koniec (1:2, 0:2, 0:4)

22.10.2016, 13:00 • Kazachstan Arena • Radek Kozel cz

Tipsport: 2.96 4.0 2.1

Já se s vámi již pro tuto chvíli loučím. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů z KHL napočtenou. (15:22:54)
Utkání je za námi a výsledek hovoří jasně. Lokomotiv Jaroslavl svého dnešního soupeře ve všem předčil a konečné skóre 8:1 v neprospěch Astany je ještě poměrně milosrdné.

59:44

Jaroslavl právě vstřelila branku!
Předzápasové prognózy nelhaly, když jasně favorizovaly hostující celek. Ten totiž svého soupeře jasně válcuje, čehož je důkazem osmý gól z hole MOSALJOVA. Asistence: Galimov, Apalkov.

59:02

Kučin se sice byl o puk statečně, leč marně. Hrát budou hosté.
Dnešní utkání sleduje 6 213 diváků.

58:43

Dallmanova nahození kryje Sudnicin a vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.

58:08

58:08 Pavel KRASKOVSKIJ - 1:7

58:08

Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl využívají početní výhody po 37 vteřinách, kdy sedmou branku přidává KRASKOVSKIJ. Asistence: Rafikov, Polunin.

57:31

Avšak je tu další problém pro domácí, neboť za hákování je vyloučen Bochenski.

57:02

56:48

Šalapov vyhazuje přes všechny čáry a unavená čtveřice domácích střídá.

56:09

Jako na střelnici se musí cítit Kolesnik, který vytáhl další zákrok po dorážce Pašnina.

55:54

A další zákrok pro Kolesnikova, tentokrát po ráně Loktionova.

55:29

Ljubuškin mohl přidat sedmou branku Jaroslavle, ale proti byl brankář Kolesnik.

55:02

Zmar a zmar. Asi tak by se dalo okomentovat snažení Barysu o snížení. To bude o to komplikovanější, že na trestnou lavici usedá za podražení Semjonov.

54:29

Snad ani Rymarev teď nevěří tomu, co že to spálil. Na domácího útočníka vzývala odkrytá klec, ale on namísto jasného gólu trefil pouze beton brankáře.

54:02

Lipinovu střelu skryl ve své výstroji Sudnicin.

53:49

Ani ti už se však nevrhají do útočení s takovou vervou, jako tomu bylo ještě před několika málo minutami. Utkání se tak již víceméně dohrává.

53:09

Osipov vystřelil od modré, leč nepřesně. Hrát mohou domácí.

52:19

Modla finského hokeje teď navíc předvedla efektivní a efektní kličku proti Trivinimu.

52:07

Grencova zadovka se stala snadnou kořistí pro Kontiolu.

51:57

Frustrovaný Kučin teď s velkou nelibostí nese verdikt sudích, a sice ofsajd.

51:29

Sudnicin se zaskvěl zákrokem lapačkou po střele Kučina.

51:01

Rafikova střela končí pouze na boční síti klece.

50:42

Dallmanova dělovka byla sice tečována, ale pouze soupeřem a to tak šikovně, že končí v ochranné síti.

50:18

Pašninovu střelu z úhlu zablokoval obránce.

49:16

A rozhodčí pískají další ofsajd. Tímhle tempem domácí na nějaký zvrat v zápase rozhodně nedosáhnou.

48:59

Starčenko si narazil se spoluhráčem, ale výsledkem budiž jen ofsajd.

48:29

Hostujícího hokejisté teď drží puk ve svém vlastním obranném pásmu a nikam se již nehrnou.

48:03

Dawes zkusil své štěstí napodruhé, ale dopadl stejně jako před malou chvilkou. Ztroskotal na brankáři.

47:42

A další zákrok pro Kolesnika, tentokrát po střele Dawese.

47:13

Talbotovu dorážku z bezprostřední blízkosti brilantně vyrazil Kolesnik.

46:53

Šin neudržel proti přesile puk a hrát mohou hosté.

46:11

46:11 Alexandr POLUNIN - 1:6

46:11

Tohle je již pořádný debakl. Po ose Korškov, Rafikov se puk dostal až k POLUNINOVI, který jej umístil do sítě. Asistence: Rafikov, Korškov.

45:57

Kontiola mohl ujet do přečíslení s Kozunem, ale nakonec z toho bude pouze vyhozený kotouč a střídání.

45:19

Rafikov vybojoval puk a hosté tak mohou vystřídat.

44:57

Tentokrát se o možnost zaútočit připravili domácí sami, jelikož nezvládli přechod do pásma.

44:29

Nahození Semjonovoa sbírá hostující obrana, která puk posílá okamžitě směr Kolesnik.

44:14

Tohle situaci hráčům Barysu nikterak neusnadní, neboť po špatném střídání musí jít do čtyř.

43:56

Kronwall ranou od modré prověřil Kolesnika.

43:02

Ještě při střídání na sebe oba kohouti něco pokřikují u střídaček. Dočkáme se ve zbytku utkání nějaké vážnější výměny názorů?

42:28

Střelec poslední branky si však nenechal nic líbit a teď naopak přišpendlil Markelova na mantinel.

42:17

Markelov poslal k ledu tvrdým hitem Talbota.

41:38

Ani ti si však kusu černé gumy příliš dlouho neužili, neboť jim ji uzmul Osipov.

41:29

Loktionov přišel o puk při přechodu do pásma a hrát mohou domácí.

41:10

41:10 Maxime TALBOT - 1:5

41:10

Domácí sice vstoupili do třetí třetiny skvěle, ale pátou branku v zápase přidávají domácí. Připisuje si ji na své konto TALBOT. Asistence: Kronwall, Kontiola.

40:56

A Dallman si v krátkém časovém sledu připisuje druhou střelu, která je však zablokována.

40:36

A další zákrok pro Sudnicina, tentokrát po střele Dallmana.

40:13

Semjonov vypálil, avšak jeho střelu kryje Sudnicin.

40:01

Druhá třetina je minulostí a stav je prozatím příhodnější pro hokejisty z Jaroslavle. Ti ve druhé třetině přidali dvě branky a aktuálně tedy vedou 4:1.

40:00

39:12

A hostující defenzíva se znovu osvobozuje a na led přichází čerstvé síly.

38:49

Koledov vyhazuje a hosté střídají.

38:20

A další přesilovka pro domácí, tentokrát po podražení Polunina.

37:59

37:18

A podobně dopadl při svém zakončení i Bochenski.

36:54

Střelu Dawes pohodlně kryje brankář.

36:42

Hosté jsou sice uzamčení při vlastním oslabení v obranném pásmu, ale hokejisté Astany si nejsou schopni vytvořit kloudnější šanci.

35:59

Za podražení putuje na trestnou lavici hostující Pašnin.

35:46

Další rána Kozuna již byla o poznání přesnější, ale Kolesnik si s ní věděl rady.

35:18

Kozunovo zakončení od modré postrádalo nejen přesnost, ale i razanci.

34:52

Do jednoho takového ujel Polunin, ale Semjonov obranným zákrokem z kategorie last minute překazil hostujícímu útočníkovi šanci.

34:15

Domácí vědomi si své ztráty vrhají všechny síly do útoku. Hosté se spoléhají především na rychlé brejky.

33:58

Grenc sváděl na brankovišti tvrdý souboj, ale k dorážce se nedostal.

33:26

Rymarev našel v dobré palebné pozici Starčenka, jehož pokus jen těsně míjí branku.

32:46

Šin ujížděl sám na brankáře, ale bekhendovou kličku nezvládl.

32:09

Ljubuškin střelou od mantinelu míjí!

31:46

Hra má i za poměrně jednoznačného stavu solidní tempo a diváci se rozhodně nenudí.

31:09

Kronwall měl volný prostor ke střele a tak také vystřelil, leč nepřesně.

30:54

Domácí nezvládli přechod do pásma je pískán ofsajd.

30:15

Maximální soustředění na svůj výkon! (y)

30:15

Koledov ujel svému strážci, ale následně ztratil rovnováhu a o puk přišel.

29:56

Domácí střídají brankáře. Karlssona nahrazuje Kolesnik.

29:56

29:56 Stanislav ČISTOV - 1:4

29:56

Hokejisté Jaroslavle navyšují svůj náskok na rozdíl tří branek, což se bude domácím již těžko dohánět. Po asistence Averina si branku připisuje ČISTOV. Asistence: Averin.

29:03

Kontiola mohl přidat druhou branku v zápase, ale proti byl Karlsson a jeho levý beton.

28:46

Tentokrát již Pašnin vypálil, avšak jeho pokus byl hodně nepřesný.

28:34

Pašnin mohl střílet, ale namísto toho volil přihrávku, která se stala snadnou kořistí pro soupeře.

27:59

Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Sudnicina.

27:31

27:31 Petri KONTIOLA - 1:3

27:31

Mé předcházející tvrzení však vzalo velice brzy za své, neboť po přihrávce Kozuna střílí branku KONTIOLA. Asistence: Kozun.

26:58

Po delší časové odmlce způsobené technickými potížemi se vracíme zpět do utkání. Stav zůstává i nadále příhodnější pro Jaroslavl.

23:54

Hosté jsou od úvodu druhé třetiny přeci jen aktivnějším celkem a diktují tempo.

22:54

Totéž však platí i o střele Dallmana a dorážce St. Pierra.

22:03

Kozunova střele neměla takové parametry, aby se dala považovat za nebezpečnou.

21:43

A domácí těží z této chyby Osipova, neboť svírají soupeře před jeho bránou.

21:12

Osipov si neporozuměl se spoluhráčem a pouze odevzdal puk soupeři.

20:53

A ani napodruhé nedokázal domácí bek zamířit přesně.

20:23

Dallman dostal nabito, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

20:01

První třetina utkání je za námi a spokojenější po ní mohou být hosté. Ti sice od osmé minuty po brance St. Pierra prohrávali, ale díky trefám Apalkova a Kozuna jsou momentálně ve vedení 2:1.

20:00

19:53

Domácí budou moci vyrovnat v samém úvodu druhé periody, neboť do ní nastoupí v přesilovce.

19:30

19:30 Brandon KOZUN - 1:2

19:30

KO pro Astanu! Trojice hráčů, jejichž příjmení začínají shodně na KO si teď pohrála s obranou a výsledkem je branka KOZUNA. Asistence: Koledov, Kontiola.

18:54

Koledov našel rozjetého spoluhráče, ale ten prudkou přihrávku nedokázal zpracovat.

18:23

Starčenko vybojoval v rohu kluziště puk a vyhazuje jej přes celé hřiště.

18:02

Osipov se nerozpakoval a střelou od modré vyprášil výstroj brankáře.

17:52

Semjonov si odsedí dvě minuty za držení protihráči.

17:03

Kronwallova střela míjí jen těsně levou tyč!

16:40

15:55

Kadějkin si počínal v souboji na hranici pravidel, ale hosté mohou i nadále útočit.

15:26

Kontiola dostal nabito, avšak z dobré pozice trefil pouze bránícího hráče.

14:59

Hra v početní převaze se prozatím hostům nedaří a domácí se v poklidu brání.

14:40

Domácí půjdou do čtyř. Proti pravidlům se provinil Dallman.

13:39

Nikulin nahodil puk, který skryl hostující gólman ve výstroji.

13:09

Lipinova dělovka od modré končí pouze za brankou.

12:54

Grenc přišel o puk v nebezpečné blízkosti vlastní klece, čehož však hosté nedokázali využít.

12:03

Na ostřejší výměnu názorů to teď vypadalo mezi Savčenkem a Osipovem, avšak sudí oba kohouty rychle rozehnali.

11:42

Markelov pouze nahodil puk za bránu, kde se o něj nyní svádí tvrdý souboj.

11:23

Starčenko je velice aktivní, ale prozatím svými pokusy míří pouze do připraveného brankáře.

10:59

Rymarev zkusil štěstí střelou z úhlu, avšak na brankáře Sudnicina si nepřišel.

10:13

Domácím však radost z vedoucí branky nevydržela dlouho, neboť již o dvě a půl minuty později vyrovnává APALKOV. Asistence: Talbot, Kozun.

09:56

Kronwall ujel svému strážci, ale nedokázal vystřelit přesně.

09:02

Manuchov si vybruslil až do střelecké pozice, odkud však nezamířil přesně.

08:24

Před brankou se snažil tečovat Starčenko, ale puk vůbec netrefil.

08:12

Kronwall se elegantně zbavil dotírajícího protihráče a rozehrál.

07:50

07:50 Martin St. Pierre - 1:0

07:50

Astana právě vstřelila branku!
Domácí se ujímají vedení v utkání! Po ose Bochenski, Dawes se kotouč dostal až k ST. PIERROVI, který jej posílá do sítě. Asistence: Dawes, Bochenski.

06:54

Talbota střela nebyla z nejpřesnějších a končí mimo.

06:23

Osipov to zkusil od modré, ale jeho střela končí pouze za brankou.

05:31

Jejich útočné choutky však po skvělém obranném zákroku Dallmana neměly dlouhého trvání.

05:23

Korškov vybojoval puk u mantinelu a hosté tak mohou i nadále útočit.

05:00

Rafikov se s ničím nerozpakoval a prudkou střelou nechal vyniknout Karlssona.

04:48

Pokus Starčenka byl sražen do ochranné sítě.

04:12

Koledov unikl protihráči, ale přesně nahrát již nedokázal.

03:54

A ani napodruhé nedokázal Dawes trefit prostor brány.

03:31

Dawes střelou od modré nezamířil přesně.

02:54

Hokejisté Astany vstoupili do zápasu aktivněji, ale to je tak prozatím vše. Stav zůstává prozatím bezbrankový.

02:23

Starčenko nerozehrál přesně a hrát mohou hosté.

01:52

Sudnicin toho sice mnoho neviděl, přesto dokázal zasáhnout.

01:42

Pašninova střela byla zablokována.

01:00

Semjonov nepřihrál přesně a je pískáno zakázané uvolnění.

00:35

Šalapov zkusil své štěstí střelou od modré, ale narazil pouze na připraveného brankáře.

00:01

Barys Astana: H. Karlsson (Kolesnik) – M. Semjonov, Dallman, Barker, Trjasunov, Lipin, Šalapov, Savčenko – Dawes, Bochenski, St. Pierre – R. Starčenko, Rymarev, Kučin – N. Ivanov, Trivino, Markelov – Grenc, V. Nikulin, Šin – Melichov.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Krasotkin) – Koledov, Ljubuškin, Manuchov, Kronwall, Pašnin, Rafikov, D. Osipov – Loktionov, Čistov, Averin – Kontiola, Kozun, Talbot – Apalkov, E. Galimov, Mosaljov – Kadějkin, Kraskovskij, Korškov – Polunin.

Rozhodčí: Ovčinikov, Kuljov – Bersenjov, Judin.
Favoritem utkání jsou bezpochyby hokejisté Lokomotivu. Těm se vstup do nového ročníku vydařil a aktuálně jim patří osmé místo v 29. členné tabulce. K tomu jim dopomohl zisk 40 bodů.

Z opačné strany pelotonu k Jaroslavli vzhlíží tým Astany. Kazašský celek se s 26 body drží na 26. pozici, s čímž vedení Barysu nemůže být spokojeno.
Zdravím všechny příznivce nejkvalitnější hokejové ligy v Evropě, a sice KHL. Během sobotního dne pokračuje KHL dalšími zápasy a já vás svým komentářem provedu utkáním mezi celky Barys Astana a Lokomotiv Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

1:8

Góly a asistencie: 8. St. Pierre (Dawes, Bochenski) – 11. Apalkov (Talbot, Kozun), 20. Kozun (Koledov, Kontiola), 28. Kontiola (Kozun), 30. Čistov (Averin), 42. Talbot (Kronwall, Kontiola), 47. Polunin (Rafikov, Korškov), 59. Kraskovskij (Rafikov, Polunin), 60. Mosaljov (E. Galimov, Apalkov)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kolesnik) – M. Semjonov, Dallman, Barker, Trjasunov, Lipin, Šalapov, Savčenko – Dawes, Bochenski, St. Pierre – R. Starčenko, Rymarev, Kučin – N. Ivanov, Trivino, Markelov – Grenc, V. Nikulin, Šin – Melichov.

Lokomotiv Jaroslavľ: Krasotkin (Sudnicin) – Koledov, Ljubuškin, Manuchov, Kronwall, Pašnin, Rafikov, D. Osipov – Loktionov, Čistov, Averin – Kontiola, Kozun, Talbot – Apalkov, E. Galimov, Mosaljov – Kadějkin, Kraskovskij, Korškov – Polunin.

Rozhodca: Ovčinikov, Kuljov – Bersenjov, Judin