2:1

koniec (1:1)

23.10.2016, 20:45 • 9. kolo • Matúš Macháč

: 1.3 8.0 18.0

Dnešné stretnutie nakoniec dokázali domáci futbalisti dohnať do víťazného konca, ku ktorému však nebola najľahšia cesta. Nič to však nemení na tom, že tri body zostávajú doma a Real Madrid tak na prvej priečke. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (22:39:17)

90+5

90+5

Ronaldo teraz nepotvrdil svoju veľkosť, keď išli do jasného brejku na brankára viacerí hráči, no on zvolil strelu namiesto prihrávky do odkrytej bránky.

90+4

Žltú kartu dostáva Daniel Carvajal (Real Madrid CF).

90+3

Domáci budú pár desiatok sekúnd pred koncom zahrávať rohový kop.

90+2

K riadnemu hraciemu času sa pridá ešte 240 sekúnd, teda 4 minúty.

90+1

Centrovanú loptu si brankár Iraizoz postrážil a vyboxoval ju preč od svojej bránky.

90

Záverečná minúta riadneho hracieho času bude do histórie dnešného zápasu poznačená ako nedovolený zákrok na Álvara Moratu.

89

Domáci futbalisti sa s akoukoľvek rozohrávkou nikam neponáhľajú.

88

Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Enric Saborit, prichádza Iker Muniain.

87

Žltú kartu dostáva Aymeric Laporte (Athletic Club Bilbao).
Žltú kartu dostáva Álvaro Morata (Real Madrid CF).

86

Posledné minútky stretnutia sú plné na emócií a napätia.

85

Raphael Varane a jeho obrovská chyba mohla stáť Real Madrid dôležité tri body. Skvelý Keylor Navas však lob Inakiho Williamsa skvelo pokryl.

84

Dopredu sa rútili aj hostia, ktorí sa však k centru nedostali vďaka precíznej obrane.

83

83. Álvaro Morata (REA) - 2:1

83

Real Madrid dal gól! Gól strelil ÁLVARO MORATA, ktorý sa dokázal presadiť pri centrovanej lopte. Tú najprv brankár Iraizoz vychytal, no útočiaci hráč si dosledoval svoju strelu a následne ju dotlačil do bránky.

82

Lopta je však už v dostatočnej vzdialenosti Athletica Bilbaa.

81

Hostia si takmer strelili vlastný gól, keď sa tam nebezpečne poodrážala lopta, no napokon bude z toho len rohový kop.

80

Do konca riadneho času zostáva krátkych 10 minút pre Real a dlhých 10 minút pre Bilbao.

79

Obranca Saborit leží na zemi a už mu spoluhráč pomáha v boji s kŕčmi.

78

Obliehanie hosťujúcej bránky pokračuje aj naďalej neúspešne.

78

Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Sabin, prichádza Ander Iturraspe.

77

Gareth Bale sa rútil do dobrej šance, no jeho prízemná strela končí tesne vedľa.

76

Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Raúl García, prichádza Ander Iturraspe.

75

Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Karim Benzema, prichádza Álvaro Morata.

74

Karim Benzema sa dostal k hlavičkovému zakončeniu len na úkor faulu.

73

Ronaldo na zemi s jasným gestom dožadovania sa penalty. Jeho prosby však zostávajú nevyslyšané.

72

72. Mateo Kovačić (REA)

72

Hlavičkové zakončenie z väčšej vzdialenosti Kovačiča končí tesne vedľa žrde.

71

Nebezpečný center pred bránku hostí nekončí gólom, keď na ňu Ronaldo len tesne nedočiahol.

70

Ronaldo opäť v palebnej pozícii a opäť zostáva nevyužitá.

69

Akcia Realu Madrid je prerušená, pretože Gareth Bale bol prichytený v ofsajde.

68

Lopta sa kotúľala až k brankárovi Navasovi, ktorý ju pred napádajúcim útočníkom ľahko poslal preč.

67

Štandardná situácia z kopačky Kroosa našla hlavu Ronalda, no ten zakončuje len mimo ihriska.

66

Centrovaná lopta prepadla až k Ronaldovi, no ten v prekvapení nedokázal zakončiť na bránku.

65

Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Isco, prichádza Lucas Vázquez.

64

Ľavačka Ronalda míňa priestor troch žrdí bránky Iraizozu.

63

Priebeh hry pomerne stráca na atraktivite, no veríme, že sa to čoskoro zmení.

62

Ofenzívne ťaženie domáceho celku bolo prerušená pre postavenie Ronalda mimo hry.

61

Gareth Bale to vzal na svoje plecia a po individuálnom presadení stroskotala jeho akcia na nepresnom centri.

60

Na zadnú žrď sa dostala lopta až na kopačku Karima Benzemu, no ten z prvej našiel len presne rukavice Iraizozu.

59

Ťažisko hry je opäť presunuté do stredu poľa, kde prebieha ukrutný boj o každú jednu loptu.

58

V hre sa teraz uskutočnilo mnoho nepresností, a lopta tak mení často svojho majiteľa.

57

Keylor Navar dobre vybehol a loptu vyboxoval. Rico následne z voleja páli vysoko nad.

56

Rohový kop budú zahrávať aj hostia, keď Carvajal zblokoval centrovanú loptu.

55

Žltú kartu dostáva Raúl García (Athletic Club Bilbao).

54

Tretí rohový kop domáceho celku zostáva nevyužitý.

53

Na druhej strane sa pre zmenu bude zahrávať rohový kop.

52

52. Iňaki Williams (ATB)

52

Inaki Williams mohol poslať svoj tím do vedenia, keď sa ocitol razom zoči voči Navasovi, no jeho strela tesne mieri ponad bránku.

51

Bilbao v druhom polčase pomerne viac vystrkuje rožky, no zatiaľ sa blysli len nepresnými centrami.

50

Gareth Bale sa ocitol na zemi v pokutovom území Athletica, no hlavný arbiter jasne ukazuje, aby sa hralo ďalej.

49

Centrovaná lopta pred bránku Realu končí len v rukaviciach Navasa.

48

Hrá sa však zatiaľ pomerne v strede poľa, kde sa pomaly, ale isto snažia presadiť oba tímy.

47

Hneď od úvodu druhého polčasu majú domáci jednoznačnú dominanciu na lopte, ktorú svojmu súperovi ešte nepožičali.

46

Prvé dejstvo nám potvrdilo očakávania o vyrovnanom dueli, v ktorom však mierne dominujú domáci. Tí sa tešili z vedenia len 20 minút, keď Sabin dokázal vyrovnať. Do druhého dejstva sa bude musieť niečo zmeniť, pretože domáci potrebujú dôležité tri body. Pokračovať sa bude približne o 21:47.

45+1

45

Nadstavený čas bude činiť 60 sekúnd, teda 1 minútu.

44

44. Cristiano Ronaldo (REA)

44

Cristiano Ronaldo naložil teraz s nájazdom z veľkého uhlu najhoršie ako len mohol. Namiesto prihrávky na dvoch voľných hráčov zvolil možnosť strely, no tú si brankár pokryl.

43

Hostia so všetkými hráčmi na vlastnej polovičke. Záver polčasu sa nezadržateľne blíži.

42

Gareth Bale využil na ľavom krídle svoju urputnú rýchlosť, no jeho prihrávka nemala určeného adresáta, a tak akcia krachuje.

41

Do priestoru troch žrdí Iraizozu smerovala tretia strela, no opäť nebola príliš razantná, aby narobila hosťujúcemu brankárovi vrásky na čele.

40

Do konca riadneho hracieho času zostáva približne 5 minút. Pri lopte sú, ako väčšinu polčasu, domáci.

39

Do nebezpečného brejku však išli hostia, ktorí to však zakončením Raúla Garcíu nedokázali zužitkovať.

38

Domáci futbalisti sa k záveru polčasu udomácňujú na polovičke súpera, ktorému budú chcieť streliť gól do šatne.

37

Portugalčan Ronaldo predviedol pre divákov peknú parádičku, no nevyšla mu ideálne a následne o loptu prišiel.

36

Baskovia sa dožadujú penalty, no hlavný arbiter ukazuje jasne, aby sa hralo ďalej. Kroos nehral v pokutovom území rukou.

35

Hostia budú zahrávať zásluhou Williamsa tretí rohový kop.

34

Po dlhšej dobre sa hostia dostali k lopte, no tá skončila mimo hracej plochy a opäť pri nej budú domáci.

33

Domáci po inkasovanom góle nedávajú hosťom žiadnu príležitosť a nechcú im ani na chvíľku požičať loptu.

32

Cristiano Ronaldo našiel svojim priamom kopom len múr. Po jeho následnom centri však jeho spoluhráči nedokázali skórovať.

31

Žltú kartu dostáva Xabier Etxeita (Athletic Club Bilbao).

31

Pre Real sa teraz naskytne výborná situácia, keď hostia svojím ôsmym faulom ponúkajú domácim štandardnú situáciu.

30

Iraizoz vystihol centrovanú loptu Balea a posiela ju preč od svojej bránky.

29

Real Madrid už s veľkou snahou o okamžite vrátenie sa do vedenia, keď kombinujú na polovičke súpera.

28

Po takmer pol hodine hry sa bude hrať od začiatku.

27

27. Sabin (ATB) - 1:1

27

Bilbao dalo gól! Gól strelil SABIN MERINO, ku ktorému sa pri trme vrme pred bránkou Navasa odrazila lopta a s prehľadom vyrovnáva stav stretnutia.

26

Pri lopte sú už dlhý časový úsek hostia, ktorí sa snažia neičo vymyslieť smerom dopredu.

25

Hra je opäť presunutá do stredu poľa, a tak si môžu obaja brankári vydýchnuť.

24

Vzdušná kolmica za obranu Realu nebola úspešná. Pri lopte sú opäť futbalisti v bielych dresoch.

23

Prišlo aj k zakončeniu, no technická strela nebola ideálna a končí ďaleko od bránky Navasa.

22

Dopredu nakuknú aj hostia, ktorí momentálne držia loptu pri rohovej zástavke Realu.

21

Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde sa bojuje o každý kúsok ihriska.

20

Pri lopte sú už však opäť domáci, ktorí kombinujú na polovičke súpera.

19

Menšie nedorozumenie na strane domácich pramení do autového vhadzovania pre Athletico.

18

Ronaldo si na zadnej žrdi spracoval výborne loptu, následne si obhodil brániaceho hráča, no jeho pokus loptu obaliť nevyšiel.

17

Na opačnej strane sa odohrala takmer identická situácia, keď sa po centri Garciu dostal k hlavičke Sabin, no taktiež posiela loptu nad.

16

Marcelo si skvelo zbehol po ľavom krídle a následne našiel hrivu Garetha Balea. Ten však hlavou posiela loptu len pár centimetrov nad svätyňu hostí.

15

Kroos bol Erasom faulovaný, čo pramení do štandardnej situácie pre Real.

14

Centrovaná lopta do pokutového územia Baskov končí fiaskom, keď postranný rozhodca zdvíha zástavku.

13

Na rohový kop síce naskakovalo viacero domácich hráčov, no ani jeden nedokázal loptu zasiahnuť, a preto sa hosťom podarilo loptu odvrátiť.

12

Po centrovanej lopte z pravého krídla budú zahrávať rohový kop aj domáci.

11

Pri akcii Inakiho Williamsa končí lopta za čiarou, no tou postrannou. Lopta pre domácich.

10

Faul v strede poľa, ktorý pramení do ďalšieho držanie lopty pre biely balet.

9

Cristiano Ronaldo s ďalšou strelou, no tentokrát mieri pár desiatok centimetrov vedľa ľavej žrde.

8

Spoza šestnástky to skúšal hviezdny Cristiano Ronaldo, no jeho strela nebola dostatočne razantná na to, aby narobila Iraizozovi problémy.

7

7. Karim Benzema (REA) - 1:0

7

Real Madrid dal gól, keď sa potvrdilo staré známe: ,,nedáš, dostaneš"! Gól strelil KARIM BENZEMA. Obranca Saborit sa pred dobiedzajúcim Iscom pošmykol a ten už nemal ťažkú pozíciu na prihrávku na odkrytého Francúza.

6

Rohový kop bol síce odvrátený, no pri lopte stále zostávali Baskovia. Tí však nedokázali následne akciu zužitkovať.

6

Keylor Navas si hneď na začiatku stretnutia pripisuje dôležitý zákrok, keď Inaki Williams využil šmykľavý terén a prevetral rukavice domáceho brankára.

5

Bale túto loptu nechytí, keď Isco dal do prihrávky príliš veľkú silu a tá končí mimo hracej plochy.

4

Isco sa stal obeťou prišliapnutia a loptu budú mať aj naďalej bieli.

3

Domácim futbalistom nerobil rohový kop žiadny problém a lopta už je v bezpečnej vzdialenosti od Navasovej bránky.

2

Prvý rohový kop dnešného zápasu zahrajú hostia.

1

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo – Kovačić, Kroos, Isco – Bale, Benzema, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, James Rodríguez, L. Vázquez, Asensio, Morata, Danilo.

Athletic Club Bilbao: Iraizoz – Lekue, Etxeita, Laporte, Saborit – San José, M. Rico – I. Williams, Eraso, Raúl García – Sabin.
Náhradníci: Herrerín – G. Elustondo, Etxebarria, Iturraspe, Vesga, Muniain, Susaeta..
Vítame vás pri sledovaní deviateho kola najvyššej španielskej ligy, teda Primery Division. Dnes nastúpia na Estadio Santiago Bernabéu futbalisti domáceho celku, Real Madrid, ktorí privítajú svojich náprotivkov z Athletica Bilbaa. V minule sezóne zo vzájomných ligových zápasov vyšiel gigant z metropoly Španielska, keď dvakrát zvíťazil, a to 1:2 a 4:2.

Real Madrid
Situácia na špici je veľmi vyrovnaná, a preto náš čaká veľmi dôležitý duel. Domáci si v posledných štyroch ligových zápasoch pripísali až tri remízy, a tak stratili pohodlný náskok na čele tabuľky. Skrz o zápas menej od Barcelony sa Real Madrid nachádza bod za ňou a o skóre za mestským rivalom na tretej priečke. Hviezdny tréner Zinedine Zidane nebude môcť v dnešnom zápase počítať s trojicou Casemiro, Modric, Ramos, ktorých trápia zranenia.

Athletico Bilbao
Ak hostia dnes zvíťazia, tak sa bodovo dotiahnu na dnešného súpera, pretože sa nachádzajú na šiestej priečke s počtom bodov 15. Škrt cez bodový rozpočet im spravila kolo dozadu prehra s Malagou 2:1. Ofenzívna sila sa bude spoliehať na strelky Aritza Aduriza, ktorý má doposiaľ na svojom konte 5 presných gólov a radí sa tak na štvrtú priečku v tabuľke efektivity. Nie je však isté či pre zranenie nastúpi do dnešného duelu.

Dnes nás čaká jednoznačne dôležitý zápas, v ktorom bude všetko vyrovnané. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

2:1

Góly: 7. Benzema, 83. Morata – 27. Sabin

Karty:   87. Morata (REA), 90+4. Carvajal (REA) – 31. Etxeita (ATB), 55. Raúl García (ATB), 87. Laporte (ATB)

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 12:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:17.

Real Madrid: Navas – Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo – Kovačić, Kroos, Isco (65. L. Vázquez) – Bale, Benzema (75. Morata), Ronaldo.

Athletic Club Bilbao: Iraizoz – Lekue, Etxeita, Laporte, Saborit (88. Muniain) – San José, M. Rico – I. Williams, Eraso, Raúl García (76. Iturraspe) – Sabin (78. Iturraspe).

Rozhodca: Ignacio Iglesias Villanueva