4:1

koniec (3:0, 0:1, 1:0)

10.12.2016, 13:00 • Hokejbalový areál Sokolovňa • Daniel Modrovský

Vyjadrenia po zápase:

Peter Petrák (tréner ŠKB Imperial Vitamins Martin): "Veľmi ťažko sa hrajú zápasy proti poslednému tímu tabuľky nakoľko my musíme a Svidník si môže dovoliť to, čo mu dovolíme. Aj napriek tomu, že súper pricestoval v značne oklieštenej zostave sme sa nedokázali tak často presadzovať pred bránkou. Svidník hral veľmi dobre, ukázal nám, že to z našej strany ešte nie je ideálna hra. Som však spokojný s víťazstvom i s celkovým druhým miestom po jesennej časti. Mrzí ma teraz prehra v Kežmarku, tieto body nám chýbajú. Dúfam, že sa hráči počas prestávky zregenerujú. Počas druhého januárového týždňa nastupujeme na tréningy do športovej haly, kde by sme sa predovšetkým chceli sústrediť na presilové hry."

Maroš Hric (tréner HBK Lion Svidník): "Do zápasu sme nastupovali vo veľmi oklieštenej zostave. Ešte dva dni pred jeho začiatkom som mal k dispozícii iba osem hráčov do poľa a jedného brankára. Napokon sme pricestovali jedenásti a myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas. Druhý gól podľa môjho názoru nemal byť uznaný, keďže bol dosiahnutý nohou. Nemyslím si, že by to nejako zmenilo celkový výsledok, poškodilo to ale nás, ako tím. Dúfame, že sa počas prestávky ako káder doplníme nakoľko sme posledné zápasy hrali s 12 až 13 hráčmi, čo je na tak náročnú súťaž akou je extraliga, veľmi málo. Hráči, ktorí sú momentálne v mužstve hrajú s veľkým odhodlaním, keď je však potrebné v dôležitých momentoch zabrať, nestíhajú so silami. Minimálne 5 – 6 hráčov musíme do tímu dostať. S niektorými už jednáme, máme však problém s tým, že musíme dochádzať na tréningy do Svidníka, čo je pre hráčov niekedy aj 50 – 60 kilometrov. Práve táto dlhá vzdialenosť mnohých z nich odrádza." (21:52:38)
Martin napokon zvíťazil nad Svidníkom 4:1. Góly: 1. Hrivnák (Tomka), 4. Hrivnák (Tomka), 8. Fodrek (Tomka), 44. Žulko – 17. Džupina (Svitana, Džupina).

44:52

Pokus Zlukyho. Do protihráča.

44:33

Hrivnák v strednom pásme. Stretnutie sa už len dohráva.

44:07

Martin Kollár (MAR) inkasuje osobný 10-minútový trest za nešportové správanie.

44:07

Michal Tomečko (MAR) inkasuje dve minúty za údery.

44:07

Branislav Štefan (LIS) inkasuje dve minúty za sekanie. Navyše inkasuje aj 10-minútový osobný trest za nešportové správanie.

44:05

Raschman vypálil. Jeho pokus tečoval Řiman.

43:34

Martin dáva gól! V závere tretiny padá štvrtý gól domáceho tímu. PETER ŽULKO sa spred bránkoviska dokázal presadiť i keď sú tu opäť protesty na strane hostí.

43:02

Strela Zezulu. Po hracej ploche sa dostala k brankárovi.

42:44

Zakázané uvoľnenie na domácej strane. Hra sa presťahuje pred Jurošeka.

42:01

Drábik si pripisuje v zápase ďalšiu žŕdku. Tá teraz zachránila hostí od gólu.

41:38

Cez Fodreka prešla loptička na Štefana. Ten ju dostal do stredného pásma.

41:18

Fodrek minul bránku. Trafil nad ňu.

40:43

Hrivnák neuspel pred bránkou. Farbár zachránil.

40:21

Řiman teraz zásluhou hosťujúceho hráča trafil zadnú sieť. Jeho pokus bol zblokovaný.

39:45

Vook z diaľky. Veľmi nepresný pokus.

39:17

Tomečko neustrážil Stanislava. Ten sa dostal do útočného pásma.

38:45

Hrivnák v snahe streliť gól. Farbár vynikajúco vykryl jeho pokus.

38:09

Habovčík pomáhal brankárovi. Až teraz hostia dokázali vyhodiť loptičku.

37:28

Raschman nedostal loptičku z pásma. Hostia sa teraz bránia.

36:55

Wagner teraz na opačnej strane. Bieleného strieľanú prihrávku neusmernil do bránky.

36:24

Oščipovský pred domácou bránkou. Skúšal zasiahnuť loptičku.

35:39

Žulko minul prihrávku. Bola však značne nepresná.

35:12

Drábik vyváža loptičku. Len do stredného pásma.

34:44

Bielený hľadal Kollára. Ten cez Martina Džupinu neprešiel.

34:16

Štefan z prvej. Strela nad bránku.

33:40

Kollár v súboji s Oščipovským. Jeden druhému nedovolili vziať si loptičku.

33:12

Prihrávka pred bránku kde bol voľný Barna. Ten minul vo vzduchu loptičku.

32:45

Stanislav na útočnom výlete. Prebil sa ľavou stranou, zakončoval ale do zadného mantinelu.

32:15

Tomka z pravej strany. Farbár si s loptičkou poradil.

31:57

Raschman z diaľky. Veľmi nepresne.

31:20

Bielený pred bránku kde stál Wagner. Výborne zasiahol Farbár.

30:28

Štefan z pravej strany. Pokus do priestoru bránky.

30:01

V druhej tretine sa gólovo presadili iba hostia. Domáci tak aktuálne vedú nad svojim súperom o dva góly.

30:00

29:47

Drábik z prvej. Veľmi nepresne.

29:15

Ruttkay na modrej. Pokračuje snaha domáceho tímu.

28:46

Bielený stiahol loptičku pred bránkoviskom. Ešte ju chce nadvihnúť.

28:09

Hrivnák v rohu ihriska. Nedarí sa v tejto tretine domácim dostať sa pred bránku.

27:31

Farbár zastavil pokus Drábika. Hra je prerušená.

27:20

Řiman vytlačený do stredného pásma. Hostia dobre bránia.

26:49

Tomečko potiahol akciu po ľavej strane. Nemal ale komu prihrávať.

26:12

Hostia takisto v plnom počte. Habovčík už sa zapája do hry.

25:46

Zluky nastrelil žŕdku hosťujúcej bránky. Šťastie na hosťujúcej strane.

25:13

Zluky spoza modrej. Žulko ešte dorážal.

24:38

Domáci v plnom počte. Zezula na hracej ploche.

24:11

Peter Habovčík (LIS) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

23:40

Pokus Raschmana. Prešiel k pravému kruhu a strieľal.

23:14

Tomka v úlohe zakončujúceho hráča. K asistenciám zatiaľ gól nepridal.

22:37

Peter Zezula (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

22:24

Barna z prvej. Pálil priamo do stredu bránky.

22:01

Domáci hráči v plnom počte. Sušienka na hracej ploche.

21:45

Hrivnák zaútočil v oslabení. Loptička sa nedostala do bránky.

21:13

Martin Džupina vracia prihrávku na Štefana. Ten si hľadá priestor na strelu.

20:34

Oščipovský nastrelil brankára. Jurošek mal čo robiť aby zabránil gólu.

20:00

Jaroslav Sušienka (MAR) inkasuje dve minúty za držanie.

19:40

Súboj v rohu ihriska. Sušienka si teraz počínal nedovolene.

18:49

Ruttkay bojuje o loptičku v strednom pásme. Domácim ale unikol Stanislav a ohrozil ich bránku.

18:22

Strela Zezulu. Prešiel medzi kruhy a vypálil.

17:48

Hazucha tentoraz z pravej strany. Ani teraz mu to nevyšlo.

17:23

Kollár to skúšal sám. Napokon sa musí vrátiť späť.

16:55

Bielený pred Martinom Džupinom. Ten sa do zakončenia nedostal.

16:27

HBK Lion Svidník dáva gól! Rýchly protiútok hostí. Martin Džupina začal ešte v obrannom pásme. Lukáš Svitana vynikajúco našiel MATÚŠA DŽUPINU, ktorý si aj napriek obetavému zákroku Jurošeka pripisuje gól.

15:56

Hazucha skúšal strelu spoza Martina Džupinu. Tá mu nevyšla.

15:24

Kollár pred vlastnou bránkou. Domáci hráči aktuálne vyčkávajú s rozohrávkou.

15:01

V úvodnej tretine si domáci hráči vytvorili sľubný náskok. Oslabení hostia im zatiaľ nerobili väčšie problémy.

15:00

14:36

Oščipovský spoza ľavého kruhu. Jurošek kontroloval smer loptičky.

14:10

Stanislav teraz môže ísť dopredu. Skúša to po pravej strane.

13:48

Svitana odpaľoval loptičku. Tá ešte trafila Hazuchu.

13:15

Pokus Stanislava. Slabšia strela.

12:40

Hrivnák sa musel vrátiť do obrany. Raschman v dobrej pozícii.

11:50

Dlhá prihrávka na Matúša Džupinu. Ten sa snažil dostihnúť loptičku.

11:26

Niščák od modrej. Pokus na hosťujúcej strane.

10:54

Řiman na modrej. Triafa zadný mantinel.

10:23

Oščipovský zblokoval strelu Ruttkaya. Loptička sa odrazila von z pásma.

09:40

Loptička prešla na Hrivnáka. Ten to skúsil aj z ťažkého uhla.

09:08

Kollár poslal do behu Bieleného. Tomu loptička ušla.

08:37

Kollárova dlhá prihrávka skončila na Niščákovi. Ten okamžite loptičku poslal do stredného pásma.

08:01

Vyhodená loptička. Vracal sa po ňu Zezula.

07:33

Martin dáva gól! Lukáš Tomka si pripisuje aj tretiu asistenciu. MICHAL FODREK hráčom, ktorý z ľavej strany nedal brankárovi šancu.

06:47

Tomka z pravej strany. Jeho prihrávka našla ale hosťujúceho hráča.

06:14

Niščák z prvej. Pokus od modrej.

05:46

Opäť Fodrek. Tentoraz sa odhodlal k strele.

05:10

Stanislav ešte stíha loptičku. Je to však zakázané uvoľnenie hostí.

04:36

Tomka rozohrával od bránky domáceho tímu. Cez Fodreka sa loptička dostala len do stredného pásma.

04:12

Habovčík bojuje v rohu ihriska. Hrá sa však v pásme hostí.

03:38

Ján Vook (LIS) inkasuje osobný 10-minútový trest za nešportové správanie.

03:38

Martin dáva gól! Lukáš Tomka opäť v úlohe prihrávajúceho hráča. MICHAL HRIVNÁK však dosiahol gól nohou, čo vyvolalo búrku nevôle na hosťujúcej strane.

02:44

Zlukyho kĺzavý pokus. Loptička prešla vedľa bránky.

02:21

Hra vysokou hokejkou v podaní Hrivnáka. Rozhodca posúva hru do stredného pásma.

01:56

Martin Džupina po ľavej strane. Prešiel len za modrú čiaru.

01:24

Oščipovský vyviezol loptičku z obranného pásma. Konečne sa hostia dokázali oslobodiť.

00:32

Martin dáva gól! Rýchly gól v podaní domáceho tímu. Lukáš Tomka vyhral buly, MICHAL HRIVNÁK vyslal tvrdú strelu na Farbára, ktorému loptička prepadla za chrbát.

00:23

Bieleného pokus z pravej strany. Úvod patrí domácim hráčom.

00:01

ŠKB Imperial Vitamins Martin: Jurošek – Řiman, Fedor, Fodrek, Zluky, Turoň, Zezula – Wagner, Bielený, Kollár, Hrivnák, Tomka, Drábik, Žulko, Ruttkay, Hazucha, Tomečko, Sušienka

HBK Lion Svidník: Farbár – Džupina Mar., Habovčík, Niščák, Barna, Štefan, Oščipovský, Raschman, Vook, Svitana, Stanislav, Džupina Mat.

Rozhodca: Kováčik, Hanečák.
Martin je v dnešnom stretnutí favoritom najmä vďaka postaveniu v tabuľke. Aktuálne mu patrí druhá priečka s 28 bodmi a 2-bodovou stratou na lídra z Bratislavy.

Svidník je na poslednom, dvanástom mieste s 8 bodmi a 5-bodovou stratou na predposlednú Nitru.

Prvý vzájomný duel týchto dvoch súperov skončil víťazstvom Martina na pôde Svidníka 2:7 (Vook, Svitana – 2x Tomka, 2x Hrivnák, Wagner, Kollár, Drábik).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

4:1

Góly a asistencie: 1. Hrivnák (Tomka), 4. Hrivnák (Tomka), 8. Fodrek (Tomka), 44. Žulko – 17. Džupina (Svitana, Džupina)

ŠKB Martin: Jurošek – Řiman, Fedor, Fodrek, Zluky, Turoň, Zezula – Wagner, Bielený, Kollár, Hrivnák, Tomka, Drábik, Žulko, Ruttkay, Hazucha, Tomečko, Sušienka

Rozhodca: Kováčik, Hanečák