Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – HC Košice

2:3

koniec po predl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

09.12.2016, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 28. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka

Tipsport: 3.26 4.8 1.75

Košičanom sa podarilo získať aj druhý bod vďaka Nagyovi, ktorý rozhodol o osude stretnutia. Poprad odchádza z tohto zápasu s jedným bodom.

Ďakujeme za pozornosť, pekný piatok a aj celý víkend. (20:25:46)

63:09

63:09 NAGY - 2:3

63:09

Košice dali gól!
Oceliari rozhodujú tento zápas! Šedivého prihrávku pred bránku zúročil LADISLAV NAGY, ktorý z prvej bekhendom prestrčil puk pomedzi Šúrekove betóny!
Asistencie: Eduard Šedivý, Martin Dudáš.

62:47

Kroták to vzal na seba. Nakoniec bol iba z rohu klziska natlačený do bránky a nebezpečné zakončenie nevymyslel. Habal musel prikryť.

62:09

Ďalšie prečíslenie pre Poprad. Takisto však nebolo úspešné. Na jeho konci bol napokon po Lapšanského prihrávke Fabian, ale spred bránky trafil iba do Habala, ktorý domácich prečítal.

61:35

Domáci šli do prečíslenia troch proti dvom. Hvila nahral Postnikovovi medzi kruhy, ale jeho zakončenie švihom Habal krásne schoval v lapačke.

61:01

Lichanec si nakorčuľoval poza obranu a snažil sa spracovať si prihrávku od Suchého. Košičania ju však tečovali a nakoniec ju prikryl Habal.

60:27

Domáci získali útočné pásmo. Fabianova prihrávka na modrú čiaru bola pre Lapšanského veľmi skorá. Spracoval ju už v strednom pásme.

60:01

Začalo sa predĺženie.
V poslednej tretine domáci šli do vedenia v 45. minúte gólom Lichanca. Hostia však vyrovnali o štyri minúty neskôr a stav sa už nezmenil. Uvidíme teda predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:28

Kamzíci už nič nechcú riskovať. Bránia zodpovedne stredné pásmo a čakajú na puky.

58:40

V azda najväčšej šanci posledných minút sa ocitol Adam Lapšanský, ktorý bol sám pred Habalom, ešte ho aj ponaťahoval. Košický brankár však skvelo kopíroval jeho pohyb, zmenšil strelecký uhol a zakončenie vyrazil betónom!

58:19

Fabian sa telom oprel do vzrastovo vyššieho Dudáša. Napriek tomu si od fanúšikov zaslúžil potlesk.

57:24

Akcia Košíc sa takmer skončila gólom! Milý posunul medzi kruhy Sujovi, ktorému nakorčuľoval pred bránku Hričina, no jeho strelu Šúrek skvelo vyrazil!

56:04

Postnikov prepasíroval puk na Štraucha, ktorý sa pár kľučkami uvoľnil a strieľal. Nakoniec však namieril iba do Jankoviča.

55:04

Bartánusove ľahké nahodenie z ľavého kruhu vyrazil Šúrek poľahky svojou hokejkou.

54:01

Po Štrauchovej strele nastal pred Habalom závar, z ktorého sa snažil profitovať Lichanec, no dorážal vedľa.

2:3

Góly a asistencie: 38. Henderson (Ježek, Zagrapan), 45. Lichanec (Štrauch) – 24. Nagy (Bicek), 49. Milý (Jankovič, Varga), 64. Nagy (Šedivý, Dudáš)

HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Ježek, Fabian (A), Suchý (A), Dinda, Bagin, Postnikov, Pokovič, Kurali – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Kroták (C), Mlynarovič, Hvila – Bondra, Troliga, Paločko – Murček, Lichanec, Štrauch

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Jankovič, Deyl, Šmach, Matejka, Dudáš, Pavúk – Nagy (C), Suja, Bicek (A) – Milý, Boltun, Hričina – Varga, Šedivý, Bartánus – Bartoš (A), Hruška, Klíma

Rozhodca: Goga, Jonák – Gegáň, Kacej

Diváci: 1 749