Chance Liga (CZ)

HC Dukla Jihlava – SK Horácká Slavia Třebíč

5:4

koniec (0:1, 3:3, 2:0)

26.09.2016, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 8. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86) cz

Tipsport: 1.75 4.4 3.4

59:58

Je to jasné, Dukla poprvé v sezoně vyhraje doma za tři body. Domácí vypětím všech sil bojovali po buly o puk a Jan Zdráhal se na pravém kruhu provinil hákováním. Buly bude před Jekelem.

Na vyloučení: 7-7.
Vyšší tresty: 1-0.

59:50

Poslední šance pro hosty, Petr Šidlík jde ven za krosček. Do konce zápasu chybí 9,7 vteřiny.

Na vyloučení: 7-6.

53:35

Síly na ledě se srovnají, možná jde v tomto případě trošku o kompenzaci předešlého zákroku Havránka. Michal Důras jde ven za hákování.

Na vyloučení: 6-6.

53:13

Hezkými slovy nyní nečastuje sudí hostující Tomáš Havránek. Dopustil se krosčeku a rozhodčí jej možná trošku přísněji vylučují. To však nic nemění na dvou minutách útočníka Třebíče a jihlavské přesilovce.

Na vyloučení: 5-6.

46:59

V rovnovážném počtu se dlouho hrát nebude, Filip Seman totiž dostal desítku. Nyní je vyloučen klasickým dvouminutovým trestem Václav Čejka za držení.

Na vyloučení: 5-5.

46:38

Nyní bych si dovolil tvrdit, že Filip Seman je na trestné na 10 minut za nesportovní chování možná trošku neprávem, protože v tomto případě se o zakázané uvolnění Dukly zřejmě nejednalo. Na druhou stranu, pro sudí mám občas pochopení, nemají to zrovna jednoduché. Sám to znám z jiného sportu.

Na vyloučení: 5-4.

44:18

Jihlava zatím využila dvě přesilovky, Třebíč jednu a v jedné inkasovala. Nyní si Horácká Slavia zahraje další početní výhodu, Filip Seman se totiž provinil podražením.

43:00

Richard Kristl zahákoval na své útočné modré v rodícím se protiútoku Dukly Michala Důrase a musí tak na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 4-4.

39:51

Poněkud zbytečný faul Richarda Kristla v podobě držení soupeře ve vlastním obranném pásmu znamená, že Dukla zřejmě odehraje začátek druhé třetiny v přesilové hře. Do konce druhého dějství totiž chybí 8,7 vteřiny.

Na vyloučení: 4-3.

34:48

Po jednadvaceti minutách přichází druhá přesilová hra Jihlavy. Ján Niko za brankou poslal na mantinel soupeře a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 4-2.

28:04

Osabení Dukly ale bude opět pokračovat po tom, co se Anatolij Protasenja provinil nedovoleným bráněním.

Na vyloučení: 4-1.

25:24

Tomáš Havránek se před brankou dostal ke kotouči a bekovi Dukly Vlastimilu Bilčíkovi nezbylo nic jiného, než jej podrazit. Tím třebíčské šanci zabránil, leč útočné choutky hostí mohou pokračovat přesilovkou.

Na vyloučení: 3-1.

17:37

Patrik Marcel v levém rohu za vlastní brankou chtěl hrát důrazně, sudí však neměli pro jeho počínání pochopení a dávají mu dvě minuty za krosček.

Na vyloučení: 2-1.

10:45

Nyní naopak uvidíme, jak se daří v přesilovce Třebíči. Vlastimil Bilčík, bývalý bek Horácké Slavie, jde ven za podražení.

Na vyloučení: 1-1.

06:48

Navíc v tomto prostoru mohl zakončovat Aleš Jergl, byl však hákován Václavem Čejkou a třebíčský obránce je tak prvním vyloučeným dnešního zápasu.

Na vyloučení: 0-1.

5:4

Góly a asistencie: 26. F. Seman (Důras), 30. Jergl, 36. Šidlík (Čachotský, Říha), 44. Protasenja (Šidlík, Bilčík), 50. Protasenja (Čachotský, Skořepa) – 14. Huňa (Jan Wasserbauer, T. Havránek), 30. Bartejs (T. Havránek), 37. Kristl (Kusko), 40. Paták (T. Havránek, Huňa)

HC Dukla Jihlava: Škarek (M. Svoboda) – Bilčík, Šidlík, Marcel, Říha, Dundáček, Grebeňuk, Půža – Protasenja, Skořepa, Čachotský (C) – Jergl, F. Seman, Důras – Jícha, Diviš, Stoklasa – Danišovský, Anděl, Březina.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (D. Svoboda) – Lojek, J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, D. Mikyska, Přibyl – Kristl, Dolníček (C), R. Erat – Psota, Milfait, Kusko – Huňa, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Paták, Juráň, Všetečka.

Rozhodca: Dědek, Pražák – Jindra, Kreuzer