Anglická Premier League

Chelsea FC – Hull City AFC

2:0

koniec (1:0)

22.01.2017, 17:30 • Stamford Bridge, London • 22. kolo • Rastislav Štrauch (@stewenTV)

: 1.3 8.8 21.0

Víťazom tohto nie príliš zaujímavého stretnutia sa stala domáca Chelsea, ktorá vyhrala zásluhou presného zásahu Costu a Cahilla.

Vedenia sa ujali Blues nakonci prvého dejstva keď spomínaný Costa z prvej využil skvelú prácu Mosesa. Na konečných 2:0 uzavrel skóre desať minút pred koncom stretnutia Cahill po priamom kope Fabregasa. (19:29:51)

90+4

90+3

Hráči Hullu kombinujú na súperovej polovici, ale o troch bodoch je už v dnešnom zápase rozhodnuté.

90+1

Rozhodca nadstavil k tomu zápasu ešte posledné štyri minútky.

90

Courtois musel zo svojho repertuáru vytiahnuť ďalší skvelý zákrok. Z otočky totiž strieľal Niasse a belgičan vytiahol naozaj pohotový zásah.

89

Útočný faul domácich, previnil sa Batshuayi a loptu tak má hosťujúci tím.

88

Willian skúšal vysunúť Batshuayiho, prihrávka brazílskeho hráča však bola nepresná.

86

Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Diego Costa, prichádza Michy Batshuayi.

85

Costa sa uvoľnil cez jedného z protihráčov, následne našiel Kantého, ktorý hľadal Willian. Prihrávka však druhému menovanému vôbec nevyšla.

84

84. Diego Costa (CHE)

84

Diego Costa mohol vstreliť už svoj druhý gól v zápase! Parádna prihrávka Fabregasa, ale španielsky útočník nedokázal prekonať Jakupovica.

83

Hull sa snažil o rýchlu odpoveď, ale prihrávka Meylera nebola presná. Odkop od bránky Courtoisa.

81

81. Gary Cahill (CHE) - 2:0

81

Chelsea dala gól!
Exekútorom priameho kopu bol striedajúci Fabregas, ktorý namieril center na kapitána GARRYHO CAHILLA, ten sa v jasnej príležitostí nemýlil a dáva na 2:0 pre Blues.

80

Rohový kop zverencom Silvu vôbec nevyšiel a tak išli dopredu domáci, na hranici šestnástky bol ale faulovaný Willian a tak nasleduje štandartka.

79

Robertson a jeho center do súperovej šestnástky nenašiel ani jedného spoluhráča, celkom nepochopiteľne však odvrátil loptu za postrannú čiaru Alonso a hostia majú ďalši roh.

78

Hostia usadení na súperovej polovici, tam je však pozorná obrana Chelsea, ktorá je dnes naozaj vo skvelej forme.

76

Dokonca zápasu ostáva už len pätnásť minút, podarí sa hosťujúcemu Hullu vyrovnať a korunovať tak svoj skvelý výkon v druhom polčase?

75

Striedanie v tíme Hull City AFC: z ihriska odchádza Abel Hernández, prichádza Adama Diomandé.

74

Matič fauloval jedného z hráčov Hullu, nasleduje teda priamy kop.

73

Hernandez v ofsajde, loptu tak do hry uvedie gólman Courtois.

72

Už sa zdalo, že Willian pošle do šance Costu, napokon však bola prihrávka brazílskeho záložníka vystihnutá Dawsonom.

71

Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Pedro, prichádza Willian.

71

Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Eden Hazard, prichádza Cesc Fàbregas.

70

Moses hľadal Hazarda, prihrávka prvého menovaného však bola nepresná.

67

Hull je v posledných minútach jednoznačne lepším tímom a výkon Chelsea je dnes naozaj na veľmi zlej úrovni. Dokonca stretnutia ešte niečo cez dvadsať minút, podarí sa zverencom Silvu dosiahnuť vyrovnanie?

66

Veľká príležitosť Hullu! Po rohovom kope nastal v pokutovom území domácich poriadne závan po ktorom sa dostal do koncovky Dawson. Jeho pokus však vyrazil Courtois parádnym zákrokom.

65

Na opačnej strane naopak fauloval Hernandez Luiza a lopta sa tak vracia na kopačky hráčov Chelsea.

64

Hazard bol faulovaný na hranici šestnástky, rozhodca však neposúdil tento zákrok ako nedovolený a pokračuje sa v hre.

63

Alonso a jeho center na Hazarda odvrátil Dawson, napriek tomu ostávajú pri lopte Blues.

62

Kante skúsil prihrávku na Costu, tá mu však nevyšla a bude sa len odkopávať od bránky Jakupovica.

61

Exekútorom tohto priameho kopu z dobrej pozície bol podľa očakávaní Maguire, jeho technická strela však minula bránku Courtoisa.

60

Striedanie v tíme Hull City AFC: z ihriska odchádza Curtis Davies, prichádza Baye Oumar Niasse.

59

Luiz fauloval jedného z hráčov hostí a ďalšia štandartka pre hráčov Hullu City.

56

Costa si urobil priestor na hranici šestnástky a následne vypálil. Španiel však strieľal ľavačkou a Jakupovic bol pripravený.

55

Do šance sa predsa len dostali aj domáci, Costa ťažil z práce Alonsa, ale jeho pokus zblokoval Dawson na rohový kop.

54

Meyler sa dostal k streleckému pokusu a svojou tvrdou ranou poriadne vystrašil Courtoisa. Belgický brankár však zasiahol pekným zákrokom.

53

Exekútorom priameho kopu bol Pedro, jeho center bol však nepresný. Násedne sa ešte dostal k odrazenej lopte Cahill, ale tomu zabránila vystreliť defenzíva hostí.

52

Žltú kartu dostáva Andrew Robertson (Hull City AFC).

50

Hull mal výhodu rohového kopu, ten však odvrátil hlavičkou Costa. Následne išli domáci do brejkovej situácie, ktorá však zverencom Conteho nevyšla podľa predstáv.

49

Alonso fauloval Hernandeza, ale rozhodca neposúdil tento zákrok ako nedovolený a tak sa pokračuje v hre.

48

Costa sa snažil efektnou prihrávkou nájsť Pedra, tá mu však vôbec nevyšla a dopredu idú hostia.

47

Hernandnez nespracoval loptu ideálne a loptu budú mať domáci, ktorý zahrávajú autové vhadzovanie.

46

Hneď v úvode vypálil Maguire, jeho pokus však míňa bránku súpera.

46

Druhý polčas sa začne približne o 18:40.

45+9

45+7

45+7. Diego Costa (CHE) - 1:0

45+7

Tak predsa len sa domáci napriek nie príliš dobrému výkonu ujímajú vedenia ešte v prvom polčase! Na pravej strane si parádne urobil priestor Moses, ktorý preukázal svoju rýchlosť. Následne odcentroval, v pokutovom území sa najlepšie zorientoval DIEGO COSTA, ktorý z prvej zakončil presne a otvára tak skóre dnešného stretnutia.

45+7

Alonso odcentroval z ľavej strany ihriska, na jeho pozemný pas si nabehol Kante, ale francúzskemu záložníkovi chýba jediný krok aby skóroval.

45+6

45+6. N'Golo Kanté (CHE)

45+6

Center Hazarda na Costu odvrátil dobre postavený Meyler.

45+5

Útočný faul Diega Costu znamená, že hostia si môžu konečne vydýchnuť. Blues totiž mali v posledných minútach jasnú prevahu a napriek tomu je stav stále bezgólový.

45+4

Luiz napriahol k strele z hranice šestnástky, jeho delovka však zblokovaná.

45+3

Exekútorom priameho kopu bol Pedro, ten odcentroval do šestnástky, ale tam bol pripravený Dawson.

45+2

Pedro faulovaný Daviesom, ktorý už má žltú kartu. Obranca Hullu ma obrovské šťastie, že ostáva na hracej ploche.

45+1

Nadstavený čas prvého dejstva je podľa očakávaní až deväť minút.

45

Žltú kartu dostáva N'Golo Kanté (Chelsea FC).

44

44. Harry Maguire (HLL)

44

Maguire napriahol k strele z dobrých tridsiatich metrov a Courtois mal, čo robiť aby strelu vyrazil. Z následného rohu sa nepodarilo Hullu nič svetoborné vymyslieť.

43

Kantého nepresnosť v strede poľa a dopredu tak opäť postupujú hosťujúci futbalisti.

42

Costa prichytený v ofsajdovom postavení, španiel aj skóroval, ale gól samozrejme neplatí.

40

Dokonca prvého dejstva ostáva už len päť minút riadnej hracej doby. Netreba však zabudnúť, že zranenie Masona nám prinesie minimálne sedem minút nadstaveného času.

39

Alonso a jeho ďalší center do súperovej šestnástky odvrátil dobre hrajúci Davies.

38

Výborná kombinácia Hazarda, ktorý si narazil s Pedro. Nakoniec sa však belgičan nedostal do zakončenia a to hlavne vďaka pevnej defenzíve hostí.

37

Costa skúsil súboj jeden na jedného. Následne ale španielsky útočník loptu stratil a bude sa len odkopávať od bránky Jakupovica.

36

Kante chcel preniesť hru na Hazarda, to však vystihol jeden z hráčov hostí a dopretu tak mieria hráči Hullu.

35

Hull mal po dlhšom čase výhodu priameho kopu, ten skončil na hlave Huddlestona, ktorý sklepával na svojich spoluhráčov, ale tam už bola pripravená defenzíva domáceho celku.

33

Ten sa však Chelsea vôbec nepodaril a obrana Hullu sa bezproblémovo ubránila.

32

Pedro faulovaný v pokutovom území, rozhodca však neposúdil tento zákrok ako penaltový. Nasleduje ďalší roh pre domácich.

31

Alonso sa snažil odcentrovať z ľavej strany, tam však bola pripravená defenzíva Hullu a je ztoho ďalší rohový kop.

31

Napokon sa však dostali Blues do mierneho tlaku, spoza šestnástky vystrelil Alonso, jeho pokus bol zblokovaný a Jakupovic mal čo robiť, aby lopta neskončila v sieti.

30

Úvodná pol hodina hry je za nami a nutno podotknúť, že domáci zatiaľ nepredvádzajú výkon na ktorý sú fanúšikovia zvyknutý. Uvidíme, čo prinesú najbližšie minúty.

28

Pri lopte opäť aktívny Moses, toho však odzbrojil od lopty Davies a budeme svedkami ďalšieho rohu domácich.

27

Center Mosesa odhlavičkoval Davies, loptu majú teda hostia.

26

Žltú kartu dostáva Curtis Davies (Hull City AFC).

24

Už už sa predieral do zakončenia Hernandez, všetko ale napokon našťastie pre domácich vyriešil dobrou defenzívnou prácou David Luiz.

23

Costa na pravej strane v súboji s Daviesom, lopta však pre hostí, ktorý majú výhodu autového vhadzovania.

22

Hazard už však v plnom nasadení prihráva na Luiza a Blues začínajú ďalšiu útočnú akciu.

20

20. Ryan Mason (HLL)

20

20

Doktori z oboch tímov stále ošetrujú zraneného Masona, neostáva nám teda nič iné len dúfať, že hráč Hullu bude v poriadku.

16

Striedanie v tíme Hull City AFC: z ihriska odchádza Ryan Mason, prichádza David Meyler.

14

Domáci obranca Cahill už je na nohách, hosťujúci Mason však nebude môcť pokračovať a odíde zo štadióna na nosidlách.

13

13. Gary Cahill (CHE)

13

Ten rozohrali domáci nakrátko a následne sa v pokutovom území zrazili Cahill s Masonom. Obaja zrejme potrebujú ošetrenie a tak je hra na malý moment prerušená.

12

Moses sa jeho center zblokovaný a uvidíme prvý rohový kop v zápase, ktorý rozohrá Pedro.

10

Alonso nepresne na Hazarda, pri lopte tak hostia.

9

Z veľkej vzdialenosti sa rozhodol po peknej kombinacií Huddlestone, jeho strela ľavačkou však letela tesne vedľa pravej tyče Courtoisovej bránky.

8

Azpilicueta sa rozhodol okamžite hľadať centrom Costu, center španielskeho obrancu bol však nepresný a dlhý.

7

Žltú kartu dostáva Michael Dawson (Hull City AFC).

7

V strede poľa fauloval Dawson Pedra, dopredu tak môžu ísť zverenci Conteho.

6

Center Azpilicuetu hľada Costu, tomu však zabránila dostať sa do koncovky obrana Hullu.

4

Mason faulovaný Pedrom, menší tlak Blues sa tak končí.

3

Nepresnosť na strane domácich znamená, že opäť držia loptu na kopačkách hráči Hullu.

2

Nepresná prihrávka Matiča na Hazarda, lopta pre hostí.

1

1. Diego Costa (CHE)

1

Hneď v prvej minúte sa po dlhom nákope Courtoisa dostal do zakončenia Costa, jeho strela z prvej ale tesne míňa bránku Jakupovica.

1

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahill – Moses, Kanté, Matić, Alonso – Pedro, D. Costa, E. Hazard.
Náhradníci: Begović – Fàbregas, K. Zouma, Aké, Willian, Batshuayi, Chalobah.

Hull City AFC: Jakupović – Maguire, M. Dawson, Davies – Elabdellaoui, R. Mason, Huddlestone, Clucas, Robertson – Goebel Evandro – A. Hernández.
Náhradníci: Marshall – Meyler, Maloney, Diomandé, Tymon, Bowen, Niasse..
Chelsea vs. Hull City

Ďalší z radu dôležitých v tohtoročnej sezóne Premiership sa odohrá na Stamford Bridge, kde Blues privítajú trápiaci sa Hull. Nieje teda určite pochýb o tom, že jednoznačným favoritom stretnutia budú Conteho zverenci.

Posledný zápas odohrala Chelsea na pôde majstrovského Leicesteru, kde vyhrala rozdielom triedy 0:3. O góly sa postarali dvakrát Alonso a Pedro. Vo forme sa nachádza práve španielsky útočník, ktorý je v poslednej dobe hlavná zbraň Londýnčanov.

Hullu patrí v tabuľke predposledné miesto, čo je pre hosťujúci tím veľmi zlá správa. V poslednom zápase síce porazili doma Bournemouth v pomere 3:1, ale napriek tomu je forma na bode mrazu.

Čo sa zranení oboch celkov týka, Blues bez zranení, pretože sa do zostavy vrátil útočník Costa. Pripravený je aj kapitán Terry a Zouma. Hull hlási početnejšie straty. Mimo je Elmohamady, Henriksen, Keane, Luer a Mbokani.