Holandská Eredivisie

NEC Nijmegen – HFC ADO Den Haag

3:0

koniec (3:0)

10.12.2016, 18:30 • Goffertstadion, Nijmegen • 16. kolo • Petr Hluchý (@PetrHluchy) cz

Tipsport: 2.15 3.4 3.27

Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera! (20:23:27)
Dnešní bezproblémová cesta domácích za třemi body je u konce. Hráči Nijmegenu si v nepříliš oslnivém utkání bezpečně došli pro tři body již poté, co se ve dvanácté minutě díky dvěma rychlým gólům a smůle hostujícího hráče ujímali vedení 2:0. Ve druhé půli domácí přidali ještě jednu branku na vrch a bylo vymalováno. Hosté z Haagu se dnes nezmohli absolutně na nic, ikdyž byli ve druhém poločase více u balónu.

90+2

90+2

Ovšem centr od rohového praporku bezpečně končí v Delleho rukavicích. Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty, nic víc už se tedy dnes nestane.

90+1

Rohový kop pro HFC ADO Den Haag.

90

Střídání v týmu NEC Nijmegen: ze hřiště odchází Janio Bikel, přichází Jeffrey Leiwakabessy.

89

Nijmegenští si drží svého soupeře daleko od vlastní brány. Také na jejich straně se schyluje k poslednímu střídání.

87

Přesně mířený centr na Schoutena sice našel svého adresáta, avšak ten se ještě předtím nacházel v ofsajdové pozici.

86

Rozběhnutý Schaken se pokusil projít skrze dvojici stínujících obránců, ale jeho průnik záhy končí. Hráč Den Haagu raději přihrává balón dozadu.

84

Zápas nám pomalu a jistě spěje k závěru, nějakého převratu už se dočkáme jen stěží.

83

Ofsajd hostujícího HFC ADO Den Haag.

81

Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Gervane Kastaneer, přichází Jerdy Schouten.

79

Rayhi inkasoval od El Mahdiouiho úder do obličeje, rozhodčí je nucen u postranní čáry hru přerušit.

78

Bikel to zkusil dělovkou z dobrých pětatřiceti metrů, ale bránu těsně míjí!

76

Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Ludcinio Marengo, přichází Ruben Schaken.

74

Den Haagští sevřeli svého soupeře do kleští, ale k žádné větší střelecké příležitosti to nevede.

73

Na straně hostí se pomalu a jistě schyluje k druhému střídání, pakliže hráči Den Haagu chtějí ještě zdramatizovat závěr zápasu, měli by se sebou ihned začít něco dělat.

71

Hosté jsou u balónu, nicméně Nijmegen se nyní nesoustředí na nic jiného, než na bezpečné uhájení čistého štítu.

69

Střídání v týmu NEC Nijmegen: ze hřiště odchází Ferdi Kadioglu, přichází Arnaut Groeneveld.

68

Tak to byl hodně přetažený centr v podání Beckera, jenž končí mimo hrací plochu. Delle bude vykopávat od brány.

67

Fortmischow si v souboji s Beckerem poradil nedovoleným způsobem, sám faulovaný hráč se ujme nařízeného přímého kopu.

66

Kanon probíhá napříč celou šíří hřiště, ale vytvořit útočnou akci se mu nedaří.

64

San Roman nízkým centrem „za obranu“ našel pouze kopačku Breinburga.

62

Kastaneerův útočný faul má za následek volný kop pro soupeře.

60

Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Edouard Duplan, přichází Dennis van der Heijden.

58

V šestnáctce několikrát odražený balón se dostal na hranici vápna k Mayimu, který z velké blízkosti napálil Šetkusovu náruč!

57

Po faulu Buwaldy příjde na řadu další přímý kop.

55

Vysoko letící balón končí pouze na kopačkách hráčů v zelenožlutých dresech, jenž se marně snaží dostat za půlící čáru.

54

Formitschowův centr na přední tyč San Roman odhlavičkoval mimo hrací plochu, následovat bude roh.

53

Přímý kop pro Nijmegen.

52

Kastaneer se dostal k nakopnutému balónu a střelou z první se pokusil překvapit Delleho, nicméně vůbec netrefil bránu.

50

První centrovaný pokus do vápna domácí bezpečně odrazili, následně do šestnáctky pronikl Trybull, ale míč mu utekl do zámezí.

49

Becker po velké strkanici u rohového praporku vybojoval rohový kop.

47

Zelenožlutí jsou v držení míče, navíc před sebou mají velmi těžký úkol v podobě vstřelení třech gólů, pokud chtějí dnes získat alespoň bod.

46

První poločas je minulostí. Domácí odcházejí do šaten za stavu 3:0 a dalo by se říci, že o výsledku zápasu je prakticky rozhodnuto. Musel by se stát zřejmě zázrak, abychom se dočkali jakéhokoliv zdramatizování, navíc hráči Den Haagu na to zrovna příliš dvakrát nevypadají. Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

45+1

45

45. Mohamed RAYHI - 3:0

45

Nijmegen právě vstřelil branku!
Tak ne, přece jen je tu ještě další branka do sítě hostí! Mayi přesnou přihrávkou do běhu vyslal MOHAMEDA RAYHIHO do šestnáctky, kde se dokázal prosadit chladnokrevným přízemním zakončením do Šetkusova protipohybu.

44

Zbývá nám něco málo přes minutu do konce prvního poločasu, nic víc už se pravděpodobně nestane.

42

Pravému záložníkovi ve službách Den Haagu ale míč postavený na střelu vůbec nesedl a nakonec končí vysoko v ochozech.

41

Přímý kop pro hosty, k míči se staví El Mahdioui.

39

Červení bezpečně kombinují na vlastní polovině, do série přihrávek zapojují rovněž brankáře Delleho, který dnes zatím neměl absolutně žádnou práci.

37

Rychlou rozehrávku domácí výborně napadli a vrhli se do brejku, Rayhimu zpětná přihrávka vůbec nesedla, a tak vyslal jen velmi nepřesnou střelu.

36

Buwalda se dopustil drobného zákroku na rozběhnutého protihráče, který ale vede k volnému kopu pro hráče z Haagu.

35

Střídání v týmu NEC Nijmegen: ze hřiště odchází Wojciech Golla, přichází Michael Heinloth.

33

Kreativita hostujících hráčů je prozatím na žalostné úrovni.

31

První třetinu zápasu máme za sebou, po divokých prvních patnácti minutách, kdy byly k vidění dva góly, se průběh zápasu výrazně uklidnil.

29

Duplanův daleký nákop nenachází žádného spoluhráče, naopak se míč dostává až ke gólmanovi Dellemu.

27

Konkrétně se tedy jednalo o stopera Gollu, který je teď za postranní čárou v péči lékařů.

26

Na hřišti zůstává ležet jeden z hráčů domácích, hra je přerušena.

24

Do rozehrávky Nijmegenu se zapojuje také brankář Delle.

22

K vidění teď není zrovna atraktivní fotbal, domácí nemusí vpřed vůbec nikam pospíchat a hosté pouze bezmocně nakopávají balóny.

20

Marengo vyváží míč po levém kraji za půlící čáru, avšak dále se již nedostane.

18

Přímý kop pro hosty a rovněž také první šance na skórování. Centr na přední tyč ale končí pouze na hlavičce Buwaldy.

16

Hostům tedy pokus o reakci na obdržené branky zatím vůbec nevychází, neboť se ještě pořádně nedostali k balónu.

14

Hráči v červených dresech jsou i nadále aktivnější a mají více ze hry.

12

Žlutou kartu dostává Aschraf El Mahdioui (HFC ADO Den Haag).

12

12. Tyronne EBUEHI - 2:0

12

A rázem je to 2:0! Nijmegen zahrával přímý kop, z něhož zamířil centrovaný balón k levé tyči, kde jej Dumic hlavičkou nasměroval k bráně a následně TYRONNE EBUEHI ve snáze odklidit míč vsítil svou hlavou vlastní gól!

10

10. Kévin MAYI - 1:0

10

Domácí jdou brzy do vedení! Díky skvělé přihrávce za obranu se uvolnil KEVIN MAYI do úniku a tváři v tvář proti Šetkusovi zakončil výborně mířenou technickou střelou na zadní tyč.

9

Šetkus bude po nepřesné střele vykopávat od brány.

7

Domácí jsou v úvodu zápasu více aktivní.

5

Zaváhání Šetkuse! Kanon poslal zpětnou přihrávku na brankáře Den Haagu, který se s balón dlouho rozmýšlel a následně se ukopl rovnou na kopačku Von Haacka, který jen díky špatnému zpracování nebyl schopen zakončit!

4

Delleho obklopují na hrací ploše lékaři, po chvilce pauzy ale gólman domácích bude moci pokračovat.

3

Becker z pravé strany nacentroval balón pouze do Delleho náruče, jehož vzápětí nechtěně sestřelil dobíhající Kastaneer.

2

Domácí Nijmegen se ujal úvodní rozehrávky a aktivní kombinací se posouvá vpřed.

1

NEC Nijmegen: Delle – Buwalda, Dumić, Golla, Fomitschow – Bikel, von Haacke, Breinburg (C) – Kadioglu, Mayi, Rayhi.
Náhradníci: Smits, van Duin – Heinloth, Awoniyi, Mauk, Ofosu, Jornell Grot, Gmeiner, Leiwakabessy, Groeneveld.

HFC ADO Den Haag: Šetkus – San Román, D. Bakker, Kanon, Ebuehi – El Mahdioui, Duplan (C), Trybull – Becker, Kastaneer, Marengo.
Náhradníci: Zwinkels, de Boer – Schaken, van der Heijden, Hevel, David, J. Schouten..
Příjemný sobotní podvečer! Domácí NEC Nijmegen dnes v rámci 16.kola nizozemské Eredivisie hostí HFC ADO Den Haag.

Jednat se dnes bude o bitvu dvou celků z dolní poloviny tabulky, navíc ani jeden z týmů nedisponuje příliš oslnivou ofenzivní sílou. Nijmegenští jsou s patnácti body na průběžné 14.příčce. Hosté z Haagu mají na svém kontě o pouhý bod méně, díky čemuž se nachází na 15.místě.

Poslední zápasová bilance rozhodně hovoří lépe pro domácí hráče, jenž z posledních pěti utkání vytěžili 5 bodů za jednu výhru a dvě remízy. Naopak hosté jsou ve velmi špatné fazóně, kdy z posledních 10 utkání získali pouhé 4 body za výhru proti Willemu a remízu s Rodou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.