1:2 2:6, 6:2, 3:6

26.09.2016, 06:16 • Kurt č.1 • 1. kolo • Tomáš Daniš

Tipsport: 2.8 1.38

Alizé Cornetová podľahla Dominike Cibulkovej 2:6, 6:2 a 6:3.
V prvom sete bola slovenská tenistka lepšou hráčkou. Svojou agresívnou hrou tlačila súperku do defenzívy a nútila ju k chybám. Dvakrát ju dokázala zlomiť na podaní, pričom to svoje nestratila ani raz a tak zaslúžene ovládla prvé dejstvo 6:2. V druhom sete Cornetová zlepšila pohyb a agresivitou sa už dokázala súperke vyrovnať. Francúzska zobrala v závere druhého setu nasadenej hráčke číslo 10 trikrát po sebe servis a získala druhý set 6:2. Vstup do tretieho setu vyšiel lepšie slovenskej tenistke, ktorá sa postupne dostala do vedenia 4:0. Cornetovej sa ešte podarilo zápas zdramatizovať, keď stiahla na 3:4, no v ďalšom priebehu už na zvrat nemala sily. Cibulkovej patrili ďalšie dva gemy a rozhodujúci set tak vyhrala 6:3. Slovenská jednotka upravila vzájomnú bilanciu s Cornetovou na 5:1 a v 2. kole sa postaví proti Nemke Laure Siegemundovej. (08:38:37)

Koniec zápasu

3:6

Cornetová pokazila forhandový úder po čiare a je dobojované! Cibulková premenila hneď prvý mečbal a tretí-rozhodujúci set vyhrala 6:3.

15-40

A ďalšia dvojchyba Cornetovej. Slovenská tenistka sa celkom ľahko dopracovala k dvom mečbalom.

15-30

Cornetová robí v nevhodnom čase dvojchybu.

15-15

Po svojom druhom podaní dokázala vyrovnať stav na 15:15.

0-15

Cornetová je poriadne rozladená a naďalej sa jej nedarí.

3:5

Cibulková obhodila súperku po čiare. Loptička síce skončila v aute, ale Cornetová ju tam tečovala. Čistou hrou na podaní sa slovenská tenistka už priblížila k víťazstvu v tomto zápase.

0-40

Cornetová pokazila forhandový úder, ktorý zahrala do autu.

0-30

Cibulková si pripisuje ďalší fiftín. Cornetovej úder skončil v sieti.

0-15

Cibulková úspešne vstupuje do ôsmeho gemu tretieho setu. Cornetová poslala return ďaleko za základnú čiaru súperky.

3:4

Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.

3:4

Dominika Cibulková si počas krátkej prestávky prizvala k lavičke trénera Mateja Liptáka.

3:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

3:4

Cornetová pokračuje v stíhacej jazde. Podržala si svoj servis a znížila stav v treťom sete už len na rozdiel jediného gemu. Cibulková má však stále výhodu jedného brejku.

40-30

Cornetová nakláňa gem na svoju stranu.

30-30

Krátky return Cibulková upratala Francúzska okamžite forhandom do rohu kurtu.

15-30

Po víťaznom forhandovom údere presne do rohu kurtu sa dostáva Dominika do vedenia.

15-15

Cibulková okamžite vyrovnala stav.

15-0

Cornetová krásnym víťazným forhandovým úderom po čiare rýchlosťou 116 km za hodinu vstupuje úspešne do siedmeho gemu.

2:4

Po druhom podaní Cibulkovej sa dostala Cornetová do tlaku, ktorý zakončila razantným víťazným forhandovým úderom. Cibulková po prvýkrát v treťom sete prišla o svoje podanie.

A-40

Nasadená desiatka turnaja opäť chybuje. Ďalší brejkbal pre Cornetovú.

40-40

Cornetová si to sama pokazila. Ľahký úder z forhandu poslala do autu.

A-40

Cornetová odrazila útok Cibulkovej a perfektným spôsobom napokon zvládla celú výmenu. Francúzska má brejkbal.

40-40

Cornetová si presným forhandom do rohu vynútila chybu súperky a ide sa do zhody.

30-40

Cibulková nátlakovou forhandovou hrou prinútila súperku k chybe.

30-30

Piata dvojchyba slovenskej tenistky v zápase.

15-30

Cibulková sa znova posúva do vedenia v tejto hre.

15-15

Forhandový úder Cornetovej pristál presne na čiare.

0-15

Cibulková naštartovala gem na podaní krásnym víťazným forhandom. Rýchlosť úderu 127 km za hodinu.

1:4

1:4

1:4

Alizé Cornetová sa prvýkrát v treťom sete dokázala presadiť, keď si vyhrala svoje podanie čistou hrou. Znížila tak stav v rozhodujúcom dejstve na 1:4.

40-0

Cibulková poslala loptičku do siete.

30-0

Piate eso Cornetovej v zápase.

15-0

Zdecimovaná Cornetová sa ešte snaží niečo s výsledkom urobiť. Gem na podaní začala excelentne. Po víťaznom bekhendovom voleji získala úvodný fiftín.

0:4

Cornetová zahrala úder veľmi ďaleko. Loptička je v aute a to znamená, že Cibulková aj po druhýkrát v treťom sete potvrdila brejk z predošlej hry.

40-A

Cibulková zahrala dva údery po sebe až na základnú čiaru Cornetovej. Prvý ešte dokázala Francúzska vrátiť, ale druhý už nie. Loptičku poslala do siete.

40-40

Cornetová víťazným bekhendom do odkrytej časti kurtu posiela gem do zhody.

30-40

Kvalitné podanie Cibulkovej bolo základnom úspechu celej výmeny.

30-30

Francúzska to ešte nezabalila a vyrovnáva na 30:30.

15-30

Cornetová tentoraz istým víťazným forhandom dokázala predčiť Cibulkovú.

0-30

Prasiatko vyrušilo Cornetovú natoľko, že svoj nábehový forhand poslala následne do autu.

0-15

Bekhendový return Cornetovej skončil v sieti.

0:3

0:3

0:3

Po dlhej výmene od základnej čiary posiela Cornetová loptičku do autu. Slovenská tenistka po druhýkrát v rozhodujúcom sete berie súperke servis.

40-A

Krásny víťazný return po čiare znamená ďalší brejkbal pre Cibulkovú.

40-40

Cornetová odvrátila brejkbal a gem vracia naspäť do zhody. Táto hra trvá už viac ako sedem minút.

40-A

Cornetová robí v nesprávnej chvíli dvojchybu a dáva tak zadarmo brejkbalovú šancu Dominike.

40-40

Cibulková zatlačila súperku, presunula sa na sieť a výmenu zakončila víťazným forhandom.

A-40

Cornetovej kraťas už Slovenka nestihla odohrať cez sieť.

40-40

Cibulková svojou aktívnou hrou prinútila súperku k chybe.

A-40

Eso Cornetovej.

40-40

Istým forhandovým úderom odvrátila Cornetová brejkbal.

30-40

Cornetová sa tlačila síce na sieť, no pokazila volej a bude tak čeliť brejkbalu.

30-30

Cibulková doťahuje na 30:30. V treťom sete zatiaľ nechce pustiť Cornetovú na tabuľu skóre.

30-15

Chybuje aj Cornetová, ktorá vyhodila loptičku do autu.

30-0

Cibulková poslala úder do siete.

15-0

Cornetová získala peknú výmenu, keď "vyšachovala" súperku na sieti.

0:2

V treťom sete Cibulková pokračuje v koncentrovanom výkone a po vyhratí vlastného podania už vedie 2:0.

15-40

Cornetová robí scény. Opäť sa jej nepáčil výrok rozhodcov. Má však k dispozícii jastrabie oko. Toto robí len preto, aby Slovenku rozhádzala.

15-30

Po dobrom podaní Dominiky sa dostala síce Francúzska do výmeny, ale napokon ju zakončila úderom do autu.

15-15

Cibulková sa presadila víťazným forhandovým úderom.

15-0

Bekhendový úder od základnej čiary v podaní Cibulkovej letel príliš ďaleko. Čiaroví rozhodcovia hlásia aut.

0:1

Výmenu od základnej čiary sa snažila Francúzska zakončiť forhandovým čopom, loptička však smerovala do autu.Cibulková vstupuje do tretieho setu už s brejkom vo vrecku.

40-A

Slovenská tenistka si opäť nakročila k sieti, ale tentoraz zahrala svoj neomylný forhandový úder.

40-40

Cibulková po nakročení k sieti nezvládla bekhendový volej.

40-A

Cornetová lobovala súperku na sieti, no loptička zaletela tesne do autu. Francúzska sa veľmi hnevá na rozhodcov. Nič to však nemení na tom, že bude čeliť brejkbalu.

40-40

Cibulková tentoraz poslala return presne na základnú čiaru.

A-40

Return Cibulkovej skončila tesne v aute za základnou čiarou Francúzsky.

40-40

Priamym bodom z podania odvracia Cornetová aj druhý brejkbal. Ide sa do zhody.

30-40

Cibulková posiela loptičku do autu a tak svoj prvý brejkbal v treťom sete nevyužila.

15-40

Cornetová sa nátlakovej hre súperky dlho bránila, ale napokon jej to nebolo nič platné. Vo výmene zahrali hráčky 21 úderov.

15-30

Cibulková dostala súperku pod tlak a výmenu zakončila víťazným bekhendom presne do rohu.

15-15

Cibulkovej forhandový úder po čiare skončil v aute.

0-15

Do tretieho setu vstúpila úspešným fiftínom Cibulková. Cornetovej úder smeroval do siete.

6:2

Cornetová využila setbal na prvý pokus a druhé dejstvo tak získala pomerom 6:2. V druhom sete bola Francúzska lepšou hráčkou, keď zlepšila pohyb a spresnila svoje údery. O osude tohto zaujímavého a mimoriadne kvalitného zápasu rozhodne tretí set.

40-30

Prekrásny return Cornetovej presne po čiare. Je to víťazný úder, po ktorom má francúzska tenistka setbal.

30-30

Na dobrý return Cornetovej už nenašla Cibulková adekvátnu odpoveď.

15-30

Forhandový úder Cornetovej letel do autu za základnú čiaru súperky.

15-15

Cibulková poslala svoj krížny úder z forhandu tesne do autu.

0-15

Return Cornetovej skončil v sieti.

5:2

5:2

5:2

Dvojchybou ukončila Cornetová gem na podaní a púšťa tak súperku ešte do hry o druhý set.

30-40

Cornetovej nevyšiel forhandový úder po čiare. Loptička skončila opäť v sieti.

30-30

Bekhendovú koncovku z obrannej pozície nasmerovala Cornetová do siete.

30-15

Dvojchyba francúzskej tenistky.

30-0

Víťazný forhandový úder Cornetovej niesol všetky známky kvality.

15-0

Cornetová vstupuje do gemu na podaní úspešne. Pomohol jej dobrý servis.

5:1

Cibulková znova nezvládla výmenu. Ďalší úder poslala do autu a to znamená, že už druhýkrát v druhom sete stratila svoj servis. Cornetová bude podávať na zisk druhého setu.

A-40

Po dobrom podaní poslala Cibulková loptičku do autu a bude čeliť opäť brejkbalu.

40-40

Priamym bodom z podania Slovenka odvracia hrozbu straty podania.

40-30

Cibulková robí opäť dvojchybu.

30-30

Cibulková rýchlo vyrovnáva skóre po veľmi kvalitných úderoch sa dočkala chyby súperky.

30-15

Cornetovej pomohlo jastrabie oko. Loptičku poslala presne na základnú čiaru. Vzápätí spravila Slovenka dvojchybu.

15-15

Cornetová zvládla súboj na sieti a víťazným úderom vyrovnáva stav v geme.

0-15

Cibulková po dohovore s trénerom Liptákom začína šiesty gem druhého setu úspešne.

4:1

4:1

4:1

Cornetová ukončila gem čistou hrou a potvrdila tak získaný brejk z predošlej hry.

40-0

Nádherný víťazný bekhendový úder Cornetovej presne do rohu kurtu.

30-0

A ďalšie eso.

15-0

Eso Francúzsky.

3:1

Cornetová prekrásnym víťazným bekhendom do rohu ukončila výmenu od základnej čiary a berie Cibulkovej podanie.

40-15

Bekhendový úder Cibulkovej smeroval do autu. Cornetová má dva brejkbaly.

30-15

Cornetová kontruje taktiež víťazným úderom po čiare.

15-15

Cibulková zahrala krásny víťazný forhandový úder po čiare rýchlosťou 125 km za hodinu.

15-0

Cornetová zlepšuje svoju hru. Výborným pohybom a presnými údermi dostáva Cibulkovú pod tlak a tá začína chybovať.

2:1

2:1

2:1

Priamy bod z podania pre Cornetovú. Slovenská tenistka posiela nečistý úder do autu.

40-15

Dvojchyba Cornetovej, ktorá by ju však v konečnom výsledku tohto gemu nemala mrzieť.

40-0

Cornetová presnými údermi až k základnej čiare dostala Cibulkovú pod tlak a výmenu napokon zakončila smečom.

30-0

Krásnym víťazným bekhendom po čiare získala Cornetová ďalší fiftín.

15-0

Po dobrom podaní sa Cornetová presunula k sieti, kde zahrala víťazný úder forhandom.

1:1

Dominika Cibulková si pripisuje čistú hru na podaní a veľmi rýchlo tak vyrovnala stav v druhom geme na 1:1.

0-40

Cibulková zahrala ďalší víťazný bekhendový úder do rohu.

0-30

Výborný Dominikin servis na stredovú podávaciu čiaru returnuje Cornetová do autu.

0-15

Cibulkovej víťazný bekhendový kríž otvára druhý gem druhého setu.

1:0

Prvým esom v zápase ukončila Cornetová úvodnú hru druhého setu. Francúzska vedie 1:0.

40-15

Výmenu od základnej čiary tentoraz pokazila Cibulková.

30-15

Cornetovej forhandový úder skončila v sieti.

30-0

Cornetová si pripisuje ďalší fiftín.

15-0

Do druhého setu vstupuje lepšie Cornetová, Bratislavčanka poslala loptičku do autu.

2:6

Dominika Cibulková ukončila výmenu víťazným krížnym bekhendom a čistou hrou zakončila prvý set pomerom 6:2.

0-40

Nekvalitný stopbal Francúzsky upratala súperka úderom po čiare presne do rohu ihriska.

0-30

Výmenu od základnej čiary ukončila Cornetová bekhendovým úderom do siete.

0-15

Cibulková s novými loptičkami začína dobre. Francúzska vyhodila loptičku do autu.

2:5

2:5

2:5

Cornetová posiela svoj forhandový úder do autu. Cibulková jej tak po druhýkrát v prvom sete berie servis a bude už o chvíľu podávať na víťazstvo v úvodnom dejstve.

15-40

Cibulková si vypracovala dva brejkbaly. Cornetovú neposlúcha servis.

15-30

Cornetová sa opäť po dobrom podaní tlačila na sieť, ale forhandom poslala loptičku len do siete.

15-15

Cornetová sa tentoraz po dobrom podaní natlačila na sieť a víťazným forhandom zakončila výmenu.

0-15

Obrovský tlak Cibulkovej. Slovenská tenistka si nakročila do kurtu a víťazným forhandom do rohu ukončila výmenu.

2:4

Return Cornetovej zastavila páska siete. Cibulková sa posúva do vedenia o dva gemy.

40-A

Priamy bod z podania pre Cibulkovú.

40-40

Cibulková aj po druhýkrát v geme hrozbu straty podania zažehnala.

A-40

Cornetová predviedla krásny víťazný forhandový krížny úder a znova má brejkbal.

40-40

Cibulkovej úder od základnej čiary stroskotal v sieti.

40-A

Cibulková hrá parádne úder k základnej čiare a dostáva Cornetovú pod tlak. Francúzska v obrane nestíha a chybuje.

40-40

Po krásnej výmene od základnej čiary dokázala Cibulková odvrátiť brejkbal súperky excelentným víťazným úderom do rohu.

40-30

Cibulková vyhadzuje loptičku z bekhendu do autu a Cornetová tak má prvý brejkbal.

30-30

Cibulkovej dnes nevychádza prvý servis. Po jej druhom podaní zahrala Cornetová krásny víťazný return po čiare.

15-30

Francúzska sa snaží ešte niečo urobiť s týmto gemom.

0-30

Slovenská tenistka pokračuje v úspešnom ťažení. Cornetová nestíha hrať svoje úder, k loptičkám pristupuje neskoro, jednoducho jej pohyb je katastrofálny.

0-15

Cibulková získala prvý fiftín v šiestom geme a to i napriek tomu, že musela ísť cez svoj druhý servis. Pomohla jej súperka chybným úderom do siete.

2:3

2:3

2:3

Cibulková poslala loptičku do siete a tak si Cornetová podržala svoje podanie. Stále však stráca na súperku jeden brejk.

40-15

Cornetová sa presadila víťazným forhandovým úderom do odkrytej časti kurtu.

30-15

Po dobrom podaní sa Cornetová presunula na sieť, kde zahrala ďalší víťazný úder.

15-15

Cornetová sa pokúsila súperku na sieti prelobovať. Do istej miery jej to vyšlo, pretože Cibulkovej smeč nebol úspešný.

0-15

Po dobrom returne si prvý fiftín v piatej hre pripisuje Cibulková.

1:3

Krásnym víťazným bekhendovým úderom do rohu ukončila Dominika Cibulková úspešne gem na podaní.

30-40

Po dlhšej výmene posiela Cornetová loptičku do autu.

30-30

Cibulkovej nefunguje servis, čo súperka využíva na vyrovnanie skóre v geme.

15-30

Tentoraz francúzska tenistka ťaží z dvojchyby Cibulkovej.

0-30

Po druhom podaní Cibulkovej prišiel dlhý return súperky a tak sa Slovenka dostáva do vedenia 30:0.

0-15

Cibulkovej stopbal síce Cornetová stihla odohrať, ale už nie presne.

1:2

1:2

1:2

Bekhendový úder po čiare poslala Cornetová do autu a to znamená, že druhý brejkbal Cibulkovej bol premenený. Bratislavčanka sa prvýkrát v zápase dostala do vedenia.

30-40

Cibulková svoju prvú šancu nevyužila. Forhandový úder poslala do siete.

15-40

Slovenská tenistka sa dopracovala k dvom brejkbalom potom, čo slajzovaný úder Cornetovej skončila v sieti.

15-30

Po druhom podaní Cornetovej sa dostala Dominika do tlaku a vynútila si ním chybu súperky.

15-15

Return Slovenky smeroval za základnú čiaru súperky.

0-15

Francúzska posiela loptičku do siete.

1:1

Dominika Cibulková si podržala svoj servis a bez väčších problémov vyrovnala stav na 1:1.

15-40

Cibulková predviedka zdrvujúci tlak, ktorý zakončila forhandovým volejom.

15-30

A ďalšia forhandová chybička na strane Cornetovej,.

15-15

Forhandový úder poslala do siete aj slovenská hráčka.

0-15

Po druhom podaní Cibulkovej sa dostala síce Francúzska do výmeny, no veľmi rýchlo ju pokazila forhandovým úderom.

1:0

Cornetová zvládla úvodný gem na podaní a ujíma sa vedenia 1:0.

40-30

Priamy bod z podania pre Cornetovú.

30-30

Slovenská tenistka nádherne obhodila súperku na sieti.

30-15

Cibulková sa pokúsila obhodiť súperku, no tá sa hodila po loptičke, volej však nezvládla.

30-0

Po dobrom podaní si Cornetová nakročila k sieti a víťazným forhandom ukončila výmenu.

15-0

Forhandový úder Cibulkovej po čiare priniesol sporný moment. Jastrabie oko sa priklonilo na stranu podávajúcej tenistky. Bol to však skutočne doslova milimetrový aut.

0:0

Na víťkazku zápasu čaká v 2. kole nenasadená Nemka Laura Siegemundová, ktorá zdolala svoju prvú prekážku na turnaji Danku Koviničovú z Čiernej Hory 6:7(7), 7:5, 6:4.
VZÁJOMNÉ ZÁPASY:
Alizé Cornetová a Dominika Cibulková odohrali už päť vzájomných zápasov, pričom v tejto bilancii vedie Slovenka 4:1 na zápasy. Posledné dve bitky sa odohrali vlani. Najskôr v 3. kole na US Open zvíťazila Cibulková 7:5, 6:2, aby následne v Toronte uspela v 2. kole Cornetová 6:3, 6:2.
Alizé Cornetová je 26-ročná francúzska tenistka, ktorá sa narodila v Nice. Vo svetovom rebríčku jej patrí 56. miesto, najvyššie bola na 11. mieste (február 2009). Zverenka trénera Benjamina Ebrazideha vybojovala na okruhu WTA päť titulov. Na turnaji Wuhan Open je po tretíkrát v kariére, pričom do hlavnej súťaže postúpila z kvalifikácie. V roku 2014 skončila svoju púť v turnaji vo štvrťfinále, keď nestačila na Kanaďanku Bouchardovú. Vlani sa porúčala už v prvom kole po prehre s Nemkou Juliou Goergesovou. Víťazska juniorského French Open 2007 sa naposledy predstavila na US Open, kde v prvom kole prehrala s Lucicovou 4:6, 1:6. Vo Wuhane už má za sebou úspešnú dvojkolovú kvalifikáciu, v ktorej zdolala Jennifer Bradyovú aj Katerinu Bondarenkovú v dvoch setoch.
Dominika Cibulková je 27-ročná slovenská tenistka, ktorá sa narodila v Bratislave. Vo svetovom rebríčku jej patrí 12. miesto, najvyššie bola na 10. mieste (marec 2014). Zverenka trénera Mateja Liptáka vybojovala na okruhu WTA šesť titulov. Na turnaji Wuhan Open je po tretíkrát v kariére, pričom v pavúku figuruje ako nasadená desiatka turnaja. V rokoch 2014 a 2015 vypadla už v prvom kole, keď nad jej sily bola Keysová a Brengleová. Finalistka Australia Open 2014 sa naposledy predstavila na turnaji v Tokiu, kde po tesnom trojsetovom víťazstve nad Šafářovou následne prehrala v osemfinále hladko s Osakovou 2:6, 1:6.
Od 25.septembra do 1. októbra prebieha v čínskom Wuhane ženský tenisový turnaj kategórie WTA Premier 5 pod názvom Dongfeng Motor Wuhan Open 2016. Podujatie sa odohráva na otvorených kurtoch s tvrdým povrchom značky Decoturf II. V nabitom pavúku figuruje aj jediná slovenská tenista Dominika Cibulková, ktorá v ako nasadená desiatku turnaja narazí v prvom kole na úspešnú kvalifikantku z Francúzska Alizé Cornetovú. Najvyššie nasadenou hráčkou podujatia je svetová jednotka Angelique Kerberová, titul obhajuje turnajová šestka Venus Williamsová.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 06:15.