25.09.2016, 19:00 • Skupina F • Martin Švejkar cz

Tipsport: 5.59 1.13

0:0

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (21:05:03)

0:0

Svěřenkyně Alexandera Waidla měly přímý postup na dosah, když jim v cestě stál už jen zápas s jasným outsiderem, jenže poslední krok bohužel nezvládly. O postup na mistrovství Evropy se tak naše volejbalistky ještě budou muset poprat.

0:0

Česká reprezentace nezvládla roli favoritek a v závěrečném zápase skupinové fáze kvalifikace podlehla v Mariboru Slovinkám 1:3 na sety! Češky tak budou muset účast na ME vybojovat v baráži, neboť první postupové místo nakonec patří Běloruskám, které mohou poděkovat Slovinkám za jejich dnešní výkon.

21:25

Čtvrtý set skončil.

21:25

Třetí mečbol již Slovinky využívají a zápas tedy končí!

21:24

I druhý setbol je odvrácen. Češky nutně potřebují na servisu ještě tři body v řadě.

20:24

První mečbol soupeřky nevyužily.

19:24

Jenže přichází další chyba na servisu a s ní pět mečbolů pro Slovinsko!

19:23

Svěřenkyně Alexandera Waibla zatím nepouštějí soupeřky k mečbolu.

18:23

Chyba na servisu v podání našich volejbalistek.

18:22

Češky konečně ukončují bodovou šňůru soupeřek, ale dost možná je příliš pozdě.

17:22

Pátý bod v řadě pro Slovinky, které jsou hodně blízko vítězství.

17:21

Tohle je hodně špatné! Ze stavu 17:17 je rázem skóre 17:21 a Češkám se začíná vzdalovat přímý postup na ME.

17:20

Následuje logický timeout ze strany našeho týmu.

17:20

Soupeřky odskakují na rozdíl tří bodů a situace začíná být kritická!

17:19

Bohužel však následují znova dva body v řadě pro Slovinsko.

17:17

Svěřenkyně Alexandera Waibla však opět srovnávají skóre a Slovinky si berou timeout.

15:17

Češky sice dotáhly své soupeřky, jenže následně je opět pouští do dvoubodového vedení.

15:16

Slovinky si berou zpět alespoň jednobodový náskok a následuje technický oddechový čas.

15:15

Češky srovnávají tříbodovou šňůrou na 15:15! Teď je potřeba nepolevit.

12:15

Oba týmy opět zvládly svou úlohu na příjmu.

11:14

Pouhé ztrátování nic neřeší, je třeba rychle dohnat tříbodové manko.

10:13

Slovinky odskakují na 13:10 a naše hráčky by se měly rychle probrat. Tady již reálně hrozí, že v souboji s jasným outsiderem přijdeme o přímý postup na ME.

10:12

Češky následně již zvládly příjem, ale poté chybovaly při vlastním servisu.

9:11

Následuje oddechový čas, který si vyžádal trenér Slovinska.

9:11

Slovinky si pomáhají esem a odskakují na 11:9.

9:9

Vyrovnaný vývoj nadále pokračuje, nyní je to 9:9.

8:8

Po krátké pauze Češky srovnávají na 8:8.

7:8

Slovinky si berou vedení zpět a následuje technický timeout.

7:7

Češky srovnávají esem na 7:7.

6:7

Bodovou šňůru Slovinek se daří utnout.

5:7

Tříbodová série pro naše soupeřky. Teď je potřeba včas zareagovat.

5:6

Slovinky srovnávají na 5:5 a následně si berou zpět vedení.

5:4

Čtvrtý bod v řadě pro naše volejbalistky!

4:4

Češky srovnávají esem na 4:4! Tohle může být důležitý moment, protože tentokrát naše hráčky nezvykle rychle dotáhly soupeře.

3:4

Bod na servisu pro svěřenkyně Alexandera Waibla.

2:4

Úspěšný příjem na obou stranách znamená skóre 2:4.

1:3

Konečně úspěšný míč pro český tým. Češky byly před zápasem jasnými favoritkami, otázkou je, jakou roli teď hraje psychika.

0:3

Bohužel, je tu již "tradiční" vedení Slovinek 3:0.

0:1

První bod čtvrté sady patří Slovinkám. Doufejme, že si naše volejbalistky nenechají své soupeřky opět odskočit hned na začátku.

0:0

Začal čtvrtý set.

0:0

České volejbalistky jsou v nepříjemné situaci, jelikož následující set potřebují bezpodmínečně vyhrát, aby mohli pomýšlet na přímý postup na mistrovství Evropy.

20:25

Třetí set skončil.

20:25

Slovinsko využívá hned první setbol a poměrem 25:20 získává třetí sadu. Naše soupeřky vedou 2:1 na sety.

20:24

Přesto mají nyní Slovinky k dispozici hned čtyři setboly.

20:23

Svěřenkyně Alexandra Waibla ještě bojují o tento set!

19:23

Češky zatím nepouští Slovinky k setbolům.

18:23

Riskantní podání končí chybou a soupeřkám schází už jen dva body.

18:22

První bod na servisu by tu byl, ale Slovinky ihned reagují oddechovým časem.

17:22

Češky zvládly uhrát bod na příjmu. Nyní je potřeba bodová šňůra při vlastním servisu.

16:22

Bod na obou stranách nic neřeší. Slovinky jsou opět blíž zisku třetí sady.

15:21

Je to znovu o šest bodů! Slovinky začínají být blízko vedení 2:1 na sety.

15:20

Jenže kdykoliv se našim volejbalistkám podaří ve třetím setu snížit ztrátu, soupeřky rychle odpoví. Slovinky vedou 20:15.

15:18

Rozdíl je již jen tříbodový!

14:18

Češky tento zápas potřebují vyhrát, takže ani v tuto chvíli rozhodně set nevypouští! Dotáhneme se ještě na soupeřky?

13:18

Bohužel, míč se sice několikrát dostal přes síť, ale bod nakonec slaví soupeřky.

13:17

A je tu získaný bod na servisu! Přibude hned další?

12:17

Češky zastavily bodovou sérii soupeřek, ale nyní by nutně potřebovaly svou vlastní.

11:17

Soupeřky odskakují zpět na rozdíl šesti bodů, což v této fázi setu nebude vůbec lehké dohnat.

11:16

Další dva body bohužel získávají Slovinky, které vedou 16:11, následuje technický timeout.

11:14

Po něm získávají oba týmy bod na příjmu.

10:13

Slovinský trenér okamžitě reaguje oddechovým časem.

10:13

Svěřenkyně Alexandera Waibla si připisují tři body v řadě a snižují na 10:13! Hned je to trochu optimističtější.

7:13

Češky by se teď měly snažit, aby se soupeřkám nedařilo úspěšně ztrátovat. Náskok o šest bodů však zatím trvá.

6:12

Je to bohužel naopak, Slovinky si berou zpět šestibodový náskok a český trenér reaguje oddechovým časem.

6:10

Češky alespoň zaznamenávají dva body v řadě. Bude jich nakonec víc?

4:10

Šestibodový náskok pro Slovinky! Těžko říct, proč Češky nezvládají úvody jednotlivých setů, ale tohle už nebude vůbec snadné otáčet.

4:8

Češky nejdříve zvládly příjem, ale na servisu si poté bod nepřipsaly, což je následně povedlo Slovinkám. Na řadě je technický timeout.

3:6

Slovinky odskakují zpátky na rozdíl tří bodů. Tenhle zápas bude zjevně větší boj, než se očekávalo.

3:5

Oba týmy zvládají hru na příjmu a náskok soupeřek zůstává dvoubodový.

2:4

Slovinky zatím nedovolily našim hráčkám vyrovnat.

2:3

Češky snižují na rozdíl jednoho bodu. Bylo by dobré, kdyby si tentokrát nenechaly hned v úvodu své soupeřky utéct.

0:3

Třetí set začíná úplně stejně jako ten druhý – tříbodovou šňůrou pro Slovinky.

0:0

Začal třetí set.

0:0

České volejbalistky otočily nepříznivý vývoj druhé sady, kterou dovedly do vítězného konce. Důležité vyrovnání na 1:1 by mělo naše volejbalistky uklidnit, takže uvidíme, zda již budou zdárně potvrzovat úlohu favoritek.

25:19

Druhý set skončil.

25:19

Druhý setbol už české volejbalistky proměňují a srovnávají na 1:1 na sety!

24:19

První setbol je nevyužit, ale Češky nyní budou mít další na příjmu.

24:18

Šest setbolů pro české volejbalistky!

23:18

Chyba na servisu českého týmu.

23:17

A následuje další eso! Tohle je hodně povedená série na servisu, která nejspíš definitivně ukončila slovinské šance ve druhé sadě.

22:17

Tohle už vypadá hodně dobře! Češky navyšují své vedení na 22:17.

21:17

Češky navíc tasí eso a vedou o čtyři body!

20:17

Následuje bod na každé straně a Češkám teď k zisku sady stačí úspěšně ztrátovat.

19:16

Tříbodové vedení pro český tým. Krásný obrat Českých volejbalistek ze stavu 7:11 na 19:16!

18:16

S pomocí esa teď Češky odskakují na rozdíl dvou bodů!

16:16

Našim volejbalistkám se zatím nedaří odskočit na vyšší bodový rozdíl. Nejspíš nás čeká další dramatická koncovka setu.

16:15

Češky nadále drží jednobodový náskok.

15:14

Následuje úspěšná hra na příjmu u obou týmů.

14:13

Následně jdou Češky vůbec poprvé ve druhé sadě do vedení a slovinský trenér reaguje oddechovým časem.

13:13

Češky srovnávají stav druhého setu na 13:13!

11:12

Eso českého týmu!

10:12

Oba týmy následně zvládají uhrát bod na příjmu.

9:11

Druhý bod v řadě na servisu a už je to zase jen o dva body.

8:11

Bod na servisu pro český tým.

7:11

Češkám se teď alespoň daří zastavit bodovou šňůru soupeřek.

6:11

Čtyřbodová šňůra pro Slovinky. Ani druhá sada se pro nás nevyvíjí dobře.

6:10

A vzápětí další, což znamená opět čtyřbodový náskok pro soupeřky.

6:9

Po něm bohužel Slovinky získávají bod na servisu.

6:8

Následuje technický oddechový čas.

6:8

Oba týmy teď zvládly výměny na příjmu.

5:7

Tříbodová série se Češkám rozhodně hodila, ale Slovinky jsou stále napřed.

5:6

Náskok Slovinek už je jen jednobodový!

4:6

Poté už však Češky příjem zvládly a následně si pomohly esem ke snížení na 4:6.

2:6

Bohužel je tu další ztráta na příjmu pro české volejbalistky.

2:5

Úspěšné příjmy na obou stranách, takže stále platí tříbodový náskok pro Slovinky.

1:4

Chyba na servisu ze strany českého týmu.

1:3

Konečně je tu první bod pro Českou republiku.

0:3

Tak tahle sada zatím nezačíná pro naše hráčky dobře.

0:2

Následně soupeřky zvládají i výměnu po vlastním servisu.

0:1

Slovinky jsou v úvodu druhé sady úspěšné na příjmu.

0:0

Začal druhý set.

24:26

První set skončil.

24:26

Tentokrát již nabídnutou příležitost soupeřky využívají! První set tak získávají Slovinky poměrem 26:24.

24:25

Slovinky získávají další příležitost k ukončení první sady.

24:24

Česko první setbol odvrací a srovnává na 24:24.

23:24

První setbol mají nakonec k dispozici Slovinky.

23:23

Tak tohle je zajímavá koncovka první sady! Náskok soupeřek je opět pryč a stav je teď 23:23. Kdo si vybojuje první setbol?

22:23

Češky bojují a snižují na 22:23.

21:23

K těm je zatím naše hráčky nepouštějí.

20:23

Tak to je velká škoda! Sotva Češky smazaly ztrátu soupeřek, odskakují Slovinky o tři body a jsou blízko setbolům.

20:22

Jenže Slovinky bohužel opět trochu odskakují díky zisku bodu na servisu.

20:20

Je srovnáno! České volejbalistky likvidují čtyřmi body v řadě náskok svých soupeřek.

19:20

Slovinský trenér reaguje oddechovým časem. Zdá se, že nás čeká hodně dramatická koncovka prvního setu.

19:20

Češky snižují na rozdíl jediného bodu!

18:20

Zdá se, že Češky konečně získali jistotu na příjmu a navíc začínají bodovat i při vlastním servisu. Náskok soupeřek už je pouze dvoubodový!

16:20

Slovinky jsou úspěšné na příjmu a získávají svůj dvacátý bod.

16:19

Bod na obou stranách teď nic neřeší. Češky potřebují zabrat, protože soupeřkám už schází jen šest bodů k zisku první sady.

15:18

České hráčky však chtějí bojovat a opět snižují na rozdíl tří bodů.

13:18

Slovinky si teď navíc berou zpět pětibodový náskok a závěr první sady se pomalu blíží.

13:17

Tak ani tentokrát jsme se nedočkali alespoň tří bodů v řadě.

13:16

Dva body v řadě pro český tým a ztráta už je pouze tříbodová. Přiblíží se Češky ještě více?

11:16

Slovinky však v tuto chvíli úspěšně ztrátují a zatím drží slibný náskok.

11:15

Češky by ještě měly zabojovat o první sadu.

10:15

Oba týmy teď zvládly hru na příjmu a Slovinky nadále vedou o pět bodů.

9:14

Soupeřky však delší bodovou sérii nepřipustily.

9:13

Že by? Češky po dlouhé době uhrávají bod na servisu.

8:13

Teď by to chtělo nějakou sérii ze strany českých volejbalistek.

7:13

Další čtyřbodová série soupeřek. Vyhlídky na vítězství v první sadě začínají být hodně špatné, ale ještě je čas vše otočit.

7:12

Pětibodové vedení pro slovinský celek.

7:11

Naše hráčky naopak často chybují a prohrávají dosud největším rozdílem v prvním setu.

7:10

Slovinkám se zatím na příjmu hodně daří.

7:9

To se Češkám následně daří, ale stále máme co dohánět.

6:9

Čtvrtý bod v řadě pro Slovinky. Tuhle sérii soupeře je třeba rychle utnout.

6:8

Našim soupeřkám se teď dvakrát podařilo uhrát bod na servisu a odskakují do vedení 8:6.

6:6

Slovinky opět zvládly hru na příjmu a srovnávají na 6:6.

6:5

Začátek úvodní sady je hodně vyrovnaný.

5:5

Oba týmy teď byly úspěšné na příjmu a stav je znovu nerozhodný.

4:4

Další bod na servisu už soupeřky našim hráčkám nepovolily.

4:3

To už ovšem neplatí a Češky se dostávají zpátky do vedení.

2:3

Češky srovnaly na 2:2, ale Slovinky jsou zatím na příjmu stoprocentní.

1:2

Slovinky jsou prvním týmem, který získává bod na podání.

1:1

Rychlá odpověď ze strany Slovinek.

1:0

Češky vstupují do zápasu získaným bodem.

0:0

0:0

Bělorusky zvládly svůj odpolední zápas, v němž porazily Řecko 3:0. Naše volejbalistky si tak musí jistotu postupu na ME vybojovat v tomto zápase, přičemž jim stačí jakákoliv výhra.

0:0

Česko: Smutná, Vincourová – Hodanová, P. Kojdová, H. Kojdová, Kossányiová, Mlejnková, Toufarová – Nachmilnerová, Purchartová, Trnková – Havlíčková (C) – Dostálová, Melichárková. Trenér: Alexander Waibl.

Slovinsko: Božićová, Najdićová – Blagneová, Zdovćová, Ščuková, Cvetanovićová, Potokarová – Planišećová, Založniková, Grudinaová – Mlakarová, Iglićarová – Medvedová, Sobočanová. Trenér: Bruno Najdić.

Rozhodčí: Slobodan Kovačevič (Černá Hora), Munir Fattah (Německo).

0:0

Zdravím všechny volejbalové fanoušky! České volejbalistky si dnes mohou zajistit postup na ME, k čemuž jim stačí jakýmkoliv výsledkem porazit Slovinky. Svěřenkyně Alexandera Waiblamají skvěle rozehranou kvalifikační skupinu, kterou před posledním kolem vedou o dva body před Běloruskami. Bělorusky hrají dnes od 16:00 s Řeckem a potřebují vyhrát, aby tím Češky vystavily nutnosti porazit Slovinsko. I tak mají naše volejbalistky vše ve svých rukách, a přestože jsou Slovinky fakticky domácím týmem (jelikož druhou polovinu skupinové fáze hostí slovinský Maribor), jsou naše hráčky jasnými favoritkami. České volejbalistky ví, že k postupu stačí jakákoliv výhra. Vítěz kvalifikační skupiny totiž postupuje rovnou na závěrečný turnaj, zatímco druhé místo zajišťuje pouze baráž. Splní Češky roli favoritek?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.