28.07.2016, 14:09 • Osemfinále • Miroslav Revaj

Tipsport: 1.94 1.7

Ďakujem Vám za pozornosť, prajem pekný zvyšok dnešného dňa a úspešný posledný zajtrajší pracovný deň! (16:20:18)

Koniec zápasu

6:4

GEM, SET, ZÁPAS Blaž Rola! Tak Rola napokon mal v rozhodujúcom treťom sete v rozhodujúcich chvíľach viac šťastia ako náš tenista a tak vyhráva tretí set pomerom 6:4! Tento zápas vyhráva tak 2:1 na sety po hrách 4:6, 6:3 a 6:4 a postupuje tak to štvrťfinále tenisového turnaja Challenger Praha 2.

A-40

Výhoda a mečbol pre Blaža Rolu!

40-40

Kovalík napokon stráca aj druhý brejkbol, takže sme na zhode 40:40 a v tejto výmene tak ešte budeme pokračovať.

30-40

Prvý brejkbol je napokon odvrátený.

15-40

Avšak náš tenista v zápätí získava dva brejkboly!

15-30

Ďalším esom v zápase Rola znižuje na rozdiel jedného fiftýnu.

0-30

Aj táto loptička ide na konto nášho tenistu a Jozef tak vyhráva o dva fiftýny v tejto výmene.

0-15

Fiftýn však na úvod Rolovho podania získava náš tenista.

5:4

Koniec prestávky, podávať bude Blaž Rola.

5:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4

Jozef Kovalík sa využitím gembolu napokon ešte udržal v zápase a znížil tak na 4:5! Blaž Rola však ide podávať na víťazstvo v tomto zápase!

15-40

Napokon si však dokázal vybojovať dva zachraňujúce gemboly!

15-30

Prvá dvojchyba nášho tenistu v tomto zápase a tak Jozef vyhráva v tejto výmene už len o jednu loptičku.

0-30

Druhá loptička v rade pre nášho tenisu, dostáva sa tak do menšej výhody.

0-15

Začína úspešne a získava tak fiftýn.

5:3

Druhým esom v rade napokon Rola gembol využíva a tak ide v treťom sete do vedenia 5:3! To znamená, že Jozef Kovalík ide podávať na udržanie sa v zápase!

40-30

Esom si napokon Rola vybojoval gembol!

30-30

Avšak loptička teraz pre nášho tenistu, takže to je po 30 na oboch stranách. Príde gembol či brejkbol ?

30-15

Druhá loptička v rade pre Rolu, takže sa dostáva do menšej výhody, pretože vyhráva v tejto výmene o jeden fiftýn.

15-15

Táto loptička sa však už pripisuje tenistovi zo Slovinska a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Na úvod podania však Rola zlyháva a tak to je fiftýn pre nášho tenistu.

4:3

4:3

4:3

Nuž ale druhý brejkbol je napokon využitý a tak prvý krát berie Rola nášmu tenistovi podanie v treťom sete a dostáva sa tak zrejme v rozhodujúcej chvíli do vedenia 4:3!

40-30

Prvý brejkbol sa mu však využiť nepodarilo, ostáva mu však ešte jeden.

40-15

Napokon sú tu dva brejkboly pre tenistu zo Slovinska!

30-15

Kovalík však následne znižuje na rozdiel jedného fiftýnu.

30-0

Druhá lopta v rade pre Rolu pri podaní nášho tenistu.

15-0

Loptu získava Rola.

3:3

Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.

3:3

3:3

Gembol je využitý a tak Rola vyrovnáva na 3:3! Tak zdalo sa, že v tejto výmene príde konečne ku brejkbolu, ale Rola to napokon nedopustil a vyrovnal tak priebežný stav v poslednom sete.

40-30

Napokon treťou loptičkou v rade získava Rola gembol!

30-30

Druhý fiftýn v rade pre Rolu, takže to je po 30 na oboch stranách.

15-30

0-30

Aj táto loptička ide na konto nášho tenistu, dostáva sa tak do menšej výhody.

0-15

Úvod tohto podania tenistovi zo Slovinska nevyšiel a tak získava fiftýn náš tenista.

2:3

2:3

2:3

Druhý gembol však je už využitý a tak ide náš tenista do vedenia 3:2! Ani teraz sme sa tak žiadnej zaujímavej príležitosti nedočkali.

15-40

Loptička pre Rolu, takže čistá hra pre nášho tenistu to už nebude.

0-40

Tri gemboly a šanca na čistú hru pre Kovalíka!

0-30

Druhý fiftýn v rade pre nášho tenistu, vyhráva tak v tejto výmene o dve loptičky.

0-15

Kovalík začína toto svoje podanie ziskom fiftýnu.

2:2

2:2

2:2

Čistou hrou napokon Blaž Rola vyrovnáva v poslednom sete na 2:2! Zatiaľ je to v treťom sete veľmi vyrovnané, stále tak čakáme na nejaký ten brejkbol.

40-0

Tri gemboly a šanca na čistú hru pre Rolu!

30-0

Druhá loptička v rade pre tenistu zo Slovinska, dostáva sa tak do menšej výhody.

15-0

Fiftýn pre Rolu na úvod jeho podania.

1:2

1:2

1:2

Napokon je hneď prvý gembol využitý a tak sa náš tenista dostáva do vedenia v rozhodujúcom treťom sete 2:1!

15-40

Jozef napokon získava dva gemboly!

15-30

Druhý fiftýn v rade pre nášho tenistu, takže sa dostáva do menšej výhody.

15-15

Táto loptička však už patrí nášmu tenistovi a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0

Úvod v tomto podaní nášmu tenistovi nevyšiel a tak získava fiftýn jeho dnešný súper.

1:1

1:1

1:1

No a ten už napokon aj využíva a tak vyrovnáva v rozhodujúcom treťom sete na 1:1!

40-30

Prvý gembol napokon ostáva nevyužitý, Rola má však ešte jeden k dispozícii.

40-15

Blaž Rola napokon získava dva gemboly!

30-15

Loptu získava Kovalík.

30-0

Druhým fiftýnom v rade sa dostáva do vedenia o dve loptičky.

15-0

Úvodné podanie v treťom sete vyšlo aj Rolovi a tak získava fiftýn.

0:1

0:1

0:1

Napokon sa tak aj stáva a čistou hrou vstupuje náš tenista do rozhodujúceho tretieho setu a ide do vedenia 1:0!

0-40

Tri gemboly a šanca na čistú hru pre nášho tenistu!

0-30

Druhý fiftýn v rade pre nášho tenistu, dostáva sa tak do vedenia o dve loptičky.

0-15

Úvodný fiftýn tretieho setu patrí nášmu tenistovi.

0:0

0:0

6:3

Setbol napokon Rola využíva a tak vyhráva druhý set pomerom 6:3! Už sa zdalo, že Jozef ešte poriadne zdramatizuje druhý set, ale napokon nevyužil tri bejkboly v rade a tak sa o všetkom bude musieť rozhodnúť v treťom sete! Uvidíme, ako to napokon v ňom celé dopadne.

A-40

Výhoda a setbol pre Blaža Rolu!

40-40

A Jozef napokon stráca aj tretí brejkbol, takže sme na zhode 40:40!

30-40

Esom napokon odvracia Rola aj druhý brejkbol nášho tenistu.

15-40

0-40

A v zápätí získava náš tenista tri bejkboly!

0-30

Druhý fiftýn v rade pre nášho tenistu, dostáva sa tak do menšej výhody.

0-15

Úvod podania mu však nevyšiel a tak to je fiftýn pre Jozefa.

5:3

Napokon sa aj tak stáva a čistou hrou sa zatiaľ náš tenista udržal v druhom sete. Blaž Rola však teraz ide podávať na víťazstvo v druhom sete!

0-40

0-30

Druhý fiftýn v rade pre nášho tenistu, vyhráva tak o dve loptičky v tejto dôležitej výmene.

0-15

Náš tenista teraz musel ísť cez druhé podanie, ale zvládol to a tak získava fiftýn.

5:2

5:2

5:2

Ten druhý sa mu však už podarilo využiť a tak ide do vedenia 5:2! To zanemená, že náš tenista ide podávať na záchranu v druhom sete!

40-30

Rola sa však následne dopustil dvojchyby, takže prvé gembol stráca.

40-15

Prichádzajú dva gemboly pre Rolu!

30-15

Druhý fiftýn v rade pre Rolu, ktorý sa tak v tejto výmene dostáva do vedenia o jednu loptičku.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

0-15

Rolovi nevyšiel úvod jeho podania a tak to je fiftýn pre nášho tenistu.

4:2

4:2

4:2

Aj sa tak napokon stáva a čistou hrou Jozef znižuje v druhom sete na 2:4!

0-40

Tretí fiftýn v rade a tak má Jozef šancu na čistú hru!

0-30

Esom sa dostáva Kovalík do vedenia o dve loptičky v tejto výmene.

0-15

Úvod tohto svojho podania Jozef zvládol a získava tak fiftýn.

4:1

4:1

4:1

Teraz to už tenistovi zo Slovinska vyšlo, takže potvrdil získané podanie a dostáva sa tak do vedenia 4:1! Tak to asi čakal málo kto, že Jozef bude mať v druhom sete takéto problémy.

A-40

Výhoda a gembol pre Blaža Rolu!

40-40

Ale aj tento gembol dokázal náš tenista odvrátiť!

A-40

Vďaka esu napokon Rola získava výhodu a tak aj gembol na svoju stranu.

40-40

Skvele teraz zabral náš tenista, podarilo sa mu následne odvrátiť aj druhý gembol a tak sme na zhode 40:40!

40-30

Prvý gembol sa mu napokon nepodarilo využiť, ostáva však ešte jeden.

40-15

Esom si napokon Rola vybojoval dva gemboly!

30-15

Druhý fiftýn v rade pre Rolu, dostáva sa tak do menšej výhody.

15-15

Loptička na konto Rolu, takže to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Kovalík sa však teraz prezentoval úspešným úderom po čiare a tak získava prvý fiftýn v tejto výmene.

3:1

3:1

3:1

Rola neváhal a hneď prvý brejkbol využíva a tak berie prvý krát podanie nášmu tenistovi v druhom sete! Dostáva sa tak do vedenia 3:1!

40-15

Napokon sú tu dva brejkboly pre Rolu!

30-15

15-15

Táto loptička sa už pripisuje Jozefovi, takže to je po 15 na oboch stranách.

15-0

Úvod tohto podania nášmu tenistovi nevyšiel a tak ide fiftýn na konto jeho dnešného súpera.

2:1

2:1

2:1

Napokon je hneď prvý gembol aj využitý a tak si Rola udržal aj svoje druhé podanie a dostáva sa tak do vedenia 2:1!

40-15

A napokon získava Blaž Rola aj dva gemboly!

30-15

Druhá loptička v rade pre podávajúceho tenistu, takže sa dostáva aj do menšej výhody, keď vyhráva o jeden fiftýn.

15-15

Podobnej chyby sa však teraz dopustil aj náš tenista a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Rola poslal teraz loptičku len mimo vymedzený priestor a tak získava fiftýn náš tenista.

1:1

1:1

1:1

Teraz to už nášmu tenistovi vyšlo a tak si aj on udržal svoje úvodné podanie v druhom sete a vyrovnáva tak na 1:1!

15-40

Po chybe však o túto možnosť prichádza, má však k dispozícii ešte dva gemboly.

0-40

Napokon po úspešnom údere má Jozef šancu na čistú hru!

0-30

Druhým fiftýnom v rade sa Jozef dostáva do vedenia o dve loptičky.

0-15

Jozef je na úvod svojho prvého podania v druhom sete úspešný a získava tak fiftýn.

1:0

1:0

1:0

Napokon ho aj využíva a po odvrátení brejkbolu si tak udržal svoje prvé podanie v druhom sete a ujíma sa vedenia 1:0!

A-40

Druhým fiftýnom v rade získava Rola gembol.

40-40

Ale ten sa podarilo jeho dnešným súperovi odvrátiť a tak ešte v tejto výmene nekončíme!

40-A

A v zápätí si Jozef vybojoval brejkbol!

40-40

Presným úderom po čiare však Jozef odvracia aj túto hrozbu.

A-40

Úspešným úderom po čiare získava Rola výhodu na svoju stranu a má tak k dispozícii ďalší gembol!

40-40

No a napokon po chybe Rolu sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30

Prvý gembol napokon Jozef odvracia úspešným bekhendom.

40-15

Napokon po úspešnom údere získava Rola dva gemboly!

30-15

30-0

Druhý fiftýn v rade pre podávajúceho tenistu, dostáva sa tak do vedenia o dva fiftýny.

15-0

Prvý fiftýn v druhom sete získava pri svojom podaní Blaž Rola.

0:0

0:0

4:6

Hneď ten prvý napokon po úspešnom údere náš tenista využíva a tak vyhráva prvý set pomerom 6:4! Sledovali sme napokon zaujímavý prvý set, kde to bolo ako na hojdačke. V rozhodujúcej chvíli sa stavu 4:4 však Jozef zobral Rolovi podanie a následne už dotiahol tento set do víťazného konca. Uvidíme, čo nám napokon prinesie druhý set.

15-40

Napokon prichádzajú dva setboly pre nášho tenistu!

15-30

Rola poslal loptičku z bekhendu len do siete, takže Jozef vyhráva v tejto dôležitej výmene o jeden fiftýn.

15-15

Teraz sa však Rola prezentoval úspešným úderom cez sieť, takže to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Výborným skrátením výmeny získava Jozef fiftýn.

4:5

4:5

4:5

Ktoré sa mu napokon po chybe jeho dnešného súpera podarilo aj využiť, takže Jozef si berie svoje podanie späť, dostáva sa do vedenia 5:4 a bude podávať na víťazstvo v prvom sete!

15-40

Úspešným úderom si následne Jozef vybojoval dva brejkboly!

15-30

0-30

Teraz poslal Rola loptičku len do siete, takže Jozef vyhráva v tejto výmene o dva fiftýny.

0-15

Blaž Rola však nezačína svoje podanie úspešne a po jeho chybe to je fiiftýn pre Jozefa.

4:4

4:4

4:4

Avšak druhý brejkbol po úspešnom údere už Rola využíva, takže berie prvý krát v zápase nášmu tenistovi jeho podanie a vyrovnáva tak na 4:4!

40-30

Prvú hrozbu dokázal po úspešnom bekhende náš tenista odvrátiť.

40-15

Nuž a napokon po chybe nášho tenistu získava Rola dva brejkboly!

30-15

Presný úder na čiaru od Rolu, ktorý sa tak dostáva v tejto výmene do vedenia o jeden fiftýn.

15-15

Avšak tou istou chybou sa teraz prezentoval aj Jozef, takže to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Rola posiela loptičku len do autu, takže fiftýn pre nášho tenistu.

3:4

3:4

3:4

Rola získava následne gem po presnom údere na čiaru, takže znižuje na 3:4!

40-15

No a napokon po chybe nášho tenistu získava aj dva gemboly!

30-15

Tento úder však už Rolovi vyšiel, keď umiestnil loptičku presne na čiaru. Dostáva sa tak do vedenia o jeden fiftýn.

15-15

Podobnej chyby sa teraz dopustil aj Rola, takže to je po 15 na oboch stranách.

15-0

Loptička v aute z rakety nášho tenistu, takže to je fiftýn pre Rolu.

2:4

2:4

2:4

A po chybe svojho dnešného súpera napokon využíva hneď ten prvý, takže po udržaní svojho podania sa dostáva do vedenia 4:2!

15-40

Teraz však tenista zo Slovinska poslal loptičku len do siete, takže Jozef má k dispozícii dva gemboly!

15-30

Rola sa však teraz prezentoval úspešným skrátením, takže znižuje na rozdiel jedného fiftýnu.

0-30

Druhý fiftýn v rade pre nášho tenistu, dostáva sa tak do menšej výhody, pretože vyhráva o dva fiftýny v tejto výmene.

0-15

Blaž Rola sa teraz snažil prehodiť nášho tenistu, avšak poslal loptičku len mimo vymedzený priestor a tak to je fiftýn pre Jozefa.

2:3

2:3

2:3

Ktorý napokon po chybe nášho tenistu aj využíva, takže znižuje na 2:3! Tak to je škoda, že Jozef nevyužil hneď niekoľko brejkbolov, bol by tak oveľa bližšie ku získaniu prvého setu.

A-40

Po sérii odvrátených brejkbol si teraz Rola úspešným úderom vypracoval gembol!

40-40

Avšak aj túto hrobu napokon Rola odvracia po úspešnom údere po čiare.

40-A

Výhoda a tak opäť brejkbol pre nášho tenistu po chybe podávajúceho.

40-40

Ale aj tento brejkbol sa podarilo Rolovi odvrátiť po úspešnom bekhende.

40-A

Po úspešnom údere po čiare však Jozef získava výhody a tak ďalší brejkbol!

40-40

Jozef teraz poslal loptičku len do siete, takže stráca aj druhý brejkbol a sme tak na zhode 40:40!

30-40

Rola však odvracia prvú hrozbu priamym bodom z podania.

15-40

Loptička v aute z rakety Rolu, takže Jozef získava dva brejkboly!

15-30

Fiftýn pre nášho tenistu, pretože jeho súper poslal loptičku z bekhendu len do siete.

15-15

Tento úder však už Rolovi vyšiel, takže to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Na konci dlhšej výmeny poslal Rola loptičku len do autu, takže fiftýn pre nášho tenistu.

1:3

1:3

1:3

Celé to náš tenista zakončil krásnym prehodením cez sieť, takže využíva hneď prvý gembol a dostáva sa tak do vedenia 3:1!

15-40

Jozef musel teraz ísť cez druhé podanie, avšak zvládol to a po chybe svojho dnešného súpera získava dva gemboly!

15-30

0-30

Úspešný forhend nášho tenistu, takže v tejto výmene vyhráva už o dva fiftýny.

0-15

Jozef sa teraz prezentoval úspešným úderom na čiaru, takže získava fiftýn.

1:2

1:2

1:2

Po chybe nášho tenistu napokon Rola využíva hneď prvý gembol a tak znižuje v prvom sete na 1:2!

40-15

Blaž Rola má k dispozícii dva gemboly!

30-15

30-0

Blaž Rola sa teraz prezentoval úspešným úderom na čiaru, takže sa dostáva v tejto výmene do vedenia o dva fiftýny.

15-0

0:2

0:2

0:2

Ktorý napokon úspešným úderom aj bezpečne premieňa, takže potvrdil brejk a dostáva sa tak do vedenia 2:0!

30-40

Rola posiela loptičku len do autu, takže Jozef získava gembol!

30-30

Jozefovi však toto podanie teraz vyšlo na výbornú, pretože sa prezentuje esom! Po 30 na oboch stranách.

30-15

Náš tenista poslal loptičku len mimo vymedzený priestor, takže Rola získava druhý fiftýn v rade.

15-15

Teraz však náš tenista poslal loptičku len do autu, takže to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Jozef začína svoj prvý servis v tomto zápase úspešným bekhendom.

0:1

0:1

0:1

Po chybe Rolu napokon náš tenista brejkbol využíva a tak berie svojmu dnešnému súperovi jeho úvodné podanie! Jozef sa tak dostáva do vedenia 1:0!

40-A

Hneď v úvode zápasu získava po úspešnom údere náš tenista brejkbol!

40-40

Rola však loptičku poslal len mimo vymedzený priestor, takže sa v tejto výmene bude pokračovať, pretože sme na zhode 40:40!

40-30

Jozef poslal z forhendu loptičku len do siete, takže Rola získava gembol!

30-30

Blaž Rola teraz poslal loptičku len do siete, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, aká situácia bude teraz nasledovať.

30-15

Rola teraz poslal loptičku len do autu, takže prvý fiftýn v tomto zápase pre nášho tenistu.

30-0

Ani tento úder Jozefovi nevyšiel, pretože poslal loptičku len mimo vymedzený priestor.

15-0

Sledovali sme dlhšiu výmenu, na konci ktorej náš tenista poslal loptičku len do siete.

0:0

Ako prvý začne v tomto zápase na servise Blaž Rola.
Prajem príjemné popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento on-line textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním!
Obaja tenisti sú už prítomní na hracej ploche, po ich rozcvičke sa tak tento zápas môže začať. Favoritom zápasu je Jozef Kovalík, uvidíme, či teda náš tenista túto úlohu naplní.

Prajem príjemný športový zážitok!
Vítam všetkých priaznivcov tenisu, ktorí klikli na tento on-line textový prenos! V ňom sa spoločne pozrieme na stretnutie, v ktorom sa proti sebe postavia Blaž Rola – Jozef Kovalík. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 12:30.

Obaja tenisti sa proti sebe stretávajú v rámci osemfinále tenisového turnaja, ktorý nesie názov Challenger Praha 2 a odohrá sa v Česku na antuke.

Náš 23-ročný tenista Jozef Kovalík sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 123.mieste. Čo sa týka jeho poslednej formy, tak strieda lepšie zápasy s horšími. V prvom kole tohto turnaja narazil na Silvu Frederica z Portugalska a dokázal ho zdolať 2:0 na sety.

Blaž Rola má 25 rokov a pochádza zo Slovinska. Momentálne sa Rola v rebríčku ATP nachádza na 182.mieste. Čo sa týka jeho poslednej formy, tak sa mu darí lepšie ako nášmu tenistovi. V prvom kole tohto turnaja narazil na Novaka z Rakúska a dokázal ho zdolať 2:0 na sety.

Doposiaľ sa proti seba obaja tenisti na kurte nestretli, bude to tak ich prvé vzájomné stretnutie.

Miernym favoritom zápasu by mal byť náš tenista Jozef Kovalík. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.