2:1

koniec (1:0, 0:0, 1:1)

22.10.2016, 14:00 • Uralec Arena • Tomáš Bečka (@Tomik20), Matěj Langer cz

Tipsport: 2.1 4.0 2.96

Já se tímto společně s kolegou Tomášem Bečkou s Vámi loučím a těším se u dalšího shledání v rámci některého utkání Kontinentální ligy. Napočtenou! (16:25:40)
Československá stopa v utkání:

Petr KOUKAL (JEK) – 0+0, čas na ledě: 15:58
Jan BUCHTELE (JEK) – 0+0, čas na ledě: 11:11

Jakub JEŘÁBEK (CEC) – 0+1, čas na ledě: 25:21
Roman HORÁK (CEC) – 0:0, čas na ledě: 18:53
Dnešní utkání je u svého konce a lépe dopadlo pro domácí celek, který i přes velmi napínavý konec udržel důležité tři body na svom ledě a jednobrankový náskok už dokázal udržet. Zdá se, že si oba celky nechaly to nejlepší do třetí třetiny, ve které jsme viděli více gólů než v předchozích dvou.

59:50

Hru ještě deset sekund před koncem přerušuje hvizd jednoho z arbitrů, když kotouč opustil hrací plochu. Buly před Ustinským.

59:43

Hosté stále drží puk v útoku!

59:21

Proti nebezpečné střele od modré je ale Ustinskij připraven. Nervy pracují na plné obrátky a hráči se už do sebe před klecí Avtomobilistu pouští do sebe.

59:00

Po přerušení následuje vhazování Před Ustinským. To záhy připadá pro Víťaz, který drží herní děj v třetině svého soka.

58:52

Oddechový čas pro hosty.

58:52

Hosté hrají bez brankáře! Využijí?

58:33

A v rychlosti rozehrávají ze své třetiny. Ke koncovce se však stále nemohou dostat

57:49

57:30

V oslabení ujel skoro všem obráncům Aaltonen, tváří v tvář ale brankáře domácích nepřekonal!

56:06

Säteri nyní musí být v opravdu velkém střehu, když v oslabení čelí několika střeleckým či dorážejícím pokusům Avtomobilistu.

55:49

Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jurij Kokšarov – 2 min., hákování).

55:30

S blížicím se koncem základní hrací doby se výrazně navyšuje tempo hry. Zatímco se Víťaz tlačí ke srovnání na 2:2, Jekatěrinburg se pokouší navýšit svůj náskok a téměř pojistit výhru.

55:13

Domácí ale opět hrozí vysokým nátlakem na bránu Säteriho, ten ale odolává jako muž se železnou maskou! Stav tedy stále 2:1!

54:29

Neuvěřitelná šance pro Golyševa! Ten ve forčekingu obral hostující obránce v rozehrávce a ocitl se sám proti Säterimu. V duelu jeden na jednoho neprostřelil brankáře Víťazu!

52:50

Víťaz opět zatlačil Jekatěrinburg hluboko do obranného pásma, jejich brankáře však ohrozit nedokázal.

52:15

Po nahození puku hráči v červeném do icingu se však vhazování bude v brzké době opakovat.

51:44

Vhazování před Ustinskim pro hosty, kteří drží herní děj v polovině domácího celku.

50:52

50:52 Nikolaj TIMAŠOV - 2:1

50:52

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Avtomobilist dokázal uzamknout svého soupeře u brány Säteriho, který následně neudržel ve výstroji dělovku od modré a dorážející NIKOLAJ TIMAŠOV dostal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Torčeňuk.

50:24

Buly pro Jekatěrinburg, po zblokované střele ale Víťaz vyváží puk ke druhé svatyni. Zde zasahuje Ustinskij.

50:04

Po krátké pauze vyžádané domácím celkem se bude vhazovat před brankou hostů.

50:04

Oddechový čas pro domácí.

50:04

Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jurij Kokšarov – 2 min., vražení na hrazení).

49:32

49:30

Hosté se sice snaží dotlačit kotouč k brance domácích, zatím ale marně.

47:32

Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jan Buchtele – 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku + 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

47:30

Tam musí být Säteri v pozoru, Jekatěrinburg totiž nebezpečně útočí.

47:24

Tentokrát u puku obránci Avtomobilistu, kteří pod nátlakem svého soka rozehrávají a hru dostávají až na opačnou polovinu.

46:48

Hosté opět u puku, k brance Ustinskijého se ale dostat nemohou.

44:00

44:00 Alexej MAKEJEV - 1:1

44:00

Viťaz právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno! Hosté dostali puk v rychlosti do třetiny Jekatěrinburgu, kde se po přesné přihrávce k modré dostal ke kotouči obránce ALEXEJ MAKAJEV a bombou propálil brankáře domácích. Asistence: Jeřábek, Afinogenov.

43:48

S menším závarem před vlastní svatyní si Säteri poradil a hosté mohou vyvézt puk.

43:16

Jsou však nepříjemně napadání svým soupeřem, do útočného pásma se nakonec vůbec nedostali. Vhazovat se bude po icingu před bránou Säteriho.

42:50

Hosté v poklidu rozehrávají od vlastní klece.

42:25

Útočník Víťazu měl dlouhou přihrávku přes střední pásmo skoro na holi, pohotový navrátilec Jekatěrinburgu však touš zachytil a obrací hru na druhou stranu kluziště.

41:46

To je nepříjemné! Po osobním souboji u zadního mantinelu se na ledovou plochu skácel Buchtele. Vše však vypadá pro českého útočníka příznivě, když se dokázal po svých odklidit na střídačku.

41:28

Vhazování před branou domácích pro Jekatěrinburg´, ten se však do žádného výrazného útoku nežene. Puk již na hokejkách hostů.

41:06

Víťaz se z počátku třetí třetiny zmocnil puku a tlačil se na branku svého soka, taj však zasahuje pohotový Ustinskij.

40:01

Druhá dvacetiminutovka nenabídla žádnou branku, a to především díky skvěle chytajícímu Säterimu, jenž v brance Viťazu pokryl několik slibných příležitostí. Po prostřední periodě tak Avtomobilist Jekatěrinburg stále vede na svém ledě 1:0.

40:00

39:38

Hosté v posledních minutách nepouštějí Avtomobilist k puku a mocně se snaží o vyrovnání.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:42

Hosté se po dlouhé době usadili v útočném pásmu a postupně zvyšují obrátky.

36:48

Aaltonen vypálil z levého kruhu, Ustinskij si s jeho střelou příklepem poradil.

36:35

36:17

Jan Buchtele vzal zakončení na sebe, ale i jeho střelu bezpečně pokryl finský gólman ve službách Viťazu.

35:55

Viťaz se zatím úspěšně brání.

34:56

34:56 Velká šance hostů

34:56

I když Viťaz hraje v oslabení,právě on měl teď velkou příležitost ke srovnání stavu. Makajev se ocitl za domácími obránci, ale střelou bekhendem netrefil Ustinskiho klec.

34:38

Maxim Afinogenov podruhé míří na trestnou lavici. Tentokrát se provinil úderem vysokou holí.

33:55

Další šance pro Avtomobilist. Tentokrát obránce Andersen podpořil útočnou akci svého týmu. Ale ani jeho příležitost neposunula skórem zápasu.

33:02

Tičar měl na hokejce druhý gól Jekatěrinburgu. Z bezprostřední blízkosti ale minul Säteriho branku.

32:09

Po sérii vyloučení nemá hra řád, a proto je k vidění řada nepřesností.

30:54

30:43

Säteri se znovu vyznamenal. Bleskurychle se dokázal přesunout k levé tyči, a zneškodnit tak velikou šanci domácích.

30:16

Domácí už jistě kombinují v útočném pásmu a snaží se protlačit do zakončení.

29:38

28:54

Navíc se opět bude hrát ve čtyřech. Afinogenov odjíždí na trestnou lavici a dvě minuty bude sledovat počínání svých spoluhráčů z lavice hanby.

28:36

28:36 Obrovská šance Hostů

28:36

Afinogenov a spol. teď vytvořili před Ustinskijm veliký závar. Ale nikdo v bílém nedokázal v nepřehledné skrumáží zasunout puk za brankovou čáru.

28:05

27:38

Nyní se hraje ve čtyřech. Garajev oslabuje svůj tým a i Viťaz si zahraje přesilovou hru.

27:33

Maximální soustředění na svůj výkon! (y)

27:33

A do třetice hostující brankář. To když ve svém klíně našel střelu Timašova.

27:20

Opět přesný Säteri. Tentokrát si na něm vylámal zuby Koukal i dorážející Golyšev.

26:46

Dělovku Andersena od modré čáry vyráží Säteri se štěstím do rohu kluziště.

26:05

Máme tu první vyloučení zápasu. Dvě minuty za hákování si odsedí Makajev.

25:01

Drugov vyslal na Ustinskiho střelu z kategorie propagačních, se kterou domácí muž v masce neměl sebemenší problém.

24:22

Probíhá mezihra, ve které se ani jeden z celků nemůže usadit v útočném pásmu, ba se do něj vůbec dostat.

23:30

Ustinskij musel být ve střehu proti úniku Afinogenova na pravém křídle. Gólman Jekatěrinburgu si připsal další přesný zásah.

22:30

Alexejev vybojoval v rohu útočného pásma puk pro své spoluhráče. Ti ale kotouč jen zpět odevzdali soupeři.

21:15

Petr Koukal zavezl puk do útočného pásma, nabídl ho Andersenovi, jehož střelu Säteri vytěsnil vyrážečkou.

20:41

Nepřesnost v rozehrávce hostů málem využil Tičar. Jeřábek ale jeho střelu zblokoval.

20:01

20:00

19:29

Timašov nahazoval puk na Säteriho. Kotouč několikrát změnil směr, ovšem k hostující brance nakonec vůbec nedoputoval.

18:33

Na druhé straně se nenechal zahanbit ani Ustinskij, jenž pohotovou lapačkou zneškodnil pokus Nikulina.

17:19

Säteri drží naděje Viťazu. Torčeňuk ani Buchtele totiž nedokázali překonat gólmana hostí, který předvedl dva pohotové a efektivní zákroky levým betonem.

15:31

Ustinskij měl nyní problémy s tečovanou střelou od modré čáry. Obránci Jekatěrinburgu ale dokázali odklidit kotouč do bezpečí.

14:05

Jan Buchtele se po vhazování probil ke střele. Jeho střela zápěstím však mířila jen do rohu kluziště.

13:40

Jekatěrinburgu se zatím daří rychlé přechody přes střední třetinu. Garajevovo zakončení z bezprostřední blízkosti pak zachytil Säteri.

12:40

Afinogenov nabídl do prostoru mezi kruhy puk Makajevovi. Jeho střela ale byla zbokována.

10:41

Tičar se z ničeho nic objevil v prostoru v mezikruží. Jeho střela jen těsně minula hostující branku.

09:38

Domácí opět svírají svého soupeře v obranném pásmu. Säteri ale odolává.

09:01

Buchtele vyzkoušel z levého kruhu pozornost Säteriho, ten vyrazil kotouč do rohu kluziště.

08:09

Dvojice Tičar – Golyšev se snažila projít přes hostující obranu. Ta ovšem útočnou dvojici s vypětím všech sil zastavila.

07:29

Viťaz se snaží zareagovat na nepříznivý vývoj hry,ale domácí zatím drží otěže utkání pevně ve svých rukou.

05:29

Další šanci domácí měl na holi Simiakov, ale nedokázal puk zasunout do odkryté branky.

05:14

Avtomobilist vstřelená branka velice nabudila a nyní svírají hosty v jejich obrané třetině.

02:29

02:29 Arťom GAREJEV - 1:0

02:29

Domácí se rychle ujímají vedení. ARTYOM GARAJEV se po buly v útočném pásmu dostal nejrychleji ke kotouči, vybruslil si z rohu kluziště a rychlou bekhendovou kličkou překonal Säteriho. Bez asistence.

01:55

Začátek střetnutí se zatím nese v duchu boje o střední pásmo, přičemž se ani jedno mužstvo nemůže dostat do útočné třetiny.

00:50

Domácí se na chvíli usadili v útočném pásmu, ovšem hosté jejich první tak ustáli.

00:02

Úvodní buly vyhráli hostující hráči a zakládají první útočnou akci.

00:01

Právě nám dozněla ruská hymna a vše je připraveno k zahájení dnešního zápasu.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Kivistö, Ščemerov, Andersén, Guljajev, Turbin, Timašov, Žuravljov – Golyšev, Tičar, Simakov – Michnov, Koukal, A. Garejev – Buchtele, Česalin, Torčeňuk – A. Alexejev, K. Volkov, A. Romanov – Miťakin.

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – Golovkov, Gimajev, Jeřábek, Katičev, Voronkov, Davidov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – M. Aaltonen, Kopejkin, Horák – Soloduchin, Koroljov, Kokšarov – Drugov, Vyglazov, Šitikov – Cyganov.

Rozhodčí: Morozov, Odins – Vilyugin, Ponamarenko.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Domácí hokejisté v probíhajícím ročníku okupují předposlední čtrnácté místo Východní konference s prozatímním ziskem dvaceti pěti bodů. Jekatěrinburg se v říjnu zatím trápí, když prohrál čtyři zápasy v řadě. Posledním duelem si ale hráči Avtomobilistu přeci jen trochu zvedli náladu, když mezi svými mantinely přetlačili Dinamo Moskva 3:2 po samostatných nájezdech.
HC Viťaz

Hráči z Čechova odehráli v letošní sezoně už dvaadvacet zápasů, ze kterých vytěžili třicet čtyři bodů, což v současné chvíli stačí na osmou pozici v Západní konferenci. Svěřenci trenéra Belova se ale potýkají s nevyrovnanými výsledky, když ve čtyřech posledních utkáních střídali s železnou pravidelností vítězná střetnutí s těmi prohranými. Naposledy ve čtvrtek padli na ledě Barysu Astana poměrem 0:5.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu KHL, kde se proti sobě postaví Avtomobilist Jekatěrinburg a HC Viťaz. Utkání čtrnáctého celku z Východní konference s tím osmým ze západní části startuje ve 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

2:1

Góly a asistencie: 3. A. Garejev, 51. Timašov (Torčeňuk) – 44. Makejev (Jeřábek, Afinogenov)

Avtomobilist Jekaterinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Kivistö, Ščemerov, Andersén, Guljajev, Turbin, Timašov, Žuravljov – Golyšev, Tičar, Simakov – Michnov, Koukal, A. Garejev – Buchtele, Česalin, Torčeňuk – A. Alexejev, K. Volkov, A. Romanov – Miťakin.

Viťaz Moskovská oblasť: Saprykin (Säteri) – Golovkov, Gimajev, Jeřábek, Katičev, Voronkov, Davydov – Afinogenov, Nikulin, Makejev – M. Aaltonen, Kopejkin, Horák – Soloduchin, Koroljov, Koršakov – Drugov, Vyglazov, Šitikov – Cyganov.

Rozhodca: Morozov, Odins – Vilyugin, Ponamarenko