druhou dvojchybou v tomto geme a znovu v úvode setu prichádza o svoj servis!

15-40

Eugenie Bouchardová sa po kvalitnom returne, na ktorý nenašla odpoveď jej súperka dostáva k dvom brejkbolom!

15-30

Prvá dvojchyba Dominiky Cibulkovej v druhom sete.

15-15

Priamym bodom vyrovnáva Cibulková stav tohto gemu.

0-15

Eugenie Bouchardová vstupuje do druhej sady víťazným forhendom do odkrytej časti kurtu.

2:6

Hneď prvý setbol Bouchardová premieňa a získava prvý set pomerom 6:2, kde dvakrát zobrala servis svojej súperky!

0-40

Vzápätí pridáva ďalší kvalitný servis a tak má kanadská tenistka tri setboly!

0-30

Priamym bodom ide Eugenie Bouchardová ešte do výraznejšieho vedenia.

0-15

Dominika sa snažila dostať z defenzívy, no to sa jej nakoniec nepodarilo.

2:5

Cibulkovej bekhend končí až za základnou čiarou a tak vedie domáca reprezentantka už 5:2. Po prestávke pôjde Eugenie Bouchardová servovať na zisk prvého setu.

15-40

Dvojchybou teraz darovala Dominika Cibulková dva brejkboly svojej súperke.

15-30

Cibulková sa pokúsila obhodiť súperku, na sieti, po čiare, no loptička skončila mimo kurt.

15-15

Víťazným returnom sa teraz prezentovala kanadská tenistka. Po 15 na oboch stranách.

15-0

Dominika Cibulková si teraz sama vybojovala túto výmenu, kde jej súperka nedala zadarmo žiadnu loptičku.

2:4

Dominika Cibulková si teraz obehla return na forhendovú stranu a ukázalo sa, že to nebolo najlepšie riešenie. Eugenie Bouchardová si znovu s problémami ale predsa drží svoj servis a vedie už 4:2.

40-A

Eugenie Bouchardová zariskovala pri druhom podaní a podarilo sa. Cibulkovej return stopla len sieť.

40-40

Bouchardová teraz prepálila svoj forhend do autu. Dominika Cibulková upravuje na zhodu!

40-A

Víťazným bekhendom teraz nepúšťa Bouchardová svoju súperku k brejkbolu!

40-40

Avšak aj tento gem pri servise kanadskej tenistky pôjde cez zhodu!

30-40

Eugenie Bouchardová si teraz trošku rozbehala svoju súperku a v závere zakončila výmenu forhendovým winnerom.

30-30

Bekhend slovenskej tenisovej jednotky skončil ďaleko za základnou čiarou.

30-15

Dominika Cibulková ide do vedenia v geme na príjme.

15-15

Po 15 na oboch stranách. Cibulkovej return stopla páska.

15-0

Eugenie Bouchardová vstupuje do šiesteho gemu prvého setu dvojchybou!

2:3

Priamym bodom z druhého podania Dominika Cibulková znižuje stav tohto setu! Avšak stále prehráva o jeden brejk!

40-30

Víťazným returnom odvracia Bouchardová aj druhý gembol svojej súperky.

40-15

Mala to byť čistá hra, no Dominika posiela svoj forhend len do siete.

40-0

Bekhend domácej reprezentantky bol pridlhý a skončil až za základnou čiarou.

30-0

Dominika Cibulková musela na sieť, po krátkom returne súperky, no nakoniec situáciu zvláda.

15-0

Bouchardovej return po druhom servise súperky neprešiel cez sieť.

1:3

Dominika Cibulková mala na rakete víťazný úder, no loptičku zastavila páska. Bouchardová odvrátila v tomto geme dva brejkboly no a nakoniec si podržala svoj servis.

40-A

Dominika Cibulková teraz nenašla recept na veľmi kvalitné prvé podanie svojej súperky.

40-40

Avšak ani tento brejkbol Dominika Cibulková nepremieňa, tentoraz po svojom nepresnom forhende, ktorý s nevošiel do dvorca.

A-40

Eugenie Bouchardová posiela loptičku do bočného autu a tak sa Dominika Cibulková dostáva k druhému brejkbolu v tomto geme.

40-40

Druhá dvojchyba v tomto geme od Kanaďanky, celkovo už jej tretia.

40-A

Dominika Cibulková sa rozhodla skrátiť hru, stopball jej vyšiel, no Bouchardová ho dobehla a ešte stihla odohrať víťazný úder.

40-40

Avšak Bouchardová sa bráni a odvracia ho priamym bodom.

40-30

Ziskom troch fifitínov v rade sa dostáva Dominika Cibulková k prvému brejkbolu v zápase.

30-30

Teraz však prichádza ďalšia nevynútená chyba z rakety domácej tenistky. Po 30 na oboch stranách.

15-30

Bouchardová robí už svoju druhú dvojchybu v zápase.

0-30

Pri dlhšej výmene od základnej čiary ako prvá chybovala slovenská tenistka, ktorá poslala svoj forhend len do autu.

0-15

Esom vstupuje Eugenie Bouchardová do tohto štvrtého gemu!

1:2

Forhend kanadskej tenistky končí v aute a tak si Dominika Cibulková drží svoj druhý gem na servise a znižuje na 2:1.

40-0

Slovenská tenistka má šancu na čistú hru, prvú v tomto zápase.

30-0

Bouchardová si teraz vzala jastrabie oko ale loptička od Dominiky Cibulkovej bola dobrá!

15-0

Loptu získava Cibulková.

0:2

Return slovenskej tenistky skončil až za základnou čiarou a tak si Eugenie Bouchardová drží svoj servis a potvrdzuje brejk z predošlej hry.

40-A

Priamym bodom sa dostáva Bouchardová k ďalšiemu gembolu.

40-40

Avšak tento gem putuje do zhody. Bouchardová posiela loptičku len do autu.

30-40

Kanaďanka má gembol pri svojom podaní.

30-30

Víťazným bekhendom ukončila Bouchardová túto výmenu.

30-15

Aj Eugenie Bouchardová sa dopúšťa hneď prvej dvojchyby v tomto geme.

15-15

Víťazným úderom z forhendu vyrovnáva Kanaďanka stav tohto gemu.

15-0

Eugenie Bouchardová si hneď v prvej výmene pri svojom servise nabehla na sieť, kde sa ju na tretí pokus podarilo obhodiť Dominike Cibulkovej.

0:1

Prvou dvojchybou teraz pomáha slovenská tenistka svojej súperke k zisku prvého gemu!

0-40

Bekhendový úder slovenskej tenistky končí v aute a tak sa dostáva Bouchardová k trom brejkbolom hne´d v úvode zápasu.

0-30

Aj druhý fiftín putuje na konto kanadskej tenistky!

0-15

Dominika vstupuje do zápasu chybou z forhendovej strany.

0:0

Hráčky sú už na kurte, kde sa aktuálne rozcvičujú pred zápasom. Na servise začne slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková.

Dominika Cibulková žiarila po prvom kole spokojnosťou

Aj v túto nočnú hodinu vítam všetkých priaznivcov ženského tenisu!

Turnaj v kanadskom Montrealu pokračuje druhým kolom, kde sa prebojovali aj dve slovenské tenistky, Dominika Cibulková a Kristína Kučová! My sa teraz zameriame na zápas prvej menovanej, ktorej súperkou bude domáca tenistka Eugenie Bouchardová.

Dominika Cibulková

Je 27-ročná slovenská tenisová jednotka a rodáčka z Bratislavy. V tomto období sa jej neskutočne darí, čo dokazuje aj jej rebríčkové postavenie! Po dosiahnutom semifinále v americkom Stanforde sa dostala opäť do Top 10 a vyrovnala tak svoje doterajšie maximum. Na tomto turnaji štartuje po piaty raz, jej najlepším výsledkom je finále z roku 2008!
V prvom kole si poradila s Kolumbíjčankou Dugue-Marinovou hladko v dvoch setoch, dvakrát 6:2.

Eugenie Bouchardová

Je 22-ročná reprezentantka Kanady. Vinou zranenia sa prepadla až na 42. miesto rebríčka. Jej kariérnym maximom je piata pozícia! Po Wimbledone skúsila šťastie na turnaji vo Washingtone, kde ju v dvoch setoch vyradila Camilla Giorgiová. Na tomto turnaji štartuje taktiež po piaty raz, s tým rozdielom, že jej maximom je len 2.kolo.
Včera v prvom kole zdolala českú reprezentantku Lucku Šafářovú po setoch 6:3, 3:6, 7:6!

VZÁJOMNÁ BILANCIA

Hráčky sa na okruhu WTA stretli už trikrát! Bilancia 2:1 hovorí v prospech kanadskej tenistky! No v poslednom zápase, ktorý spolu odohrali v treťom kole Wimbledonu 2016 sa z víťazstva tešila práve slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 00:30.