koniec (0:1)

26.09.2016, 15:00 • Městský stadion • 8. kolo • Dominik Jakubec cz

Tipsport: 1.57 4.2 3.64

S tímto konstatováním se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů. (16:54:26)
A to je pro dnešek vše. Ve druhé půli jsme již ani jednu branku neviděli, Karviná tak odjíždí z Liberce se třemi body. Slovan si sice vytvořil ve druhém poločase několik šancí, ani jednou však pořádně neprověřil Pastornického. Na druhé straně musel Franc po protiútocích soupeře několikrát předvést své kvality.

90+2

90+2

Ani ten ale šanci nepřinesl.

90+2

Slovan však bude kopat ještě přímý kop z úhlu, následovat bude nejspíš centr do šestnáctky.

90+2

Žádné nebezpečí však nepřichází, míč byl odvrácen.

90+1

Slovan bude zahrávat rohový kop, kupředu jde i brankář Franc!

90

Po protiútoku pálil Tomšů, ale opět vysoko nad.

89

Slovan vybojoval aut na polovině soupeře. Karviná však brání svědomitě a soupeře do šancí nepouští.

88

Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Sas, přichází Nimely.

87

Na kopačkách domácích je vidět nervozita, teď pokazili i jednoduchou kombinaci a čas jim rychle utíká.

85

Macej obehrál snad tři protihráče a z rohu vápna vypálil, Franc však byl připraven a míč vyrazil.

83

Ani ta ale žádné nebezpečí neznamenala.

83

Nyní bude pro změnu následovat standardní situace z podobné vzdálenosti na druhé straně.

82

Slovan zahrával přímý kop ze zhruba třiceti metrů. Kazda však trefil pouze jednoho ze spoluhráčů.

81

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Micovčák, přichází Kazda.

80

Sas našel na hranici vápna dobře postaveného Dominika Tomšů, ten však svou střelou těsně minul domácí branku! Mohlo být téměř rozhodnuto.

78

Naopak prudkou střelu z dálky vyslal na opačné polovině Dominik Tomšů, ale Franc si připsal efektní zákrok a míč vyrazil.

77

Pomalu se blíží závěr a zápas se stále nese ve stejném duchu. Domácí se snaží vyrovnat, narážejí však na pozornou obranu Karviné, přes kterou se nedokáží prosadit.

75

Dendis zastavil pronikajícího Micovčáka a po právu vidí žlutou kartu.

74

Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Tomšů, přichází Mládek.

74

Po rohu propadl míč na zadní tyč, kde stál připravený Čuřík, míč však nedokázal usměrnit do branky!

73

Dudkova dělovka byla tečována na rohový kop.

73

Šulc byl faulován, domácí budou rozehrávat.

72

Další útočné snahy Slovanu přerušila Karviná odkopem na aut.

70

Hra přinesla několik přerušení na obou stranách. Slovan se snaží útočit, ale zatím marně.

68

Na druhé straně zkusil pálit Sas, ale ani on netrefil branku.

67

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Boloca, přichází Vrabec.

66

Boloca zkusil střílet z velkého vápna, ale nepropálil obranný val hráčů Karviné.

65

Mezitím na hřišti proběhl neobvyklý moment. Při střídání Karviné byl nahlášen jako střídající hráč Martin Macej, který však do pole vběhl s číslem 5 místo 15, kterou má v zápise. Nyní si byl při přerušení dres převléct.

64

Také Čuříkova střela letěla vysoko nad.

62

Slovan se i nadále snaží vyrovnat, ve druhé půli však stále na větší šanci čekáme.

60

Blažek zkusil pálit z dálky, ale přestřelil branku.

58

Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Řapek, přichází Macej.

58

Barac mohl pálit zpoza vápna, trefil však pouze nejbližšího protihráče.

57

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Šustek, přichází Šulc.

56

Přetažený centr na vzdálenější tyč Heppner nezastihl, následuje odkop od branky.

55

Po rohovém kopu Karviné odvrátil Boloca míč do bezpečí.

54

Vojtěch Smrž vypálil tvrdý projektil a Franc si musel připsat velmi dobrý zákrok, aby balon vyrazil na rohový kop.

53

Micovčák vypálil zpoza vápna, ale mířil příliš vysoko.

52

Následoval festival ztrát míče na obou stranách. Během minuty přišla snad šestice přihrávek, po kterých se zmocnil míče soupeř, ale ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit výraznější šanci.

50

Liberec je nadále u míče, Karvinští si pomohli odkopem do autu.

49

Domácí vstoupili do druhé půle aktivně, Šustek však nestihl míč na hrací ploše po zajímavé přihrávce do běhu. Následuje odkop od branky.

48

Slovan vybojoval rohový kop, po kterém následoval nacvičený signál. Heppner však netrefil míč ideálně a Pastornický nemusel zasahovat.

46

Hned v úvodu druhé půle mohli domácí vyrovnat. Erik Micovčák si přichystal míč na pravačku a vypálil, míč však proletěl těsně kolem pravé tyčky.

46

Oba celky se již vracejí na hrací plochu. Utkání bude brzy moci pokračovat.
Máme za sebou první poločas, který jako by byl sám rozdělen na dvě půlky. V té první měli navrch domácí, kteří Karvinou přehrávali a měli více ze hry. Pak však jako by se hosté probrali a začali přebírat otěže zápasu. Z toho pramenila také branka Dominika Mládka. Uvidíme, jak se obraz hry změní po čtvrthodinové přestávce.

45

45

Micovčák nedokázal najít Dudka. Slovan tak přišel o jednu z posledních šancí o vyrovnání v této půli.

44

Po delší době vyrazili kupředu také domácí, míč však končí u Pastornického.

43

Míč už se po centru z pravé strany snášel na hlavu Kaniy, na poslední chvíli však před ním uklidil balon na roh Čuřík. Kania by jinak zakončoval v podstatě do prázdné branky.

42

Po dlouhém odkopu doputoval míč až k Francovi, který bude vykopávat.

41

Ten už ovšem žádné další ohrožení branky nepřinesl.

40

Chytrý Sasův roh dokázal Franc vytěsnit do bezpečí. Následná střela byla sražena na další rohový kop.

39

Mládek vybojoval rohový kop pro Karvinou. Ta je v závěru poločasu po vstřelení branky naopak lepším týmem.

38

A ta měla zajímavou šanci! Přímý kop ze zhruba dvaceti metrů lehce tečoval bránící Čuřík a míč prolétl jen těsně kolem levé tyče! Brankář Franc by na balon jen těžko dosáhl.

37

Ten však žádné nebezpečí neznamenal. Naopak kupředu může vyrazit Karviná.

36

Micovčák mohl pálit zpoza velkého vápna, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.

34

Odkop Karviné dolétl až k Francovi, ten bude rozehrávat.

33

Před Dudkem se otevíral prostor, pomezní rozhodčí však viděl ofsajdové postavení a přerušil hru.

32

Dlouhý Šustrův nákop nenašel žádného ze spoluhráčů. U míče tak bude opět Karviná.

31

31. MLÁDEK - 0:1

31

Karviná právě vstřelila branku!
A je tu možná trochu překvapivé vedení hostí. Domácí sice měli více ze hry, následovala však rychlá akce Karviné a MFK rázem vede. Jakubov našel na hranici vápna osamoceného DOMINIKA MLÁDKA a ten mířil přesně k pravé tyči.

30

Mládek zkusil vypálit zpoza vápna, ale také on přestřelil.

29

Smrž se ujal exekuce přímého kopu a z dálky pálil přímo na branku. Míč však letěl příliš vysoko.

28

Daniel Boloca zastavil na polovině hřiště Kaniu a vidí žlutou kartu.

27

Tak to byla zajímavá příležitost! Kania nasměroval do vápna povedený střílený centr a Sas na něj jen o několik centimetrů nedoskočil!

26

Kania proběhl s míčem přes polovinu hřiště a dostal Karvinou až do nebezpečné pozice.

25

Po autovém vhazování letěl míč až na Dudka, který ještě prodlužoval dál do vápna. Pastornický si však pro balon došel a přerušil šanci Slovanu.

23

Tak to bude Slovan mrzet! Jeden ze stoperů Karviné se zapomněl vzadu a ofsajdová past tedy nesklapla. Erik Micovčák mohl postupovat sám na brankáře, míč si však předkopl a nakonec zakončoval až příliš blízko Pastornickému. Ten dokázal střelu vyrazit.

22

Domácí okamžitě vyrazili kupředu a Čuříkovi se dobře nabízel aktivní Doležal, následná přihrávka však byla příliš razantní.

21

Rohový kop ale hostujícímu týmu vůbec nevyšel. Míč dolétl až k protějšímu rohovému praporku, Slovan bude vhazovat.

20

Další rychlý protiútok, po němž musel Doležal odvracet centr na roh.

19

Už se pomalu rodil zajímavý brejk pro Karvinou, Smrž však v nešťastném momentu zakopl o míč a zpomalil tak postup svého týmu.

17

Doležal vybojoval vhazování pro Liberec. Ten je i nadále aktivnější a s míčem hraje mnohem častěji.

16

Micovčák chytře vyslal kupředu Šustka, ten však nezpracoval míč ideálně a první tak byl u balonu Pastornický.

15

Doležalův přízemní centr nenašel žádného z hráčů v modrém.

14

Dudek se ještě snažil vybojovat míč, který směřoval do zámezí, přes Nováka se ale neprodral a následuje odkop od branky.

13

Slovan se opět nastěhoval na polovinu soupeře. Vhazovat bude zhruba na úrovni velkého vápna.

12

Dendis získal balon a z velké dálky vypálil na France, ten míč bez větších potíží kryje.

11

Zaútočit mohli i hosté, ale Čuřík přečetl Kaniovy úmysly a míč vybojoval zpět.

10

Opět se valil útok Slovanu kupředu, nicméně Micovčák nepropasíroval míč před branku.

9

To přišlo až nyní. Boloca šikovně pronikl zprava do vápna a z úhlu vyslal tvrdou střelu, rozvlnil však pouze boční síť.

7

Ani další Čuříkův centr neznamenal žádné nebezpečí. Liberečtí zatím nedokázali využít územní převahu k zakončení.

6

Karviná se na chvíli dostala na polovinu soupeře, bude z toho ovšem pouze aut pro Slovan.

5

Zprava centroval Čuřík, ale ani on žádného spoluhráče nenalezl.

4

Aktivněji si zatím počínají domácí, kteří opět kombinují ve středu hřiště.

3

Dudkův centr adresáta nenašel, u míče je tedy Karviná.

2

Ta se domácím nepovedla. Následně se po rychlé akci dostal do vápna Karviné z levé strany prudký centr, ale pozorný Karčmář míč odvrátil.

1

Slovan se vydal poprvé do útoku. Dudek však byl blízko rohu velkého vápna sražen k zemi a následuje standardní situace.

1

FC Slovan Liberec: Franc – Boloca, Heppner, Šustr (C), Doležal, Šustek, Barac, Micovčák, Dudek, Čuřík, Blažek.
Náhradníci: Konečný – Vrabec, Šulc, Pospíšil, Prokš, Kazda.

MFK Karviná: Pastornický – Putyera, Novák, Dendis, Kania, Smrž, Sas, Mládek, Jakubov, Řapek, Karčmář (C).
Náhradníci: Přibyl – Kalinský, Tomšů, Nimely, Macej.

Rozhodčí: Petřík – Musil, Cichra.
Rozcvička obou týmů před chvílí skončila, čekáme na úvod utkání.
Sobotní utkání A-týmů bylo pro epidemii v kabině Slovanu odloženo, zápasu juniorky by se to však dotknout nemělo. Jak si tyto celky ve vzájemné konfrontaci povedou? To se dozvíme v pondělí od 15 hodin.
Půjde o vůbec první měření sil těchto týmů, bude tedy zajímavé sledovat jejich kontrontaci. Slovan si doma před týdnem poradil se silnou Slavií 5:0 a nyní by proti nováčkovi soutěže rád na předchozí výkon navázal. Karviná si však ve svém premiérovém ročníku v soutěži nevede vůbec špatně. Před tímto kolem jí patřilo desáté místo, jen tři body za čtvrtým Slovanem, a v natěsnané tabulce bude chtít postoupit vzhůru.
V dalším utkání Juniorské ligy na sebe narazí FC Slovan Liberec a hostující MFK Karviná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.