koniec (0:1)

10.12.2016, 19:45 • 16. kolo • Jiří Zabilanský (@Korb278) cz

Tipsport: 1.4 5.05 6.7

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů. Na počtenou! (21:41:07)
A je dobojováno! Druhý poločas nám už přinesl trochu jiný obrázek hry. Domácí byli mnohem aktivnější a první odměna jim přišla už ve 48. minutě, když byl na konci pohledné kombinace skórující Sam Larsson. Heerenveen ale nepolevil a dále mačkal svého soupeře na obrannou polovinu a opět to byl Sam Larsson, kdo v 79. minutě poslal svůj tým do vedení z nenápadné standardní situace! Domácí tedy potvrdili roli favorita a z dnešního utkání si odnáší tři body!

90+4

90+4

Sam Larsson nedokázal udržet míč u rohového praporku moc dlouho a raději ho zakopl do autu. Odkop od branky bude asi to poslední, co dnes uvidíme!

90+3

Sagveer kousek od vápna faulován, bude z toho v podstatě zkrácený roh.

90+3

Domácí v čele s Larssonem dokázali ještě dostat míč do pokutového území soupeře, hostující obrana se ale měla na pozoru.

90+2

Poslední změna v domácím dresu, místo van Amersfoorta si zahraje poslední vteřinky Slagveer.

90

Hlavní sudí nastaví tři minuty nad rámec hrací doby.

90

Zatím je z toho jen útočný faul Mattheije.

89

Hosté se snaží tlačit na polovinu soupeře a pokouší se o závěrečný nápor, uvidíme, co z toho vytěží.

87

Fortes si hezky narazil míč a z první střílel velmi nebezpečně po zemi, domácí gólman jeho ránu vyrazil na rohový kop!

86

Hadouir fauloval Kobajašiho a vykoledoval si žlutou kartu.

85

Druhé střídání domácích, trávník opustil Zeneli, místo něj přišel Thorsby.

84

Hraje se převážně na polovině Excelsioru, domácí kontrolují vedení.

83

Poslední změna v hostujícím dresu, Koolwijka nahradí Hadouir.

82

Velký tlak domácích, nejprve nadvakrát nedokázal míč za záda brankáře propasírovat Ghoochanneijhad, poté z úhlu minul Sam Larsson!

79

79. Sam LARSSON - 2:1

79

Heerenveen právě vstřelil branku!
Domácí otáčí skóre ve svůj prospěch! SAM LARSSON zahrával standardní situaci pár metrů za půlící čarou, na jeho centr jen o malý kousek nedosáhl van Amersfoort, ale míč i bez teče zaplul za záda překvapeného brankáře!

78

Hosté střídají, odchází Vermeulen a místo něj přichází Bruins.

76

U dlouhého nákopu hostí byl jako první Mulder, málem však vystoupil s míčem z pokutového území, nakonec situaci zvládl.

75

Hostující obránci s vypětím všech sil dokázali ubránit Larssona a Muyters bude moc vykopávat od své branky!

73

Obrovská šance domácích! Ti zahrávali standardní situaci, do vápna přišel krásný centr, na který si dobře naskočil van Amersfoort, ale trefil jen břevno hostující branky!

71

První změna v sestavě hostí, místo Elberse přichází Ondaan.

70

Ošklivá srážka Larssona s Hasselbainkem, druhý jmenovaný je ošetřovaný.

67

Domácí van Amersfoort šikovně tečoval střelu svého spoluhráče, bohužel pro Heerenveen, jen do rukavic připraveného Muyterse.

66

Domácí střídají, pro dnešek dohrál Schaars, místo něj nastoupí Namli.

65

Rychlý brejk hostí táhl Ribeiro, který si to namířil přímo do vápna, tam byl dle mého názoru faulován, ale sudí druhou penaltu pro hosty nenařídil!

64

Domácí tentokrát vedli svůj útok po levé straně, pěkná kombinační akce ale skončila pouze zablokovanou střelou Larssona.

62

Ghoochanneijhad se mezi dvěma obránci dostal do vápna, místo střely ale zvolil přihrávku, která svého adresáta nenašla.

60

Heerenveen se o to pokoušel, když měl k dispozici roh, ale rohové kopy dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho z týmů.

60

Je za námi hodinka hry, zatím jsme viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Uvidíme, jestli nějaký z týmů dokáže strhnou v následující půlhodince vedení na svou stranu.

59

Z něj ale žádné nebezpečí neplynulo, Excelsior je však stále u míče.

58

Po delší době se hosté dostali na polovinu soupeře a po zásahu Marza budou také zahrávat rohový kop.

56

Zeneli byl hostující obranou nachytán v ofsajdovém postavení.

55

Mattheijl vidí žlutou kartu za nevybíravý faul.

55

Ghoochanneijhad upadl v pokutovém území, ale dle sudího se o faul nejednalo. Hra tak normálně pokračuje.

52

Domácí si při dalším útočném výletu pomohli faulem na polovině soupeře.

50

Domácí díky vyrovnávací brance ožili a hodně vysunuli svůj presink.

48

48. Sam LARSSON - 1:1

48

Krásná akce domácího celku! Heerenveen útočil po pravé straně, kde také dostal míč do vápna, poté přišla přesná zpětná přihrávka Zeneliho na penaltu, odkud se přesnou ránou zapsal mezi střelce SAM LARSSON!

47

Muyters se pokoušel najít výkopem hned svého spoluhráče a poslat ho do úniku, Zeneli ale míč nedokázal zpracovat.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:47.
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl poměrně překvapivý obrázek hry. Hosté byli mírně aktivnějším celkem, vytvořili si dvě větší šance a na konci poločasu si pak za ruku Bijkera v pokutovém území vysloužili penaltu, kterou s přehledem proměnil Hasselbaink. Excelsior tedy vede na půdě Heerenveenu o poločase 0:1!

45+2

45+1

Nastavují se dvě minuty.

45

Ve vápně hostí také padla ruka, dosti podobná situace té penaltové, ale sudího píšťalka je němá, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí.

42

Van Amersfoort vidí žlutou kartu za protesty. A také hostující Koolwijk, který si také pustil pusu na špacír.

42

42. Nigel HASSELBAINK - 0:1

42

Excelsior právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil NIGEL HASSELBAINK, který poslal míče do rohu branky a brankáři tak nedal sebemenší šanci!

41

41.

41

Hosté budou zahrávat pokutový kop, Bijker zahrál ve vápně rukou!

39

Prudký střílený centr zleva dokázala hostující obrana odvrátit na roh. Ten poté přinesl nepřesnou hlavičku jednoho z domácích hráčů. Blíží se nám pomalu konec první půle.

38

Tentokrát to jsou domácí, kdo drží míč ve své moci, na dobře bránící obranu hostí ale nemohou nic vymyslet.

35

35.

35

To byl nádherný střelecký pokus Karamiho, který se nijak nerozpakoval a vystřelil z halfvoleje, jeho rána zamířila na boční síť!

34

Marzo si proti svému strážci počínal nedovoleně, hosté budou na půlce rozehrávat.

32

Trochu překvapivě drží míč častěji na svých kopačkách hosté, domácí se do žádného očekávaného tlaku nedostali.

30

Máme za sebou půlhodinku hry, dosud jsme viděli jednu větší šanci, kterou ale hosté ve vedení nezužitkovali.

28

Z velké dálky se ke střele odhodlal Larsson, ale jelikož byla tečovaná hostující obranou, bude mít Hereenveen k dispozici roh.

27

Po následné standardce si pro míč šel domácí gólman, kterého ale srazil jeden z hostujících hráčů, Mulder zůstal na chvilku ležet na trávníku, ale zřejmě bude v pořádku.

26

Larsson fauloval unikajícího soupeře a vidí za to žlutou kartu.

24

Domácím se dosud moc nedaří v kombinaci, často zbytečně ztrácí míče, teď jim utekl do autu a od branky tak bude rozehrávat brankář soupeře.

22

Centr z pravé strany propadl ke Kuipersovi, který okamžitě vracel míč do vápna, domácí obrana se ale měla na pozoru.

20

Hosté mají v posledních minutách lehce navrch, zahrávali několik standardních situací, ale bez úspěchu, stejně tak skončil i poslední rohový kop.

17

Centr po standardní situaci domácího celku skončil jen v rukavicích brankáře Excelsioru.

16

Velice zajímavý střelecký pokus předvedl na druhé straně Larsson, Muyters ale míč vyrazil.

13

13.

13

Hasselbaink dostal krásný balon za obranu a hned zkraje vápna z první zakončoval, Mulder však konečně prstů vyrazil jeho pokus na roh!

12

Na hřišti zatím není nic zajímavého k vidění, ani jeden z týmů se do většího ohrožení soupeřovi branky dosud nedostal.

10

Zeneliho centr zleva odrazila hostující obrana do autu.

10

Hosté zahrávali standardní situaci z poloviny hřiště, pro dlouhý centr si v pohodě ale došel Mulder.

7

Zeneli nedokázal pro svůj celek vybojovat u rohového praporku ani roh, Muyters bude odkopávat od své svatyně.

6

Hosté zahrávali první rohový kop zápasu, ale centrem trefili jen prvního bránícího hráče. Heerenveen naopak může do brejku.

3

První střelecký pokus domácího týmu, Muyters byl pozorný.

1

Domácí nastoupili ve své klasické modrobílé kombinaci, hosté naopak v černočervených barvách.

1

Oba celky již nastupují na hrací plochu za doprovodu hlavního sudího.

SC Heerenveen: Mulder – Marzo, Schmidt, van Aken, Bijker – van Amersfoort, Schaars, Kobajaši – Zeneli, Ghoochanneijhad, Sam Larsson.
Náhradníci: van der Steen, Bekkema – Cavlan, Thern, Vlap, Slagveer, Huizing, Thorsby, Namli.

SBV Excelsior: Muyters – Karami, Mattheij, H. Drost, Kuipers – Fortes, Koolwijk, Vermeulen – Elbers, Hasselbaink, Fredy.
Náhradníci: Kurto, Havekotte – Hadouir, Massop, Haspolat, Bruins, Brito, Owusu, Ondaan..
SBV Excelsior – I letos to vypadá, že bude fotbalisty Excelsioru čekat tvrdý boj o záchranu, momentálně jim patří 12. pozice se ziskem 15 bodů, ale jen s dvoubodovým náskokem na nesestupové pozice. Poté co měl Excelsior šňůru šesti porážek, teď v poslední době poměrně zabral a už tři utkání v řadě neprohrál. Ve 13. kole nejprve porazil doma Spartu Rotterdam 3:2, poté remizovali ve Vitesse 2:2 a v minulém kole v pěkně divokém zápase brali bod za remízu 3:3 s Alkmaarem. A to i přesto, že v utkání třikrát vedli, soupeř ale vždy dokázal srovnat krok.
SC Heerenveen – Domácím fotbalistům se oproti loňskému ročníku poměrně daří. V lize jim patří 4. pozice se ziskem 26 bodů. Na třetí PSV Eindhoven ztrácí před tímto kolem čtyři body. V posledních zápasech se ale Heerenveenu příliš nedařilo, z pěti utkání dokázali získat pouze pět bodů. V minulém kole ale zabrali a dokázali zvítězit 1:3 na půdě Go Ahead Eagles, i přesto, že už od sedmé minuty prohrávali. Ještě do poločasu se ale dokázali dostat do vedení díky dvěma brankám Ghoochannejhada. V 72. minutě pak dílo dokonal Pelle van Amersfoort.
Dobrý večer přeji všem fanouškům nizozemské kopané. Eredivisie má na svém programu 16. kolo a my se společně podíváme na utkání mezi Heerenveenem a Excelsiorem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.