12.12.2016, 00:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Jan Prošek cz

Dmitrij Jaškin (STL) 0+0,1 střela, čas na ledě 10:17 (02:50:06)
Tři hvězdy utkání:
1. Devan Dubnyk (MNS) 19 zák., 1 gól, 95,7%
2. Nino Niederreiter (MNS) 1+0
3. Jake Allen (STL) 20 zák., 2 góly, 91,7%
Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 3:1 a získávají důležité body do tabulky. Minnesota se ve druhé třetině dostala do dvoubrankového vedení, které pak hosté snížili. Wild gólem do prázdné brány svůj triumf potvrdili.

59:42

Dodatečně byla dopsaná druhá asistence na poslední gól domácímu Ericu Staalovi, který tak právě zaznamenal bod číslo 800 v kariéře v NHL.

59:20

St. Louis Blues znovu odvolalo brankáře, hosté opět v šesti v útočném pásmu.

59:01

59:01 Mikael GRANLUND - 3:1

59:01

Minnesota právě vstřelila branku!
A je to jasné, domácí hokejisté tento zápas vyhrají. Nate Prosser vysla do útočného pásma MIKAELA GRANLUNDA, který neměl problém z velké dálky trefit prázdnou branku Blues. Minnesota vede o dva góly. Asistence: Nate Prosser, Eric Staal.

58:41

Hosté se dostali do útočného pásma a pokoušejí se vyrovnat, Jake Allen je na střídačce.

58:26

Oddechový čas pro hosty.

58:20

Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hokejisté.

58:07

Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

57:45

Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, hosté se musí bránit tlaku soupeře. Blues se nemohou dostat z obranného pásma.

57:06

Jake Allen nyní podržel své spoluhráče, hostující brankář drží naděje Blues na vyrovnání.

56:50

Zach Parise má kotouč v útočném pásmu, kde šetří vteřinky.

56:30

Čas zbývající do konce třetí třetiny se poměrně rychle krátí, domácí stále vedou o jednu branku.

55:35

Jason Zucker nejprve vystřelil na branku Jaka Allena, ten vyrazil před sebe a domácí hráč zkoušel obkroužit branku, což se mu podařilo, ale zakončení bylo horší.

54:22

Sledujeme zajímavý závěr zápasu. Wild hrají zodpovědně a takticky, naopak hosté se snaží vybojovat si střeleckou pozici, z níž by šlo ohrozit branku.

3:1

Góly a asistencie: 21. Dumba (Parise), 28. Niederreiter (Suter, Haula), 60. Mikael Granlund (Prosser, E. Staal) – 36. Tarasenko (Fabbri, Pietrangelo)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Prosser – Parise, E. Staal, Pominville – Mikael Granlund, M. Koivu, Zucker – Niederreiter, Haula, Coyle – Stewart, Graovac, Gabriel.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo, Hunt, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Schwartz, Stastny, Steen – Fabbri, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Berglund, Perron – Upshall, Brodziak, Reaves.

Rozhodca: Lee, Brenk – Mach, Galloway

Diváci: 18 363