37:26

koniec (18:14)

21.01.2017, 14:00 • Brest Arena, Brest • Josef Cestr (@Hyddaw) cz

Tipsport: 1.3 10.0 5.0

To je ode mě pro dnešek z toho zápasu s konstatováním výhry Japonska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou! (15:33:59)
Japonci pokračovali ve svém strojovém tempu i ve druhém poločase a ukázali, že závěr prvního poločasu, ve kterém unikli soupeři o čtyři branky, nebyla náhoda. Postupně si vytvořili hráči z Asie náskok o třináct branek, který velmi dlouho drželi. Až v posledních pěti minutách dokázali tuto ztrátu Angolané zmírnit na konečný rozdíl jedenácti branek. Zatímco Japonsko si zahraje po výhře 37:26 o konečné 21. místo, Angola bude bojovat nejlépe o předposlední místo.
Japonsko – Angola 37:26 (18:14)

Nejvíce branek: Tokuda 8, Feutrier 7, Agarie 6/3 – Lopes 9/4, Teca 4, Maneco 3.
Rozhodčí: Majir Kolahdouzan, Alireza Mousavian (oba IRI).
Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/5.
Vyloučení: 3:4.
Nejlepším hráčem zápasu je organizátory vyhlášen hráč Japonska, Šinnosuke Tokuda, který v dnešním zápase zaznamenal 8 přesných tref.

Konec zápasu. (37:26)

60

Dnešní skóre uzavírá ranou do levého horního rohu Nascimento. Angola i přesto prohrává o jedenáct branek. (37:26)

60

Tak se na to podívejme. I Košio se trefuje do sítě Angoly. V týmu Japonska není příliš hráčů, kteří se dnes neprosadili. (37:25)

60

Probíhá poslední minuta zápasu. (36:25)

59

Levé křídlo Angoly mělo plno prostoru k náběhu do lepšího střeleckého úhlu. I přesto ale technickým zakončením poslalo míč pouze do tyče,od které se míč odrazil zpět do hry. (36:25)

59

Vyloučení v týmu Japonsko (Acuši Mekaru). (36:25)

58

Angola hraje v plném počtu. (36:25)

58

Nepřesnou přihrávku Japonců zachytila obrana Angoly, který se hned rozhodla poslat do rychlého brejku Mulenessu, který tentokrát poslal míč mezi tři tyče. (36:25)

57

Střela Heba doputovala pouze do horní tyče japonské brány, od které se odrazila do zad Kimury, který zády poslal míč mimo bránu. (36:24)

56

To Angola by potřebovala aspoň další dva hráče podobné Lopesovi, který když napřáhne ke střele, málokdy se mýlí. Tentokrát jeho střela přes hlavu Kimury zamířila do brány. (36:24)

56

Navíc Agarie prostřeluje Figueiru z bodu pro sedmimetrový hod. Japonsko si tak i nadále drží vedení o třináct branek. (36:23)

56

Vyloučení v týmu Angola (Manuel Nascimento). (35:23)

55

Lopes ukazuje, proč je nejlepším střelcem národního výběru Angoly. Jeho nechytatelná střela se zastavila až v síti. (35:23)

54

Nyní nechala obrana Angoly až příliš prostoru Motokimu, který našel skulinku mezi nohou a rukou Figueiry. (35:22)

54

Na hrací ploše dostal prostor i Mulenessa, který je dalším z mnoha hráčů, který se dnes zapisuje do střelců. (34:22)

53

Japonci mají dnes v útoku velké procento úspěšnosti, předvedl to i Mekaru, který prostřelil Figueiru. (34:21)

53

Za Angolu se premiérově v dnešním utkání trefuje Nascimento, který jen snižuje ztrátu Angoly na rozdíl dvanácti branek. (33:21)

52

Trenér Japonska dal na hrací ploše více prostoru Motokimu, který se mu odměňuje třiatřicátou brankou Japonska. (33:20)

51

Nádherná individuální akce Lopese končí dvacátou brankou Angoly, která v tomto zápase hraje zřejmě již jen o čest a v nadcházejících dnech si zahraje o konečné poslední dvě příčky. (32:20)

50

Angola hraje v plném počtu. (32:19)

50

Motoki byl vyslán do osamoceného úniku a ačkoli nenaskočil do brankoviště, střelou z kroku dokázal překonat Figueiru. (32:19)

50

Jenže i Japonci nastřelují pouze tyč angolské brány! (31:19)

49

Střela Lopese orazítkovala pouze konstrukci japonské brány. Japonci se tak dostávají bez boje do útoku. (31:19)

49

Ten proměňuje Agarie, který poslal technickou střelou míč podél těla brankáře do sítě Angoly. (31:19)

48

Navíc má Japonsko k dispozici sedmimetrový hod. (30:19)

48

Vyloučení v týmu Angola (Romé Hebo). (30:19)

48

Oba národní výběry se prostřídaly v útočné fázi. V obou případech ale stáli střílející hráči v brankovišti. (30:19)

47

A Tokuda z rychlého brejku připisuje Japonsku již jubilejní třicátou branku. O výhře Japonska je více než jasno. (30:19)

47

Je až neuvěřitelné, v jaké pohodě dnes hraje Japonsko, které si dovolilo nahazovačku z pravého křídla přes celou šířku hrací plochy do levého křídla na Feutriera, který poslal míč do opuštěné brány. (29:19)

46

Na tyto situace má Angola Lopese, který se dnes z bodu pro sedmimetrový hod ještě nemýlil. Zcela podobně je to i nyní. (28:19)

45

Teca se sice přes dva protihráče dostal do zakončení, ovšem už předtím byl faulován. Následuje sedmimetrový hod. (28:18)

44

Angola se hodně nadře na vstřelení branky. Naopak Japonci hrají přímočaře a ve většině případů dohrává akce do křídel. (28:18)

44

Trenér Angoly si bere oddechový čas! (28:18)

44

Watanabemu muselo při zakončení zatrnout. Jeho střela se totiž odrazila od horní tyče zpět do hřiště. Míč ovšem chytil zpětnou rotaci a přeci jen se dokutálel do brány Angoly. (28:18)

43

Tokudu brankově nahání jeho spoluhráč z levého křídla v podání Feutriera, který tentokrát překonal Figueiru. (27:18)

42

V dnešním zápase nejlepší střelec Japonska opět zasahuje. Přidal již sedmou branku, která byla pro něj jednoduchou úlohou po náskoku do brankoviště. (26:18)

41

Lopes si poradil se sedmimetrovým hodem na výbornou. Zakončením do pravého horního rohu nedal brankáři šanci na zásah. (25:18)

41

Angola bude zahrávat sedmimetrový hod! (25:17)

40

Ve chvíli, kdy se vrátil na hrací plochu Mekaru, poslal z levého křídla Feutrier míč do sítě soupeře pod tělem Figueiry. (25:17)

40

Japonsko hraje v plném počtu. (24:17)

39

Japonsko zkouší v útoku v oslabení hru bez brankáře. (24:17)

39

Kimura si připisuje další velmi důležitý zákrok v oslabení. Střela soupeře mířila přesně doprostřed brány. (24:17)

38

Vyloučení v týmu Japonsko (Acuši Mekaru). (24:17)

38

Tokuda se dnes rozehrál do velké pohody. Přidává již šestou trefu ze hry a Japonsko vede rázem o sedm branek. (24:17)

37

Když už Ferreira nedokázal překonat Kimuru, fauloval aspoň soupeře, aby přibrzdil akci Japonska. (23:17)

37

Japonci jsou v hodně velkém laufu a troufám si říci, že dnes svého soupeře přehrají. Další branku národního výběru z Asie přidává Mekaru. (23:17)

36

Když začne Japoncům téct do bot, mají zde Feutriera, který má dnes hodně vysoké procento úspěšných střel, stejně jako v tento moment. (22:17)

35

Za to Ferreira dokázal procpat míč až za záda Kimury. (21:17)

35

Figuiera neskutečným zákrokem drží naděje svého výběru hodně vysoko! (21:16)

34

Jenže jeho spoluhráč z útoku nedokázal zamířit přesně a posílá míč pouze těsně vedle brány. (21:16)

34

Tentokrát si však připisuje Figueira úspěšný zákrok. (21:16)

33

Na druhé straně hrací plochy velmi rychle odpovídá Watanabe. Japonci jsou v útoku od konce prvního poločasu hodně přesní. (21:16)

33

Hebo si pomohl při střele z kroku hodní tyčí, od které se míč odrazil do brány. (20:16)

32

Dohra akce do levého křídla v podání Japonska bylo úspěšné. V zakončení se nemýlil Feutrier. (20:15)

32

Již druhou branku ze sedmimetrového hodu si připisuje do statistik Lopes. (19:15)

31

Angola má k dispozici sedmimetrový hod. (19:14)

31

Tokudovi jedovou levačku nedokázala ubránit ani obrana Angoly, natož aby dělovou ránu zachytil brankáře soupeře. (19:14)

31

Začal druhý poločas. (18:14)
Na hrací plochu už se dostavili i hráči Angoly. Druhý poločas za několik minut započne svůj druhý poločas.
Hráči Japonska jsou již zpět na hrací ploše. Nyní už se čeká pouze na rozhodčí a hráče z Angoly.
Druhý poločas začne přibližně ve 14:49.
První poločas zápasu o umístění na 21.-24. místě zatím přinesl velmi pěknou podívanou s rychlou házenou. Japonci se nečekaně ihned na začátku utkání dostali do dvoubrankového vedení, o které přišli, ale v polovině první půle převrhli misky vah na svoji stranu a od té doby své vedení nepustili. Po první polovině zápasu tak vede nečekaně Japonsko 18:14.

30

První poločas skončil. (18:14)

30

Lopes ještě na poslední chvíli přispěchal se střelou, která zapadla přesně se sirénou do branky. (18:14)

30

Rozhodně nejhezčí akce prozatímního zápasu! Přihrávka na naskakujícího Tokudu byla milimetrová a Tokuda tak mohl vstřelit nádhernou branku z bezprostřední blízkosti. (18:13)

30

Čtyřicet vteřin před koncem první půle je japonský útok zastaven angolskou obranou. (17:13)

30

Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (17:13)

29

Hráči na obou stranách jsou hodně nepřesní ve svém zakončení. Stav skóre tak zůstává nezměněn 17:13. (17:13)

28

Mekaru se stává dalším Japoncem, který se zapisuje do listiny střelců. Jeho střela z hranice devíti metrů zamířila do protipohybu brankáře. (17:13)

28

Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Japonska. (16:13)

28

Oddechový čas pro Japonsko. (16:13)

27

Teca sice překonal brankáře soupeře, ale branka není uznána pro přešlap! (16:13)

27

Oba národní celky hrají v plném počtu. (16:13)

26

I Japonci ukazují, že jim hra pět proti pěti nečiní problémy a berou si vedení o tři branky zpět. (16:13)

25

Také Angolané velmi rychle stíhají přidat branku při vyloučení soupeře. (15:13)

25

Vyloučení v týmu Japonsko (Goki Košio). (15:12)

25

Z rychlého brejku zamířil Motoki míč z ruky přímo do brány. Brankář neměl možnost zasáhnout. (15:12)

25

Vyloučení v týmu Angola (Edvaldo Ferreira). (14:12)

25

Angola hraje v plném počtu. (14:12)

24

Jenže Ferreira i přes vyloučení svého spoluhráče dokázal odpovědět taktéž brankou. (14:12)

23

Početní výhodu využívá Feutrier pro navýšení vedení Japonska. (14:11)

23

Nepříjemnost pro Angolu. Maneca je vyloučen na dvě minuty. (13:11)

22

Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Angoly. (13:11)

22

Trenér Angoly reaguje na vývoj skóre oddechovým časem. (13:11)

22

Tak to je neuvěřitelné. Tokuda třetím gólem v řadě zajišťuje Japoncům vedení o dvě branky. Kdo by tohle před začátkem zápasu čekal? (13:11)

21

A co víc, Tokuda dostává svůj národní celek z rychlého protiútoku do vedení! (12:11)

21

Japonci však mají Tokudu, který misky vah vyrovnává. Sledujeme velmi vyrovnanou bitvu v prvním poločase. (11:11)

20

Jenže hráči z Angoly kontrují stejnou mincí – úspěšnou střelou z ruky Maneca. (10:11)

19

Dalším hráčem, který se zapisuje do střeleckých statistik je Watanabe, díky kterému je skóre opět nerozhodné. (10:10)

16

A díky Aguiarovi vedou Angolané již o dvě branky. (9:10)

15

Skóre strhává po chvíli střelecké nepřesnosti António ze sedmimetrového hodu. (9:9)

14

Žlutá karta pro tým Japonsko (Rémi Feutrier). (9:8)

14

Gól vstřelil tým Japonsko (Kohej Narita). (9:8)

13

Koči se stává hrdinou posledních minut Japonska, během padesáti vteřin vstřelil již druhou branku v zápase. (8:8)

13

Jenže Teca společně s Lopesem je při chuti a jeho národní výběr odskakuje znovu na rozdíl jedné branky. (7:8)

12

Rychlý kontr zakončuje střelou z brankoviště Koči bez větších problémů. Máme znovu vyrovnáno. (7:7)

11

Druhou trefu v zápase zapisuje Lopes, prozatím nejlepší střelec Angoly, na kterého trenér Angoly hodně sází. (6:7)

10

Žlutá karta pro tým Japonsko (Takaši Kato). (6:6)

10

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Japonsko (Juto Agarie).
(6:6)

9

Angolané se nechtějí nechat zahanbit a naplňují roli favorita. Šestou trefu Angoly zařizuje Teca. (5:6)

9

Žlutá karta pro tým Japonsko (Kohej Narita). (5:5)

8

Na druhé straně hrací plochy se trefuje Narito a vyrovnaný souboj stále pokračuje. (5:5)

8

Angola se poprvé v zápase dostává do vedení! Maneco se trefil z devíti metrů. (4:5)

8

Žlutá karta pro tým Angola (Elias António). (4:4)

6

Trma vrma v rozehrávce Japonců znamená branku Angoly, kterou vstřelil z osamoceného úniku Teca a stav skóre je znovu vyrovnán. (4:4)

5

Jeden z nejlepších střelců turnaje Lopes se ozývá se svou dělovou ránou, která končí až v síti soupeře. (4:3)

5

Trochu hlušší část hry přerušuje přesnou střelou do horního pravého rohu Agarie, díky kterému vede Japonsko už o dvě branky. (4:2)

3

Japonci jsou znovu ve vedení, které zařizuje Feutrier. (3:2)

3

Zápas začal mít velmi slušné tempo. Na straně Angoly se o vyrovnání postaral António. (2:2)

3

Japonci se ovšem velmi rychle opětovně ujímají vedení o jednu branku zásuhou Agarieho. (2:1)

2

Ve značně osekané sestavě Angoly se však dokázal prosadit Maneco, který tak vyrovnává stav utkání. (1:1)

1

Úvodní trefu zápasu si připisuje Narita, který tak otvírá skóre dnešního zápasu. (1:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

Japonsko: Kimura, Kaj, Šimuzu – Koči, Kato, Watanabe, Komuro, Tokuda, Košio, Šida, Motoki, Tamakawa, Agarie, Narita, Mekaru, Feutrier.

Angola: Gaspar, Figueira – Aguiar, Hebo, Mulenessa, António, Maneco, Teca, Nascimento, Quinanga, Lopes, Pestana, Ferreira.

Rozhodčími dnešního utkání je íránská dvojice Majir Kolahdouzan a Alireza Mousavian.
Angola

Stejně jako Japonci, i Angola patřila ve skupině B k jasným outsiderům – ze všech šesti národních výběrů má na mezinárodním poli nejméně zkušeností. A tento aspekt ovlivnil všechny duely ve skupině. Angolanům nebylo nic platné, že měli mezi sebou prozatímního třetího nejlepšího střelce Mistrovství světa Sergia Avelina Lopese (33 branek). Jejich cesta letošním světovým šampionátem vedla přes Slovinsko (25:42), Makedonii (22:31), Španělsko (22:42), Island (19:33) a Tunisko (34:43).

Ve své skupině nezískal africký stát ani jeden bod a je tak více než jasné, že neskončí lépe než na 21. místě. I do dnešního zápasu bude Angola vstupovat v roli s méně šancemi na vítězství, aspoň podle sázkových kanceláří. To by však mohlo Angolanům hrát do karet, neboť nebudou mít tolik svázané ruce.