koniec (0:0)

23.10.2016, 14:30 • Štadión FC ŠTK 1914 Šamorín • Viktor Kalinács

Tipsport: 1.9 3.55 3.3

To je odo mňa na dnes všetko, prajem príjemný zvyšok nedele. (16:24:49)
Za sebou máme zápas 14. kola druhej najvyššej futbalovej ligy skupiny Západ medzi Šamorínom a rezervným tímom Žiliny. V zápase gól nepadol, čo znamená, že tímy si body podelia. Ani jeden z tímov si v tabuľke nešplhne, Šamorín ostane na piatom mieste, Žilina B na šiestej priečke.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:3.

90+3

90+3

Gól po štandardke nepadol a hlavný rozhodca čoskoro ukončí zápas.

90+3

Nasleduje ešte nebezpečný voľný kop Šamorína z dobrej vzdialenosti!

90+2

Žltú kartu dostáva Jaramillo Herrera (MŠK Žilina B).

90+1

Nadstavovať sa budú minimálne dve minúty.

90

Ďalší faul Šamorína, riadny hrací čas sa pomaly napĺňa.

89

V útoku sa ocitli hostia, ktorí sa na útočnej polovici dlho neohriali. Domáca obrana loptu vybojovala.

88

V hre sa pokračuje až po dvoch minútach, môžeme očakávať približne tri nadstavené minúty. Pri lopte sú hostia, ktorých domáci zastavili nedovolene.

88

Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Haskić, prichádza Hancko.

86

Prichádza k ďalšiemu zraneniu, hra je znovu pozastavená.

85

Po štandardke sme videli priame ohrozenie brány, brankár Mandous si pripisuje už štvrtý obranný zákrok a je na tom rovnako ako jeho náprotivok.

84

Zápas sa chýli ku koncu a priostruje sa aj v súbojoch. Na zemi teraz leží jeden z hráčov a prebieha jeho ošetrenie.

83

V poradí už ôsma strela mimo bránu od domáceho celku. Avšak po veľkej chybe Žiliny bude nasledovať nebezpečný priamy kop z dobrej vzdialenosti v podaní Šamorína.

82

Do konca zápasu nám ostáva približne 10 minút, pri lopte sú v posledných momentoch častejšie hostia. Skončí sa tento zápas bez vstreleného gólu?

81

Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Michlík, prichádza Gerebenits.

81

Žltú kartu dostáva Letić (MŠK Žilina B).

80

Ďalší z množstva útokov žilinskej ofenzívy. Postranný rozhodca postrehol ofsajd a preto je hra prerušená.

79

Druhý roh sa domácim nepodaril, Žilina sa ubránila. Domáci sa pokúsili o prekvapujúcu prihrávku za obranu, útočník Šamorína stál v ofsajdovej pasci.

78

Pokiaľ sme za prvých 20 minút druhého polčasu nemali ani jednu strelu na bránu, za uplynulých 13 minút sme boli svedkami až troch pokusov na brankárov! Tretiu strelu na bránu vyslali domáci hráči, brankár Mandous vyrazil na roh!

77

Žilina teraz prevzala opraty zápasu a je čoraz častejšie pri lopte.

75

Štvrtá strela na bránu v podaní hostí, ktorí sa taktiež nechcú zmieriť s bezgólovou remízou.

74

Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Silvino Da Cruz, prichádza Čemba.

73

Žilina sa ocitla v ofsajde, domáci obrancovia na čele s kapitánom Horváthom bojujú o dušu.

72

Sled dvoch faulov v rade na oboch stranách v krátkom čase.

71

Siedma strela mimo bránu, Šamorín chce skórovať. K tomu ale musia domáci hráči zlepšiť presnosť streľby.

70

Útočný faul domácich, tí sa vzdávajú šance na gól v 70. minúte.

69

Brankár Majdúch strelu spoza vápna chytá!

69

Žltú kartu dostáva Kaša (MŠK Žilina B).

68

Nasleduje nebezpečný priamy kop v podaní domáceho celku zo vzdialenosti asi 25 metrov.

67

Vhadzovanie Žiliny, vzápätí nasleduje strata lopty a brejk Šamorína!

66

Hostia faulovali, sekundy pomaly ubiehajú a na strelu na bránu v druhom polčase iba márne čakáme.

65

Žltú kartu dostáva Ágh (FC ŠTK 1914 Šamorín).

64

Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Mbah, prichádza Jánošík.

64

Niečo menej ako polhodinu duelu do konca. Stav je stále bezgólový. V hre je posun v tabuľke minimálne o jedno miesto.

62

Zahanbiť sa nedá ani MŠK, ktorý ale namiesto štvrtej strely na brankára Hajdúcha, pridáva iba štvrtú strelu mimo brány.

61

Štatistiky na konci 60. minúty:

Strely na bránu – 1:3.
Strely mimo bránu – 6:3.

60

FC ŠTK počas útoku fauloval. Lopta pre Žilinu.

59

Šamorín očividne ožíva a pridáva ďalší útok, obrana hostí ale dobre zapracovala a akciu domácich včas ukončila.

58

Domáci zahrali roh solídne, po ňom sa k lopte dostal hráč vo vnútri šestnástky, ten ale strieľa mimo bránu.

57

Šamorín postupuje smerom dopredu, opäť cez stred ihriska. Odmenou pre domáci tím bude prvý rohový kop.

56

Ďalší odkop od svojej brány sprostredkuje Hajdúch. Máme za sebou 10 minút z druhého polčasu.

54

Hostia pridávajú útok za útokom, tento sa skončil strelou mimo brány.

53

Moje slová boli sčasti vyvrátené, hoci jeden z domácich ofenzívnych hráčov na chvíľu naozaj zaspal. V ofsajde.

52

Vyzerá to tak, že Šamorín opäť mierne zaspal úvod polčasu.

51

Z ofenzívnej snahy sa vykľula druhá strela mimo bránu, odkop zrealizuje Hajdúch.

50

Žilina drží loptu na vlastnej polovici a zakladá útok stredom.

49

Útočný faul domáceho hráča, lopta pre hostí.

48

Domáci držia loptu na útočnej polovici, verím, že nás čaká polčas plný gólov.

48

Prvý kartový trest stretnutia. Žltú kartu dostáva Václavik (MŠK Žilina B).

47

Hostia sa okamžite po úvode druhého polčasu vydali na ofenzívny útok, ten však domáca obrana zastavila.

46

Štatistiky na konci 1. polčasu:

Strely mimo bránu – 5:1.
Držanie lopty – 32% : 68%.
Rohové kopy – 0:3.
Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou. Úvod stretnutia ovládli hostia, domáci sa do zápasu dostali po polhodine. V druhom polčase môžeme očakávať oveľa väčšie nasadenie.

45+2

45+2

Na záver polčasu tu máme štvrtú strelu mimo bránu v podaní Šamorína.

45+1

Ešte faul hostí v stredovom kruhu, plynú posledné sekundy prvého polčasu.

45+1

Nadstavuje sa jedna minúta.

45

Žilinčania to predsa skúsili, výsledkom ich snahy bolo pisknutie postranného rozhodcu. Ofsajd.

44

Prvý polčas sa už bude asi iba dohrávať, hoci hostia majú k dispozícii ešte vhadzovanie na útočnej polovici.

43

Rýchla kontra hostí, Žilina svoju šancu nevyužila.

42

Brankár Hajdúch sa s odkopom neponáhľa, nakoniec sa po dlhom nákope píska ofsajd domáceho Šamorína.

41

Teraz sa snaží zaútočiť aj Žilina, bohužiaľ, jej snaha vyšla navnivoč.

39

Tretia strela domáceho mužstva, ktoré sa evidentne rozstrieľalo.

38

Domáci vhadzujú na útočnej polovici. Dočkáme sa presného zásahu ešte v prvom polčase?

37

Šamorín sa postupne osmeľuje a pridáva druhú strelu mimo bránu.

36

Až teraz sa pokračuje v hre, loptu majú hostia.

34

Po jednom zo súbojov ostáva na trávniku ležať jeden z hráčov, pokračovať sa bude po ošetrení.

33

Prvá strela domácich na bránu, Mandous strelecký pokus chytá.

32

Štatistiky na konci 30. minúty:

Strely na bránu – 0:3.
Strely mimo bránu – 1:1.
Držanie lopty – 30% : 70%.

31

Rohový kop už ďalšie strely nepriniesol, pri lopte sú domáci futbalisti.

30

Druhá a hneď po nej aj tretia strela v zápase, ktorá letela na Hajdúcha! Domáci brankár je v plnej permanencii, nasleduje tretí rohový kop pre Žilinu!

29

V rýchlom časovom slede ďalší nepovolený zákrok hostí. Čoskoro nám uplynie úvodná polhodina duelu.

28

Loptu získal jeden z útočiacich hráčov hostí, po útočnom faule ju ale Žilina stráca...

27

Vhadzuje domáci FC ŠTK, ktorý bol po aute zahnaný späť na vlastnú polovicu.

26

Nastalo opäť nemastné-neslané obdobie duelu. Zmeniť sa to snažia ofenzívni hráči Žiliny.

24

Zaútočili aj Šamorínčania, teraz si odkop od brány vyskúša český brankár Mandous.

23

Po dobrej snahe a progresívnom útoku hostí sa domáci ľavý obranca zapojil do sklzu a vyhral súboj so žilinským krídelníkom. Brankár Hajdúch sa do zápasu začlení odkopom od svojej svätyne.

22

Druhý ofsajd žilinských šošonov.

21

Za uplynulých 20 minút sme nevideli vážnejšiu situáciu, zaujala iba brejková šanca Žiliny z 11. minúty.

20

Pred finálnou fázou svojej ofenzívnej snahy sa hostia dopustili faulu, voľný kop pre Šamorín.

19

MŠK Žilina B sa teraz nikam neponáhľa, loptu drží na svojej polovici.

18

V rozmedzí necelej polminúty sa pískali dva ofsajdy, po jednom na každej strane.

17

Žilinský pokus o ohrozenie brány bol neúspešný, túto snahu nemôžeme začleniť ani do streleckých štatistík.

16

Domáci sú naďalej pod tlakom. Hostia si vybojovali dobrú štandardku z ešte lepšej vzdialenosti.

16

Štatistiky po 15. minúte:

Strely na bránu – 0:1.
Držanie lopty – 31% : 69%.
Rohové kopy – 0:2.

15

Žilinčania si vybojovali už druhý roh v rozpätí dvoch minút.

14

MŠK sa roh nepodaril, napriek tomu majú hostia loptu pod kontrolou.

13

Brankár Mandous rozohral akciu svojho tímu, na konci ktorej je prvý roh zápasu.

12

Šamorín sa k ničomu vážnejšiemu neodhodlal, až prišla 12. minúta, v ktorej sa prvou strelou v zápase prezentovali aj domáci futbalisti. Rovnako ako pri prvej strele hostí, ani domáci nemierili presne.

11

Domáci stratili loptu a hostia sa tak dostali k rýchlemu protiútoku! Hajdúch už musel zasiahnuť a strelu hostí do priestoru brány chytá!

10

Prvá strela stretnutia, na svoje konto si ju pripisujú hráči hostí. Hajdúch zasahovať nemusel.

9

Žilina pokračuje v miernom tlaku, ktorý si vytvorila za posledné minúty.

8

Šamorín loptu dlho nepodržal, hostia vyzerajú byť lepšie pripravení na úvodné minúty duelu.

7

Videli sme prvý faul. Postaral sa oň útočník hostí. Voľný kop pre domáce mužstvo.

5

Hostia sa pokúšajú niečo vymyslieť a útočia stredom. Domáce obranné rady sú ale kompaktné.

4

Nezáživná hra z úvodu zápasu pokračuje, žiaden z tímov si netrúfa na nebezpečnú akciu.

3

Teraz sú pri lopte hostia, tímy sa iba oťukávajú.

2

Pri lopte sú domáci, ktorí zakladajú postupný útok z vlastnej polovice.

1

FC ŠTK 1914 Šamorín: Hajdúch – Horváth (C), Adrian Auban, Silvino Da Cruz, Marič-Bjekič, Dos Santos, Mezovský, Ágh, Edginton, Ferreira Maximiniano, Souza Santos
Náhradníci: Pončák, Čemba, Poser, Špánik, Ozogány, Králik

MŠK Žilina B: Mandous – Jaramillo Herrera, Kaša, Šušolík, Letić, Václavik, Klec, Michlík, Mbah, Haskić (C), Vallo
Náhradníci: Holec, Jánošík, Boženík, Hancko, Gerebenits, Ďuratný, Minárik

Rozhodca: Ľuboš Kačenga – Erik Weiss, Anton Perát.
Šamorín a MŠK Žilina B sa už v tomto ročníku stretli. 14. augusta sa tešili z víťazstva 2:1 Šamorínčania, ktorí aj napriek početnej nevýhode dokázali svojho súpera zdolať.
FC ŠTK 1914 Šamorín

Forma z posledných troch zápasov nenasvedčuje tomu, aby bol Šamorín vyrovnaným súperom pre Žilinu. FC ŠTK totiž prehral posledné tri duely, postupne so Skalicou, FK Pohroním a naposledy aj s Nitrou. Každá séria však musí skončiť a Šamorín, ktorý bol do začiatku 11. kola už ako posledný tím z druhej ligy bez prehry, si musí vylepšiť reputáciu čím skôr, ďalšie stratené body s tabuľkovým susedom by predstavovali hotovú pohromu.
MŠK Žilina B

Druhý tím Žiliny sa aktuálne nachádza na 6. mieste tabuľky so ziskom 22 bodov, na lídra zo Skalice strácajú vo vyrovnanej skupine Západ iba tri body. Na súpera zo Šamorína strácajú iba dva body, tento zápas tak bude rozhodne vyrovnaný, favorit určený nie je. V uplynulom zápase Žilina vyprášila Banskú Bystricu 7:0, avšak v kole s poradovým číslom 12 si rezervný tím Žiliny nedokázal poradiť s rezervným tímom Trnavy a prehral tak 0:2.
Vítame Vás pri on-line prenose zo zápasu 14. kola druhej futbalovej ligy skupiny Západ. V tomto dueli sa stretnú celky FC ŠTK 1914 Šamorín a MŠK Žilina B. Stretnutie sa začne o 14:30.

0:0

Karty:   65. Ágh (SAM) – 48. Václavik (ZIN), 69. Kaša (ZIN), 81. Letić (ZIN), 90+2. Jaramillo Herrera (ZIN)

Rozhodca: Ľuboš Kačenga – Erik Weiss, Anton Perát