koniec (12:10)

21.01.2017, 16:00 • La halle de glace Olympique, Albertville • Osemfinále cz

Tipsport: 1.4 8.8 4.14

Norsko – Makedonie 34:24 (12:10)
Nejvíce branek: Jöndal 6/6, Tangen 6/8 – Kiril Lazarov 6/13. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 1:4. (17:29:37)
Je tu konec a Norsko slaví svůj první postup do čtvrtfinále MS v historii! Norský úspěch se zrodil na začátku druhé poloviny. Norové si sice přinesli dvoubrankové vedení z první půle, na začátku té druhé ale potrestali chyby Makedonců, navýšili své vedení až na 10 branek a zaslouženě vyhráli!

Konec zápasu. (34:24)

60

Kiril Lazarov se loučí se světovým šampionátem a národním týmem gólem ze sedmimetrového hofu. (34:23)

59

Závěr zápasu rozhodně stojí za to, Gullerud předvedl další parádu a navíc se prosadil i gólově. (34:23)

58

Trajkovski si alespoň zlepšil náladu dalším povedeným zákrokem, když teď udržel Nory na uzdě. (32:22)

57

Peševski upravuje podobu skóre, ale Makedonci už na zvrat mít nebudou. (32:22)

56

Norové už své útoky mění v exhibiční akce, přihrávka za zády a další gól, zde je rozhodnuto. (32:21)

55

Röd se trefuje poprvé v utkání, jeho akce ale oplývala jistotou rozeného střelce. (31:21)

54

Norové hrají ve velké pohodě a jdou si za postupem, téměř každý jejich útok končí jednoduchým signálem a gólem. (30:20)

54

Johannessen parádní přihrávkou našel Myrhola, který se opět nemýlil, na této akci ale byla klíčová právě nahrávka. (29:19)

53

Trajkovski, který nahradil Koleva, si připsal svůj první zákrok v zápase, Makedonie na míči. (28:19)

52

Peševski snižuje svým prvním gólem v turnaji. (28:19)

51

Tak to byla dělovka, kterou vyslal Tangen na branku! Kolev bez šance, tohle nešlo chytat. (28:18)

51

Makedonci přišli o míč a teď to s nimi vypadá špatně, ani jejich fanoušci už nejsou tolik slyšet. (27:18)

50

Makedonci obléhají obranou hráz Norů a teď se jim příliš nedaří najít cestu skrz. (27:18)

49

Tangen ale znovu upravuje na rozdíl devíti branek. (27:18)

48

Makedonci i v oslabení zvládají skórovat. (26:18)

48

Vyloučení v týmu Makedonie (Filip Taleski). (26:17)

48

Myrhol přidává další branku, vzpáětí si navíc Norové zahrají v početní výhodě. (26:17)

45

Teď už to je navíc znovu o osm branek. (25:17)

45

Makedonci znovu snižují, jenže čas běží a rozdíl sedmi branek vypadá hrozivé. (24:17)

44

Znovu Jöndal, Z levého křídla zakončil i přesto, že byl zřejmě faulován. (24:16)

43

A tak se i děje, postaral se o to Jöndal svým pátým gólem. (23:15)

43

Bergerud teď znovu vytáhl jeden ze svých výtečných zákroků, jeho spoluhráči tak mohou zvýšit už na rozdíl osmi gólů. (22:15)

42

Sagosen přes hlavu našel Jondala který si vychutnal Koleva a překonal jej nadýchaným lobem. (22:15)

41

Povedená akce s prostrčením na Stoilova, který v pádu zamířil přesně a snižuje. (21:15)

40

Tangen tvrdou střelou z dálky překonává Koleva a navyšuje rozdíl už na sedm branek! Makedonci to budou mít teď hodně těžké. (21:14)

39

Jenže Björnsen se znovu prosazuje z pravého křídla, další makedonská chyba navíc znamená už třetí pohodlný gól do prázdné branky. (19:14)

38

Stoilov trefil tyčku, míč se ale odrazil k Makedoncům a Kiril Lazarov jej uklidil do branky. (18:13)

37

První poločas byl představením brankářů, druhá půle zatím svědčí více střelcům! (18:13)

37

Norové jsou mimořádně efektivní, z dalšího útoku přidávají další gól. (17:12)

36

Důležitý zákrok Koleva, který si poradil s tvrdou střelou. (16:12)

35

Ojleski snižuje, Makedonie ale potřebuje co nejrychleji stahovat ztrátu, kterou si vytvořila na začátku druhé půle. (16:12)

34

Tak to je opravdu nepovedená pasáž hry v podání Makedonců, kteří znovu ztratili míč a Jondal měl lehkou práci poslat jej do opuštěné branky. (16:11)

33

Markoski ale snižuje. (14:11)

31

Obrovská chyba Makedonců, kteří odevzdali míč Björnsenovi, který běžel sám na prázdnou branku a bez problémů proměnil. (14:10)

31

Myrhol dostal míč mezi obránci, obrátil se a přesnou střelou do horního růžku překonává Koleva. (13:10)

31

Začal druhý poločas. (12:10)
První poločas je u konce a určitě stál za to. Lépe do zápasu vstoupili Norové, kteří si nakonec odnáší dvoubrankové vedení, Makedonci jsou ale minimálně vyrovnaným soupeřem. Rozdíl mezi oběma týmy zatím dělá skvělý brankář Bergerud, který zatím podává výborný výkon!

30

První poločas skončil. (12:10)

30

Makedonci dvakrát trefili tyč, až pak se prosadil Stoilov, jenže vzápětí je to znovu o dvě branky! (12:10)

29

Johannessen toho už tolik nevymýšlel a jednodušším zakončením se prosazuje. (11:9)

27

Georgievski si zkusil smlsnout na Bergerudovi a překonat ho lehounkým lobem, nakonec se ale radoval Bergerud, který tuto myšlenku přečetl! (10:9)

27

Norové už si museli s útokem pospíšit, aby nepřišli o míč, Sagosen s tím ale neměl problém a po výborném uvolnění se prosazuje a vrací Norům vedení. (10:9)

27

Vyloučení v týmu Makedonie (Filip Taleski). (9:9)

26

Když už Kirila Lazarova nezastaví Bergerud, tak tyč jeho branky. (9:9)

25

A další zákrok Begeruda, tentokrát se už ale Norové prosazují i v útoku a je srovnáno! (8:9)

25

Brankáři čarují, nejdříve Bergerud, hned vzápětí po rychlém protiútoku i Kolev. (8:9)

24

Kiril Lazarov poprvé v utkání posílá Makedonce do vedení, na druhé straně navíc Kolevovi pomohla branková konstrukce! (8:9)

23

Stoilov se ocitl na zemi a pískalo se, nakonec to ale vypadá, že bude v pořádku. (8:8)

23

Kolev se nenechává zahanbit a další výborným zákrokem drží norské střelce stále jen na osmi gólech! (8:8)

22

A přichází trest, Stoilov trefuje a je znovu srovnáno. (8:8)

21

To bude Nory mrzet, několikrát mohli zakončit, nakonec jim je ale pískáná pasivita a o míč přicházejí. (8:7)

21

Žlutá karta pro tým Makedonie (Filip Taleski). (8:7)

19

Norové netrefují branku, znovu přicházejí o míč, jenže Taleskiho znovu vychytal Bergerud! (8:7)

19

Kiril Lazarov využívá sedmičku a rozdíl se opět ztenčuje. (8:7)

18

Sagosen tentokrát mířil mimo, Makedonci navíc hrají v početní převaze, podaří se jim snížit? (8:6)

17

Vyloučení v týmu Norsko (Kent Robin Tönnesen). (8:6)

17

Stoilov snižuje a Makedonie navíc bude hrát přesilovku. (8:6)

17

Bergerud je zatím výborný, teď znovu zastavil makedonský útok a Norové můžou navýšit na rozdíl tří branek. (7:5)

16

Myrhol přidává další branku a Norové znovu odskakují na rozdíl dvou branek. (7:5)

15

Tonnesen teď ukázal, jak se to dělá, Norsko si bere vedení zpět po dělovce tohoto hráče. (6:5)

15

Kiril Lazarov teď znovu na Bergeruda nevyzrál a skóre se už několik minut nemění. (5:5)

13

Sagosen tentokrát sedmičku neproměnil, Kolev jej výborně vychytal! (5:5)

13

Taleski srovnává, tahle pasáž Norům hrubě nevyšla! (5:5)

13

Teď už to ale Kiril Lazarov zvládl a Bergerud byl bezmocný. (5:4)

12

Filip Lazarov minul střelou z dálky, jenže ani Myrhol na druhé straně nemířil přesně. Skóre se tak nemění a Makedonie má míč. (5:3)

11

A na druhé straně hezká akce a gól z levého křídla. (5:3)

11

Bergerud teď opět podržel svůj tým proti střele Lazarova! (4:3)

10

Nikola Markoski podruhé vyloučen a to může být samozřejmě problém pro tohoto hráče. (4:3)

8

Kiril Lazarov se prosazuje ze sedmičky a je to zase jen o gól. (4:3)

8

Filip Lazarov zachránil svojí obětavostí míč pro Makedonii, jeho tým tak pokračuje v útoku. (4:2)

8

Žlutá karta pro tým Norsko (Bjarte Myrhol). (4:2)

7

Na druhé straně to naopak gólem končí, Norsko tak vede znovu o dvě branky. (4:2)

7

Bergerud se vytáhl proti Lazarovovi, parádní zákrok! (3:2)

6

Norové se s míčem pohybovali proti pravidlům, takže míč logicky mění majitele a Makedonci mohou dorovnat. (3:2)

6

Žlutá karta pro tým Norsko (Espen Lie Hansen). (3:1)

5

Sagosen, opět, tentokát však ne ze sedmičky, nýbrž dělovkou z větší vzdálenosti. (3:1)

4

Teď už se Makedonci prosazují, FIlip Lazarov to vzal na sebe a přesnou střelou poprvé překonal Bergeruda. (2:1)

4

Sagosen podruhé na sedmičce a podruhé přesný! A zápas je hned od úvodních minut vyhecovaný. (2:0)

3

Ani teď to Makedoncům nevyšlo, střela, která zakončuje jejich útok, míří hodně mimo. (1:0)

3

První gól zápasu střílí přesným pokusem Sagosen! (0:0)

2

Žlutá karta pro makedonskou lavičku za protesty, Sagosen bude ještě házet sedmičku za předchozí zákrok. (0:0)

2

Sagosen byl faulován a Markoski je vyloučen. (0:0)

2

Norský útok přerušen hvizdem rozhodčích, Norové budou pokračovat s míčem. (0:0)

1

Prvnú útok Makedonců končí střelou z křídla a parádním zákrokem Bergeruda! (0:0)