2:0

koniec (1:0)

26.09.2016, 13:00 • SCM Složiště • 8. kolo • Pavel Kortus ml. (@KortusPavel) cz

Tipsport: 1.7 4.0 3.1

Dnešní duel je za námi. Českobudějovické Dynamo poprvé vyhrálo doma, když porazilo favorizovaný Hradec Králové 2:0. Na konci vyrovnané první půle se prosadil Švantner, z řady šancí Dynama ve druhém dějství se ukázala jako gólová jen rána Wermkeho z přímého kopu, jinak domácí šance spalovali. Výhra domácích je zasloužená a mohla být i vyšší. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne. (15:03:34)

90

89

Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Bálek, přichází Krejčí.

87

To není možné, co domácí ve druhé půli nedají! Švantner krásně na polovině hřiště vyslal do úniku Škodu, ten mu balon krásně ve vápně vrátil, ale Švantner z malého vápna překopl už skoro prázdnou branku, protože gólman padl už dávno na zem.

85

Ofsajd zastavil ofenzivní snažení Hradce. Votroci se nadechují k poslednímu náporu a kopou dlouhé míče do vápna.

83

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Habrman, přichází Fenz.

81

Další zahozené jihočeské šance! Švantner šel vlastně sám na branku, ale sám se zahnal až do rohu. Vrátil míč na střed hřiště, tam se uvolnil Hric, ale i on selhal v zakončení.

79

Hostující stoper a kapitán Vyšehrad se vysunul na hrot. Zatím to ale neznamená pro Votroky žádný větší přísun ofenzivních možností.

76

Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Křiváček, přichází Škoda.

74

Taktický a ostrý faul Jana Hály oceněn žlutou kartou.

72

Ve druhé půli je to festival domácích šancí! Kadlec šikovně posunul míč za rozhozenou hradeckou obranu na Hálu, který sám před brankářem "píchl" balon těsně vedle!

70

Zraněný Wermke nemůže hrát dál, má toho dost. Nahrazuje jej Kryštof Kadlec.

68

A znovu v akci Wermke. Namířil si to mezi dva obránce, Holeš mu zákrokem dokonce vyzul kopačku, penalta se ale nepískala.

67

Wermke je při chuti, tentokrát levačkou pálil technicky mimo.

65

Jenže místo nebezpečí před Hajduškem šli domácí čtyři na jednoho. Řezáč ale zahnal Křiváčka a jeho ránu vyrazil gólman Ordelt na roh.

63

Hosté mohou snížit z rohového kopu.

61

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Chocholatý, přichází Šejvl.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Vukčevič, přichází Mokrejš.

60

Hostující Sebastian Chocholatý dostává žlutou kartu za ostrý skluz na polovině hřiště.

59

59. WERMKE - 2:0

59

Dynamo právě vstřelilo branku!
ROMAN WERMKE nemusí litovat, že mu Křiváček v předchozím přečíslení nepřihrál. Vzal si na starost exekuci přímého kopu a parádní střelou do šibenice na stranu brankáře zvyšuje vedení Dynama.

58

Domácí se po standardce Hradce dostali do přečíslení dva na jednoho. Rozběhlého Křiváčka na hranici vápna rukama stáhl Vyšehrad, dostává žlutou kartu a navíc velká šance pro Dynamo.

56

Ve vápně se hezky otáčel Křiváček po centru Bálka. Jeho ránu levačkou ale na poslední chvíli zblokoval Vyšehrad.

54

Votroci se za celých deset minut druhé půle nemohou dostat z vlastní poloviny. Aktivita domácích dostává Hradecké do nesnází.

51

Rozjeté Dynamo tlačí dál. Vaňkova standardka našla přesně Frnocha, který ale možná mohl volit střelu nohou místo toho, aby své dva metry ohnul až k zemi.

49

Záhy se podobná situace opakovala. Wermke krásným centrem našel nekrytého Švantnera, který z hranice penalty ale trefil jen střed branky.

48

A mohlo to být 2:0! Řezáč s Wermkem zakombinovali na pravé straně a Švantnerova hlavička šla jen těsně nad!

47

Domácí začali druhou půli náporem. Střela Hály byla ale zblokována a následný skákající balon nedostihl Bálek.

46

Tak už jsem přivolal, jdeme na druhý poločas.
Hráči jsou zpět na hřišti, zase ale čekáme na trojici rozhodčích, která zjevně nemá ve zvyku chodit včas. Už před startem zápasu se zpozdili o deset minut...
Úvodní dějství je za námi a Dynamo po něm vede 1:0. První poločas nabídl hodně nepřesností z obou stran, na velkou šanci jsme dlouho čekali. Až dvě minuty před pauzou se do ní dostal Patrik Švantner a zkušeně poslal Jihočechy do vedení.

45

45

Bálkova ulička na Švantnera byla příliš dlouhá, a tak končí první poločas.

43

43. ŠVANTNER - 1:0

43

Jihočeši se z první šance dostávají do vedení. Po nejistotách při odkopu míče v obraně Hradeckých se do samostatného úniku dostal PATRIK ŠVANTNER a sám před Ordeltem si poradil zkušeně.

41

Do slibné šance se probíjel Wermke, pak ale jako do zdi narazil do hostujícího kapitána Vyšehrada.

38

Skákavý míč z hranice vápna zkusil napálit Zbudil, branku však přestřelil.

36

Domácí stoper Frnoch vystrašil těžkou malou domů Hajduška, gólman Dynama si však poradil s náročným míčem.

34

Po Vaňkově ztrátě se k centru snadno dostal Habrman, pro míč z jeho kopačky si ale došel jistý Hajdušek.

32

Mezi nejlepší hráče na hřišti patří domácí Jakub Křiváček. Českobudějovický univerzál, který hrával stopera, beka či defenzivního záložníka dnes působí někde pod hrotem, hýří aktivitou a pomáhá i směrem dozadu.

30

Rozháranou půlhodinku plnou nepřesností z obou stran máme za sebou. Všechny náznaky možností končí podobně – drobnou chybou v předfinální nebo finální fázi. Na první opravdovou stoprocentní šanci čekáme.

27

Zase nebezpečný roh, jenže domácím chybí před brankou větší důraz. Po situaci zůstal ve vápně ležet Tomášek, ale už je na nohou a hra pokračuje.

26

Co teď předvedou jeho svěřenci z druhého dnešního rohu?

24

Dlouhé minuty se domácí snaží přejít přes střed hřiště. Vždy však o míč přijdou a hned ho vybojují zpět. Trenér Skála už se zdá značně rozmrzelý.

20

Poslední minuty patří přeci jen spíše Votrokům, kteří se nastěhovali před branku Hajduška. Zatím hrají oba týmy spíše jen po vápno, finální fáze vázne.

18

Z dálky to levačkou zkusil Wermke, jeho pomalá střela šla navíc metr vedle hradecké branky.

16

Dvě standardní situace v krátkém časovém sledu prohospodařili hosté. Míč šel vždy na prvního bránícího hráče.

14

Po dobré práci Wermkeho se Dynamo dostalo do rychlého útoku. Ten vedl Jakub Křiváček a nakonec jej i sám zakončil. Skákavá rána šla ale přímo do náruče gólmana Hradce.

12

Směrem dopředu to oběma týmům moc nejde. Ve hře je plno nepřesností a ztrát, takže na první vážnější šanci čekáme.

10

Východočeši se aktivním napadáním snaží dostávat domácí obránce při rozehrávce do potíží, což se jim zatím vcelku daří. Takto už mladí Votroci získali několik balonů.

8

Ostrý Vaňkův míč prolétl celým vápnem, Frnoch s Tomáškem se po něm natahovali marně.

7

Za obranou Hradce se v náběhu zjevil Řezáč, proti němu ale dobře vyběhl gólman Ordelt a vyrazil balon na roh.

6

Poprvé se osmělili i Votroci. Po centru Nováka z levé strany musel hasit nebezpečí Křiváček, i když zákrok domácí obrany nebyl úplně jistý.

4

Jihočeši od začátku "nalezli" na soupeře a drží jej na jeho polovině. Zatím však bez přímého ohrožení branky.

2

Po špatném odkopu brankáře Ordelta se pokusil do prázdné branky nasměrovat míč Křiváček, z velké dálky se mu to ale nepovedlo.

1

Tak konečně už dorazili, za malou chvilku začneme.
Hosté už dorazili, rozhodčí ale stále chybějí.
Domácí už jsou na hrací ploše, čekáme ještě na Hradecké a trio sudích.
Hezké odpoledne z tréninkového centra Složiště, kde se od jedné hodiny odehraje 8. kolo Juniorské ligy mezi Dynamem a Hradcem Králové. Domácí mocně touží po první letošní domácí výhře, tomu odpovídá i sestava doplněná o pendly Hajduška, Wermkeho, Hálu nebo Řezáče. Naopak Votroci dorazil s klasickou sestavou plnou hráčů do dvaceti let.

SK Dynamo Č. Budějovice: Hajdušek – Tomášek, Hric (C), Frnoch, Vaněk – Wermke, Řezáč, Křiváček, Hála, Bálek – Švantner.
Náhradníci: Rothbauer – Kadlec, Zachař, Škoda, Krejčí, Blažek.

FC Hradec Králové: Ordelt – Václavek, R. Holeš, Vukčevič, Chocholatý, Zbudil, Brokeš, Habrman, Novák, Dostál, Vyšehrad (C).
Náhradníci: Dunda – Šejvl, Mokrejš, Fenz.

Rozhodčí: Matoušek – Hocek, Němec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.