WTA Taškent (tvrdý povrch)

Anna Karolína Schmiedlová – Maria Sakkariová

1:2 6:2, 3:6, 4:6

26.09.2016, 08:39 • 1. kolo • Tomáš Daniš

Anna Karolína Schmiedlová nestačila na Mariu Sakkariovú a podľahla jej po setoch 6:2, 3:6, 4:6.
Slovenská tenista začala zápas dobre, keď v prvom sete súperku prakticky do ničoho nepustila. Od druhého setu sa však karta otočila. Košičanka začala kopiť chyby a napokon dobre rozbehnutý zápas stratila. Sakkariová aj po druhýkrát v kariére zdolala Slovenku a v 2. kole sa postaví proti lepšej z dvojice Ana Bogdanová – Kirsten Flipkensová. (10:37:44)

Koniec zápasu

4:6

Maria Sakkariová premenila svoj tretí mečbal v zápase, ukončila gem na podaní čistou hrou a rozhodujúci tretí set získala pomerom 6:4.

0-40

Sakkariová sa pri vlastnom podaní dopracovala k trom mečbalom.

0-30

Po druhom podaní Sakkariovej sa odohrala zaujímavá výmena od základnej čiary, v ktorej uspela Grékyňa.

0-15

Sakkariová naskočila do gemu veľmi zodpovedne.

4:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5

Schmiedlová odvrátila dva mečbaly a napokon si svoj servis podržala. Slovenská nádej si pripisuje ďalší gem. Čaká nás kľúčová hra zápasu. Maria Sakkariová bude podávať po druhýkrát na víťazstvo a postup do ďalšieho kola.

A-40

Košičanka má výhod. Teraz je to výborný tenis z oboch strán.

40-40

Sakkariová sa nevzdáva a gem sťahuje na zhodu.

A-40

Schmiedlová sa dostáva do výhody a je blízko k tomu, aby pokračovala v úspešnom ťažení gemov.

40-40

Slovenská tenistka opäť úspešná v kľúčovom momente!

40-A

Grécka teenegerka však pilne pracuje a veľmi trpezlivým spôsobom sa dopracovala k druhému mečbalu.

40-40

Schmiedlová odvrátila mečbal a pokračuje sa v zápase ďalej.

40-A

Po 106 minútach má Sakkariová k dispozícii prvý mečbal.

40-40

Sakkariová posiela gem do zhody a vystavuje tak slovenskú hráčku pod veľký tlak.

40-30

Schmiedlovej v dôležitých chvíľach nefunguje prvé podanie. Na jej radosť však fiftíny pribúdajú aj po tom druhom.

30-30

Sakkariová je teraz už len dva fiftíny od postupu do ďalšieho kola.

30-15

Po druhom podaní Schmiedlovej tentoraz uspela Sakkariová.

30-0

A ďalší fiftín na konto slovenskej hráčky.

15-0

Schmiedlová ako keby našla recept na hru súperky.

3:5

Schmiedlová potvrdila svoju vysokú percentuálnu úspešnosť premieňania brejkbalov. Po využití toho druhého berie súperke servis a pokračuje v stíhacej jazde.

40-15

Sakkariovej sa dnes veľmi nedarí odvracať brejkbaly. Teraz jej to však výnimočne vyšlo.

40-0

Výborne! Anna Karolína Schmiedlová sa dopracovala k trom brejkbalom.

30-0

Košičanka už má dobrý základ k tomu, aby mohla tento gem zvládnuť.

15-0

Schmiedlová začína dobre. V tomto geme jej patrí prvý fiftín.

2:5

2:5

Schmiedlová už ďalšie zaváhanie neurobila a svoj servis si podržala ku 30. Slovenská hráčka tak môže na turnaji pokračovať, no o chvíľu ju čaká veľmi náročný gem.

40-30

Dvojchyba ešte robí vrásky na čele slovenskej hráčke.

40-15

Slovenská tenistka si vypracovala dva gembaly.

30-15

Schmiedlová si túži pripísať ešte jeden gem a je na najlepšej ceste, aby sa jej to podarilo.

15-15

Snahu však Košičanke uprieť nemožno. Opäť sa jej podarilo vyhrať výmenu.

0-15

Žiaľ, vyzerá to tak, že Schmiedlová už zrejme nemá dostatok fyzických a ani psychických síl, aby súperku potrápila a prípadne zápas otočila.

1:5

Maria Sakkariová si podržala svoj servis ku 15 a je už len krôčik od postupu do druhého kola na turnaji v Taškente.

15-40

Grécka tenistka sa pohodlne dostáva k dvom gembalom.

15-30

Sakkariová získala fiftín po svojom druhom podaní.

15-15

Sakkariovej stačí, aby si držala vlastný servis a postúpi do ďalšieho kola. Zjavne si je toho vedomá.

15-0

Schmiedlová začína šiesty gem tretieho setu lepšie.

1:4

Koniec prestávky, podávať bude Maria Sakkariová.

1:4

1:4

Košická rodáčka získala svoj prvý gem v treťom sete, keď si na tretí pokus dokázala podržať svoj servis.

40-15

Schmiedlová má dva gembaly.

30-15

Slovenka sa po svojom druhom podaní nepresadila.

30-0

Schmiedlová pokračuje v úspešnom ťažení.

15-0

Schmiedlová už potrebuje zahrať. Inak jej hrozí, že z Taškentu odíde s kanárikom.

0:4

Sakkariová to opäť cez svoj druhý servis zvládla. Podržala si podanie, potvrdila brejk z predošlej hry a za stavu 4:0 má nakročené do ďalšieho kola.

30-40

Schmiedlovej zámer nevyšiel. Po druhom podaní Sakkariovej si pripísala fiftín Grékyňa.

30-30

Schmiedlová vyrovnáva stav v geme a ešte sa pokúsi súperku na podaní potrápiť.

15-30

Grécka tenistka otáča skóre z 0:15 na 30:15 vo svoj prospech.

15-15

Sakkariová sa presadila cez svoj druhý servis.

15-0

Schmiedlová vstupuje je štvrtého gemu tretieho setu lepšie.

0:3

0:3

0:3

Maria Sakkariová po druhýkrát v rozhodujúcom sete zobrala Slovenke servis a posúva sa tak do vedenia už 3:0 a to ju o malú chvíľu ešte čaká gem na podaní.

30-40

Mimoriadne dôležitú výmenu zvládla lepšie Sakkariová a má brejkbal. Z 13-tich využila 4.

30-30

Schmiedlová opäť doťahuje skóre v tomto geme.

15-30

Sakkariová hra výborne. Zvláda aj dlhšie výmeny v zápase.

15-15

Schmiedlová si už ďalšiu stratu podania nemôže dovoliť a preto súperku zatiaľ do výrazného náskoku pri svojom podaní nepúšťa.

0-15

Schmiedlovej sa od druhého setu nedarí a kopí veľa chýb.

0:2

Mladá grécka tenistka už ďalšie zaváhanie nepripustila a po vyhratom geme na podaní sa dostáva do vedenia 2:0.

30-40

Sakkariová si to celé dvojchybou ešte komplikuje.

15-40

Sakkariová je už blízko k potvrdeniu brejku.

15-30

Po druhom podaní Sakkariovej sa ani tentoraz nedokázala Schmiedlová presadiť.

15-15

Schmiedlová sa snaží chytať pomaly unikajúceho zajaca za chvost.

0-15

Povzbudená Sakkariová pokračuje vo výbornom výkone.

0:1

Grécka tenistka to tak dlho skúšala, až to napokon vyšlo. Premenila brejkbal a do tretieho setu vstúpila mimoriadne dobre.

40-A

Nekonečnú prvú hru tretieho setu nakláňa na svoju stranu opäť Sakkariová.

40-40

A znova je tu zhoda.

A-40

Schmiedlová sa dostáva do výhody.

40-40

Schmiedlová aj tentoraz pri odvracaní brejkbalu úspešná.

40-A

Grécka tenistka sa dopracovala k brejkbalu. Z jedenástich zatiaľ premenila tri.

40-40

Sakkariová cíti príležitosť lepšie začať tretí set a nechce sa jej vzdať.

A-40

Slovenská tenistka naklonila gem na svoju stranu.

40-40

Schmiedlová sa zatiaľ po tenkom ľade pohybuje dobre.

40-A

Sakkariová má k dispozícii opäť brejkbal.

40-40

Schmiedlová odvrátila aj druhý brejkbal a ide sa do zhody.

30-40

Prvú hrozbu straty podania dokázala Schmiedlová odvrátiť.

15-40

Sakkariová sa dopracovala k dvom brejkbalom.

15-30

Grécka tenistka nadviazala na predchádzajúcu výmenu.

15-15

Sakkariová má už takisto prvý fiftín v treťom sete.

15-0

Do tretieho setu lepšie vstupuje Schmiedlová.

3:6

Maria Sakkariová si podržala servis, v ktorom premenila druhý setbal v druhom sete. Túto časť hry ovládla pomerom 6:3 a osude zápasu rozhodne tretí set.

15-40

Sakkariová si vypracovala dva setbaly.

15-30

Schmiedlová sa presadila cez druhý servis súperky.

0-30

Ďalší fiftín pre Sakkariovú.

0-15

Sakkariová odštartovala gem na podaní výborne.

3:5

Anna Karolína Schmiedlová si po veľkých starostiach podržala svoj servis a pokračuje v stíhacej jazde. Slovenská tenistka znížila stav na 3:5 a pred nami je možno kľúčová hra druhého setu.

A-40

Schmiedlová sa presadila a má výhodu.

40-40

Schmiedlová hrozbu straty podania odvrátila.

40-A

A je to tu! Grécka tenistka to toľko skúšala, až jej to napokon vyšlo a predsa len sa dopracovala ku brejkbalu.

40-40

Sakkariová sa svojej šance nevzdáva a znova je dve úspešné výmeny od zisku setu.

A-40

Schmiedlová má ďalší gembal.

40-40

Sakkariová znova sťahuje na zhodu.

A-40

Schmiedlová si zaváhanie v geme na podaní nechce pripustiť.

40-40

Dlhšiu výmenu od základnej čiary zvládla lepšie Sakkariová a posiela gem do zhody.

40-30

Slovenská tenistka srdnato bojuje a po získaní výmeny má gembal.

30-30

Sakkariová nadviazala na predchádzajúcu výmenu a vyrovnáva skóre v geme.

30-15

Sakkariová sa presadila cez druhý servis súperky.

30-0

Ďalší fiftín pre Schmiedlovú.

15-0

Schmiedlová opäť zlepšila kvalitu svojich úderov.

2:5

2:5

Anna Karolína Schmiedlová berie čistou hrou na príjme súperke servis a odmietla tak ešte koniec druhého setu.

40-0

Schmiedlová zvládla ďalšiu výmenu a má k dispozícii 3 brejkbaly.

30-0

Grécka tenistka poľavila, čo by mohla Schmiedlová využiť. Má dobrý základ k tomu, aby súperku pripravila o podanie.

15-0

Schmiedlová otvára siedmy gem druhého setu úspešne.

1:5

Schmiedlová cez svoj druhý servis nedokázala odvrátiť brejkbalovú šancu súperky a stráca svoje podanie. Sakkariová bude o malú chvíľu podávať na zisk druhého setu.

40-A

Grécka tenistka cíti šancu a znova má k dispozícii brejkbal.

40-40

Schmiedlová dokázala brejkbal súperky odvrátiť. Gem sa sťahuje naspäť do zhody.

40-A

Sakkariová sa presadila vo výmene a bude mať k dispozícii brejkbal.

1:4

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

1:4

1:4

Sakkariová potvrdila čistou hrou na podaní získaný brejk z predošlej hry a vedie už 4:1.

0-40

Eso Grékyne.

0-30

Schmiedlová má menšiu krízu v zápase. Potrebovala by nejaký dobrý impulz.

0-15

Sakkariová je po získanom brejku pri chuti.

1:3

Druhý brejkbal však Sakkariová využila a odskakuje Slovenke na dvojgemový rozdiel.

30-40

Prvú hrozbu straty podania dokázala slovenská tenistka zmariť.

15-40

Sakkariová sa pohodlne a veľmi ľahko vďaka chybám Schmiedlovej dopracovala k dvom brejkbalom.

15-30

Druhá dvojchyba Schmiedlovej v tomto geme.

15-15

Slovenská tenistka dokázala napraviť predchádzajúci nezdar.

0-15

Schmiedlová začína gem na podaní dvojchybou.

1:2

1:2

1:2

Výraznejšie komplikácie však už Slovenka súperka nenarobila a tak tretí gem druhého setu patrí podávajúcej Sakkariovej.

30-40

Schmiedlová ešte dramatizuje priebeh tohto gemu.

15-40

Sakkariová je na podaní o dosť istejšia ako v prvom sete.

15-30

Eso gréckej tenistky.

15-15

Schmiedlová sa teší z lepšie zvládnutej výmeny.

0-15

Sakkariová otvára tretí gem druhého setu úspešným fiftínom.

1:1

Čistá hra Anny Karolíny Schmiedlovej na podaní. Stav v druhom sete je už vyrovnaný.

40-0

Rysuje sa čistá hra pre slovenskú hráčku.

30-0

Slovenskej tenistke sa darí a získava ďalší fiftín.

15-0

Druhý gem druhého setu začína lepšie Schmiedlová.

0:1

Sakkariová vyhrala gem na podaní a na začiatku druhého setu sa ujíma vedenia 1:0.

30-40

Grécka tenistka sa dokázala presadiť cez svoje druhé podanie a vypracovala si gembal.

30-30

Sakkariová vyrovnáva skóre na 30:30.

30-15

Sakkariová má už takisto na konte prvý fiftín v druhom sete.

30-0

15-0

Schmiedlová vstupuje do druhého setu lepšie. Získava úvodný fiftín.

6:2

Anna Karolína Schmiedlová premenila hneď prvý setbal a ukončila prvý set víťazne pomerom 6:2.

40-15

Anna Karolína Schmiedlová sa dopracovala už k dvom setbalom.

30-15

Slovenská tenistka je už len dva fiftíny od zisku prvého setu.

15-15

Sakkariová sa ešte nevzdáva.

15-0

Schmiedlová začína gem na podaní úspešne.

5:2

5:2

Po prasiatku Schmiedlovej z returnu poslala Sakkariová svoju odpoveď z bekhendu do autu. Schmiedlová premenila brejkbal a o malú chvíľu už bude podávať na zisk prvého setu.

A-40

Dvojchyba Sakkariovej. Je tu brejkbal pre Slovenku.

40-40

Schmiedlová sa presadila a posiela túto hru do zhody.

30-40

Sakkariová otáča gem na svoju stranu.

30-30

Sakkariová si dobre uvedomuje, že ďalšie zaváhanie na podaní už môže byť pre ňu kritické.

30-15

Schmiedlová je pripravená opäť potrápiť súperku na podaní.

15-15

Sakkariová vyrovnáva skóre.

15-0

Schmiedlová vstupuje do siedmej hry úspešne.

4:2

Po dlhšej výmene od základnej čiary zahrala grécka tenistka loptičku z bekhendu do siete. Schmiedlová si po menších problémoch svoj servis napokon udržala.

A-40

Schmiedlová naklonika gem na svoju stranu.

40-40

Sakkariová zahrala víťažný bekhendový úder po čiare a gem posiela do zhody.

40-30

Po druhom podaní Schmiedlovej sa dokázala presadiť Grékyňa.

40-15

Schmiedlová poslala loptičku do autu a tak sa tentoraz čistej hry nedočká.

40-0

Sakkariová posiela loptičku do autu a slovenská hráčka má tri gembaly.

30-0

Ďalší víťazný úder slovenskej tenistky.

15-0

Schmiedlová Schmiedlová vstúpila do gemu na podaní víťazným úderom.

3:2

3:2

3:2

Schmiedlová druhý brejkbal dokázala premeniť a po druhýkrát v zápase berie súperke servis.

40-30

Return Schmiedlovej smeroval do autu.

40-15

Schmiedlová sa po víťaznom bekhendovom údere dopracovala k dvom brejkbalom.

30-15

Schmiedlová získala výmenu a ide pri podaní súperky do vedenia.

15-15

Grécka tenistka poslala svoj úder do siete.

0-15

Sakkariová začína piaty gem úspešne.

2:2

Výmenu od základnej čiary zakončila Schmiedlová presným smečom. Aj slovenská dvojka si podržala svoj servis a vyrovnala tak skóre na 2:2.

40-15

Slovenka odskakuje na stav 40:15.

30-15

Schmiedlová zvládla ďalšiu výmenu.

15-15

Slovenská tenistka vyrovnáva skóre v tomto geme.

0-15

Schmiedlovej forhandový úder smeroval do autu.

1:2

1:2

1:2

Return Schmiedlovej skončila v aute. Sakkariová vyhrala svoje podanie a dostáva sa prvýkrát v zápase do vedenia.

30-40

Schmiedlová sa snaží skomplikovať život Sakkariovej na podaní a znížila na rozdiel fiftínu.

15-40

Eso Sakkariovej.

15-30

Schmiedlová sa pokúša ešte zažať iskričku nádeje.

0-30

0-15

Sakkariová lepšie vstupuje do tretieho gemu.

1:1

Schmiedlová posiela loptičku do autu. Sakkariová premieňa tretí brejkbal a vyrovnáva skóre na 1:1.

30-40

Schmiedlová zatlačila súperku a prinútila ju k chybe.

15-40

Sakkariová poslala úder do autu a prvý brejkbal nedokázala premeniť.

0-40

Sakkariová si pri podaní slovenskej tenistky vypracovala tri brejkbaly.

0-30

Sakkariová chce naspäť stratené.

0-15

Sakkariová začína pri podaní Schmiedlovej lepšie.

1:0

Schmiedlová sa natlačila na sieť a víťazným úderom ukončila úvodný gem zápasu. Čistou hrou sa jej podarilo získať podanie súperky.

40-0

Slovenská tenistka sa pri podaní súperky dopracovala hneď k trom brejkbalom.

30-0

Schmiedlová si pripisuje ďalší fiftín.

15-0

Schmiedlová vstupuje do zápasu úspešne.

0:0

Na víťkazku zápasu Anna Karolína Schmiedlová – Maria Sakkariová čaká v 2. kole lepšia z dvojice Ana Bogdanová – Kirsten Flipkensová.
VZÁJOMNÉ ZÁPASY:
Anna Karolína Schmiedlová a Maria Sakkariová odohrali už odohrali jeden vzájomný zápas. V tomto roku v tureckom Istanbule zvíťazila v 1. kole na antuke Maria Sakkariová 6:2, 6:3.
Maria Sakkariová je 21-ročná grécka tenistka, ktorá sa narodila v Aténach. Vo svetovom rebríčku jej patrí 99. miesto, najvyššie bola na 94. mieste (august 2016). Zverenka trénera Germana Puentesa si ešte nevybojovala na okruhu WTA žiadny titul. Na turnaji Tashkent Open je po prvýkrát v kariére. Maria Sakkariová sa naposledy predstavila na turnaji v Soule, kde už v 1. kole nestačila na Zhang Shuai a natiahla tak svoju sériu prehier v jednom rade už na štyri.
Anna Karolína Schmiedlová je talentovaná a sympatická 22-ročná slovenská tenistka, ktorá sa narodila v Košiciach. Pochádza zo športovej rodiny. Jej otec Juraj hral hokej za VSŽ Košice a matka Martina bola česko-slovenskou majsterkou vo vodnom lyžovaní. Vo svetovom rebríčku jej patrí 100. miesto, najvyššie bola na 26. mieste (október 2015). Zverenka trénera Milana Martinca vybojovala na okruhu WTA dva tituly. Na turnaji Tashkent Open je po prvýkrát v kariére. Anna Karolína Schmiedlová sa naposledy predstavila na turnaji v Soule, kde ju po výhre nad Piterovou zastavila v osemfinále Monica Niculescuová.
Od 26.septembra do 1. októbra prebieha v uzbekistanskom Taškente ženský tenisový turnaj kategórie WTA International pod názvom Tashkent Open 2016. Podujatie sa odohráva na otvorených kurtoch s tvrdým povrchom značky Plexipave. V pavúku figuruje aj jediná slovenská tenista Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v ako nenasadená hráčka narazí v prvom kole na taktiež nenasadenú Mariu Sakkariovú z Grécka. Najvyššie nasadenou hráčkou je potom, čo sa z turnaja odhlásila Johana Larssonová Belgičanka Kirsten Flipkensová, titul obhajuje turnajová štvorka Nao Hibinová z Japonska.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 08:40.